Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 220

Thread: Molitva

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Molitva

    Da li se molite? Kako se molite?
    I šta predstavlja molitva za Vas?:soap:
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Čudo je molitva! Kada nije privatizovana - razumije se.

    Slikovito...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Stvar je u tome sto je molitva privatna stvar svakog pojedinca izmedju njega i njegovog tvorca.


    Lise molitve za ljude koje znam da imaju problema, ja za sebe licno se molim najvise za sposobnosti kad razmislim malo o tome.

    Razumijevanje, Strpljenje, kontempliranje o stvarima koje mi o meni smetaju - jel mane koje vidim. Trazim pomoc da ih prevazidjem i nadvladam. Cesto je to vezano za dogadjaje i ljude i za osjecanja koja imam. A veliki dio tih molitvi u sustini je jeste u borbi sa zlom. Bilo onome u meni bilo onome izvan mene.

    Cesto se molim kad to ljudi i nemogu vidjet da ja to radim. Jel proces misli - duhovno stanje koje nema vidljiv fizicki element.

    A kad padnem nicice to cinim kad me niko ne vidi. Lise zajednickih molitvi.

    U tom stanju sam potpuno iskren, i ono za sta se molim pokusavam da unaprijed razmislim da nije neprimjereno to za sta se molim i da sam nacisto sa time.

    Privatna je stvar molitva i zato sumnjam da ce mnogo odogovora bit na temu.

    Za one koji neznaju kako, Isus je najbolje to rekao (http://wwwyu.com/biblija/40mat006.htm):

    1 Pazite da pravdu svoju ne činite pred ljudima da vas oni vide; inače platu nemate od Oca svog koji je na nebesima.
    2 Kad dakle daješ milostinju, ne trubi pred sobom, kao što čine licemeri po zbornicama i po ulicama da ih hvale ljudi. Zaista vam kažem: primili su platu svoju.
    3 A ti kad činiš milostinju, da ne zna levica tvoja šta čini desnica tvoja.
    4 Tako da bude milostinja tvoja tajna; i Otac tvoj koji vidi tajno, platiće tebi javno.
    5 I kad se moliš Bogu, ne budi kao licemeri, koji rado po zbornicama i na raskršću po ulicama stoje i mole se da ih vide ljudi. Zaista vam kažem da su primili platu svoju.
    6 A ti kad se moliš, uđi u klet svoju, i zatvorivši vrata svoja, pomoli se Ocu svom koji je u tajnosti; i Otac tvoj koji vidi tajno, platiće tebi javno.
    7 A kad se molite, ne govorite mnogo ko neznabošci; jer oni misle da će za mnoge reči svoje biti uslišeni.
    8 Vi dakle ne budite kao oni; jer zna Otac vaš šta vam treba pre molitve vaše;
    9 Ovako dakle molite se vi: Oče naš koji si na nebesima, da se sveti ime Tvoje;
    10 Da dođe carstvo Tvoje; da bude volja Tvoja i na zemlji kao na nebu;
    11 Hleb naš potrebni daj nam danas;
    12 I oprosti nam dugove naše kao i mi što opraštamo dužnicima svojim;
    13 I ne navedi nas u napast; no izbavi nas oda zla. Jer je Tvoje carstvo, i sila, i slava va vek. Amin.
    14 Jer ako opraštate ljudima grehe njihove, oprostiće i vama Otac vaš nebeski.
    15 Ako li ne opraštate ljudima grehe njihove, ni Otac vaš neće oprostiti vama grehe vaše.
    Last edited by Ego_and_his_own; 21-06-15 at 06:59.

  4. #4
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Raquel! 100 godina!


    Ne molim se. Ne znaci mi nista. Radije pronalazim rjesenja za probleme ako postoje.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #5
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne molim se.
    Ne znaci mi nista.
    Radije pronalazim rjesenja za probleme ako postoje.
    To sto se ne moliš i što ti to ne znači ništa, to za tebe nije problem? Ajd zamisli da, recimo, jeste, pa da vidimo može li se dalje? Zanima me tvoja konstrukcija u takvom slučaju.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  6. #6
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Ja samo kad mi nesto treba.

    Sent from my C6603 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  7. #7
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    To sto se ne moliš i što ti to ne znači ništa, to za tebe nije problem?
    Nije.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ajd zamisli da, recimo, jeste, pa da vidimo može li se dalje? Zanima me tvoja konstrukcija u takvom slučaju.
    Da zamislim da mi je nedostatak molitve problem? Kako bi to islo
    Treba li da zamilim i da su mi nedostatak repa i rogova problem? Jer nemam ni rep ni rogove i zivim OK bez njih. Ne trebaju mi. Ista stvar je sa molitvom.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja se sjecam kad sam zivio u kosta mesi pricam sa jednom osobom na terasu a kisa je padala. Sinu munja blizu nas i koliko je ono bjelilo mi u ocima trajalo par sekundi one osobe nema ispred mene ja se okreni kad ona 5 metara dalje.

    E u slicnim situacijama ima li covjeka koji ne zavapi kad ga strah obuzme ma koliko pricao da ne vjeruje?

    Kad su ok i idu za svojim putevima bez prepreka dostina ne razmislja o tome, ali kad je muka tad se sjete.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nije.
    Ništa mi novo nisi rekao.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Da zamislim da mi je nedostatak molitve problem? Kako bi to islo
    Treba li da zamilim i da su mi nedostatak repa i rogova problem? Jer nemam ni rep ni rogove i zivim OK bez njih. Ne trebaju mi. Ista stvar je sa molitvom.
    Očekivano. Šteta!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  10. #10
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja se sjecam kad sam zivio u kosta mesi pricam sa jednom osobom na terasu a kisa je padala. Sinu munja blizu nas i koliko je ono bjelilo mi u ocima trajalo par sekundi one osobe nema ispred mene ja se okreni kad ona 5 metara dalje.

    E u slicnim situacijama ima li covjeka koji ne zavapi kad ga strah obuzme ma koliko pricao da ne vjeruje?

    Kad su ok i idu za svojim putevima bez prepreka dostina ne razmislja o tome, ali kad je muka tad se sjete.
    Ne sjete se nicega. To je odbrambeni mehanizam koji ne zavisi od religije kojoj neko pripada. Strah obuzme covjeka i ne moze racionalno da razmislja i da pronadje izlaz iz situacije. Ljudi se ne mole samo bogu u takvim situacijama. Mole se bilo cemu, traze nadu i spas gdje god misle da mogu da je nadju u tom trenutku. Mole se i ljudi koji cekaju izvrsenje smrtne kazne pa im ne pomogne. Mole se i na ratistu pa ne pomaze kad ti se glava upozna sa metkom. Doduse, vojniku malo vise treba jer su trenirani da razmisljaju trezveno u nekim situacijama u kojima obican covjek ne bi mogao da razmislja. Covjek treba da bude svjestan toga, da bi znao da ako se nadje nekad u situaciji koja djeluje bezizlasno ne pokusava molitvom da se spasi, nego da pokusa da se smiri i da razmisli sta moze konkretno da uradi.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. #11
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Griješiš Vanja. Ako je to neki odbrambeni mehanimam, onda se može reći da je to neki refleks, a u tom slučaju govori se o primitivnom načinu razmišljanja i ponašanja. Upravo to što si rekao, ako te strah obuzme, to je primitivno jer kako reče ne razmišljaš racionalno u tom trenutku. Nije tačno da se ljudi mole Bogu samo u tim takvim situacijama, znaš da postoje crkve, ljudi se mole u njima, ljudi se mole Bogu gdje god stignu i nađu volje i vremena.
    Moliti se "bilo čemu", mogu samo ljudi koji nisu spoznali Boga, to nije molitva a oni su ti koji se i ne znaju moliti, oni koji su tako reći sujevjerni i slično. Ovo za izvršenje smrtne kazne, je sporadično kako kažeš, ali nije u svakom konkretnom slučaju tako, ima divnih primjera đe je upravo taj detalj bio spasonosan, pročitaj ima na dosta mjesta. Ovo zadnje je glupost u tvom stilu, ne bih dalje komentarisao, bez "veze nemaš", dokaza za ovo što napisah je bezbroj.
    Last edited by SpongeBob; 21-06-15 at 11:03.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  12. #12
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Nije tačno da se ljudi mole Bogu samo u tim takvim situacijama, znaš da postoje crkve, ljudi se mole u njima, ljudi se mole Bogu gdje god stignu i nađu volje i vremena.
    Citiraj gdje sam rekao da se ljudi mole SAMO u tim situacijama.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Molim se Bogu Sunca, Bogu Oluje, Boginji plodnosti i vrhovnom Bogu.

    Ovim Abrahamskim ne
    One Ring to Rule them all...

  14. #14
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Citiraj gdje sam rekao da se ljudi mole SAMO u tim situacijama.
    Rakunova škola, a kad kažem da se fataš za svaki zarez, ne vjeruješ mi, a onda ...

    Ipak ovo si napisao: "Ljudi se ne mole samo bogu u takvim situacijama. Mole se bilo cemu, traze nadu i spas gdje god misle da mogu da je nadju u tom trenutku."

    Imaš dvije rečenice ovđe u kojima imaš na kraju prve "u takvim situacijama" i u drugoj "u tom trenutku". Dvije povezane rečenice, sa skoro istim krajem, očigledno.
    Ovo jasno pokazuje se ograničavaš na te stresne i situacije kad su ljudi u strahu, ne na neke druge momenta. Dalje, ljude kroz neke stvarne i malobrojne primjere panike i histerije svodiš na refleskno ponašanje i to impliciraš na sve ljude, oću reč uvodiš pogrešno pravilo da svi tako reaguju. Stvar je iskustva i znanja, da nije to pravilo, ali ne sporim ima takvih slučajeva. Kroz istoriju se je pokazalo drugačije od ovog što impliciraš. Mogao bih ti navesti i druge primjere, ali znam da si maliciozan, pa se pitam ima li svrhe.
    Drugo, kažeš da se ljudi mole svemu i svačemu, ovo je strašno, ne zato što ti to kažeš, nego ovo je na žalost strašno od strane tih ljudi, jer ima takvih slučajeva i primjera i ođe.

    Nadam se da si zadovoljan objašnjenem i da me razumiješ šta ti pišem, pokušao sam da uprostim najjednostavnije moguće.
    Last edited by SpongeBob; 21-06-15 at 11:29.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  15. #15
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sa islamske tačke gledišta, molitva čini da čovjek nađe smiraj u duši. Nakon molitve čovjek se osjeća rasterećenije. Molitva čovjeka na ovom svijetu štiti od napada demona, na onom svijetu donosi ulazak u raj, pod uslovom da čovjek na ovom svijetu skonča život kao vjernik.
    Čak i pod uslovom da Allah s.w.t. ne ispuni molitvu čovjeka, u najgorem slučaju ta molitva biva uzrok oprosta nekih grijeha.

    U nekim slučajevima molitva može da bude kontra produktivna, kao npr. ako se molitva obavlja nekom drugom osim Bogu, tj. ako se traži posredništvo do Boga putem Isusa a.s., Muhammeda a.s. ili putem raznih svetaca, ikona, kipova i sl.

    Često, kada se molitva obavlja nekom drugom osim Bogu s.w.t. moljaču se zna ispuniti želja, čiju želju u stvari ispunjavaju demoni iz razloga kako bi ta osoba zaista pomislila da je tu želju ispunio Bog. Na taj način osobi kojoj se ispunila ta želja navlači i ostale ljude da čine to isto i tako se ostvaruje lukavi demonski plan poznat još iz drevnih vremena.
    Last edited by Mabus; 21-06-15 at 11:35.

  16. #16
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Rakunova škola, a kad kažem da se fataš za svaki zarez, ne vjeruješ mi, a onda ...
    Opet pokusavas krivicu da prebacis na druge. Ja sam samo odgovorio na tvoj post gdje si me optuzio da sam rekao nesto sto nisam. Sad trazim odgovor od tebe da vidimo jesam li stvarno to rekao. Dzaba se izvlacis.

    Da ne zaboravimo:
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Nije tačno da se ljudi mole Bogu samo u tim takvim situacijama, znaš da postoje crkve, ljudi se mole u njima, ljudi se mole Bogu gdje god stignu i nađu volje i vremena.
    Pitanje i dalje stoji. Gdje sam rekao da se ljudi mole bogu SAMO u takvim situacijama?

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ipak ovo si napisao: "Ljudi se ne mole samo bogu u takvim situacijama. Mole se bilo cemu, traze nadu i spas gdje god misle da mogu da je nadju u tom trenutku."

    Imaš dvije rečenice ovđe u kojima imaš na kraju prve "u takvim situacijama" i u drugoj "u tom trenutku". Dvije povezane rečenice, sa skoro istim krajem, očigledno.
    Ovo jasno pokazuje se ograničavaš na te stresne i situacije kad su ljudi u strahu, ne na neke druge momenta.
    Odgovorio sam na egov post. Kontekst egovog posta je bio ogranicen na strah i stresne situacije. Zasto bih pricao o necemu drugom? Umijes li ti da citas?

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Dalje, ljude kroz neke stvarne i malobrojne primjere panike i histerije svodiš na refleskno ponašanje i to impliciraš na sve ljude, oću reč uvodiš pogrešno pravilo da svi tako reaguju. Stvar je iskustva i znanja, da nije to pravilo, ali ne sporim ima takvih slučajeva. Kroz istoriju se je pokazalo drugačije od ovog što impliciraš. Mogao bih ti navesti i druge primjere, ali znam da si maliciozan, pa se pitam ima li svrhe.
    Navedi zbog drugih ako neces zbog mene.
    Last edited by VanjaTheMan; 21-06-15 at 11:48.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #17
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gluposti pričaš, ti i Rakun ste “braća po zarezu”, pokazano i dokazano X puta. Kako tu nikakve pomenute “krivice” nema, dalja priča ti je apsurdna, kao i obično, al ok je to kod tebe, navikli smo.

    “Izvlaćiš”, jel ti opet misliš o drugima kroz sebe (plitko)?

    U nastavku ti je dat odgovor na tvoje pitanje, a onda mi daješ floskulu “Bora bezobrazan” je sam poričeš sve što kažeš. Mogu ovo da prihvatim jedino ako je tačno da si nepismen, a to svojim ponašanjem i pisanjem u poslednje vrijeme potvrđuješ, mada ja to ne bih da vjerujem, osim ako me konačno ne uvjeriš svojim daljim pisanjem i ponašanjem (negativnim).

    Odgovor: Imaš, kako sam ti već napisao dvije rečenice sličnog smisla, sa jasnom vremenskom odrednicom na kraju obije rečenice. Situacija je jasna, očigledna i nedvosmislena! I ja kažem da se tvoje rečenice odnose na stresne i situacije straha, tu nema problema jer ti ovo evo lijepo potvrdi! Kraj priče.

    Priču bi jedino mogli nastaviti, ako pokušaš i dalje da demantuješ (a za trebaš bit dovoljno maliciozan da ne kažem nešto gore), zatim da ubaciš neki zarez itd., za šta imaš običaj da optužuješ druge i za ko zna kakve gluposti još.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  18. #18
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Gluposti pričaš, ti i Rakun ste “braća po zarezu”, pokazano i dokazano X puta. Kako tu nikakve pomenute “krivice” nema, dalja priča ti je apsurdna, kao i obično, al ok je to kod tebe, navikli smo.

    “Izvlaćiš”, jel ti opet misliš o drugima kroz sebe (plitko)?

    U nastavku ti je dat odgovor na tvoje pitanje, a onda mi daješ floskulu “Bora bezobrazan” je sam poričeš sve što kažeš. Mogu ovo da prihvatim jedino ako je tačno da si nepismen, a to svojim ponašanjem i pisanjem u poslednje vrijeme potvrđuješ, mada ja to ne bih da vjerujem, osim ako me konačno ne uvjeriš svojim daljim pisanjem i ponašanjem (negativnim).

    Odgovor: Imaš, kako sam ti već napisao dvije rečenice sličnog smisla, sa jasnom vremenskom odrednicom na kraju obije rečenice. Situacija je jasna, očigledna i nedvosmislena! I ja kažem da se tvoje rečenice odnose na stresne i situacije straha, tu nema problema jer ti ovo evo lijepo potvrdi! Kraj priče.
    Pa zasto si onda rekao

    Quote Originally Posted by SpongeBob
    Nije tačno da se ljudi mole Bogu samo u tim takvim situacijama, znaš da postoje crkve, ljudi se mole u njima, ljudi se mole Bogu gdje god stignu i nađu volje i vremena.
    Jesam li ja rekao da se ljudi mole bogu samo u stresnim situacijama? Prosto pitanje. Da ili ne?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #19
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Da li se molite? Kako se molite?
    I šta predstavlja molitva za Vas?:soap:
    Ja licno sam sa sobom se cesto sit ispricam . Mislim da se odavno zna moc introspekcije pa je to crkva samo pretocila u termin "molitva". Molitva je samo pocetak, a kad se na to javi onaj "inner voice" onda to zna da bude prava stvar koja vodi napretku i miru pojedinca.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #20
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Da li se molite? Kako se molite?
    I šta predstavlja molitva za Vas?:soap:
    Ne molim konvencionalno, osjecao bih se licemjerno pogotovo kada bi bilo za sebe. Za drugoga malo bolje ali opet skripi , javi se neka necistoca tu(ego -kujin sin misli da je bitan sto se za drugoga moli ili tako nesto). Molitva mez molitve, bezmisaona, ono zapalim svijecu i ...nista... Ili vidim sunce ili mjesec i nasmijem se bez osmjeha. Ako je sa osmjehom, uprljao sam.

  21. #21
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ja licno sam sa sobom se cesto sit ispricam . Mislim da se odavno zna moc introspekcije pa je to crkva samo pretocila u termin "molitva". Molitva je samo pocetak, a kad se na to javi onaj "inner voice" onda to zna da bude prava stvar koja vodi napretku i miru pojedinca.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Jesi u ove godine dosao prije vremena


    Quote Originally Posted by Nista View Post
    Ili vidim sunce ili mjesec i nasmijem se bez osmjeha. Ako je sa osmjehom, uprljao sam.
    Hm. Zasto?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #22
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Sa islamske tačke gledišta, molitva čini da čovjek nađe smiraj u duši.

    Često, kada se molitva obavlja nekom drugom osim Bogu s.w.t. moljaču se zna ispuniti želja,
    Moracu pocet' zapisivat' ove nove termine... za ostatak moljaca.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #23
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Jesi u ove godine dosao prije vremena
    Eto tako.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 21-06-15 at 13:21.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  24. #24
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Pa zasto si onda rekao.
    Jesam li ja rekao da se ljudi mole bogu samo u stresnim situacijama?
    Prosto pitanje. Da ili ne?
    Nivo đjece iz vrtića, ja sam rekao ti si rekao, da oćeš doć do onog "oni su rekli", pa se nazre neki gramatički smisao. Šteta nisi dalje odmakao, kako ga ti ono nazva “infantilni nivo”. Mislim da sam ti već jedanput citirao problematični tekst, treba opet, jer si nepismen i potvrđuješ da ne čitaš šta ti se napiše? Pogledaj tekst gore, detaljnije, sve ti piše.

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ja licno sam sa sobom se cesto sit ispricam. Mislim da se odavno zna moc introspekcije pa je to crkva samo pretocila u termin "molitva". Molitva je samo pocetak, a kad se na to javi onaj "inner voice" onda to zna da bude prava stvar koja vodi napretku i miru pojedinca.
    Interesantno kako si ovo jednostavno napisao! Teško da se može šta dodati da bi se uljepšalo. Prijatno osvježenje, oću reč, svaka čast. Vrlo lijepo opisian začetak puta ka duhovnosti (nije originalno moja misao, ne mogu se sjetit tačnog citata, zato ovako napisah, liči pomalo, a mrzi me da tražim sad).

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    Ne molim konvencionalno, osjecao bih se licemjerno pogotovo kada bi bilo za sebe. Za drugoga malo bolje ali opet skripi , javi se neka necistoca tu(ego -kujin sin misli da je bitan sto se za drugoga moli ili tako nesto). Molitva mez molitve, bezmisaona, ono zapalim svijecu i ...nista... Ili vidim sunce ili mjesec i nasmijem se bez osmjeha. Ako je sa osmjehom, uprljao sam.
    Kako su ovako lijepo i jednostavno opisane stvari nenadmašno velike. Imaju neki štof neki materijal koji je svojstven samo pravom duhovnom narodu. Svaka čast!
    Opis: “za drugog malo bolje, al opet šrkipi”, je legendaran, isto i ovaj u nastavku: "ako je sa osmjehom, uprljao sam".
    Samo ljudi koji su svjesni svoje grešnosti i koji u svom srcu osjećaju ovako nešto su na pravom putu, nasuprot drugima koji uvijek moraju pitati.
    Još jedanput svaka čast!

    -

    Molitva je vrlo složen mehanizam koji ljudima omogučava da razgovaraju sa Bogom. Ljudi su ovu direktnu vezu imali kao mnogo savršeniju, ali je grijehom izgubiše. Iz ljubavi prema svojoj kreaciji, Bog nam je darovao molitvu. Vjerujem da nema toga kome se nekad u nekoj situaciji nije otela rečenica ili makar pomisao: “Bože pomozi”.

    Opisa kako se moliti ima religioznoj literaturi dosta, prva među njima je molitva “Oče naš” koja je generacijama ostala neizmijenjena, a moć joj je nepromijenja i jaka još uvijek i vremenom samo dobija na značaju.

    Moliti se ne treba dugo i javno, da vas drugi vide kako se molite. Moliti se treba u srcu svome, kratko, jasno i što ćešće. Jer zna Gospod vaš na nebesima šta vam treba i šta vam je od koristi, prije nego vi to zaištete.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nista samo bi volio da te vidim da mi to u brk recesh. Ovako budi kurazan na forumu jer si Nista.

Page 1 of 9 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Molitva za prestanak kiše
    By kuglica in forum Sve i svašta
    Replies: 72
    Last Post: 07-12-10, 12:48
  2. Molitva za Crnogorsku reprezantaciju -Antena M
    By montegruja in forum Centralni
    Replies: 1
    Last Post: 08-10-10, 18:57
  3. Molitva
    By starwalker in forum Religija i filozofija
    Replies: 48
    Last Post: 14-06-09, 15:38
  4. Molitva
    By odli in forum Religija i filozofija
    Replies: 132
    Last Post: 02-11-07, 23:05
  5. Molitva
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 12-04-04, 00:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •