Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 47

Thread: O strukturi i razvoju svesti

  1. #1
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default O strukturi i razvoju svesti

    Како смо се у једној дискусији сусрели са тврдњом да свест човека не може индивидуално да се развија, већ таква каква је, дата нам је од бога као непромењива категорија, покушаћемо да у оквирима ове теме представимо основну структуру свести човека, начине њеног развоја и њена патолошка стања.

    Свест није физичког порекла, она није "нуспродукт" рада ћелија мозга, већ је енергетске, тј. духовне природе. Мозак је "место" дневне "оперативне" свести, јер се у њему налазе вид, слух, мирис и укус, преко којих добијамо информације из света који нас окружује, али и информације из нашег унутарњег света. Све те инфорације свест мозга прикупља, анализира, класификује тематски и по важности, те доноси закључке, на основу којих дела.

    Наша трајна свест, свест која се развија из инкарнације у инкарнацију - Развојна Свест Душе, налази се у пределу грудне жлезде тимус, променљиво-сферичног је облика, структуре пчелињег саћа. Свака ћелија-окце Развојне Свести Душе у себи садржи неку карактерну особину, таленат, знање, али може садржавати и трауму насталу у текућем или неком од прошлих живота.

    Свест постоји широм Универзума и честице енергија свести се са површине ауре, из простора изван ње усисавају кроз 12 енергетских токова (акупунктурних меридијана), "путују" до Енергетског Срца које се налази 20 сантиметара испред физичког срца, које их својом ротацијом распршује у 12 слојева ауре. Да би здравље човека било стабилно, неопходно је да однос енергија Свести и енергија Функционалности у аури буде 1:9. Енергије Функционалности у ауру усисавају, тј. уносе се, кроз12 чакри.

    Полупречник ауре износи 12 метара и у њоj постоје и друге енергетске структуре које чине садржај наше свести: Генератор Мисаоних Образаца, Мисаоно Вретено, Унутрашње Дете, Вила,Его...

    Основни начин развоја свести састоји се у увећању знања о стварности коју опажамо, што се постиже кроз образовање, науку, разне облике креативно-уметничког рада и слично. Све ове активности на посвестан или свестан начин представљају потрагу за одговором о дубљој сврси људског постојања, па када особа досегне врхунац развоја свести који је могуће остварити кроз мисаоно-креативни развој, а и даље осећа да нема одговоре на то основно питање, тада се она окреће својој нутрини и започиње потрагу за одговором о сврси сопственог постојања развојем своје духовне свести. Тај развој обавља се кроз неки облик не-Его медитације.
    Last edited by MaslacakPG; 24-02-19 at 15:30.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default O strukturi i razvoju svesti

    Quote Originally Posted by MaslacakPG View Post
    Тај развој обавља се кроз неки облик не-Его медитације.
    Jel imas neku tehniku meditacije ovdje u vidu ili samo izbjegavanje onog zapadnog vida meditacije/kontemplacije na zadatu temu?
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #3
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Jel imas neku tehniku meditacije ovdje u vidu ili samo izbjegavanje onog zapadnog vida meditacije/kontemplacije na zadatu temu?
    Его се формира спонтано и свој "живот" започиње од четврте године живота особе. Покушајте да се присетите најранијих животних искустава, и видећете да је то период од 4-5 године живота.

    С обзиром да он своју свест формира раније него што је формира особа у чијој аури Его борави, она се поистовећује са његовим импулсима, сматра их сопственим и реагује у складу са њима.

    Стога, све што особа чини током живота, прожето је деловањем њеног Ега. Како Его нема способност развоја сопствене свести, он на све развојне импулсе који се јаве у свести особе у чијој аури пребива и на чију свест делује, реагује негативно, обесхрабрујуће и диверзионо, како би је спречио у развоју свести*.

    Е сад, медитација на задану тему, концентрација на треће око, чулне ипулсе које се јављају ... и било која друга врста фокусиране, циљне, вољне, присилне активности, садржи у себи висок степен активности Ега. А са Егом нема напретка свести. Зато особе које годинама практикују такву врсту медитација, не напредују у развоју сопствене свести.

    Да би особа започела са не-Его медитацијом, претходно треба да заврши припремни курс који траје неколико месеци, током кога се једноставним инструкцијама подучава покретању енергија Функционалности кроз руке, затим кроз чакре, у оба случаја са (само)исцељујућом намером/дејством.

    Трећи предуслов је добро стање њеног неуролошког система - односи се на енергетско стање неуролошког система, што се постиже исцељењем од стране духовног инструктора током посета семинарима за време припремног курса.

    Тек тада особа постаје оспособљена да започне са Медитацијом Душе - како смо назвали такав тип не-Его медитације. То значи да током медитације особа не ради ништа, осим што замоли своју Душу за исцељујуће-развојно деловање. Тада њена Душа започиње са исцељењем оних делова њеног енергетског система, који су у том тренутку у најлошијем функционалном стању.
    Захваљујући таквом - "неактивном" начину медитације, њен Его нема простора да се испољи, што њеној Души омогућава да на њу делује на исцељујуће-развојни начин.

    Са медитацијом особа започиње када јој духовни инструктор саопшти речи којима треба да се обрати својој Души и замоли
    је за исцељење, након чега јој њена Душа одговара исцељујуће-развојним енергијама у виду капи златне кише, које се спустају на њену ауру.


    * На исти начин Его дате особе делује и на све људе са којима ступа у додир или над којима има контролу, а који стреме развоју сопствене свести.
    Last edited by MaslacakPG; 24-02-19 at 18:14.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,611
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Je li ovo miroljub petrović svratio na forum....možda u kombinaciji s jehovinim svjedocima...
    this is pointless

  5. #5
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    @MaslacakPg .....da se bespotrebno ne bih ponavljao, što sam ima da kažem već sam ispisa. Samo mi recite ako "nisam u pravu", na koji način objašnjava "nauka" spoznaju što je DOBRO a što ZLO?
    U slučaju da svijest nije starija od čovjeka, logično bi bilo da ETIKA ne bi smjela ni da prifiri u umu čovjeka. Čakkkk štoviše, ona je nešto što ne bi SMJELO da postoji UOPŠTE. ČISTA LOGIKA govori da moral, dostojanstvo i plemenitost ne bi imali što da traže u situaciji gdje BI VLADAO zakon jačeg, u borbi za preživljavanjem.
    I joššš me interesuje sLJedeće.....
    Sve i da ste "u pravu"(a daleko ste od istine), recite mi iz kojeg to ugla mora da se gleda pa da se ne bi vidio GENETSKI INŽINJERING kao dokaz kreacionizma kojeg vi poričete?
    Hvala.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    @MaslacakPg .....da se bespotrebno ne bih ponavljao, što sam ima da kažem već sam ispisa. Samo mi recite ako "nisam u pravu", na koji način objašnjava "nauka" spoznaju što je DOBRO a što ZLO?
    U slučaju da svijest nije starija od čovjeka, logično bi bilo da ETIKA ne bi smjela ni da prifiri u umu čovjeka. Čakkkk štoviše, ona je nešto što ne bi SMJELO da postoji UOPŠTE. ČISTA LOGIKA govori da moral, dostojanstvo i plemenitost ne bi imali što da traže u situaciji gdje BI VLADAO zakon jačeg, u borbi za preživljavanjem.
    I joššš me interesuje sLJedeće.....
    Sve i da ste "u pravu"(a daleko ste od istine), recite mi iz kojeg to ugla mora da se gleda pa da se ne bi vidio GENETSKI INŽINJERING kao dokaz kreacionizma kojeg vi poričete?
    Hvala.
    Ставови које износите нису увек јасни, па је потребно "копати" да бисмо разумели шта желите да кажете. Но, у претходном посту сте потпуно јасни, што нам олакшава посао - да се тако изразимо.

    Наше виђење постанка човека искључује религијско тумачење, јер је оно конфузно, недоречено, у многим деловима противно здравом разуму и логици, без којих је немогуће спознати ширу стварност.

    Неке је можда изненадила тврдња да постојимо тек 8.000 година, јер се поистовећују са Хомо сапиенсима који као врста постоје 200.000 година. Међутим, званична-научна историја и нађени артефакти као најраније цивилизације документују стари Египат, Кину и Сумер - значи неких 7.000 година постојања људске врсте. И то је све.

    Када пак говоримо о развоју свести, искључујемо религијско виђење, јер оно својим ставовима поништава могућност било каквог напретка у развоју свести, осим оног који се остварује кроз послушност свештеницима, који су заступници бога на Земљи.

    Стога, приказ структуре и развоја свести који излажемо покушајте да доживите независно од религијског виђења, које смо већ појаснили.

    Духовно виђење даје један целовитији, логичнији и разумнији приказ структуре и развоја свести, приказ који нам открива да је наша највећа вредност Слободна Воља, те да чинећи изборе на основу Слободне Воље напредујемо или стагнирамо у развоју свести. Закон Карме и Дарме је је само коректор који нам показује да је пут мржње, зла и негативности стаза која не води никуда.

    Е сад, ми не оспоравамо постојање "више силе" која је генерисала све што постоји - укључујући ту и нас, но, како/ако се ова тема буде развијала, увидећете да се духовно тумачење човека и Универзума битно разликује од религијског.

    Но, да одговоримо на ваша питања: позитивност, доброта, етика... суштина су сваког човека, јер одсликавају суштину духовне свести од чијих енергија је саздана свест сваког човека: Душу.

    Душе су духовне свести које постоје широм Универзума, и на молбу самог Универзума, од дела своје свести генерисале су свести свих људи који постоје на Земљи. Те, наше свести, називају се: Развојне Свести Душе. Из самог назива јасно је да смо ми духовне свести које кроз развој који тече током стотина и хиљада инкарнација, препознајемо, развијамо и материјализујемо енергије-свести које поседују Душе сваког од нас, све док не досегнемо стање Индивидуализоване Душе.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    @MaslacakPg, sta je sa onima koji nisu u mogucnosti da idu na kurs ili dobiju instrukcije od ucitelja?
    @Pecaros, da li je svijesnost odvojena od svijesti, tj da li su iste ili razlicite ili...
    Da li je svijest odvojena od covjeka?
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    @MaslacakPg, sta je sa onima koji nisu u mogucnosti da idu na kurs ili dobiju instrukcije od ucitelja?
    Мораће сами...

    Медитацију коју практикујемо пронашао је новосадски духовни истраживач и исцелитељ Љубиша Стојановић. С обзиром да је мисаони део своје свести кроз образовање, науку рационалност, креативност... развио до високог нивоа, стекли су се услови да осети титраје своје Душе. Многи људи их осете као "мраве" или енергетско вртложење у пределу темене чакре (кинестетичко-тактилни типови), кратке информационо-спознајне визије (визуелни) или као унутарњи глас, који им саопштава информације и упутства које се тичу њиховог духовног развоја (аудио).

    Љубиша је спонтано почео да практикује медитацију седећи на столици затворених очи, да би након извесног времена пронашао особу која је могла да види енергије човека, ауру и енергетске структуре које постоје у њој. Посматрајући Љубишу током "медитације", приметио је да на њега делује енергетска структура која се налазила изнад и изван његове ауре. Ту енергетску структуру-свест Љубиша је назвао "светлеће тело". То светлеће тело јесте Душа сваког човека.

    Стога, ако немате прилике да похађате курс не-Его медитације, седите на столицу, затворите очи, руке спустите у крило и једноставно речено, допустите да се све одвија без вашег уплитања и контроле.

    То значи да ће вам током "медитације" нахрупити мисли и емоције везано за дневна догађања или неке потиснуте догађаје прожете јаким емоцијама. У томе нема ничег погрешног, јер ће стање опуштене и неактивне Его-свести, омогућити вашој Души да у извесној мери исцели те негативне емоције-догађаје.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Hvala na odgovoru.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    @MaslacakPg, sta je sa onima koji nisu u mogucnosti da idu na kurs ili dobiju instrukcije od ucitelja?
    @Pecaros, da li je svijesnost odvojena od svijesti, tj da li su iste ili razlicite ili...
    Da li je svijest odvojena od covjeka?
    Odgovoricu ti u skladu sa logikom koja me sluzi. U ostalom manje-vise sve moje pisanje se svodi na logiku. E sad..... koliko je moja "logika" logicna to bi mogao u svakom slucaju biti jedino moj problem Ja ne citam a niti me i interesuju "strucnjaci". Jer smatram da smo u tom polju .....svi mi u najmanju ruku pata-pata. Tu ne postoji nijedan um koji moze reci za sebe da je KOMPETENTAN.
    Svjesnost je = saznanje
    Svijest je = SVEznanje
    E sad koliko covjek "koketira "(nikako odvojena) sa svijescu zavisi koliko je otvoren, tj. iskren. Ubijedjen sam da je ovo ovako. U svima nama je geneticki usadjen "sinhronizovan" korak uporedo sa svijescu. I da covjek cijeni istinu, to bi bila romansa
    Ali, ljudi su izmanipulisani, slika svijesti im je iskrivljena i naopacke prikazana. Upravo ovo je i INTELEKTUALNO najveci dokaz da Bog postoji. Ljudi idu u sunovrat!

  11. #11
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaslacakPG View Post
    Ставови које износите нису увек јасни, па је потребно "копати" да бисмо разумели шта желите да кажете. Но, у претходном посту сте потпуно јасни, што нам олакшава посао - да се тако изразимо.

    Наше виђење постанка човека искључује религијско тумачење, јер је оно конфузно, недоречено, у многим деловима противно здравом разуму и логици, без којих је немогуће спознати ширу стварност.

    Неке је можда изненадила тврдња да постојимо тек 8.000 година, јер се поистовећују са Хомо сапиенсима који као врста постоје 200.000 година. Међутим, званична-научна историја и нађени артефакти као најраније цивилизације документују стари Египат, Кину и Сумер - значи неких 7.000 година постојања људске врсте. И то је све.

    Када пак говоримо о развоју свести, искључујемо религијско виђење, јер оно својим ставовима поништава могућност било каквог напретка у развоју свести, осим оног који се остварује кроз послушност свештеницима, који су заступници бога на Земљи.

    Стога, приказ структуре и развоја свести који излажемо покушајте да доживите независно од религијског виђења, које смо већ појаснили.

    Духовно виђење даје један целовитији, логичнији и разумнији приказ структуре и развоја свести, приказ који нам открива да је наша највећа вредност Слободна Воља, те да чинећи изборе на основу Слободне Воље напредујемо или стагнирамо у развоју свести. Закон Карме и Дарме је је само коректор који нам показује да је пут мржње, зла и негативности стаза која не води никуда.

    Е сад, ми не оспоравамо постојање "више силе" која је генерисала све што постоји - укључујући ту и нас, но, како/ако се ова тема буде развијала, увидећете да се духовно тумачење човека и Универзума битно разликује од религијског.

    Но, да одговоримо на ваша питања: позитивност, доброта, етика... суштина су сваког човека, јер одсликавају суштину духовне свести од чијих енергија је саздана свест сваког човека: Душу.

    Душе су духовне свести које постоје широм Универзума, и на молбу самог Универзума, од дела своје свести генерисале су свести свих људи који постоје на Земљи. Те, наше свести, називају се: Развојне Свести Душе. Из самог назива јасно је да смо ми духовне свести које кроз развој који тече током стотина и хиљада инкарнација, препознајемо, развијамо и материјализујемо енергије-свести које поседују Душе сваког од нас, све док не досегнемо стање Индивидуализоване Душе.
    @Maslacak, ja sam prost seljacki coek. Vi ste to izuzetno retoricki srocili, i ostavili ste na mene utisak da ste jedna vrlo obrazovana osoba. Zato vas molim da me shvatite i za trenutak spustite na moj nivo i jednostavno ..... meni prilagodljivom(a znam da to umijete) terminologijom, date ....kratko-jasno odgovore na pitanja koja sam vam postavio.....
    A, ona su:
    "Samo mi recite ako "nisam u pravu", na koji način objašnjava "nauka" spoznaju što je DOBRO a što ZLO?
    U slučaju da svijest nije starija od čovjeka, logično bi bilo da ETIKA ne bi smjela ni da prifiri u umu čovjeka. Čakkkk štoviše, ona je nešto što ne bi SMJELO da postoji UOPŠTE. ČISTA LOGIKA govori da moral, dostojanstvo i plemenitost ne bi imali što da traže u situaciji gdje BI VLADAO zakon jačeg, u borbi za preživljavanjem.
    I joššš me interesuje sLJedeće.....
    Sve i da ste "u pravu"(a daleko ste od istine), recite mi iz kojeg to ugla mora da se gleda :grin: pa da se ne bi vidio GENETSKI INŽINJERING kao dokaz kreacionizma kojeg vi poričete?"

  12. #12
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default O strukturi i razvoju svesti

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    Hvala na odgovoru.
    I ja sam htjeo isto da pitam i nisam jer je to slično kao učenje voznje snowboarda. Uzmeš instruktora i naucis za 3 dana ili sam ostaviš bubrege na stazi ka ja. Al naučiš.

    U budizmu kojim učenje se prenosi sa učitelja takodje postoji mogući put al bez učitelja. Zaboravih ime al mislim da se uprincipusvodi na “put snowboarda”
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #13
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    @Pecaros hvala.
    @Caesar , u pravu si,stim da bih dodao.. Tao(ili ga krstimo kako god) je ucitelj, disanje je ucitelj . Malo dijete koje te opomene na trenutak je ucitelj. Zasto se stavlja naglasak na disanje(u spisima)? Zato sto je uvijek tu sa nama, druge tehnike traju koliko uslovi pod kojima ih upraznjavamo traju, kontemplacije traju dok objekat kontemplacije traje(zalazak sunca, tresnjin cvijet, muzika ).. Sta kada prodju?
    Elem, sve se svodi ili na misaono uplitanje u mloge puteve svijeta, pa i u samo ucenje, ili na vracanje bika kuci(uma), gdje nema niceg od toga, niti iceg sto bi se moglo necim nazvati(jer bi se u suprotnom radilo o misaonoj konstrukciji).. Zato ne postoji razlika izmedju ucitelja i ucenika ,niti izmedju mudraca i budale, a ko kaze da ne postoji razlika-budala je. Obrni, okreni, sve se svodi na prisutnost i svijest o trenutku.. Zato opet dolazimo na disanje jer je u svakom trenutku sa nama. Ne tamo, cekajuci 18:00 da sjednemo pola sata -sat, niti u planine, niti sa uciteljima. Sada. Svijestan si koliko si tu, sve ostalo je proseravanje.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    @Maslacak, ja sam prost seljacki coek. Vi ste to izuzetno retoricki srocili, i ostavili ste na mene utisak da ste jedna vrlo obrazovana osoba. Zato vas molim da me shvatite i za trenutak spustite na moj nivo i jednostavno ..... meni prilagodljivom(a znam da to umijete) terminologijom, date ....kratko-jasno odgovore na pitanja koja sam vam postavio.....
    A, ona su:
    "Samo mi recite ako "nisam u pravu", na koji način objašnjava "nauka" spoznaju što je DOBRO a što ZLO?
    U slučaju da svijest nije starija od čovjeka, logično bi bilo da ETIKA ne bi smjela ni da prifiri u umu čovjeka. Čakkkk štoviše, ona je nešto što ne bi SMJELO da postoji UOPŠTE. ČISTA LOGIKA govori da moral, dostojanstvo i plemenitost ne bi imali što da traže u situaciji gdje BI VLADAO zakon jačeg, u borbi za preživljavanjem.
    I joššš me interesuje sLJedeće.....
    Sve i da ste "u pravu"(a daleko ste od istine), recite mi iz kojeg to ugla mora da se gleda :grin: pa da se ne bi vidio GENETSKI INŽINJERING kao dokaz kreacionizma kojeg vi poričete?"
    Да сте стварно земљак (ви користите израз: сељак), не бисте непрестано боравили на форуму, да сте пак сељак у пежоративном смислу те речи, никада то не бисте изрекли, нарочито не јавно, пред људима код којих имате известан друштвени статус и углед. То значи да сте на форуму службено.

    Но, какогод, не бисмо потенцирали разлике међу дискутантима на тај начин. Када је пак у питању разлика у виђењу света који нас окружује, ако можете, не доживљавајте то лично - што је веома захтевна молба.

    Није нам циљ да "уништимо" религијско виђење света, већ да онима који су заинтересовани за шире разумевање стварности од онога које им пружа религија, то представимо доживљајем духовности и процеса духовног развоја из личног искуства.

    Ово свакако не значи да особе које су религиозне морају да одбаце своја религиозна уверења и виђење света, већ да - ако успеју у томе, појединце и групе који имају битно другачије виђење света од религијског не доживљавају ка непријатеље, јеретике, секташе, сатанисте, које на све начине требају зауставити у њиховим активностима.

    Што се тиче ваших питања, можемо вам пружити одговарајући одговоре, међутим, бојимо се да ће они само покренути нови круг бескорисних прегањања и одбране сопствених ставова. Ово говоримо из искуства.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,266
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Zašto stalno pišeš/pišete u množini?
    Meni je malo neprijatno zbog toga...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #16
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaslacakPG View Post
    Да сте стварно земљак (ви користите израз: сељак), не бисте непрестано боравили на форуму, да сте пак сељак у пежоративном смислу те речи, никада то не бисте изрекли, нарочито не јавно, пред људима код којих имате известан друштвени статус и углед. То значи да сте на форуму службено.

    Но, какогод, не бисмо потенцирали разлике међу дискутантима на тај начин. Када је пак у питању разлика у виђењу света који нас окружује, ако можете, не доживљавајте то лично - што је веома захтевна молба.

    Није нам циљ да "уништимо" религијско виђење света, већ да онима који су заинтересовани за шире разумевање стварности од онога које им пружа религија, то представимо доживљајем духовности и процеса духовног развоја из личног искуства.

    Ово свакако не значи да особе које су религиозне морају да одбаце своја религиозна уверења и виђење света, већ да - ако успеју у томе, појединце и групе који имају битно другачије виђење света од религијског не доживљавају ка непријатеље, јеретике, секташе, сатанисте, које на све начине требају зауставити у њиховим активностима.

    Што се тиче ваших питања, можемо вам пружити одговарајући одговоре, међутим, бојимо се да ће они само покренути нови круг бескорисних прегањања и одбране сопствених ставова. Ово говоримо из искуства.
    Spadam u one što ih zovu četvrtim ljudima, ili bolje rečeno.... dolazim iz polusvijeta
    I ja se toga uopšte ne stidim. Smatram da svaki čovjek mora svoje "breme" da nosi dostojanstveno. A na forum dolazim jer volim da budem u društvu visoko inteligentnih ljudi i vrlo obrazovanih. Pošto me se isti klone(stide me se) u privatnom životu, ja ovdje liječim svoje frustracije
    Što se tiče mojih pitanja ja vas po TREĆI put molim da kratko i jasno meni prilagođenom terminologijom odgovorite. Po mogucnosti BEZ OKOLIŠANJA. A ja obećavam da neću ponovo u krug vrtjeti priču i braniti svoje stavove.
    Odgovorite mi u TRI-ČETIRI rečenice. Pitanja su i više nego jasna.
    Hvala.
    Last edited by pecaros; 25-02-19 at 16:44.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nista
    Hvala na odgovoru.
    No problemo


    Bugi
    Zašto stalno pišeš/pišete u množini?
    Meni je malo neprijatno zbog toga...
    Медитација постепено - током година/деценија медитирања, спонтано брише делове Ега и Его-ставове, чиме се губи осећај личног и осећај изолованости од Универзума. Тада се уместо првог лица једнине током разговора/размишљања спонтано јавља заменица "ми", јер објективно одсликава наше стање свести.

    С обзиром да сви са којима контактирамо употребљавају прво лице једнине, понекад се деси да нам то "уђе у уши", па неку реч или део реченице изговоримо у првом лицу једнине, услед чега се осетимо непријатно као да смо изговорили неку велику лаж или вулгарност.



    pecaros
    "Samo mi recite ako "nisam u pravu", na koji način objašnjava "nauka" spoznaju što je DOBRO a što ZLO?
    U slučaju da svijest nije starija od čovjeka, logično bi bilo da ETIKA ne bi smjela ni da prifiri u umu čovjeka. Čakkkk štoviše, ona je nešto što ne bi SMJELO da postoji UOPŠTE. ČISTA LOGIKA govori da moral, dostojanstvo i plemenitost ne bi imali što da traže u situaciji gdje BI VLADAO zakon jačeg, u borbi za preživljavanjem.
    Етика неке особе или друштва, није категорија која сама по себи делује на човека у позитивном смислу, као што то рецимо делује гравитациона сила. То је скуп позитивних особина које је особа развила током претходних инкарнација, интегрисала их у својој свести и сада - у текућој инкарнацији/животу, делује у складу са њима на један позитиван и добронамеран начин према свима, и према свему са чиме ступа у контакт.



    I joššš me interesuje sLJedeće.....
    Sve i da ste "u pravu"(a daleko ste od istine), recite mi iz kojeg to ugla mora da se gleda pa da se ne bi vidio GENETSKI INŽINJERING kao dokaz kreacionizma kojeg vi poričete?"
    Било би добро да отворите тему о генетском инжињерингу креационизма, изнесете поставке које тај став подупиру и процените реакције дискутаната.

  18. #18
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Obećao sam da neću nastaviti diskusiju. @Maslacak hvala na odgovoru.
    Ali......
    želim da iznesem još jednom moja pitanja koja su od KRUCIJALNE važnosti:
    "Samo mi recite ako "nisam u pravu", na koji način objašnjava "nauka" spoznaju što je DOBRO a što ZLO?
    U slučaju da svijest nije starija od čovjeka, logično bi bilo da ETIKA ne bi smjela ni da prifiri u umu čovjeka. Čakkkk štoviše, ona je nešto što ne bi SMJELO da postoji UOPŠTE. ČISTA LOGIKA govori da moral, dostojanstvo i plemenitost ne bi imali što da traže u situaciji gdje BI VLADAO zakon jačeg, u borbi za preživljavanjem."
    A odgovor sam dobio.....sljedeći:
    "
    Етика неке особе или друштва, није категорија која сама по себи делује на човека у позитивном смислу, као што то рецимо делује гравитациона сила. То је скуп позитивних особина које је особа развила током претходних инкарнација, интегрисала их у својој свести и сада - у текућој инкарнацији/животу, делује у складу са њима на један позитиван и добронамеран начин према свима, и према свему са чиме ступа у контакт."
    E, saddd ......neka onaj koji čita SAM donese zaključak da li je odgovor adekvatan.
    I još ovo da dodam......
    Svaki dan se gledate sa Njim oči u oči a ne vidite Ga. Možda je problem u tome što vam je previše blizu???
    Pazite......
    ovo je bio jedini način kako biste Ga mogli viđet. Nijedan drugi ne postoji. Ni sad, a ni u novom obećanom tijelu. Ako niste spremni sad u ovom obliku da prepoznate istinu.......ne nadajte se da bi se to moglo desiti ni pod nekim drugim okolnostima.

  19. #19
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default O strukturi i razvoju svesti

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    @Pecaros hvala.
    @Caesar , u pravu si,stim da bih dodao.. Tao(ili ga krstimo kako god) je ucitelj, disanje je ucitelj . Malo dijete koje te opomene na trenutak je ucitelj. Zasto se stavlja naglasak na disanje(u spisima)? Zato sto je uvijek tu sa nama, druge tehnike traju koliko uslovi pod kojima ih upraznjavamo traju, kontemplacije traju dok objekat kontemplacije traje(zalazak sunca, tresnjin cvijet, muzika ).. Sta kada prodju?
    Elem, sve se svodi ili na misaono uplitanje u mloge puteve svijeta, pa i u samo ucenje, ili na vracanje bika kuci(uma), gdje nema niceg od toga, niti iceg sto bi se moglo necim nazvati(jer bi se u suprotnom radilo o misaonoj konstrukciji).. Zato ne postoji razlika izmedju ucitelja i ucenika ,niti izmedju mudraca i budale, a ko kaze da ne postoji razlika-budala je. Obrni, okreni, sve se svodi na prisutnost i svijest o trenutku.. Zato opet dolazimo na disanje jer je u svakom trenutku sa nama. Ne tamo, cekajuci 18:00 da sjednemo pola sata -sat, niti u planine, niti sa uciteljima. Sada. Svijestan si koliko si tu, sve ostalo je proseravanje.
    Ima samo jedan momenat kod pranajame da ne treba prećerivati. Ima jedna izjava poznatog americkog psihijatra da mu je vise ljudi zavrsilo u bolnici od pranajame no sto ih kojima je bilo dobro. Naravno da se salio malo ali sigurno je bilo prećerivanja. Ja imam druga koji je prećerivao sa meditacijom i aj zdrao. Jedva se vratio.

    Valjda pokusavam da kazem da je nekada ucitelj potreban. Niče i Jung su primjer sta prejaka zelja za individuacijom moze da uradi. Niče je umreo, a Jung se jedva oporavio od nervnog sloma. Al oni su bili izuzetni ljudi koji su ulozili izuzetan napor u kratkom vremenskom intervalu.

    Lično sam takav da uvijek idem bez učitelja jer jbg priroda mi takva.lagano
    Last edited by Caesar; 25-02-19 at 21:53.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #20
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    ^Moguce, no moje stanoviste je ovakvo. Svi smo vec ludi, toliko da me strah od ljudi i sebe se. Drugo, vecina prakticara pogotovo u danasnjem vremenu pomodarstva Joge , Budizma, istocnog misticizma i proseravanja preskace prvu stepenicu, te odmah hoce sjedanjem da okusi blagodeti meditacije ili neka cudesa a svi se hvala Svevisnjem loze na blagodeti i cudesa. Prva stepenica je praktikovanje u svakom trenutku u svakodnevnim aktivnostima(ne tamo negdje po namastirima i snijegom pokrivenim planinama), sabranost paznje na dah ne pokusavajuci ga kontrolisati, ne ocekujuci nista. To mora postati nacin zivota, od svitanja do sumraka i obratno i najveci , najvazniji i najtezi od svih napora -Inace upadamo u frustraciju , zablude i stranputice. Um se na silu ne moze smiriti, moze samo jos vise poludjeti, a povremeno praktikovanje dovodi do .. recimo neke vrste pospanosti u smislu da zadovoljimo neki minimum koji nam je potreban da smirimo savjest zbog propustenih vjezbi(ono du'ovan li sam danas, boze boze) ..a sa druge strane moze se javiti frustracija zbog nevoljnosti i nedostatka paznje(ono jaok mene danas ne uda'nuh).. Zato su zablude mnoge a put jedan, sta god da se javi prepoznati ga i vratiti se disanju. Ovdje govorim samo o svijesti o udisaju i izdisaju a ne kontrolisanju daha joginskim tehnikama. Kako se prirodno paznja na dah sve vise i cesce produzava um se sve vise smiruje, sam od sebe.. Te tako smireni mozemo lakse sjesti i ne cinjeti niti opet ne ocekivati nista.. Odmor i opustenost ali budnost uma .. Sve ostalo dolazi samo po sebi(jopet samo odrzavanjem paznje na dah). Ukratko, pripremis teren i pustis da se stvari odvijaju same po sebi. Nazalost um je manipulator, poci ce svuda i naci mnoge izgovore.. sve je ljepse osim jednostavnosti. A sta je jednostavnostavnost. Udisaj i izdisaj-ono sto jeste, takvost.. Ucitelji su potrebni jer lakse razbiju zablude, ali covjek je sebi najveci ucitelj.. Mozes biti okruzen svim uciteljima ovog svijeta, pokupiti sve mudrosti, nauciti sve.. Ali ako ne dises, popisaj se na sve to jer to nije nista vise nego laz koju cemo ponavljati i ponavljati, umarati se polako tonuci u san i jos jednu zabludu. Svijest o udisaju i izdisaju nasuprot misljenju mnogih, ne odvaja nas od zivota kakav vec zivimo, niti treba sta prisilno da promjenimo vec nam omogucava da potpunije zivimo a sve promjene ce se desiti same po sebi. " Sjedeci mirno, ne cinjeti nista proljece dolazi a trava raste sama po sebi "
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Како је тема посвећена структури (и развоју) свести, даћемо њен кратак и сажет приказ, на основу информација које смо добили у медитацији, спознајно и каналисањем.

    Наша трајна свест, свест која се развија из инкарнације у инкарнацију - Развојна Свест Душе, налази се у пределу грудне жлезде тимус. Можда сте запазили током неког разговора да ваш саговорник када говори о себи, истовремено накратко дланом спонтано додирне предео средине груди, где се Развојна Свест Душе налази. Мозак је пак локација дневно-оперативне свести.


    Душа је духовна свест која се не инкарнира, представља даваоца Ембриона Свести од кога је саздана наша Развојна Свест Душе, тј. ми, пречника је два метра, састављена је од енергија боје старог злата, повезана је са Развојном Свешћу Душе, тј. особом, у пределу Темене чакре.

    Та веза има облик црева кроз које непрестано тече енергија-информације од Душе ка Развојној Свести Душе и обратно. С обзиром да има функцију повезивања и протока, назива се Темена Врпца-Црево.

    Улога чакри је да ауру снабдевају енергијама Функционалности, које покрећу и одржавају у функционалном стању енергетске структуре које постоје у аури. Постоје 12 чакри, отвори им се налазе на површини ауре, а све су повезане са централним енергетским каналом који се простире дуж кичме.


    Аура представља јајасти омотач, чија је сврха да заштити свест особе и енергетске структуре које постоје у њој, од негативних утицаја и оштећења. Полупречник ауре износи 12 метара.

    Аура је испуњена разним енергијама и енергетским структурама, поменућемо неке - нама познате: енергије Свести, енергије Функционалности, Информационе енергије, 12+8 енергетских токова*, 12 чакри, Енергетско Срце, Жуто Језгро, Коренове Интелигенције, Мисаоно Вретено, Генератор Мисли, Меморијски Мозак... и друге нама непознате структуре и енергије.

    Аура представља "место" где се налази и Его. С обзиром да Его настаје спонтано, материјализацијом дела енерија које су настале емитовањем енергетских реакција Животног, Емоционалног и Мисаоног тела особе, он нема структуру, већ у виду грудвица енергија-свести пребива у слојевима ауре (има их 12) који у вибрационом смислу одговарају животном, емоционалном и мисаоном телу, од којих су те грудвице Ега и настале.

    У аури могу боравити и облици свести који јој изворно не припадају: Енергије Зла, Црви и у ретким случајевима Демон(и), док се за површину ауре - значи са њене спољашње стране, каче Медузе. Све поменуте негативне свести генерисане су од стране Контрауниверзума и Демона, са сврхом да људску врсту зауставе у њеном развоју свести, те спусте и трајно задрже на ниво агресивне полуживотињске врсте.

    * Снабдевају ауру енергијама Свести.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Пре доста година, након пресељења у Београд, неколико месеци живели смо као илегалац у једном студентском дому. У друштву са којим смо проводили време, била је и девојка чији је рођак радио као психолог на ВМА, а који је повремено долазио да је обиђе. У питању је био лик од неких 50-55 година, маркантног изгледа, веома широког образовања и интересовања, и током његових посета њена соба увек је била крцата студентима који су жели да чију његово мишљење о њима важним темама. Рецимо да си ти сусрети били претеча данашњих форума .

    Једном приликом присуствовали смо тим дискусијама, и на једно упућено му питање одговорио је у стилу: "Аналогно, сходно напред изреченом, а про про реченог. Да ли је јасно"? - упитао нас је, прешавши погледом по окупљенима.

    Сви присутни одговорили су потврдно: "Да, да", "Јасно, како да не", "Јесте, схватили смо"..., док смо ми његов одговор још једном пропустили кроз мисли, изнова закључили да је бесмислен и обратили му се: "Нама није јасно".

    С обзиром да смо били најмлађи међу њима и да нисмо били студент, окупљени си одреаговали кратким коментарима типа: "Ах, глупан" или подсмехом, док нас је лик о коме говоримо погледао неком врстом мангупског погледа, осмехнуо се крајем усана и једном просто-проширеном реченицом објаснио нам шта је хтео да каже. Тада су схватили и остали.


    Овај кратак догађај испричали смо са намером како бисмо вам илустровали да је за развој и напредак у било којој области интересовања, од изузетне важности схватање да само од наше нутрине зависи колико ћемо напредовати у области сопствених интересовања. Једна од већих и најчешћих препрека јесте страх и сујета Ега да ће ако призна да нешто не разуме испасти глуп у друштву или пак страх да ће његов саговорник као "паметнији" успоставити моћ над њим.

    Овом темом (као и осталим дискусијама) циљ нам је да са вама поделимо знања и информације које нису доступне у књигама и на интернету. Стога, уколико вас тема интересује, слободно поставите питања за додатним појашњењима и ми ћемо се потрудити да вам на њих одговоримо најбоље што можемо.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaslacakPG View Post

    Овом темом (као и осталим дискусијама) циљ нам је да са вама поделимо знања и информације које нису доступне у књигама и на интернету. Стога, уколико вас тема интересује, слободно поставите питања за додатним појашњењима и ми ћемо се потрудити да вам на њих одговоримо најбоље што можемо.
    Ja sam jednom potpunog početnika dok sam trenirao aikido pitao da mi pokaze i objasni kako ona radi kružno kretanje tako dobro. Ja sam bio pred dobijanje crnog pojasa i svi su vidjeli da me početnik uči. Al meni je bilo stalo da budem bolji. I bio sam.

    Radili smo jednom one vjezbice da se ponasas kao neka zivotinja pred svima. Sjajne su za kontrolisinje Ego tripova
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  24. #24
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,113
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,106
    Thanked in
    540 Posts

    Default

    Možete li nešto više reći o Kontrauniverzumu?

  25. #25
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Caesar
    Ja sam jednom potpunog početnika dok sam trenirao aikido pitao da mi pokaze i objasni kako ona radi kružno kretanje tako dobro. Ja sam bio pred dobijanje crnog pojasa i svi su vidjeli da me početnik uči. Al meni je bilo stalo da budem bolji. I bio sam.

    Radili smo jednom one vjezbice da se ponasas kao neka zivotinja pred svima. Sjajne su za kontrolisinje Ego tripova
    Ето, то је то , ако се пак препустимо Его триповима, тада стагнирамо.



    tigrovo oko
    Možete li nešto više reći o Kontrauniverzumu?
    Можемо...

    Универзум је уз осећаја љубави и доброте осетио потребу да ту своју суштину прошири и подели са другима - да се тако изразимо. Тада је он од себе, тј. од енергија које га чине, генерисао све што постоји у универзуму који ми опажамо - на један индиректан начин и нас. А тек 1% Универзума је физичке природе/стања, док је преосталих 99% енергетске природе.

    Из скоро безграничног броја енергија које је генерисао, у једном тренутку његовог постојања енергије које су тада биле на веома ниском нивоу развоја, дошле су у додир са енергијама антиматерије, спонтано се измешале и спојиле, створивши на тај начин енергију која није у складу са природом самог Универзума.

    Та енергија јесте Контрауниверзум.

    Тада је Контрауниверзум почео да анализира енергетско окружење и карактеристике енергија које је генерисао Универзум, те да на основу њих изграђује и развија сопствену свест. То је урадио тако што је почео да копира Универзум, тј. енергије и структуре које је он генерисао, али на супротан начин,тј. у супротном смеру.

    Енергије које је генерисао Контрауниверзум ми препознајемо као агресивност, мржњу, зло..., а енергетске структуре као: Демоне, Енергије Зла, Црве, Медузе...

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 56
    Last Post: 19-09-13, 09:51
  2. djeca ometena u razvoju
    By dolazimZa5minuta in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 11-07-10, 14:04
  3. Vuji&#269;i&#263;: Srpska zastava smeta razvoju Koto
    By crnogorac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 29-03-04, 19:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •