Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 146

Thread: Kolotečina života

  1. #76
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Duni vjetre s visokih planina
    Donesi mi miris đetelina
    Duni vjetre s visokih planina
    Ubice me ravna Vojvodina
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  2. #77
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    danas nesto monotono vrijeme
    otvorismo neke nove teme.
    savjeti se redjaju na traci,
    sad se vidi ciji smo mi djaci.
    depresija u vazduhu visi,svakog dana
    uvjek isti ti si.sto da radis?
    kome da se zalis?dje probleme
    u cosak da stavis?
    forumasi-savjetnici pravi,
    daju savjet,bas je onaj pravi.

  3. #78
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Putovao sam samo u Amrici. Tamo sam upoznao Poljakinju koja redovno putuje svijetom i time se hvali na INSTA.

    Na poslu znam kolege koji isto putuju redovno.

    Upoznajem turiste svakodnevno jer radim u jednom hotelu.

    E sad kod svih tih ljudi sam vidio i dobre i veoma lose osobine (ogovaranje i pretvaranje) Dobro kod turista nisam (nisam stigao kad jelte) ali sam primijetio da nisu nista specijalno kul.

    Uvjek sam sve te ljude gledao kroz neki poseban filter jer sam znao da su putovali dosta (pa sam pretpostavljao da su drugaciji od drugih ljudi, da su prosvetljeniji, da su moralniji, da imaju vise empatije itd)

    Ali polako svacam da ih putovana (ova klasicna, avionom do rima, avionom do istanbula, avionom do barse, prosetam i vratim se) nisi promijenila.

    Moze nas promijeniti samo dogadjaj koji nas je naveo da djelujemo van svojih limita i tako se prosirimo (djelovanje izvan konfotzone)

    Ne i all inclusive putovanja.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pa niko nije spominjao all inclusive putovanja.

    Postoji velike razlike izmedju putnika i turiste.

    Nije moje da ti objasnjavam koje su to razlike itd.

    A i kao recepcioner ili vec sta u hotelu, ti ne mozes znati koliko je ko prosvijetljen, empatican ili moralan.

    Kazu prodji sve ulice i procit'o si sve knjige.

    Postavljam opet pitanje, ako nijesi bio nidje, ako nijesi nista vidio, da li si u stvari zivio ?
    One Ring to Rule them all...

  5. #80
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Zamisli situaciju da nam je svima cilj samo da putujemo za zivota. Mislim da tako ljudska rasa ne bi opstala jer je to cist cin sebicnosti.

    Ostalo je od davnina misljenje da putovanja cine coeka. To jest nekada je to bio jedini nacin sticanja novih informacija i umijeca.

    Ako nisi ostavio nista iza sebe po meni nisi zivio.

    To jest ako si proputovao svijet a nisi napisao memoare i objavio ih svijetu ti nisi nista uadio.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Zar je bitno sta ti ili ja mislimo o nekome?

    Najbitniji si ti sam. Putovanja su samo primjer sta nekoga ispunjava. Vec sam se ogradio gore i rekao da nije ni to za svakoga.
    Mene npr. to ispunjava, cini me srecnim, punim zivota, ponosan sam na sebe.

    Nekoga pak ispunjava da ide u teretanu.
    Mene to ne privlaci, ali uopste ne osudjujem tu osobu. Za mene je to licno glupo i besmisleno, ovdje ne pricam o nekom casual odlasku nego o bodybuildingu. Ali ako nekoga to ispunjava onda dobro jes...
    One Ring to Rule them all...

  7. #82
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Prije svega, pohvale za iskrenost prema samom sebi, a i prema okrutnoj forumskoj publici.

    Kolotecina je faza u koju svaki covjek upadne, priznao to ili ne. Ta faza ne mora nuzno da znaci nesto negativno. Stavise, ja smatram da je trenutak kada ukapiras da si upao u alarmantnu zonu idealan da stanes sam sa sobom, razmislis sta je to sto te cini nezadovoljnim i napravis plan kako da "delas" dalje. Znas, to ti je ono kao kada kao dijete ucis da plivas - danima mases rukama, napijas se slane vode, djeluje ti da nikad neces uspjeti da izvedes taj virtuozni potez slobodnog odrzavanja tijela na vodi. Nastavis da ides na more, svi plivaju oko tebe a ti ne znas i to te demoralise... svakog dana isti scenarij se ponavalja ... i onda u jednom trenutku samo zaplivas kao da si to radio sto godina prije toga!

    Sto se tice kolotecine kao drustvenog problema, ona jeste izuzetno izrazena u nasoj zemlji. Ne mislim da je to zbog nemanja novca, nego vise zbog toga sto se ljudi plase da budu SVOJI, tj. da imaju svoj karakter i da ga smjelo izraze; da rade u slobodnom vremenu ono sto zele da rade; da se ne trude da se po svaku cijenu uklope u sredinu u koju zive jer onda...hmm.. postanu blijeda kopija sebe samih, zar ne? Sa druge strane, kolotecinu mozes da dozivis iako zivis u nekim od najljepsih gradova u svijetu (provjereno ).

    To sto ti se desava je prirodna pojava, i uzivaj u njoj dok mozes . Ti sam znas najbolje sta treba da izmijenis. Slusaj SEBE.

    Pozdrav
    Last edited by AltaMarea88; 21-06-15 at 23:39.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  8. #83
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Ja bogomi ne pisem nikakve memoare sa putovanja a mogao bi knjigu izdat' sigurno

    Nego se udaljismo od teme polako...

    Zakljucak je da su putovanja jedan od nacin 'odlaska' iz te kolotecine a da ni ona nisu za svakoga ili da jednostavno nece svakog 'ispunit'.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #84
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    cijeli zivot je jedna kolotecina i putovanje,i na kraju ipak se kolotecina zavrsava putovanjem.neko gore,neko dolje....:joyous:

  10. #85
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Ko to ide gore?

    (necemo valjda i ovdje o tome)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #86
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ko zasluzi....

  12. #87
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zar je bitno sta ti ili ja mislimo o nekome?

    Najbitniji si ti sam. Putovanja su samo primjer sta nekoga ispunjava. Vec sam se ogradio gore i rekao da nije ni to za svakoga.
    Mene npr. to ispunjava, cini me srecnim, punim zivota, ponosan sam na sebe.

    Nekoga pak ispunjava da ide u teretanu.
    Mene to ne privlaci, ali uopste ne osudjujem tu osobu. Za mene je to licno glupo i besmisleno, ovdje ne pricam o nekom casual odlasku nego o bodybuildingu. Ali ako nekoga to ispunjava onda dobro jes...
    Da ali ja sam samo htio da vas pitam da li mislite da putovanja mijenjaju coeka, kao sto je to neko opste misljenje. 90 posto danasnjih putovanja ne mijenjaju coeka, ne nalaze coeku smisao zivota. Onih deset da, to su putovanja za koja treba da spoznas svoje limite i da ipak odlucis da ides preko njih. Tipa sjednes u auto ides da upoznas bliski istok. Koje citao "U potrazi sa staklenim gradom" znace o cemu govorim. Mozda bih dodao onaj tvoj predlog o upoznavanju Irana sa teme o jeftinim avio kartama.


    Da ce ti pravit uzitak svako neobavezo putovanje i da ce poremetit kolotecinu, to naravno da da.
    Last edited by Sten; 21-06-15 at 23:49.

  13. #88
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Pa vec smo pomenuli to...

    Evo 2 primjera, iz licnog iskustva...

    Sharm El Sheik... all inclusive. Hotel 4*, dizanje ujutru, kupanje u bazenu pa dorucak pored bazena. Odlazak na neko ronjenje dje gledas prelijepe ribe u 100 boja koje si prethodno samo na TV-u vidio obicnom maskom... Odes camcem sa 'glass bottom' i gledas neke korale i ostalo pod vodom. Onda udjes u neku zutu podmornicu gdje se spustas ne znam koliko metara dubine (ispod nivoa mora) i gledas opet svakave korale i ribe oko sebe. Po gradu otkrivas koje ti mjesto odgovara za neku kaficu, setnju itd. Kad ti dosadi, vratis se do hotela i bacis u bazen da rasteretis sve misli, narucis iz bar-a kakav alkohol za dz dje mozes i da se nagrdis od njega, zavisno od afiniteta. Sledeci dan mozes da otkrivas neke druge, nove stvari... Eto all inclusive a opet mi je banja bilo i vidio sam, iskusio i prozivio masu novih stvari.

    A opet ne mogu da poredim sa drugim primjerom... Uganda. Divljina totalna. Odoh na neki safari u nacionalni park 'Murchison Falls'. Ja i 5 nepoznatih likova. Likovi koji putuju tako cesto, cesce nego ja. Da sad ne opisujem svakog od njih, kul likovi skroz. Isli smo kombijem i zajebancija do tamo totalna. Kad smo stigli pospremili se u neke satore, oko nas one divlje svinje (slicno n'o ne znam na naski kako se zovu - eng. warthog) pa spremas hranu da ne bi probili u sator.. Odatle neke ekskurzije po jezerima i brdima, u povratku se sprema rostilj pored satora, upoznajes jos jedno 50 novih ljudi i tu krece zajebancija uz pivo i muziku (uzivo gitara).. Ujutru te bude ptice i ides u nove avanture...

    Blah blah... Ovo je vise sa drugi dio foruma (putovanja) no mi sad zao da brisem... mislio sam da ce bit' krace (a definitivno je moglo da bude mnoooogo duze).

    Poenta je da svako putovanje moze bit' zanimljivo ako si ti sklon tome da otkrivas i zanimas da vidis/otkrijes/iskusis nesto vise...

    Ovo je vise upuceno 'Sten'-u nego sto je usko vezano za temu..

    Prastajte.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #89
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Zapisuj dok se sjecas a formirat knjigu imas kad.

  15. #90
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Imam dobro pamcenje za stvari koje su mi bitne i koje su ostavile znacajan uticaj na mene u zivotu...

    Da se vratimo na kolotecinu zivota, a?

    Kako nekome svaki dan moze bit' isti kad sve i da ima 24h slobodno (sto nema skoro niko) moze ih potrosit' na milion razlicitih stvari svaki dan? Ja cak imam osjecaj da se ovdje krije neka prica kako u nasim gradovima i zemlji uopste nema uslova za neku zabavu... Pa jbt. djeca po africi se igraju i zabavljaju sa zemljom i kamencicima.. Stariji vec imaju dosta posla sa prezivljavanjem ali grad/zemlja ne moze nikako da bude izgovor...

    Najgore je kad je covjeku dosadno. To treba uvijek maksimalno izbjegavat'. A ima se kako, samo treba minimum volje za promjenu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #91
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,230
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    Putovanja, provod, pijanke, rostilji, sex.. sve je to lijek za kolotecinu, ali privremen. Sve su to resenja od danas do sjutra. Vratis se sa putovanja, ceka te sve isto.. Probudis se posle jebacine, vratis se u isti ritam.. Hocu da kazem da def sve to pomaze covjeku, ali moze i da mu zestoko odmogne ako se zavarava da ce time iskociti iz tog nekog zacaranog kruga koji ga svakodnevno cijedi. Jedini pravi lijek je da covjek bude zadovoljan sobom! E jbg, gospodo, to je najtezi dio posla.. Budi dobar u necemu, ali bas dobar i vidjeces kako kolotecina nestaje..


  17. #92
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Dje nestade drugarica iz Plava?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #93
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Predomislih se da neko ne počne da diže na sprdnju, srce bi me zaboljelo , ali vidjeo si
    Last edited by Sten; 22-06-15 at 01:34.

  19. #94
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Pametno. Daleko od toga da bi je ja dizao na sprdnju... Kao sto rekoh, nezavisno od toga dje se zivi i kol'ko se ima, moze co'ek da u potpunosti izbjegne kolotecinu. Sve zavisi od njega samog.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #95
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Putovanja, provod, pijanke, rostilji, sex.. sve je to lijek za kolotecinu, ali privremen. Sve su to resenja od danas do sjutra. Vratis se sa putovanja, ceka te sve isto.. Probudis se posle jebacine, vratis se u isti ritam.. Hocu da kazem da def sve to pomaze covjeku, ali moze i da mu zestoko odmogne ako se zavarava da ce time iskociti iz tog nekog zacaranog kruga koji ga svakodnevno cijedi. Jedini pravi lijek je da covjek bude zadovoljan sobom! E jbg, gospodo, to je najtezi dio posla.. Budi dobar u necemu, ali bas dobar i vidjeces kako kolotecina nestaje..
    (+)
    Toliko istine u tako malo riječi se rijetko da viđet u "ove krajeve".
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  21. #96
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Putovanja, provod, pijanke, rostilji, sex.. sve je to lijek za kolotecinu, ali privremen. Sve su to resenja od danas do sjutra. Vratis se sa putovanja, ceka te sve isto.. Probudis se posle jebacine, vratis se u isti ritam.. Hocu da kazem da def sve to pomaze covjeku, ali moze i da mu zestoko odmogne ako se zavarava da ce time iskociti iz tog nekog zacaranog kruga koji ga svakodnevno cijedi. Jedini pravi lijek je da covjek bude zadovoljan sobom! E jbg, gospodo, to je najtezi dio posla.. Budi dobar u necemu, ali bas dobar i vidjeces kako kolotecina nestaje..
    Ako si bas dobar u necemu, konstantno dobar, zar opet to ne postaje kolotecina s vremenom ?

  22. #97
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,021
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sten View Post
    Da ali ja sam samo htio da vas pitam da li mislite da putovanja mijenjaju coeka, kao sto je to neko opste misljenje. 90 posto danasnjih putovanja ne mijenjaju coeka, ne nalaze coeku smisao zivota. Onih deset da, to su putovanja za koja treba da spoznas svoje limite i da ipak odlucis da ides preko njih. Tipa sjednes u auto ides da upoznas bliski istok. Koje citao "U potrazi sa staklenim gradom" znace o cemu govorim. Mozda bih dodao onaj tvoj predlog o upoznavanju Irana sa teme o jeftinim avio kartama.


    Da ce ti pravit uzitak svako neobavezo putovanje i da ce poremetit kolotecinu, to naravno da da.
    Zasto se brines o drugima, njihovim putovanjima i sl? Kako uopste znas koliko ona mijenjaju ljude? Svako putuje iz svojih nekih razloga. Ti ako ih nemas, tvoj problem. Ili mozda tvoja sreca, ne budis se gladan daljina.
    To kako se ja sjecam jedne noci nad Istrom koja svijetli.. ili onog pogleda na beskonacni Rim sa kupole Sv. Petra.. ili voznje biciklom po Dalmaciji sa slusalicama u usima i potpunog mira u dusi ili jutara u Kjelceu okupanim suncem.. e nema te knjige ni informacije na netu koja mi to moze priustiti.
    Sa druge strane straha su sve najbolje stvari u životu.

  23. #98
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Ako si bas dobar u necemu, konstantno dobar, zar opet to ne postaje kolotecina s vremenom ?
    Aaaaa, konačno je krenula prava priča...

    - M -

  24. #99
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    NE ulazih juce cio dan radih nesto, ispadoh iz koloteine


    Opet vidim da se samo meni licno upucuju savjeti, ali kolotecina je drustvena pojava...


    Putovanaj su savrsena, makar za mene, dok sam bio tinejdzer i aktivni clan izvidjaca svuda se islo, pa kasnije biciklistickog kluba, po cg se islo fino...

    Makar meni putovanja ostaju u sjecanju i svakog detalja se sjecam. Primjer 2007g, Jamboree (skup izvidjaca svijeta) u Londonu, preko 60 000 ljudi





    Nikad to putovanje necu zaboraviti, jos se islo autobusom i prosli smo vise od 12 drzava u putu i nijesam se umorio.

  25. #100
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,393
    Thanks Thanks Given 
    750
    Thanks Thanks Received 
    2,213
    Thanked in
    1,676 Posts

    Default

    Što ste slatki...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Koraci do vještačkog života
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-09-15, 21:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •