Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 126 to 146 of 146

Thread: Kolotečina života

  1. #126
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne radi se samo o poslu vec o cjelokupnoj situacji u zemlji.saudijska arabija ima odlican standard ali ja tamo ne bih zivio za svo blago svijeta.mislim da je cg generalno losa zemlja za zivot. na primjer ne isplati se proizvoditi hranu i baviti se poljoprivredom jer ne postoji zagarantovan otkup.susjedna srbija kakva god da jeste, tamo postoji poljoprivreda i ljudi sade maline,krompir,kukuruz,secernu repu i drzava je obavezna sve im to otkupiti.najveci su izvoznici malina na svijetu.kod nas u cg ne postoji nista.nemamo se cime baviti.moramo onda upasti u depresiju. pogledaj prolaznike na ulicama bilo kog naseg grada. svi su namrgodjeni i nemaju osmjeha.

    radimo po trafikama, kladionicama i trgovinama za 250 mjesecno. ili smo u drzavnim firmama za duplo vise. ovdje svi zive lose, plata od 600 eura je premala.puna mi je kapa vise crne gore,ali nema se gdje otici. zapad nas ne prima, osim recimo studiranje. ali odakle novac za skolarine u inostranstvu? australija i amerika isto tako. imas li ti neki savjet za emigriranje za osobu od blizu 30 godina sa ustedjevinom 1300 eura?

  2. #127
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,218
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Ih, 1300€? Ne bih ja o tolikim parama javno pričao, lako je sa foruma uć u trag ljudima. Već si sebe učinio metom.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #128
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by za.saku.dolara View Post
    ne radi se samo o poslu vec o cjelokupnoj situacji u zemlji.saudijska arabija ima odlican standard ali ja tamo ne bih zivio za svo blago svijeta.mislim da je cg generalno losa zemlja za zivot. na primjer ne isplati se proizvoditi hranu i baviti se poljoprivredom jer ne postoji zagarantovan otkup.susjedna srbija kakva god da jeste, tamo postoji poljoprivreda i ljudi sade maline,krompir,kukuruz,secernu repu i drzava je obavezna sve im to otkupiti.najveci su izvoznici malina na svijetu.kod nas u cg ne postoji nista.nemamo se cime baviti.moramo onda upasti u depresiju. pogledaj prolaznike na ulicama bilo kog naseg grada. svi su namrgodjeni i nemaju osmjeha.

    radimo po trafikama, kladionicama i trgovinama za 250 mjesecno. ili smo u drzavnim firmama za duplo vise. ovdje svi zive lose, plata od 600 eura je premala.puna mi je kapa vise crne gore,ali nema se gdje otici. zapad nas ne prima, osim recimo studiranje. ali odakle novac za skolarine u inostranstvu? australija i amerika isto tako. imas li ti neki savjet za emigriranje za osobu od blizu 30 godina sa ustedjevinom 1300 eura?
    Kanada ima odlican program za skilled radnike. Znam nekoliko ljudi koji su posli u zadnjih 2-3 godine. Ko studira, moze poci na work&travel program, pa se snalaziti da ostane. Skilled radnici deficitarnih zanimanja mogu po EU... ko nema neko posebno znanje i iskustvo moze u emirate, tamo se svasta trazi, a najvise u hotelijerstvu. A ko tamo provede godinu, dvije, tri... i dobro ispece zanat, moze da bira dje ce da radi.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  4. #129
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Generalno, networking nam je u CG nikakav, a i kad ga ima obojen je egocentrizmom i teskim sebiclukom - ljudi prosto ne dijele informacije. @za.saku.dolara moras da upoznas nekoga ko ce ti dati prave informacije o tome gdje mozes da trazis stipendije, staziranja, poslove. Cak je i @Mojsije vrlo stur u davanju slicnih informacija (vidi post iznad).

  5. #130
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Generalno, networking nam je u CG nikakav, a i kad ga ima obojen je egocentrizmom i teskim sebiclukom - ljudi prosto ne dijele informacije. @za.saku.dolara moras da upoznas nekoga ko ce ti dati prave informacije o tome gdje mozes da trazis stipendije, staziranja, poslove. Cak je i @Mojsije vrlo stur u davanju slicnih informacija (vidi post iznad).
    Nevjerovatno je koliko ljudi kod nas koriste internet samo za drustvene mreze, forume i citanje novina. Toliko toga se moze izguglati, napraviti LinkedIn profil i povezivati se s ljudima, pratiti kompanije i poslove. Milion puta je pomenuto kako da se podje u usa, programi koji postoje, sajtovi za bliski istok itd. Ali vazda ce bit neko ko ne zna sto ce od sebe i trazi izgovore samo. Ali i to je okej, svako mora da dodje do neke tacke koja ce ga trgnuti, dzaba sto drugi pricaju.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  6. #131
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mada ja mislim da se ljudi iz CG inace tesko odvajaju od toplog roditeljskog doma. Ko ce sam sebe prati peglati hraniti napivati...

  7. #132
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,241
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    a znaš što? kad se čoek odvoji i počne da živi sam ne može se od udavača odbraniti tu ni blind vrata ne pomažu eto zašto
    She is only here to annoy herself!

  8. #133
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cak i kad je neko bas bas ono bas ruzan?

  9. #134
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,218
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Poslije određenog vremena, ne znaš interesuju li se za tebe kao osobu ili samo zbog toga što si još uvijek na tržištu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #135
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,241
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Cak i kad je neko bas bas ono bas ruzan?
    i mali i debeo
    She is only here to annoy herself!

  11. #136
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav, vidim da tema odavno nije bila aktuelna pa da je ozivim malo da ne otvaram novu. Zanimalo me cime se vi bavite u slobodno vrijeme? Koji vid rekreacije koristite? Teretana, Fitnes, Pilates, Ples Kosarka, Fudbal, skola fotografije, Strelicarstvo, Lov, Ribolov, ucenje stranih jezika, nocni izlazci, odlaxak u kupovinu, putovanja....nesto drugo?


    Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока

  12. #137
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ono sto je najsmjesnije od svega ljudi moji je to sto se mi citavog zivota borimo i mucimo da bi usli u tu kolotecinu.
    Ta kolotecina se zove, sigurna luka! Jer su nas tako naucili!
    Pa jel? Evo razmislite....
    Sva prica se sastoji od toga da krenemo u skolu i cime cemo se bavit...vecina momaka i curica nema izbora mnogo.
    Da bi uopste imao bilo sto mora se poceti sa radom vec kao vrlo mlad, odmah nakon srednje ili cak mladji, makar i sezonski, ali nebitno.
    Oni koji imaju srece da im roditelji plate studije i da produze blejanje jos par godina, probleje i to brzo i opet su sve to radili da bi kao bolji posao nasli...i opet na kraju sav trud i sve sto radimo, radimo da bi se imali tu kolotecinu od zivota.
    Kolotecina zivota je ustvari jedna mirna luka, dosadna iznad svega, ruta svakodnevnice za koju se ustvari svi mi citavog zivota borimo, da imamo neki red, kao sto su ga nasi roditelji imali.
    Posao od 07:15h, ili do 4, do 5...to sto pretekne nakon posla nemas dje sem kratko, bude i toga kratkoga dosta, ajmo ovamo, ajmo onamo na par sati, ali i to pocne da umara jer si od jutros od 6 na noge...
    Pa se prorijedi na vikende, bude ih dosta za godinu, toliko da si sva mjesta i po 3 puta obisao, pa i to presere...
    Sto neko gore rece, nekome tesko pada ta kolotecina, nekome lakse, velikim dijelom zavisi i od visine plate **** ga, ali u sustini je sve kako sami prihvatimo i kakve smo osobe u sebi.
    Hobi i okruzenost pravim ljudima je cudo, to umnogome popravlja svu sliku i cini zivot ljepsim, i naravno ako ima srece u ljubavi, vezama, itd...

  13. #138
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Samo cu te NIKO po ko zna koji put potpisati. uvijek tako lagano ubodes sustinu.

  14. #139
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ono sto je najsmjesnije od svega ljudi moji je to sto se mi citavog zivota borimo i mucimo da bi usli u tu kolotecinu.
    Ta kolotecina se zove, sigurna luka! Jer su nas tako naucili!
    Pa jel? Evo razmislite....
    Sva prica se sastoji od toga da krenemo u skolu i cime cemo se bavit...vecina momaka i curica nema izbora mnogo.
    Da bi uopste imao bilo sto mora se poceti sa radom vec kao vrlo mlad, odmah nakon srednje ili cak mladji, makar i sezonski, ali nebitno.
    Oni koji imaju srece da im roditelji plate studije i da produze blejanje jos par godina, probleje i to brzo i opet su sve to radili da bi kao bolji posao nasli...i opet na kraju sav trud i sve sto radimo, radimo da bi se imali tu kolotecinu od zivota.
    Kolotecina zivota je ustvari jedna mirna luka, dosadna iznad svega, ruta svakodnevnice za koju se ustvari svi mi citavog zivota borimo, da imamo neki red, kao sto su ga nasi roditelji imali.
    Posao od 07:15h, ili do 4, do 5...to sto pretekne nakon posla nemas dje sem kratko, bude i toga kratkoga dosta, ajmo ovamo, ajmo onamo na par sati, ali i to pocne da umara jer si od jutros od 6 na noge...
    Pa se prorijedi na vikende, bude ih dosta za godinu, toliko da si sva mjesta i po 3 puta obisao, pa i to presere...
    Sto neko gore rece, nekome tesko pada ta kolotecina, nekome lakse, velikim dijelom zavisi i od visine plate **** ga, ali u sustini je sve kako sami prihvatimo i kakve smo osobe u sebi.
    Hobi i okruzenost pravim ljudima je cudo, to umnogome popravlja svu sliku i cini zivot ljepsim, i naravno ako ima srece u ljubavi, vezama, itd...
    Pozitivan post svakako, vedar pogled sa kojim se slazem donekle. Ono sa cim se ne slazem je, mada ti nijesi to ni eksplicitno naveo, da je ta sigurna luka zadovoljavajuci nivo zivota kom treba teziti.

    Ljudski rod je proklet pohlepom, uvijek tezi necem visem, mada je to I osnovni pokretac razvoja sa druge strane.

    Ako pogledamo sa distance najvrjedniji resurs je vrijeme koje prolazi. Das nekom 8 sati pet puta nedjeljno (I to ako imas srece sa poslom pa to nije znatno vise) I tako sve do penzije. Jeebes zivot ako ce uzivanje biti u penzionerskim danima. Treba iskoristiti svoje slobodno vrijeme na jedan od dva nacina:
    1) iskoristiti ga sto kvalitetnije I uzivati sto je vise moguce
    2) pokusati stvoriti nesto kako vise ne bi radio kod nekoga 8 sati pet dana u nedjelji vec da postanes sam svoj gazda. Ukoliko se uspije tu se dolazi do novog levela igrice zvane zivot I opet borba za sto vise sredstava I sto vise kvalitetnog vremena.

    Volio bih da uspijem u opciji 2, ne toliko zbog zelje za materijalnom dobiti, najvise iz razloga da bi moja djeca mogla da biraju da li zele opciju 1 ili 2

    Daleko sam od opcije 2 jos uvijek, da se razumijemo, ali eto nije da ne tezim tome.

    Najgora stvar je pustiti da zivot prolazi bez stvaranja novih vrijednosti, uz bezidejno dosadjivanje u toku slobodnog vremena.

    Ovaj posljednji dio dio tvog posta je definitivno veoma bitan I tacan za vecinu nas obicnih smrtnika:

    "Hobi i okruzenost pravim ljudima je cudo, to umnogome popravlja svu sliku i cini zivot ljepsim, i naravno ako ima srece u ljubavi, vezama, itd..."


    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 23-11-17 at 12:25.

  15. #140
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi, molim Vas osvijestite se! Kao sto su gore naveli vrijeme je jedino sto prolazi i sto se ne moze veatiti. Dajte da zajedno osmislimo najbolje nacine da ga iskoristimo. Greota ga je trositi na gledanje u ekrane, ispijanje po kafanama, drogiranje i kriminal!

  16. #141
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a znaš što? kad se čoek odvoji i počne da živi sam ne može se od udavača odbraniti tu ni blind vrata ne pomažu eto zašto
    Potvrdjujem

  17. #142
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Kolotečina koja odgovara nije kolotečina at all?

  18. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Hobi obavezno.

    Npr. Kupi motor da ti vrnemo ja i ekipa čulo vida, mirisa, ukusa...da ti leukocite vrnemo u normalu.
    Da vidiš kako je sve sem monotono uz vožnju, druženje i lijepe panorame

  19. The Following User Says Thank You to N-I-K-O For This Useful Post:


  20. #144
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    kakva kolotecina pored ovoliko desavanja svakog dana
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #145
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ja ne znam kakva se to upadne.
    Bar sad ima knjiga na izvoz od kad je interneta.

    Sent using Tapatalk

  22. #146
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Zanimljiv status prijatelja sa fb
    "Bilo je trenutaka kada bih u svoj rezervoar sipao gorivo vrijedno 10 KM, a drugi put 50 KM. Znao sam imat samo 5 KM da se nahranim, a također sam znao potrošit 200 KM za izlazak na večeru. Imao sam kuću punu hrane, a i dana kad je nisam imao. Bio sam u trgovinama bez brige, a i također sam morao i vratiti stvari na policu. Platio bih račune u cijelosti, a često bih i kasnio..
    Svi mi imamo uspone i padove u životu. Neki sigurno više od drugih, ali svi mi samo pokušavamo uspjeti.
    Nitko nije bolji od bilo koga drugog, a moje srce tuguje za onim ljudima koji misle da jesu. Bez obzira na to koliko vam je kuća velika, koliko vam je auto nov, ili koliko novca sjedi na vašem bankovnom računu - svi krvarimo crveno i na kraju ćemo izblijediti s ove zemlje. Smrt nema diskriminacije, a ne bi trebao ni tvoj život.
    Budite dobri prema drugima. Svi smo ovdje da služimo. Tvoj prevelik ego te neće odvesti nigdje.
    Budi skroman. I neka vjera ide dalje.
    Vrlo malo će ih zapravo pročitati ovako daleko, ali ako ste iskreni, izazivam vas da kopirate / zalijepite sa slikom sebe ili bez nje. Većina neće, jer su to vrsta ljudi o kojima govorim."

  23. The Following 3 Users Say Thank You to Beli vuk For This Useful Post:


Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Koraci do vještačkog života
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-09-15, 22:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •