Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 146

Thread: Kolotečina života

  1. #1
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default Kolotečina života

    NE znam postoji li slicna tema, ne nadjoh je trenutno.

    Zelim samo da kazem kako sam evo ja licno upao u neku kolotecinu zivota.

    A to primjetih evo vec neki kraci period, a pogotovo evo 3 dana zadnja otkako tel poslah u servis.

    Zavrsim posao i nemam u sta da gledam nego se smorih kao les...

    I to ne samo ja nego sam primjetio dosta njih...

    A i kad mi je tel tu zivot mi se svodi na instagram i forum i po malo fb.

    Bas totalni zivot u krug.

  2. #2
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    prelose, bolest danasnjice, otudjenje od real lajfa... Vjeruj, odlicna stvar ti se desila (dobices novi tel) a i neke stvari ces da uvidis...

    Nocas bas kazem zeni, kupiti telefone tipa nokia 3320 i vise raditi u basti, planirati jos neke poslove, samo manje vremena da ostaje za ovako prostuo vrijeme na drustvenim mrezama
    Tu es mon hro!

  3. #3
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    I nadji kakvu piplicu tu do 19, najjaca opustencija
    Tu es mon hro!

  4. #4
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    prelose, bolest danasnjice, otudjenje od real lajfa... Vjeruj, odlicna stvar ti se desila (dobices novi tel) a i neke stvari ces da uvidis...

    Nocas bas kazem zeni, kupiti telefone tipa nokia 3320 i vise raditi u basti, planirati jos neke poslove, samo manje vremena da ostaje za ovako prostuo vrijeme na drustvenim mrezama

    Zasto ti za sve to treba stara Nokia? Mozes ti raditi u basti, citati knjige itd, a da imas najbolji telefon. Iskljucite ti i zena telefone, router i radite sve ove offline stvari koje si nabrojao.
    Davor

  5. #5
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Da ne bi dosli u iskusenje...
    Tu es mon hro!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Kakav real life u Nk, brate? Jedino to sto velis oko bastice i generalno oko kuce, mada nemam pojma o tome, al nije neka nuklearna fizika bastu odrzavat. Iskreno, nikakav sam domacin sto se kuce tice, al jedva cekam da se sredi nesto oko kuce i da posadim pomalo i kakog kucka ubacim u dvoriste. I dobro mu rece, ako vec nema, nek nadje kakvu, samo da je normalna i da imaju nekih zajednickih interesovanja, nema vise ono suprotnosti se privlace, bar po mom iskustvu.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #7
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    I putuj brate sto vise mozes, ne moraju ta putovanja bit tipa Francuska, Italija itd., mada je to najbolje, ali ima onih jednodnevnih izleta tipa Dubrovnik 30e, sidjes na more, bilo sta. Rostilji 1 nedeljno, okupite se i bacite rostilj na one uvale iza krupca, bas su dusu dale za to, ili na Tunjevo itd. Mora se coek razonodit nekako, a najljepse je u prirodu.
    Forever young, i want to be forever young

  8. #8
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    A dobro sad nije prica o meni nego generalno o drustvu, sa 24 godine nemam neku zanimaciju, ni ja ni drustvo ni dostina sto vidim.

    A evo imam dvoriste na ogromnom imanju, uredjuje se do tancina, ali i to se ne radi svaki dan, nego evo ja npr kosim dvoriste i to je jednom nedeljno 3h vremena, a sta ostalih dana..

    A imam dugu vezu i tu se upalo u kolotecinu neku ali to je period pretpostavljam.

    Da izlazim po diskoteka me ne privlaci vec odavno, ljepse mi je prosetati oko 12 malo i popiti kafu nego djuskati do 2-3..


    Primakao sam se doplomskom i onda nesto gledam kako cu tek tada da zivim dosadno. sad radim posao rano ujutro, a sta kad pocnem da radim od 8 do 15-16h

    Kako ce to tek da bude?


    NE znam bas je nekako monotono i sve se vrti u krug.

    I opet kazem ovo nije samo individualno, licno za mene, nego uopsteno...

  9. #9
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas osoba ne moze da ostane sama sa sobom a da se ne smori jer ne radi na sebi i ocigledno nema tu potrebu. Zato se zatrpava tudjim "desavanjima" na fb i ostalim "drustvenim" mrezama. Partner tu ne moze ni da cini razliku jer nije do njega (uglavnom). Najcesce su ljudi u kolotecini bas ljudi u braku jer to malo slobodnog sto imaju samo zele da se odmore od posla i zasjednu pred tv sa telefonom ne obracajuci paznju ni na partnera.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    I putuj brate sto vise mozes, ne moraju ta putovanja bit tipa Francuska, Italija itd., mada je to najbolje, ali ima onih jednodnevnih izleta tipa Dubrovnik 30e, sidjes na more, bilo sta. Rostilji 1 nedeljno, okupite se i bacite rostilj na one uvale iza krupca, bas su dusu dale za to, ili na Tunjevo itd. Mora se coek razonodit nekako, a najljepse je u prirodu.
    Nekad sam putovao svako ljeto, sad se nema, skupljam pare za auto, i onda mi zao svaki cent.

    A rostilj moze mada i to vremenom dosadi.

    A bas bi mi sad odgovarao jedan put nedje van.

    Npr prosle godine i pretprosle sam preko 20 puta bio van drzave. A od proslog septembra ni jednom....

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Počni da trenira neki sport (ne teretana), bavi se trčanjem, idi da volontira...
    Toliko se toga u NK moe uraditi da je malo 24h, samo ko oće..

    Recimo ljudima u NK je smijeno da trai termin u mjesnu zajednicu za sastanke, crvenom krstu u NK je smijeno da donese robu koja je kao nova ali se ne nosi... Samo nemoj da odustaje

    Poslato sa pisaće maine Note 3 dual sim
    \_(ツ )_/
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  12. #12
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Bugi, nije problem ispuniti dan, cak da ispunim dan da radim i da zaradim. DA odradim posao koji radim od 5 do 8 ujutro i sa ocem onda da radim do 15-16h. Ali opet svaki dan je isti potpuno.

    I opet govorim nije ovo samo moj problem, nego bas veceg dijela drustva, samo sam ja jednostavno nervozan od ovoga vise. A tek 24g

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dobra tema, ali bojim se da nema snage da se gurne u pravom pravcu.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti ne radis nista sto volis cim se osjecas zarobljeno u kolotecini. Ako bi svakoga dana radio ono sto volis ne bi ti kolotecina bila razlog loseg raspolozenja. Napuni se energijom svakoga dana onim sto VOLIS pa makar to bila sitnica u ocima drugih i neces ovako razisljati.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    AmFi, kada tada prihvati da 8 sati radi... I to ne dovodi u pitanje, osim ako se ne oeni za neku koja ima novca ili dobije na loto..
    Ostaje ti ostalih 8 sati da rasporedi po nahođenju.. A lako je ako ima ideju

    Poslato sa pisaće maine Note 3 dual sim
    \_(ツ )_/
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Nekad sam putovao svako ljeto, sad se nema, skupljam pare za auto, i onda mi zao svaki cent.

    A rostilj moze mada i to vremenom dosadi.

    A bas bi mi sad odgovarao jedan put nedje van.

    Npr prosle godine i pretprosle sam preko 20 puta bio van drzave. A od proslog septembra ni jednom....
    ma ne mora ni van drzave, ima i kroz Cg masu mjesta za vidjet. Mada, iskreno i ja bi da imam svako 3 mjeseca putova po Evropi i sire, al moze se i po Cg. Moze coek i do Bg otic, nije skupo, povratna 20e preko neta je bila da je rezervises, jes da je dusa po vozova, al je fino kad ode coek malo, hostel na prekoputa zeljeznicke 9e, sta znam.
    Forever young, i want to be forever young

  17. #17
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    ma ne mora ni van drzave, ima i kroz Cg masu mjesta za vidjet. Mada, iskreno i ja bi da imam svako 3 mjeseca putova po Evropi i sire, al moze se i po Cg. Moze coek i do Bg otic, nije skupo, povratna 20e preko neta je bila da je rezervises, jes da je dusa po vozova, al je fino kad ode coek malo, hostel na prekoputa zeljeznicke 9e, sta znam.

    Nocas sam imao da idem kombijem za 20e ali mi lik kasno rece pola sata pred kretanje. A ja sam imao obaveza itd itd.

    Vidim da opet svi shvatate ovo kao moj problem samo...

    A naveo sam par puta da je drustveni problem.

    Jedino ako vi zivite bez ovoga problema onda super

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Ja ti kaem, meni je 24h malo.
    Volio bih da je dan 36h a da ja ne moram za spavam ova 4-5 sati dnevno...

    Ubrzaj se, NK je inače spor grad.

    Poslato sa pisaće maine Note 3 dual sim
    \_(ツ )_/
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Ovdje svi misle da su psihijatri, a svi rade i misle isto kao ti.
    Elem, ja od drustvenih mrea trosim vrijeme samo na 2,3 foruma, ovaj dje i nesto napisem, i dva(auto-moto) na koja pratim diskusije, i kolko me opute toliko me fristriraju, pa neznam sto da cinim
    Drugo radim 360 dana u godini, i tako zadnje 4, mogu da biram oce li to bit od 7-15 il 15-23 ali svaki dan moram biti tu. Nikako ne mogu da izadjem iz tog "zacaranog" kruga i izdvojim neko vrijeme za luftiranje nedje, i to me strasno pogađa, pa sam se nekako pomirio sa time da ne pravim nikakve planove koji nisu na dnevnoj bazi "sto cu da radim posle 15h"mi je moto čini mi se.
    Uf... Yebem ti ovaj kapitalizam!

  20. #20
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,565
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    383
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    A dobro sad nije prica o meni nego generalno o drustvu, sa 24 godine nemam neku zanimaciju, ni ja ni drustvo ni dostina sto vidim.

    A evo imam dvoriste na ogromnom imanju, uredjuje se do tancina, ali i to se ne radi svaki dan, nego evo ja npr kosim dvoriste i to je jednom nedeljno 3h vremena, a sta ostalih dana..

    A imam dugu vezu i tu se upalo u kolotecinu neku ali to je period pretpostavljam.

    Da izlazim po diskoteka me ne privlaci vec odavno, ljepse mi je prosetati oko 12 malo i popiti kafu nego djuskati do 2-3..


    Primakao sam se doplomskom i onda nesto gledam kako cu tek tada da zivim dosadno. sad radim posao rano ujutro, a sta kad pocnem da radim od 8 do 15-16h

    Kako ce to tek da bude?


    NE znam bas je nekako monotono i sve se vrti u krug.

    I opet kazem ovo nije samo individualno, licno za mene, nego uopsteno...

    Čini đecu
    James Tiberius Kirk

  21. #21
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Imam dvoje bratovo koje mi ispunjavaju dane kad smo zajedno

  22. #22
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Veoma dobra tema. Cak i jedna od rijetkih koja ima smisla.
    Samo, ljudi koji predlazu neke nove aktivnosti nisu konkretni? Dajte nesto konkretno? Tesko je odje ispuniti dan kad radis za 300e po 10h dnevno. Ni vremena ni novca za putovanja. Razonoda je (nazalost) kupiti novi tel. A i posle tog posla si slomljen i oces da odmoris tih par sati. O vikendima slobodnim da ne pricamo.
    Svaki dan u krug, kuca-posao. Nidje putovanja, nidje setnje. Vecini omladine je dozivljaj jednom sedmicno da se spuste na more do Budve. Nazalost.
    Ne znam sto bih vise komentarisao, ako bih poceo da pisem, napisao bih sigurno 2 posta ispunivsi max karaktera. Pa cu se zadrzati odje.

    Nije poenta zivota da zivis dane da bi ih preskakao ili ono "radim da mi prodje dan". Zajebi to. A vecina se tim vodi. Najstrasnije od svega je sto se omladina miri sa cinjenicom da nemaju nista, ne pokusavaju iz korijena nesto da promijene, bilo sta.
    Imam 2 druga iz Niksica, strasni momci, imaju 29-30 godina. Obojica rade na plazu, sezonski... njihov neki moto je "dobro je, ima se za hranu i cigare, zdravi smo, cuti". Sa tim se nikad nece(mo) izvuci iz kolotecine.
    Nije zivot od sezone do sezone. Nije zivot "daj da prodje ovaj dan". Nije zivot "cuti dobro je kako moze biti". Nije zivot "cuti dobro je dok ne biju". Nije zivot "2e za kafu".

    A bio sam prije par dana u Niksic... gore kod vas kao da sve stagnira i da niko nista ne radi, utihnuo neki grad, oronuo. Tako mi djeluje. Inace rijetko idem tamo ali kad odem ne mogu da ne primijetim to neko sivilo.
    Kao sto TOM rece, svi rade i misle kao ti... samo mozda neko je psihicki jaci pa se laganije nosi sa tim. Svakome dodje crna minuta kad ima crne misli. Realni da budemo, treba biti JAK pa u ovom ludilu se izvuci i imati jako pozitivne misli pored ove bijede, nemastine, kriminala, propale mladosti i sl.

  23. #23
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Lanci navike su previše laki da se osjete sve dok ne postanu preteški da se pokidaju."
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Mladalački nemiri. Čini ti se kao da život prolazi pored tebe, a ti sve po istom tragu, iz dana u dan.
    Nađi hobi... Ja ti preporučujem fotografiju, film i istoriju umjetnosti, i knjigu Pouke starca Tadeja. Baš smiruju čovjeka.

    Što rekao jedan učitelj zena: Gdje misliš da ćeš naći mir ako ne tu gdje jesi?

    Sad su ti krizne godine, kad još uvijek nijesi načisto sa sobom - ko si i šta želiš?
    Ako ti je za utjehu, što se više mučiš sad, to će ti kasnije biti mnogo lakše. Mir će biti stabilniji. Neki ga nikad ne nađu, doduše.

    Iz iskustva samo.

    A nisam znala da si ti iz Nikšića. Lijepa tema. Možda zato ima najviše samoubistava u Nk? Nk je, što Bugi reče, baš spor grad. I melanholičan. Niđe tuge k'o Vitove.

    Uglavnom, radi na sebi i neka ti to postane dnevni zadatak. Upoznaj neke nove ljude koji nemaju ništa zajedničko (ili bar na prvi pogled) sa tobom.

    Tako.... šta znam.

    Lijep pozdrav.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  25. #25
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    sve to dođe zgodinama... što bi rekao kolega
    Quote Originally Posted by Here To Help View Post
    Preporučijem ti: druži se, volontiraj, upoznaj ljude, radi, putuj, čitaj van struke... Širi se.
    svakome treba svojih "5 minuta"...
    nothing comes from violence and nothing ever could

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Koraci do vještačkog života
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-09-15, 22:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •