Results 1 to 11 of 11

Thread: Fakultet

  1. #1
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Fakultet

    Sad trebam da upišem fakultet i još nisam odlučio.Ide mi matematika i kompjuteri(informaika).Sda htio sam da pitam ima li ko da studira Računarstvo i IT na PMF-u.Zna li ko kakav je smjer je li tražen i tako dalje.Ne bih htio na privati čisto kad ode vlast ode i diploma.ETF čini mi se da ga svako upiše itd.Imate li nekakav predlog što je danas traženo . . .

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Ako ces drzavni,izbor ti se sa tim profilom svodi na PMF i na ETF.
    SPR zanemarimo (govorim iz licnog iskustva).

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Probaj na PMF na C smjer. Racunarske nauke. Ali spremi se na ucenje

    Sent from my HTC One using Tapatalk 4

  4. #4
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bole62 View Post
    Imate li nekakav predlog što je danas traženo . . .
    Programiranje. Web. Baze podataka. Računarske mreže. Operativni sistemi. Ili kombinacija ovih stvari, pričam onako generalno. Ti možeš da budeš dosta stvari, npr. nastavnik u školi sa diplomom PMF-a ili ETF-a ali nema tu sreće ako bi radio samo taj posao. U tome je i ljepota struke, možeš da radiš više stvari, koje su korisne.

    Nemoj da očekuješ da ćeš se usrećiti na fakultetu, dosta toga ćeš morati sam da naučiš (a nema boljeg znanja od onog kojeg sam stekneš), profesori su tu samo da te usmjere, mada su neki stvarno dobri i znaće da ti pomognu.

    Neki predmeti će ti se svidjeti i učićeš, neki neće, ali moraće da se uče. Iskreno, na svakom fakulteti imaš suvišne predmete.

    Za PMF, C smjer(Računarske nauke), "samo" ponesi radnu naviku, jer nije lako*, posebno na početku, jer su neki predmeti takvi da će ti na startu djelovati kao neka NUKLEARNA-ASTRONOMSKA-NIKADNEĆUOVONAUČITI-FIZIKA i tako ljudi odmah odustaju, tad kad baš treba da se potrude da nauče, a nije teško* (nije teško, nije ni lako ) . Kada se redovnim učenjem stekne neka rutina i pređu neke prepreke, ovakve stvari više neće biti problem.

    Smjer D (Računarstvo i IT) koji si pomenuo, je dosta lakši u odnosu na smjer C i nema budžetskih mjesta, mislim da je godina 1000e.

    Srećno u svakom slučaju
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  5. #5
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Smjer D (Računarstvo i IT) koji si pomenuo, je dosta lakši u odnosu na smjer C i nema budžetskih mjesta, mislim da je godina 1000e.
    Ovaj i mene zanima. Valja li čemu? Ili možda FIT?
    Last edited by Capitalist; 20-06-15 at 10:52.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Valja kolega vjeruj mi!!Zato pitam ovdje,mada je C smjer dobar isto..Ako nećeš da se mučiš uzmi FIT!

  7. #7
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bole62 View Post
    Sad trebam da upišem fakultet i još nisam odlučio.Ide mi matematika i kompjuteri(informaika).Sda htio sam da pitam ima li ko da studira Računarstvo i IT na PMF-u.Zna li ko kakav je smjer je li tražen i tako dalje.Ne bih htio na privati čisto kad ode vlast ode i diploma.ETF čini mi se da ga svako upiše itd.Imate li nekakav predlog što je danas traženo . . .
    Moj ti je savjet da podjes na najlaksi moguci fakultet/smjer iz oblasti IT-a. Razlog je taj sto dolazi vrijeme (a u privatnom sektoru je vec doslo) da ti diploma apsolutno nista nece znaciti, sve su ti iste, vec je iskljucivo bitno koliko znas. E sad, ako imas ambicije da naucis na fakultetu sve sto te zanima, onda se pomuci na nekom tezem smjeru, ali savremeno doba ti ide na ruku i gotovo nema te oblasti informatike koju ne mozes sam uz pomoc interneta da naucis. Mozes da nadjes predavanja kao iz snova, odgovore na svako moguce pitanje. Zato, uzmi nesto najlakse sto ces da omunjis i imas papir (koji ti bez znanja svakako nece nista znaciti), a svu energiju onda mozes da usmjeris na ono sto istinski zelis da savladas. Dok ces u suprotnom guliti na nekom smjeru gomile stvari koje te uopste ne zanimaju, niti ce ti trebati.


  8. #8
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bole62 View Post
    Valja kolega vjeruj mi!!Zato pitam ovdje,mada je C smjer dobar isto..Ako nećeš da se mučiš uzmi FIT!
    Pitam za kvalitet znanja koje bih stekao. Za FIT sam čuo da se uče malo aktuelnije stvari nego na pmf i da nema smaranja sa nekim prevaziđenim stvarima kojima značaj svakim danom sve više opada. Mene zanima da steknem praktično znanje iz oblasti koje su u širokoj upotrebi u svijetu. Znam da se na FIT uči programiranje u Javi na prvoj godini. Da li sve ovo znači da je fakultet lakši, možda. Zanima me ustvari da li je lakši jer je fakultet za sprdnju ili je lakši jer se jednostavno ne uči hiljadu nebitnih stvari. Velika je razlika. Jer u drugom slučaju lakši ne znači isto što i nekvalitetan.
    Last edited by Capitalist; 20-06-15 at 12:46.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Moj ti je savjet da podjes na najlaksi moguci fakultet/smjer iz oblasti IT-a. Razlog je taj sto dolazi vrijeme (a u privatnom sektoru je vec doslo) da ti diploma apsolutno nista nece znaciti, sve su ti iste, vec je iskljucivo bitno koliko znas. Zato, uzmi nesto najlakse sto ces da omunjis i imas papir (koji ti bez znanja svakako nece nista znaciti), a svu energiju onda mozes da usmjeris na ono sto istinski zelis da savladas. Dok ces u suprotnom guliti na nekom smjeru gomile stvari koje te uopste ne zanimaju, niti ce ti trebati.
    Ovo. .....
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  10. #10
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ipak sam uzeo D smjer!

  11. #11
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj zanemarit ni SPR, momak sa SPR radi kod nas u firmu i razbija SQL

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Fakultet
    By cpu in forum Software
    Replies: 94
    Last Post: 28-05-11, 20:59
  2. Fakultet DB
    By Bolewow in forum Sve i svašta
    Replies: 21
    Last Post: 01-09-10, 11:55
  3. Fakultet: DA ili NE
    By cvxcomputers in forum Sve i svašta
    Replies: 54
    Last Post: 10-06-10, 07:28
  4. ETF Fakultet - ETR
    By cpu in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 26-07-08, 06:41
  5. Fakultet
    By cpu in forum Sve i svašta
    Replies: 18
    Last Post: 24-06-08, 11:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •