Page 32 of 49 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast
Results 776 to 800 of 1212

Thread: Telemach CG (net)

  1. #776
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Telemach džabe ignorišeš . Ko vam je dao za pravo da traziti licne podatke ukućana ? Ajmo ne bjezite od gluposti koje napravite . Zakon taj član taj tačka ta službeni list br taj id datuma tog . Vidiš uopšte nije teško . Naravno sem ako niste prekršili zakon . Nećemo vam to zaboraviti .

  2. #777
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Menw interesuje optiku sto ugradjujete u pg je li ftth ili fttb? Tj.jel optika sve do modema ili zadnji dio ugradjujete koaksijalni? Druga stvar 28.02. Sam porucio ugradnju rekli su kasimalno 8 radnih dana i ti je proslo i jos niko nije dolazio,bas sam razocaran a jos nisam ni postao korisnik,sa mtelom sam bio prezadovoljan ako se sjutra neko ne pojavi vracam se na mtel.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  3. #778
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Eon

    Quote Originally Posted by Evlcrazylady View Post
    Menw interesuje optiku sto ugradjujete u pg je li ftth ili fttb? Tj.jel optika sve do modema ili zadnji dio ugradjujete koaksijalni? Druga stvar 28.02. Sam porucio ugradnju rekli su kasimalno 8 radnih dana i ti je proslo i jos niko nije dolazio,bas sam razocaran a jos nisam ni postao korisnik,sa mtelom sam bio prezadovoljan ako se sjutra neko ne pojavi vracam se na mtel.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    Zdravo Evlcrazylady. Molimo te da nam u inbox proslijediš podatke kako bismo provjerili u sistemu.

  4. #779
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,666
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Koji je user-pass za ovaj Ubee ruter? Probah sve kombinacije ali nema sanse da mogu uci u njega.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Always,forever and beyond ...

  5. #780
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Mislio sam da je moj Telemach internet od 120mb odlican, dok nisam probao MTEL optiku od 100mb...
    Koliko bolji ping, leti bukvalno internet, a Telemach se baš nekako muči... Izvuče on download, ali DNS-ovi, ping, mnogo je gori po tom pitanju...
    Ima li lijeka po ovom pitanju?
    @Bitrate?
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  6. #781
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Nema, raspada im se doslovno internet. Ja imam 200/10 i preko kabla i preko wifi-a ali džaba kad je raspad. Evo mjesec dana za surf uglavnom koristim 4G od T-Com-a đe sve leti dok Telemach koristim isključivo za download i upload. Debelo tu nešto ne štima a najbolji test je aplikacija donesi.com koja je u 80% slučajeva neupotrebljiva preko Telemacha, X tabova nema trika da mi otvori dok kad prebacim na 4G aplikacija bukvalno leti, eo probajte.

    I nije do mene, kod druga na potpuno drugoj lokaciji se manifestuje isto nego jednostavno ima masu korisnika koji to jednostavno ne primjećuju. Da EON ima iole konkurenciju (tu im kapu skidam, radi savršeno, vrhunska platforma) pozdravio bi ih odavno no se eo sve nadam da će riješiti i net a ovamo taksimetar svaki mjesec otkucava 34.20 EUR...
    War. War never changes.

  7. #782
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Primjetio sam istu stvar sa Donesi aplikacijom, o tome i pričam, džaba brzina kad je frustrirajuće korišćenje servisa...
    EON je i meni velika prednost, navikao sam se na njega, ali se nadam da će se ovo srediti inače odoh i ja na MTEL optiku...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  8. #783
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Drugaru jutros montirali opremu... Not bad :mrgreen:

  9. #784
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    I meni je zakucano tako, pokazuje vazda 190+ sa 9.xx ali se net raspada posebno u periodu od 17h-23h
    War. War never changes.

  10. #785
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Drugaru jutros montirali opremu... Not bad :mrgreen:
    Ping 19 ? Pa na ADSL je manji . Meni kod Mtela nekad 1 nekad 2 . Nešto mi čudno za optiku

  11. #786
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

  12. #787
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Nije optika
    E to je već druga priča iako he i za koaskijalac los ping ali jako dobra brzina

  13. #788
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Pa vidite li da gađe mtel-ov server, ne može biti bolji ping od tog, telemach nema svoj server na speedtestu ovdje. 1/2ms imate kod mtela i telekoma jer gađu svoje servere.
    War. War never changes.

  14. #789
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

  15. #790
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Pitanje za gospodu iz Telemacha, hoćete li se više udostojiti i odgovoriti na moj zahtjev za raskid ugovora, eo neđelju dana prođe ?
    Evo kakva je trenutna situacija, 200/10, ne samo trenutno no se net raspada eo godinu:

    War. War never changes.

  16. #791
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	8064377882.jpg 
Views:	83 
Size:	3.1 KB 
ID:	161461

    Optika, 80/6, tako da...

  17. #792
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,471
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

  18. #793
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Eon

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Pitanje za gospodu iz Telemacha, hoćete li se više udostojiti i odgovoriti na moj zahtjev za raskid ugovora, eo neđelju dana prođe ?
    Evo kakva je trenutna situacija, 200/10, ne samo trenutno no se net raspada eo godinu:



    Zdravo BiTrAtE. Molimo te da nam dostaviš podatke u inbox kako bismo proslijedili nadležnoj službi.

  19. #794
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    297
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default Nema pomoci

    Quote Originally Posted by Telemach View Post
    Zdravo BiTrAtE. Molimo te da nam dostaviš podatke u inbox kako bismo proslijedili nadležnoj službi.
    Nema pomoci ni BiTrAtE ni bilo kom drugom korisniku interneta, jer do sada ove probleme nikome niste rijesili. Usluga interneta je definitivno losa, u pojedinim periodima dana neupotrebljiva. Dzabe cete slati ljude, problem postoji kod gotovo svih korisnika u vrijeme spica. Internet funkcionise u odredjenim periodima dana ali nikad u kontinuitetu, mogu sa sigurnosu reci ne duze od 15-20 min, nakon kojih slijede problemi pa opet kroz neki minut se povrati na normalno stanje i tako u krug... Kada je spic, tesko je precizno definisati. Sigurno je 17-23h ali i cesto u drugim dijelovima dana... npr. ako je vikend lose vrijeme ->moze se garantovati da vecini ljudi internet nije ni za onu stvar. Na Telekom optici sam bio 5.5 god a prije toga vise godina na ADSL-u, i nikada, ali nikada ovakve probleme nisam imao. Srecom da nisam produzio ugovor tako da raskid ugovora ne gine...samo da nadjem valjanog operatera za internet. Posteno bi bilo da se korisnicima da softver kojim ce se pokazati prethodno navedeno i da li Telemach ispunjave uslove navedene ugovorom. Zena i djeca ne mogu mi oprositi prelazak na Telemach internet... Da napomenem, nije kvalitet interneta opisiv samo kroz brzinu koju vam da Speedtest, vec da li u bilo koje doba dana imate uslugu koju placate. Ja u vrijeme spica ne mogu obicnu stranu ucitati, i nema pravila nekada se povrati nakon 2-3 minuta, a nekada je to mnogo duze.
    Last edited by NBM; 07-03-19 at 00:41.

  20. #795
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Slažem se, jako, jako loše radi internet, mora da se krpi na X načina. Jedan od načina koje koristim ovih dana je što DNS checkerom tražim najupotrebljiviji mogući DNS pa ga dodajem manuelno u podešavanjima za mrežnu kartu i to traje dok se ne pojavi neki bolji, ali svakako to nije rješenje, suludo je što uopšte moram da se bavim time. Svakako to riiješi problem samo lokalno na računaru, što ćemo sa mobilnim telefonima i ostalim uređajima po kući? Ništa jer raspali Ubee nema mogućnost podešavanje DNS-a.

    PS: U firmu imam Telekom 200/20 net i gotovo smo svi zakačeni na wifi, net leti, ne znam je li se jednom desilo da "štucne" neki sajt...
    War. War never changes.

  21. #796
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Predlazem da organizujemo proteste, nedeljom, posle ovih u subotu.
    Sala na stranu sve ste u pravu,lise EON-a ostalo je cesme.


    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  22. #797
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    297
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ako misle iz Telemach-a da zadrze korisnike moraju po ovom pitanju nesto preduzeti. Internet je neuporedovo losiji nego Telekom-ov, a po pisanjima korisnika ovdje reklo bi se i da je Mtel kvalitetnije rjesenje. Bio sam korisnik internet usluga Telekoma u periodu 1997-2016.god. i nikada nisam imao slicne probleme kao sa Telemach-om.

    Ima li nekoga u Telemach-u ko ce ove probleme uzeti u obzir, vidjeti gdje je problem i uraditi nesto po pitanju internet usluge koja je ovih 2.5 god. otkada koristim ispod minimuma prihvatljivog?

  23. #798
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Tzentar
    Posts
    131
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uz sve procitano, ozbiljno se razmisljam da li da predjem na Telemach.

    Sa t-comom mi je problem brzina, nije mi dovoljno ono sto mi pruzaju, 20mbit/a na vdsl je to sto je dostupno na mojoj lokaciji koja je za divno cudo u centar grada, beogradska.

    Telemach mi nudi za slicne pare jedno 120 mbita, trebalo bi da vrijedi lise ovih problema sa DNS-om? Koliko su cesti prekidi i koje su vase lokacije otprilike, ima li ko pri Gorici sa izrazitim problemima?

  24. #799
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    297
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Bolje je 20Mbps na Telekomu nego 200Mbps na Telemach-u! Ovo sa sigurnoscu - na Telekomu sam od 1997. a na Telemach-u zadnje 2.5 god.
    Ako ti je prioritet DL tada bi mozda mogao Telemach doci u razmatranje ali vrlo oprezno kod odluke - nije ni blizu onoga kakvim ga mozes zamisliti.
    Ako je u pitanju obicni surf niposto! Telemach je totalno inferioran i sada bi se za surf vratio na Telekomovih 20Mbps. Sta ce ti 200Mbps ako ne mozes ucitati pisljivu web stranicu - u bilo koje doba dana, nije u pitanju samo DNS - meni je podesen DNS na PC i opet imam probleme.
    Bio bi ti download bolji na Telemach-u ali da znas da taj DL nikad nije u kontinuitetu konstantan (max brzinon) kakav je u mom sucaju bio T-Comu - vec malo radi...pa malo ne. Medjutim i u tom slucaju DL zbog mnogo vece brzine u konacom ipak moze biti prihvatljiv...ali meni je ovo opet neshvatljivo.
    Last edited by NBM; 09-03-19 at 21:19.

  25. #800
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ja cu da izludim od ovog smecarskog telemaha!
    Pola godine zovem svako malo da mi net ne radi kako treba oni samo ladno kazu kod nas je sve ok po paramterima.. pa su mjenjali dva rutera i opet nista.. od starta govorim da je problem sa dns-om ili bakar od krova zgrade do stana.. kao kabal je dobar nema suma ni gubitaka znaci ostaje dns.. svako malo ih zovem i nista da urade..ugovor mi taman istice ovaj mjesec ili je istekao prosli...samo ne znam koga da izaberem drugog a da ne moram ugovor na 24m da potpisujem...


    Sent from my SM-N920C using Tapatalk
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


Page 32 of 49 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Telemach CG (TV)
    By Celzinjo in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 10409
    Last Post: 05-03-24, 00:27
  2. Telemach problemi
    By Sasha_O in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 09-11-17, 16:34
  3. Telemach Optika
    By legolas in forum Internet
    Replies: 13
    Last Post: 10-12-16, 10:14
  4. [Pomoc] Telemach / M-tel
    By Tony in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 9
    Last Post: 03-11-16, 13:07
  5. Prodajem BBM - Telemach reciveri 10kom
    By montegruja in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 14-10-15, 14:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •