Page 25 of 49 FirstFirst ... 1521222324252627282935 ... LastLast
Results 601 to 625 of 1212

Thread: Telemach CG (net)

  1. #601
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan View Post
    Tuturutu Telemah.

    Odlukom direktorice placam Trio Gold Premium 33€ mjesecno umjesto full cijene jer nikad nisu mogli da obezbijede brzine iz paketa, ni blizu.

    Upload uzasan, ping visa zalost, za zabavu ok, za posao tesko. Eto jedino sto su ti taj racun smanjili inace katastrofa

  2. #602
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Inace je proslo nepunih 6 mjeseci dok nisam izboksovao neko resenje (ne idealno po mene).

    Inace su mi promijenili 5-6 modema, kablova, raznoraznih tehnicara dok nisu ustanovili (nakon tih 6 mjeseci vrteske) da ja uopste nemam tehnicke uslove za taj paket i da su trebali to odmah da vide.

    Inace ove brzine su top kako zna da bude.

    Inace je katastrofa sto za svoje pare opet nemam izbor servisa koji mi treba. Na t-com nikad vise.


  3. #603
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Upload uzasan, ping visa zalost, za zabavu ok, za posao tesko. Eto jedino sto su ti taj racun smanjili inace katastrofa
    Извини за који посао ово није ок?

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  4. #604
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    a non stop su online sa NASA serverima, nešto prčkaju po ISS-u u slobodno vrijeme, a tu je svaki milisekund važan...
    a tek kad se spoje sa CERNom a ping nikakav...
    greote.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  5. #605
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Извини за који посао ово није ок?

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Ako vec moras da pitas onda to nije za tebe Evo ti jedan primjer, recimo da moras da pripremis 10 custom virtual machine image-a (sa servisima) za klijenta u USA, i iste da uploadujes na sisteme u USA, hoces li to da radis sa upload-om od 3-4 Mbps i ping-om od 150+ ms ? To je samo jedan od bezbroj primjera gdje je potrebna veoma dobra internet konekcija - kakvu za ove pare sto mi placamo ovdje - stranci vani imaju, a za nas je to pojam. A da ne pricamo o ljudima koji se bave grafickom obradom, 3D-Renderingom i sl. gdje su podaci isto velicine vise 10-a, ili cak stotina GB. Sto ako hocu da hostujem svoj server, ili klijentu testni sistem za VDI ili sl. - hoces da kazes da to mozes da radis sa tim mrcnim upload-om i takvim ping-om. Vidis neki od nas ne koriste internet za gluposti Sto ako neko hoce da pruza servise inostranim klijentima sa servera u CG, hoce li i to takodje da radi sa takvom raspalom internet konekcijom ? Mogu li domaci provajderi da mi pruze 500/500 Mbps (i pingom od 15-20 ms ka inostranstvu) za 80 EUR mjesecno da drzim svoje servere ovdje ?
    Last edited by techlinkit; 05-10-18 at 20:45.

  6. #606
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Ок је то све, но сам мислио лупићеш неку глупост јер ође се млати прича како немају толико и толико dwl брзину постављају speedtest резултате а пола њих гледа јутуб и отвара форум .
    Праштај.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  7. #607
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Ок је то све, но сам мислио лупићеш неку глупост јер ође се млати прича како немају толико и толико dwl брзину постављају speedtest резултате а пола њих гледа јутуб и отвара форум .
    Праштај.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Jbga, ovdje bi se 1000 firmi otvorilo za razne IT/digital usluge da je internet kvalitetan, nego to je za neka bolja vremena

  8. #608
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Tako su se meni prije jedno deceniju smijali kako mi je malo 512kb/s upload a ja saljem slike na strane stock agencije po 5-6 sati...

    Svako ima drugacije potrebe ali nijedan net provajder kod nas ne pruza neki valjani servis a i realni su cijene dosta visoke za ono sto pruzaju.

    Da ne pominjem da je i taj servis koji pruzaju rijetko bez problema svako malo.

    Nego da ne generalizujem.. Za Telemach sam slusao i sve najbolje i sve najgore... Posto sam T com-a bio sit.. probao sam Telemach u PG i nakon instalacije je sve bilo ok. Ni mjesec dana nakon toga problemi SVAKI DAN a rjesenja nigdje na vidiku. Neta vise nema nego sto ga ima, tehnicari bili 100 puta, mjenjali i ruter i kablove, mjenjali mrezu, stavljali po dvije mreze itd. i opet katastrofa. Najneprofesionalnije je sto cekas masu da se uopste odazovu a onda obicno dodju i kazu kako prosli tehnicar nije nista napravio kako treba a ni taj isti ne uradi nista bolje od prethodnog.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #609
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    podgorica
    Posts
    603
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan View Post
    Tuturutu Telemah.

    Odlukom direktorice placam Trio Gold Premium 33€ mjesecno umjesto full cijene jer nikad nisu mogli da obezbijede brzine iz paketa, ni blizu.



    Haha ovo je sprdnja, ista situacija i kod mene U ponedeljak raskid ugovora i odo na tcom

  10. #610
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Po onome sto cujem njihov servis najvise zavisi od same lokacije...

    Ali sami su krivi sto unistavaju svoj potencijal nudeci servis onamo gdje nemaju tehnickih mogucnosti za isti.

    Nego idu na to da se potpise ugovor i da pokusaju da nekako ostvare koliku-toliku brzinu ili da je neko kome ne smeta ping od 150ms ili sta vec...

    Da su ozbiljniji/profesionalniji mnogo bolje bi poslovali. Ovako ce im se baza korisnika svest' na saku jada.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #611
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Ovo sto si opisao, nazalost je biznis model praktichno svakog preduzeca na planeti, prodaj po svaku cijenu, zajebi ih nek potpisu, sve ostalo je manje bitno/lako cemo. Tako iako bi me radovalo da zavrse kako kazes, bojim se da nece.


    ><

  12. #612
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,350
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Ne znam o kojem uploadu pricate i pingu, mi nemamo download za 4k video, a ne upload za takvo nesto, kasnimo mi za svijetom dosta, koliko samo ima mogucnosti za rad uz dobar internet, ali dzabe nemamo mi to... Cijene su nam evropske, ali usluga je u ranku Konga.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  13. #613
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Ako vec moras da pitas onda to nije za tebe Evo ti jedan primjer, recimo da moras da pripremis 10 custom virtual machine image-a (sa servisima) za klijenta u USA, i iste da uploadujes na sisteme u USA, hoces li to da radis sa upload-om od 3-4 Mbps i ping-om od 150+ ms ? To je samo jedan od bezbroj primjera gdje je potrebna veoma dobra internet konekcija - kakvu za ove pare sto mi placamo ovdje - stranci vani imaju, a za nas je to pojam. A da ne pricamo o ljudima koji se bave grafickom obradom, 3D-Renderingom i sl. gdje su podaci isto velicine vise 10-a, ili cak stotina GB. Sto ako hocu da hostujem svoj server, ili klijentu testni sistem za VDI ili sl. - hoces da kazes da to mozes da radis sa tim mrcnim upload-om i takvim ping-om. Vidis neki od nas ne koriste internet za gluposti Sto ako neko hoce da pruza servise inostranim klijentima sa servera u CG, hoce li i to takodje da radi sa takvom raspalom internet konekcijom ? Mogu li domaci provajderi da mi pruze 500/500 Mbps (i pingom od 15-20 ms ka inostranstvu) za 80 EUR mjesecno da drzim svoje servere ovdje ?

    Zato mene cudno gledaju kad kazem da placam Amazonu 50€ mjesecno za hosting.

    Sto kaze ne uzmes XY za 100€ godisnje....A u firmu postavili servere na 50 mbps T-com i nude hosting #zajedaneuro.


  14. #614
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Kapetane, obično se odavde pinguje Skadar ili Mtelov/Telenorov server odavde, đe nađe te lokacije? Meni je ping konstantno 21ms, ali net radi užasno. Surf radi tako što krene da otvori neku stranicu, ide waiting od 5-6 sekundi i onda je odjednom otvori. Upload često ne može ni da mi izmjeri speedtest čak, izbaca error, dakle raspadanje klasično po svim šavovima... 2 puta su mi mijenjali Cisco ruter i zadnji put sam dobio Ubee, ništa, uključivalo se par inžinjera, pratili mi parametre konstantno i ništa..I nije do DNS-a, guglov sam probao isto. Konačno sam podnio zahtjev za raskid ugovora, a žao mi je jer mi televizija radi perfektno, nikad nikakvih problema. Mada opet, evo najavljuju na sva zvona ovu GIGA akciju, zna li ko šta više o ovome?

    https://telemach.me/a23200/podrska/v...GIGA-grad.html
    War. War never changes.

  15. #615
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    pingujes sbb-ov server u beogradu i to je to.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  16. #616
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    356 Posts

    Default

    Ovo ce podstaci i konkurenciju da poveca brzine. Ali ocekujte i skuplje pakete pa kome treba za biznis ili surf neka se isprsi.
    http://www.vijesti.me/vijesti/podgor...j-gori-1007574

  17. #617
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta je potrebno da se dobije javna adresa?


    Kako se iskljucuje njihova unify mreza? Jel moze korisnik direktno na ruteru ili moraju oni da se kontaktiraju. moze li neki drugi modem/ruter da se koristi a ne njihov. Da li je i onda aktivirana unify mreza sa njihove strane?
    Last edited by NikolaMitrovicSombor; 15-10-18 at 05:38.

  18. #618
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default

    Iskljucis na mojtelemach portalu, ali onda neces moci da koristis nalog za UniFi.

    Ako iskljucis wifi na routeru, naravno da na tvom AP nece biti UniFi


    Sent from my iPhone X using Tapatalk
    Last edited by Sale; 15-10-18 at 23:11.

  19. #619
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    356 Posts

    Default

    Kako da gledam Eon u inostranstvu?

  20. #620
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    377
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Treba mi mala pomoc,ruter mi je u dnevnoj sobi,a racunar u drugoj.Kako da povezem racunar sa ruterom preko kabla radi boljeg kvaliteta interneta(u stanu imaju one uticnice sa mreznim ulazom) Jedan kraj mreznog kabla naravno ide u ruter a drugi mi nije jasno gdje jer ima uticnica sa 4 mreznih ulaza.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    carpe diem!!!

  21. #621
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default



    Ako mi je jasno sto si pitao...

    Valjda jedan kraj ide u ruter, drugi u racunar na koji oces da imas neta...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #622
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    377
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    ruter je u jednoj a racunar u drugoj sobi.Postoji li mogucnost da se ruter poveze sa uticnicom koja ima ulaz za mrezni kabal da bih onda u drugoj sobi povezao pc sa uticnicom i na taj nacin dobio internet

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    carpe diem!!!

  23. #623
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default Telemach CG (net)

    Ako su to mrezne, a ne telefonske instalacije onda ti trebaju dva UTP patch kablica:

    Router > Uticnica 1/2/3/4 (ako ima vise soba, prema svakoj ide jedan ili dva kablica) > Uticnica u drugoj sobi > PC


    Sent from my iPhone X using Tapatalk

  24. #624
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Meni lici na telefonsku instalaciju, zato se i zacudih.

    Jer ja mreznu instalaciju nemam i kabl sam dovukao sa rutera do ostalih soba. Jes duzi ali kad se fino sakrije bilo ispod lajsne parketa, kroz kanalice ili nesto sl. izgleda skroz ok.

    Da je mrezna instalacija onda ok.. ima i bolje/brze/ljepse rjesenje ali se bojim da to nije slucaj.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #625
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Ljudi, Powerline, kakvi kablovi i bakrači. Na X lokacija uključujući i kod mene doma sam ovo ubacio fercera bez greške - kao da je računar direktno na kabl spojen sa ruterom, bitno je jedino da utičnice budu na istoj fazi.
    http://us.dlink.com/products/connect...t-starter-kit/

    Ima i ovaj model, utičnica ostaje skroz funkcionalna:

    https://eu.dlink.com/uk/en/products/dhp-p601av-powerline-av2-1000-hd-gigabit-passthrough-kit
    War. War never changes.

Page 25 of 49 FirstFirst ... 1521222324252627282935 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Telemach CG (TV)
    By Celzinjo in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 10409
    Last Post: 05-03-24, 00:27
  2. Telemach problemi
    By Sasha_O in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 09-11-17, 16:34
  3. Telemach Optika
    By legolas in forum Internet
    Replies: 13
    Last Post: 10-12-16, 10:14
  4. [Pomoc] Telemach / M-tel
    By Tony in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 9
    Last Post: 03-11-16, 13:07
  5. Prodajem BBM - Telemach reciveri 10kom
    By montegruja in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 14-10-15, 14:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •