Page 2 of 49 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 1212

Thread: Telemach CG (net)

  1. #26
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Ovako momci.... danas sam sjedio sa prijateljem iz Telemach-a.... sto se tice interneta sve je dogovoreno...
    prva opcija koju su htjeli jeste da otkupe m kabal pored bbm-a i total tv-a i da prosire postojecu infrastrukturu m kabla i preko njega uvedu jeftini net skoro pa optickih brzina... to je bila jeftinija varijanta ali im nije uspjelo i krenuli su na plan b.
    Taj plan b podrazumijeva mnogo skuplji projekat koji je uveliko u sprovodjenju i instalaciji....
    Za korisnike BBM-a prijem signala ce ici preko repetitora i trenutno je u procesu instalacija opreme na te repetitore preko kojih se vec sada emituje tv signal za BBM....
    za sve one koji budu htjeli taj internet ugradjivace se posebna oprema na LNB-u i tanjiru kako bi se wireless putem mogao primati internet signal sa repetitora....
    Isto tako ce se uvesti internet za korisnike total tv-a samo sto ce to ici preko satelitskog signala i takodje ce biti ugradjivana posebna oprema na svaki tanjir naravno ko to bude zelio...

    minimalna brzina ce biti valjda 10mbps i kostace 9,99 eura a maksimalna brzina ce ici do 50mbps ali to ce kostati mnogo vise....
    obuka majstora za instalaciju ovih sistema po kucama ce biti u avgustu a sistem ce krenuti sa radom u septembru ili oktobru....

    eto tako mi je rekao covjek koji je u vrhu telemacha za CG... ako on mene lazinja lazinjam i ja vas, ali ne vidim zasto bi mi sve ovo rekao a da me laze
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  2. #27
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Ako nije iz Švajcarske vjerujemo mu :-), da nije pominja koliko će koštati ta oprema.

  3. #28
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ako nije iz Švajcarske vjerujemo mu :-), da nije pominja koliko će koštati ta oprema.
    ja koliko svatih njega to je neka mala nadogradnja po pitanju opreme na lnb-u i rasivera tj valjda ti daju ruter nekakav...
    tu opremu daju na koristenje besplatno u trajanju ugovora koliko svatih....
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  4. #29
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ipak sam imao dobru pretpostavku.

  5. #30
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ovako momci.... danas sam sjedio sa prijateljem iz Telemach-a.... sto se tice interneta sve je dogovoreno...
    prva opcija koju su htjeli jeste da otkupe m kabal pored bbm-a i total tv-a i da prosire postojecu infrastrukturu m kabla i preko njega uvedu jeftini net skoro pa optickih brzina... to je bila jeftinija varijanta ali im nije uspjelo i krenuli su na plan b.
    Taj plan b podrazumijeva mnogo skuplji projekat koji je uveliko u sprovodjenju i instalaciji....
    Za korisnike BBM-a prijem signala ce ici preko repetitora i trenutno je u procesu instalacija opreme na te repetitore preko kojih se vec sada emituje tv signal za BBM....
    za sve one koji budu htjeli taj internet ugradjivace se posebna oprema na LNB-u i tanjiru kako bi se wireless putem mogao primati internet signal sa repetitora....
    Isto tako ce se uvesti internet za korisnike total tv-a samo sto ce to ici preko satelitskog signala i takodje ce biti ugradjivana posebna oprema na svaki tanjir naravno ko to bude zelio...

    minimalna brzina ce biti valjda 10mbps i kostace 9,99 eura a maksimalna brzina ce ici do 50mbps ali to ce kostati mnogo vise....
    obuka majstora za instalaciju ovih sistema po kucama ce biti u avgustu a sistem ce krenuti sa radom u septembru ili oktobru....

    eto tako mi je rekao covjek koji je u vrhu telemacha za CG... ako on mene lazinja lazinjam i ja vas, ali ne vidim zasto bi mi sve ovo rekao a da me laze

    To je najgore moguce rjesenje, ako tako bude. mmds nije pouzdan u gusce naseljenim mjestima, gubi se signal, naprosto uzas. Dok ne budu imali pravu DSL infrastrukturu, ne vrijedi prelaziti.
    Davor

  6. #31
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da vidimo i to čudo ...
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  7. #32
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Bar
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Oni su postali lazovi kao T-Com.
    1) Kazu ne smanjuje se broj kanala postojecim korisnicima. Lazu. Ja na sd risiver nemam bar 4 kanala (ako sam dobro pobrojao prije 3 mjeseca).
    2) Kazu da mogu stari risiver zamjeniti za novi u poslovnicu u grad. Na broj telefona sa uplatnice se niko ne javlja ili je zauzece. ??WTF?? Odes na lice mjesta - nemaju risiver. Kad ce imat, ne znaju.
    3) Smanjuju broj kanala a povecavaju cjenu pretplate. Lupez. Ja samo trazim da ono sto sam placao to i dobijam. Dakle, ako se smanjuje broj kanala da se smanji pretplata. Ako se povecava broj kvalitetnih kanal da se poveca cijena, nemam nista protiv.
    4) Trazio sam da izjednace nivo glasnoce na svim kanalima, probih zvucnike saltajuci kanale. Nece da urade.
    5) Pogorsao se kvalitet slike na nekoliko kanala - vise vidim kocke nego jasnu sliku kad gledam - TV1000, Cinemania (ili tako nesto), ponekad FOX (ne uvijek).
    6) u dva navrata se desio prekid sat komunikacije - nece da umanje pretplatu


    Dakle, prema meni su se postavili kao olos neopjevani. Ali tako je kad u Cg nemas izbor. Na DVB-T2 nemas ni 6 kanala a moras risiver platit 30 eura (mogu da gadjam samo obosnik ili lovcen), extra tv stuca u mome kraju, mkabla ili nekog drugog nema u mome kraju. Dreambox 60 EUR + 5 EUR pretplate plus da mi radi net konstantno (to nije bas ovdje tolika konstanta).

    Ostajem upucen da koristim usluge lupeza i lazova.

    Sto se tice njihovog neta, koliko god ja cijenio SBB gore u SRB - ovdje u CG bez kabela to ne moze biti kvalitetan internet, pogotovu ako budu koristili nelicencirani opsjeg (mada taj info ne znam).
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  9. #34
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,873
    Thanks Thanks Given 
    1,476
    Thanks Thanks Received 
    771
    Thanked in
    483 Posts

    Default

    Dreambox 60 EUR + 5 EUR pretplate plus da mi radi net konstantno (to nije bas ovdje tolika konstanta).
    [/QUOTE]
    ako vec imas net on ti radi pa radi tako da vidim tu problem jer za godinu dana stedis 50-60e a veci izbor kanala a kvalitet da ne pricam tako da...
    Satelitski resiveri/oprema

  10. #35
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    ♫ ◄ ♫ ◄ ♪
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakav dreambox i internet? ovaj telemach je skroz neozbiljna firma... cus internet preko satelita... pa to svako danas moze pruziti

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Ko ima internet, tu ne treba da ima dileme. Dreambox je najbolje rjesenje a kanali su kapi za oci
    Ko pocne koristiti dreambox tesko se vise vraca na bilo kog kablovskog operatera.
    Who let the dogs out

  12. #37
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Dreambox 60 EUR + 5 EUR pretplate plus da mi radi net konstantno (to nije bas ovdje tolika konstanta).
    ako vec imas net on ti radi pa radi tako da vidim tu problem jer za godinu dana stedis 50-60e a veci izbor kanala a kvalitet da ne pricam tako da...[/QUOTE]
    znaci 5 e pretplata, koje kanale ima, moze inbox.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,689
    Thanks Thanks Given 
    2,067
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    2,460 Posts

    Default

    Jel na svaciju listu onako koci jednom u minut po 5 sek. na Dream? Ono me izludi kad gledam.
    Forever young, i want to be forever young

  14. #39
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Jel na svaciju listu onako koci jednom u minut po 5 sek. na Dream? Ono me izludi kad gledam.
    To ti je tako jer 99,9% se pojavljuju kao preprodavci, niko nema svoje kanale, niti kontrolu nad njima i drugim stvarima. Prodaju vam #uda umjesto bubrega.

  15. #40
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    probas mjesec dva, pa otkazes ako koci.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,689
    Thanks Thanks Given 
    2,067
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    2,460 Posts

    Default

    A nemam ga ja, nego mi jedan drug, pa me zovne da gledamo nesto kod njega, pa gledamo npr. fudbal i bude centarsut neki dobar i odjednom zakoci, a ja ludim, a najveci je crnjak tako tenis gledat.
    Forever young, i want to be forever young

  17. #42
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    on je lud sto tako gleda, nek otkaze kod toga.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,689
    Thanks Thanks Given 
    2,067
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    2,460 Posts

    Default

    E sta mu znam, srecno mu bilo. predlozicu mu da zamjeni, mada veli da njemu ne smeta, mislim zamrzavanja su stvarno po 4-5 sek, al mene to iovako tanke zivce iskida.
    Forever young, i want to be forever young

  19. #44
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ovako momci.... danas sam sjedio sa prijateljem iz Telemach-a.... sto se tice interneta sve je dogovoreno...
    prva opcija koju su htjeli jeste da otkupe m kabal pored bbm-a i total tv-a i da prosire postojecu infrastrukturu m kabla i preko njega uvedu jeftini net skoro pa optickih brzina... to je bila jeftinija varijanta ali im nije uspjelo i krenuli su na plan b.
    Taj plan b podrazumijeva mnogo skuplji projekat koji je uveliko u sprovodjenju i instalaciji....
    Za korisnike BBM-a prijem signala ce ici preko repetitora i trenutno je u procesu instalacija opreme na te repetitore preko kojih se vec sada emituje tv signal za BBM....
    za sve one koji budu htjeli taj internet ugradjivace se posebna oprema na LNB-u i tanjiru kako bi se wireless putem mogao primati internet signal sa repetitora....
    Isto tako ce se uvesti internet za korisnike total tv-a samo sto ce to ici preko satelitskog signala i takodje ce biti ugradjivana posebna oprema na svaki tanjir naravno ko to bude zelio...

    minimalna brzina ce biti valjda 10mbps i kostace 9,99 eura a maksimalna brzina ce ici do 50mbps ali to ce kostati mnogo vise....
    obuka majstora za instalaciju ovih sistema po kucama ce biti u avgustu a sistem ce krenuti sa radom u septembru ili oktobru....

    eto tako mi je rekao covjek koji je u vrhu telemacha za CG... ako on mene lazinja lazinjam i ja vas, ali ne vidim zasto bi mi sve ovo rekao a da me laze
    E to tek boba nece valjat. A sto ce sa korisnicima u zgradama sa zajednickim antenama. Neizvodljivo.
    Jedino neko na selo ili u neku cuku ko nema izbora a vidi predajnik. Bice to pravi ruralni internet.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Who let the dogs out

  21. #46
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,577
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    U mom ulazu u bloku svi su sa bbm presli na mkabl i ne vjerujem da ce se iko vise vracati .

    Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,214
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Ja mislim da grijesis, ako im bude povoljnije i ako budu mogli da predju (zbog ugovora) da ce preci. To je sustina konkurencije, da mogu da se prebacam svake malo, zavisno od cijene, podrske, kvaliteta...

  23. #48
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    zna li ko cijene optike?

  24. #49
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,425
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    546
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    U mom ulazu u bloku svi su sa bbm presli na mkabl i ne vjerujem da ce se iko vise vracati .

    Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока
    Nikad se ne zna Ja sam prešao sa BBM-a na ExtraTV - zbog interneta tj. optike, pa nisam više htio da plaćam blizu 50€, tako da sam sada na Mkablu za duplo manje para.
    Uoči isteka ugovora ću pogledati šta nudi Telemach pa možda se vratim ako ponuda kablovska+net bude zanimljiva - taman i jedni i drugi i treći postoje kod mene u ulazu

  25. #50
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Nikad se ne zna Ja sam prešao sa BBM-a na ExtraTV - zbog interneta tj. optike, pa nisam više htio da plaćam blizu 50€, tako da sam sada na Mkablu za duplo manje para.
    Uoči isteka ugovora ću pogledati šta nudi Telemach pa možda se vratim ako ponuda kablovska+net bude zanimljiva - taman i jedni i drugi i treći postoje kod mene u ulazu
    Kod mene ista stvar. Picom je sproveo optiku kroz ulaz, bbm imamo od njihovog pocetka, ali trenutno koristim mkabl zbog najpovoljnije cijene i u mom slucaju vrlo stabilnog interneta i televizije. Ali ipak pratim sta se desava na trzistu operatora i ako dodje neko povoljniji prebacicu se.

Page 2 of 49 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Telemach CG (TV)
    By Celzinjo in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 10409
    Last Post: 05-03-24, 01:27
  2. Telemach problemi
    By Sasha_O in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 09-11-17, 17:34
  3. Telemach Optika
    By legolas in forum Internet
    Replies: 13
    Last Post: 10-12-16, 11:14
  4. [Pomoc] Telemach / M-tel
    By Tony in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 9
    Last Post: 03-11-16, 14:07
  5. Prodajem BBM - Telemach reciveri 10kom
    By montegruja in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 14-10-15, 15:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •