Page 31 of 49 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast
Results 751 to 775 of 1212

Thread: Telemach CG (net)

  1. #751
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Poteškoće

    Quote Originally Posted by vladod View Post
    Nesto im je puklo generalno. ni meni nema pa sam presao na mobilni internet.
    Imali smo generalne poteškoće sa signalom. Nadamo se da je sada sve u redu

  2. #752
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Znaci jos se nije rijesio problem sa jebenim DNS-om.

    Drugo kako ste rijesili problem gdje mi na svaki drugi sajt maltertiraju misleci da sam ukljucen u neke DDOS aktivnosti?
    Podgorica Podgoricanima!

  3. #753
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Znaci jos se nije rijesio problem sa jebenim DNS-om.

    Drugo kako ste rijesili problem gdje mi na svaki drugi sajt maltertiraju misleci da sam ukljucen u neke DDOS aktivnosti?
    taj film neces gledat.evo bas sad se logovat probo na forum i zeza.

  4. #754
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,475
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Crko mi modem juce prijepodne i zvao odma da prijavim. I rekose da se racuna 48h od prijave. Posto ne rade danas,zanima me racuna li se vrijeme sa nedeljom ili bez? Mada svakako ako ne dodju do 3h,zvacu ih opet

  5. #755
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,935
    Thanks Thanks Given 
    1,495
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    S nedeljom naravno al vjererovatno ce poslati nekog sutra

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  6. #756
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Poteškoće

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Crko mi modem juce prijepodne i zvao odma da prijavim. I rekose da se racuna 48h od prijave. Posto ne rade danas,zanima me racuna li se vrijeme sa nedeljom ili bez? Mada svakako ako ne dodju do 3h,zvacu ih opet
    Zdravo "miovrag" molim te da nam proslijediš u inbox broj tel da bismo te kontaktirali.

  7. #757
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Poteškoće

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Znaci jos se nije rijesio problem sa jebenim DNS-om.

    Drugo kako ste rijesili problem gdje mi na svaki drugi sajt maltertiraju misleci da sam ukljucen u neke DDOS aktivnosti?
    Zdravo " Bole" molim te da se javiš u inbox sa više informacija i brojem tel za kontakt.

  8. #758
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,475
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Telemach View Post
    Zdravo "miovrag" molim te da nam proslijediš u inbox broj tel da bismo te kontaktirali.
    Hvala,dosla vasa ekipa u ponedeljak 14.01,zamijenili montirali sve ok. Nije bilo potrebe za neko interevencijom.

  9. #759
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Interesuju me iskustva sa telemahom pricajte. Cujem za neke probleme sa ruterom,internet dijelim preko wi fija sa komsijom koji zivi sprat ispod . Koliki je upload na ova 1gbit paket nigdje ne pise i kolike su brzine u stvarnosti jel ima neko iskustva? Je li dostupan taj paket u pg gdje ima optika?

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  10. #760
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,932
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,802
    Thanked in
    3,717 Posts

    Default

    Ovo je sprdnja koliko bolje radi 4G Telekomov mobilni net u odnosu na 200/10 Telemachov koaksijal ili što li je već. U čemu je kvaka zna li ko? Na speedtest uvjek imam 192/10 kod Telemacha ali to radi užas, npr. aplikacija Donesi.com se raspada, skoro pa neupotrebljiva u vecini vremena dok kad prebacim na 4G mobilni net ubija, sve leti u milisekundi iako je po speedtestu plafon 140/30. Na 4G je to druga dimenzija interneta ali baš...

    Što se download tiče to je ok, izvlači skoro maximum ali običan surf i korišćenje neta bazično je raspad... Mijenjan mi router 3 puta, uključen bio cijeli konzorcijum inžinjera, problem nije riješen, izgleda je to-to što se interneta njihovog tiče. Viđeh i kod druga da je slična situacija tako da sumnjam da je samo kod mene problem...

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    War. War never changes.

  11. #761
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    T-comov LTE je brutalan jer su ulagali na vrijeme i imaju cini mi se vise baznih no ovo dvije drugih zajedno.

    Sto se Telemacha tice, tesko bez optike moze ista bolje da se izvuce.


  12. #762
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,041
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    232
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan View Post
    T-comov LTE je brutalan jer su ulagali na vrijeme i imaju cini mi se vise baznih no ovo dvije drugih zajedno.

    Sto se Telemacha tice, tesko bez optike moze ista bolje da se izvuce.
    Sto se tice LTEa grijesis i to mnogoooo

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  13. #763
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,343
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Moram i ja malo zastit mtel jer mtel je pustio LTE na najnoviju mogucu opremu, ta oprema npr stize tek sada u zemljama evropske unije sad sto mtel ima 50 LTE baznih manje od telekoma to ti ne mozes osjetit nikako

    Svakako i mtel i telekom ce ic naprijed vrlo brzo

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  14. #764
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Meni je telemachov internet radio dobro na optiku jedino sto je lose bilo je domet wifi signala u sobama koje su dalje od rutera.

    Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

  15. #765
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Moram i ja malo zastit mtel jer mtel je pustio LTE na najnoviju mogucu opremu, ta oprema npr stize tek sada u zemljama evropske unije sad sto mtel ima 50 LTE baznih manje od telekoma to ti ne mozes osjetit nikako

    Svakako i mtel i telekom ce ic naprijed vrlo brzo

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

    Telekom trenutno ima najbolji LTE, ali samo u nekim djelovima, u pg npr skoro svugdje ima LTE advanced signala, ali u malo ruralnijim djelovima imaju samo stari 4G, ne moze nista vise od 20-30mbita... A mtel koliko ja znam koristi ovaj novi LTE 20, koji radi na 800mhz i ima jako dobar domet, nije neka brzina, ali je domet strasan, kako unutra tako i vani.

  16. #766
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by masster View Post
    Sto se tice LTEa grijesis i to mnogoooo

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
    Ne grijesim.

    Ako mi od Pg do Kl radi Spotify bez da ijednom baferuje, ako u sred pg u sred radnog dana izvlacim 120-150mbps na mjestima gdje Telenorov LTE modem sa data karticom izvlaci jedva 80mbps, ako na selo 10km od Podgorice imam 50mbps na telefonu a Telenor i Mtel do skoro nisu ni signala kako treba imali onda ne grijesim sigurno.

    Oko mene nema troje ljudi na T-com, svi su kod drugih operatera i o crnome jadu se zabavise sa stabilnim i kvalitetnim signalom odnosno internetom.

    Cak im je na sjeveru jos bolja situacija jer im je manje opterecena mreza. Iz Ba sam ljetos radio livestream sa drona preko puta hotela Berane, bez greske svih 10 minuta.


  17. #767
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,041
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    232
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan View Post
    Ne grijesim.

    Ako mi od Pg do Kl radi Spotify bez da ijednom baferuje, ako u sred pg u sred radnog dana izvlacim 120-150mbps na mjestima gdje Telenorov LTE modem sa data karticom izvlaci jedva 80mbps, ako na selo 10km od Podgorice imam 50mbps na telefonu a Telenor i Mtel do skoro nisu ni signala kako treba imali onda ne grijesim sigurno.

    Oko mene nema troje ljudi na T-com, svi su kod drugih operatera i o crnome jadu se zabavise sa stabilnim i kvalitetnim signalom odnosno internetom.

    Cak im je na sjeveru jos bolja situacija jer im je manje opterecena mreza. Iz Ba sam ljetos radio livestream sa drona preko puta hotela Berane, bez greske svih 10 minuta.
    A nezavisna strana firma koja vrsi mjerenja kvaliteta mobilnog signala u CG, koju inace angazuje dojce telekom, iz godine u godinu potvrdjuje da Telenor ima najbolju LTE mrezu.
    Na MTEL mrezi youtube u kolima radi bez problema od Podgorice do Zabljaka.
    I nevezano za ovu pricu stvarno mi nije jasno sto to nekome cini bitnu razliku ima li na mobilnom brzinu 80 ili 180

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  18. #768
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by masster View Post
    A nezavisna strana firma koja vrsi mjerenja kvaliteta mobilnog signala u CG, koju inace angazuje dojce telekom, iz godine u godinu potvrdjuje da Telenor ima najbolju LTE mrezu.
    Na MTEL mrezi youtube u kolima radi bez problema od Podgorice do Zabljaka.
    I nevezano za ovu pricu stvarno mi nije jasno sto to nekome cini bitnu razliku ima li na mobilnom brzinu 80 ili 180

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
    Ivane, sve je to super sto se tice nezavisnih firmi, mjerenja, zvanicnih rezultata itd itd ali i sam znas da u relanoj upotrebi to nije bas uvijek tako.

    Naravno da 80/180 mbps nije previse bitno niti cini veliku razliku ali se povela prica LTE Vs Telemachov coax ...

    I vi i Telenor ulazete dosta u infrastrukturu ali korisnicko iskustvo je nesto potpuno drugo


  19. #769
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,932
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,802
    Thanked in
    3,717 Posts

    Default

    Ubjedljivo najbolje internet iskustvo imam sa Telekomovim LTE. Porazna je činjenica da vrlo često moram kući da ga koristim kao primarni source pored 200/10 Telemachovog linka koji ide kroz naprednu Ubiquiti opremu (UniFi gigabitni PoE switch, UniFi Long Range AP), kompletno upravljiva oprema povezana naravno kvalitetnim Cat.6a utp kablovima, dakle sve što je do mene bilo sam uradio (iako nije bilo potrebe, oni su dužni to da mi obezbijede) da iskoristim maximalno link koji mi puštaju.

    Ali zato na mail redovno stižu računi kao da sve fercera bez greške, šalju mi APP čak račune od 39.90 EUR (što me sleduje tek u drugoj godini ugovora) pa kad se pobunim onda storniraju i revidiraju to na koliko treba, ma sprdnja... Spašava ih fenomenalna EON platforma pa da kucnem to radi bez greške (konkurencija se vidim raspada) pa zbog toga još uvjek ugovor ne raskidam ali strpljenju polako dolazi kraj...
    Last edited by BiTrAtE; 05-02-19 at 08:19.
    War. War never changes.

  20. #770
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ja imam pitanje za @Telemach, mogu li se ja prebacit na skuplji paket EON FULL DUO i da dobijem ovaj smart box i 80Mbps i veci upload ako mi jos nije istekao ovaj stari, ili moram cekat jos 3-4 mjeseca da mi istekne ugovor?

  21. #771
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

  22. #772
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Možeš odmah slobodno :wink:
    Trebalo bi, ovaj sto imam sad je nesto GOLD DUO cini mi se, EON DUO je skuplji cijela 2eur ali opet ja se vezujem kod njih ugovorom 2god. sto bi trebalo da im se isplati, jos ako bi me mogla zakacit i ova akcija u sta cisto sumnjam to bi BAS bilo TOP!
    No evo da vidimo...

  23. #773
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Imaš "akcijski cjenovnik" na njihovom sajtu u dijelu dokumenti i navedeno je šta se dobija prelaskom - mooožda se može dobiti i nešto više - ja sam pitao čim je krenuo EON, meni se nikako ne isplati jer sam zakačio sve moguće akcije sa Trio Gold Extra pa bih sad znatno skuplje plaćao :mrgreen:

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  24. #774
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    A ja sam stvarno zadovoljan njihovim internetom i uslugom, ovaj EON mi je veci down. i upload sto bi mi valjalo a i ovaj smart box bluetooth da pocinem da se ne gadjem daljinskim da strefim da prebacim kanal
    No vidjeh bi' coek na temu i izadje , dako se javi da mi konkretno rece, mrzi me da zovem operatere sad da se raspitujem i citam papirologiju cijelu

  25. #775
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Eon

    Quote Originally Posted by nemam ti kad View Post
    A ja sam stvarno zadovoljan njihovim internetom i uslugom, ovaj EON mi je veci down. i upload sto bi mi valjalo a i ovaj smart box bluetooth da pocinem da se ne gadjem daljinskim da strefim da prebacim kanal
    No vidjeh bi' coek na temu i izadje , dako se javi da mi konkretno rece, mrzi me da zovem operatere sad da se raspitujem i citam papirologiju cijelu

    Zdravo "nemam ti kad". Molimo te da nam se javiš u inbox sa kontakt podacima kako bismo ti predstavili ponudu.

Page 31 of 49 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Telemach CG (TV)
    By Celzinjo in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 10409
    Last Post: 05-03-24, 00:27
  2. Telemach problemi
    By Sasha_O in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 09-11-17, 16:34
  3. Telemach Optika
    By legolas in forum Internet
    Replies: 13
    Last Post: 10-12-16, 10:14
  4. [Pomoc] Telemach / M-tel
    By Tony in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 9
    Last Post: 03-11-16, 13:07
  5. Prodajem BBM - Telemach reciveri 10kom
    By montegruja in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 14-10-15, 14:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •