Ovako momci.... danas sam sjedio sa prijateljem iz Telemach-a.... sto se tice interneta sve je dogovoreno...
prva opcija koju su htjeli jeste da otkupe m kabal pored bbm-a i total tv-a i da prosire postojecu infrastrukturu m kabla i preko njega uvedu jeftini net skoro pa optickih brzina... to je bila jeftinija varijanta ali im nije uspjelo i krenuli su na plan b.
Taj plan b podrazumijeva mnogo skuplji projekat koji je uveliko u sprovodjenju i instalaciji....
Za korisnike BBM-a prijem signala ce ici preko repetitora i trenutno je u procesu instalacija opreme na te repetitore preko kojih se vec sada emituje tv signal za BBM....
za sve one koji budu htjeli taj internet ugradjivace se posebna oprema na LNB-u i tanjiru kako bi se wireless putem mogao primati internet signal sa repetitora....
Isto tako ce se uvesti internet za korisnike total tv-a samo sto ce to ici preko satelitskog signala i takodje ce biti ugradjivana posebna oprema na svaki tanjir naravno ko to bude zelio...

minimalna brzina ce biti valjda 10mbps i kostace 9,99 eura a maksimalna brzina ce ici do 50mbps ali to ce kostati mnogo vise....
obuka majstora za instalaciju ovih sistema po kucama ce biti u avgustu a sistem ce krenuti sa radom u septembru ili oktobru....

eto tako mi je rekao covjek koji je u vrhu telemacha za CG... ako on mene lazinja lazinjam i ja vas, ali ne vidim zasto bi mi sve ovo rekao a da me laze