Page 3 of 12 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 298

Thread: Kuda ide naše školstvo?

  1. #51
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Dutch, zanemari Karamazova, on je pogan strašno, poznato je to

    Nažalost ako je tako, a vjerujem da jeste, u svakom slučaju bruka! Ne znam kako dalje ali se nešto mora mijenjati a što se može u našoj zemlji čuda promijeniti prosto nemam ideju...tj znam što može ali kad?! Bojim se da će mnogo vode Moračom proteći, možda će je i zaustaviti ali ovdje se naravi mijenjati neće...uostalom, kako mislimo da iz tih pupoljaka koji su izrodjeni u poslednjih 20 godina nikne nešto bolje no što su oni sami?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #52
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imaju Amerikanci i poneku zbilja dobru. Tzv. subotnja ili sabatna godina, recimo. Svake sedme godine (šabat, sabbatical year/leave) američki univerzitetski profesori imaju pravo na plaćeno jednogodišnje odsustvo radi odmora, putovanja ili istraživanja.

    Eh, ta mistika broja sedam! Od Biblije i Kurana preko masona i broja krakova... do brojki krugova pakla, Snježaninih patuljaka i sekretara SKOJ-a!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #53
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    U ovom topicu stari ljudi pričaju kako je u njihovo pero sve bilo teže. Sad treba slika one babe koja kad joj se nešto pomene priča koliko je km pjesacila do škole haha.

    Naše školstvo odavno je loše samo su mi neki postovi smiješni.
    rm -rf /

  4. #54
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Kao i svi ostali i sam sam prošao kroz naše školstvo. "Divno" iskustvo. U porodici imam prosvetne radnike tako da sam mogao da se uvjerim kako sve to izleda i iz njihovog ugla. Mišljenja sam da naše školstvo već decenijama propada i da je to problem kojim se ili niko ne bavi ili ne zna kako da ga riješi.

    Odakle da počnem? Ajde od kriterijuma ocjenjivanja. Kod nas se smatra da ako neki profesor ima visok kriterijum ocjenjivanja onda je on dobar. A ako u školi ima dosta profesora koji su poznati po visokim kriterijumima onda je to dobra škola. Takav način razmišljanja je i više nego pogrešan. Recimo npr da je profesor los i da npr ne moze samostalno da napise knjigu. Pocne da prepisuje nesto od jednog autora, nesto od drugog autora, nesto od treceg itd. Na taj način nakalemi nekako "svoju" knjigu u kojoj je malo toga povezano i logicno i onda trazi od studenata da mu sve nabubaju iz knjige - maltene od prve do poslednje rečenice. Malo ko uspijeva da polozi to jer je materija teska za memorisanje - nelogicna je i obimna. Ako profesor sam ne zna gdje mu je šta u knjizi može da se posluži sledećom metodom: otvori knjigu na sred ispita, nađe poglavlje koje ispituje studenta i počne da čita knjigu tj prati po knjizi šta taj student odgovara. Jedan profesor Pravnog fakulteta je to praktikovao. Eto vam primjer predmeta gdje je kriterijum visok a oni što ga polože znaju koliko i oni što knjigu nisu ni otvorili. A poslije ispita zna se šta se radi - bacaju se knjige niz Moraču. Sasvim opravdano zato što se takve "knjige" beskorisne.

    Mišljenja sam NORMALAN (ni visok ni nizak) kriterijum je potreban ali ne i dovoljan uslov za kvalitetnu nastavu. Inace i na elitnim visokoskolskim ustavnovama postoji problem sa davanjem visokih ocjena koje studenti ne zasluzuju. Ja sam recimo nabasao jednom na tekst asistentkinje sa Harvarda koji je glasio otprilike ovako "Why I have inflated grades?". U tom tekstu ona objašnjava zašto je dala visoke ocjene studentima iako ih nisu zasluzili. Dakle cuveno spustanje kriterijuma je nesto sto je problem koji je aktuelan i u razvijenim zemljama. Mislim da mi imamo veci problem od njihovog. I kod nas je kao i kod njih aktuelno spustanje kriterijuma ali tragicno je sto je ono najcesce pracenom opadanjem kvaliteta nastave. Zbog toga se recimo povecava broj luconosa koji su ustvari neznalice. Sjutra ce neki od njih biti profesori i sta ce onda biti? Hoce li biti u stanju da podignu kvalitet nastave na visi nivo? Ne, desice se suprotno - kvalitet nastave ce vjerovatno jos vise opasti. A kada smo vec kod kriterijuma jeste li primjetili da su kriterijumi za dobijanje posla profesora u osnovnoj i srednjoj skoli jako niski? Znanje profesora i njegove pedagoske sposobnosti se ne provjeravaju, najvaznije je da ima zavrsen fakultet a pozeljno je da ima polozen i strucni ispit. Cuo sam da kod nas postoje neke private srednje skole koje su otvorili stranci. Zatim u Srbiji postoji u kojoj radi jedna profesorica iz Srbije koja je dobila nagradu za rad sa svojim učenicima. Mislite li da je dovoljno da samo imate fakultetsku diplomu i polozen strucni ispit da bi radili u tim skolama? Mislite li da tamo tako lako puštaju nekoga da radi? Ne, oni te ne puštaju da radiš za njih dok se ne uvjere da si ti osoba koja je baš za to radno mjesto. I šta mislite koliko profesora i nastavnika moglo da radi u školama gdje postoje visoki kriterijumi za profesore i nastavnike? Ja mislim da bi ta cifra bila poražavajuća. Dovoljno mi je da se sjetim svog nastavnika koji je trebalo da nam predaje informatiku ali nije znao kako u Word da uđe pa sam ga ja kao učenik morao to učiti poslije časova. Ipak mislim da je najveći hit bila moja vaspitačica u vrtiću kada je za vrijeme onog ludila (kraj osamdesetih/početak devedesetih) nas djecu od 5-6 godina pitala "Je li vam milo što su uhapsili Vuka Draškovića". Jedan od velikih problema je što ovakvi ljudi decenijama mogu da opstanu u našem školskom sistemu. A znate kako se kaže: "Loš ljekar može da ubije čovjeka a loš profesor generacije".

    Kad vec pricamo o prolaznosti i kriterijumima vrijedi pomenuti i sledece. Znate li da niska prolaznost kod nas nije isto sto i niska prolaznost u recimo Americi? Nabasao sam jednom na tekst gdje se istrazuje zasto je na Americkim univerzitetima niska prolaznost iz predmeta iz Računarskih nauka (Computer Science). Znate šta oni podrazumijevaju pod niskom prolaznošću - 60-65%. Pitajte neke profesore sa fakulteta kod kojih je niska prolaznost nesto normalno da vam kaze sta misli od prolaznosti 60-65%. Reci ce vam da je to poklanjanje ocjena.

    Mnogi kažu da je problem sa našim privatnim fakultetima visoka prolaznost. Bivši rektor Mediterana je izjavio da je prolaznost na nivou tog univerziteta 40%. To je prema recimo americkim standardima bas niska prolaznost. Oni se polomise da otkriju i da rijese problem prolaznosti od 60% a sta bi tek radili da im je prolaznost 40%. Na mom fakultetu je prolaznost ispod 20% za prve tri generacije. Znate šta je tragično u cijeloj toj priči? Što mi koji smo prošli kroz sistem u kome su postojali visoki kriterijumi znamo vjerovatno manje od naših kolega iz razvijenih zapadnih zemalja u kojima je prolaznost preko 70%. Prema tome smatram da je naše školstvo neefikasno. Dakle, Na Mediteranu kao i ostalim univerzitetima (uključujući i državni) uglavnom nije problem u prolaznosti nego najvjerovatnije u kvalitetu nastave.

    Dakle, veliki problem sa profesorima je taj što MOGU da rade razne gluposti na časovima a da prodju nekaznjeno. Sjećam se kako smo na časovima književnosti obrađivali Anu Karenjinu. Izveo čovjek dvojicu naših drugara da na tabli crtaju Tolstoja. I to je bilo super u odnosu na ono što se kod njega dešavalo kada je držao časove drugim odjeljenjima. Doveo je neko Ciganče na čas, slao učenike da mu kupuju Fantu i Koka Kolu da bi na kraju svi zapjevali srpske pjesme. Jednom nas je profesorica pitala "Radi li se vama danas?". Mi odgovaramo: "Ne radi". Ona na to: "Ni meni". Zatim imali smo profesora koji je govorio da se kod nas fašizam shvata na pogrešan, previše emotivan način. Ilustrovao nam je šta je fašizam na sledeći način: jedan prut je lako polomiti ali pruće je teško polomiti. Fašizam je to pruće. Po njemu Jevreji su sve zakuvali a Hitler nije imao tako loše ideje. Naslušali smo se svakakvih teorija zavjere na njegovim časovima... Ah da Ivo Andric je po njemu bio mason. Jedan od problema je sto ne mozemo da se ratosiljamo ovakvih likova. U našem sistemu jako je teško riješiti se neradnika i ostalih štetočina. Dešava se da profesori često pokrivaju jedan drugog jer se svaki plaši za svoju guzicu. Vjerovatno su svjesni da je njihov kolega pogriješio ali pokrivaju ga da bi sjutra kada oni nešto zabrljaju prošli nekažnjeno. Sjećam se da je jedna profesorica iz gimnazije poslala pismo podrške bivšem ministru Škuletiću kada je izbio onaj skandal u cetinjskoj gimnaziji. Ta profesorica je poznata po svojoj monstruoznosti, cijeli grad znaju da je maltene lišena empatije. Mislite li da je ona poslala to pismo da bi podržala kolegu? Ne bih rekao, prije će biti da se uplašila za svoju guzici. Pametna je ona, uplašila se lančane reakcije. Shvatila je da ako su cetinjski gimnazijalci pokazali da mogu pobunom pobijediti sistem da će prije ili kasnije red doći na nju.

    Iako mislim da je glavni problem u profesorima i sistemu rada "šta god radio svira mi radio" smatram da ni učenici nisu cvećke. Postoje i učenici-nasilnici koji terorišu svoje vršnjake i nastavnike. Oni obično traže ljude koji su slabiji, ljude blage naravi koji ne umiju da podviknu ili naređuju. To su obično nastavnici koji predaju umjetničke predmete. Njih nekad samo što ne biju. Znam jednog lika koji je zlostavljao svoje vršnjake u osnovnoj školi a u srednjoj je svojoj profesorici polupao kola. Znam da su neka djeca koja su došla iz Njemačke divljala u jednoj školi i da im je to tolerisano. Ljudi su naposletku saznali da bi bili isključeni iz škole da su to uradili u Njemačkoj. Dakle razvijene zemlje imaju efikasne mehanizme za odbranu od ovakvih štetočina. Ja sam zato da postoje stroga pravila i za đake i za profesore a to je da se kažnjavaju i profesori i đaci koji su nasilnici (nasilje ne mora samo biti fizičko). Takođe profesori neradnici i neznalice bi trebalo da dobiju šut kartu. Kod nas obično dočekaju penziju.

  5. #55
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    je li moguće da si toj đeci dao kečinu i svjesno išao da im pokvariš prosjek...vala ako su bili odlični, morali su makar neko znanje pokazati ranije, i ti dođes i pokakiš im se na to, možda ih uskratiš za upis na željeni fakultet koji bi im možda ležao i u kom bi sjutra mogli da naprave karijeru...Mislim, koja je poenta toga, što bi time postigao... nacisto...

    Vezano za profesore, kako se oni biraju... Mora li nastavnik u osnovnoj ili srednjoj školi da ima neki visoki prosjek i u roku završene studije, ili tu dolaze po nekoj drugoj liniji... Kako je moguće da su meni predavali neki profesori što su studirali blizu 10 godina... I što, kao, treba taj lik da me nečemu nauči, da mi prenese znanje koje ima, tj nema... Stvarno...?
    Baš to . Prozoveš odlikaša i on kaže neće da odgovara(kraj godine), pitaš ga što je učio on kaže ništa. Pošto je aktuelna tematska cjelina Balkan u srednjem vijeku ajde biraj oćeš li Maričku, Kosovsku bitku, Crnojeviće, Balšiće a on ti kaže da neće da odgovara. Jel da mu daš prelaznu na to?
    Kad bi se poštovala metodološka pravila kod nas pola đaka ne bi nikad završilo srednju školu,a PISA test to i pokazuje, na samom smo dnu obrazovanja u Evropi.

  6. #56
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Dutch, zanemari Karamazova, on je pogan strašno, poznato je to

    Nažalost ako je tako, a vjerujem da jeste, u svakom slučaju bruka! Ne znam kako dalje ali se nešto mora mijenjati a što se može u našoj zemlji čuda promijeniti prosto nemam ideju...tj znam što može ali kad?! Bojim se da će mnogo vode Moračom proteći, možda će je i zaustaviti ali ovdje se naravi mijenjati neće...uostalom, kako mislimo da iz tih pupoljaka koji su izrodjeni u poslednjih 20 godina nikne nešto bolje no što su oni sami?
    Vrlo lako a vrlo teško. Barem što se tiče školstva, da ima volje sve se može uredit za par godina. I dalje ima entuzijasta i ljudi sa voljom da rade, samo ih treba puštit. Nedostatak sredstava i kadrova koji će voditi ustanove sve je unazadio. Uprava se postavlja po partijskom ključu, pare se nenamjenski troše itd(evo opet primjer gimnazije đe se na proslavu godišnjice potroši po nekolike hiljade eura a krov škole godinama prokišnjava, ograđujem se da ga nisu tokom prošle ili ove napravili konačno).

  7. #57
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Имала сам привилегију да никад не дижем руку и само гледам из задње клупе.
    Онда професор каже:"Слушајте како се одговара" и немаш избора него блисташ.

    Субдепресија још од клиначких дана. Живот. Имајте разумијевања.

  8. #58
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "I šta kaeš šinko, imaš minđušu, tetoviro si se, briješ pazuha i muda, platiš da dižeš pa spuštaš 2 sata gvožđe? Pa pušeš ko asmatična sipljiva rudarska kobila i to zoveš "izdisaj", i onda se vratiš u dječju sobu i gledaš dal ti je mišić "narasto" a imaš 30 godina? A niko te nije ni natero... 5 godina si potrošio na komparativnu književnost ili grafički dizajn i to ti je škola, i imaš đevojku od 40 godina koja je svašta radila dvadesetorici prije tebe i to zoveš "njena prošlost"? I sad te je*e neakav MEMEF..EMEMEF i svjetska kriza pa nemoš da otplatiš laptop i nezaposlen da odeš 14 dana na odmor kod Turčinana - na moretu? Pa kako dijete ja da ti pomognem?"



    Toliko o školstvu, i nemoći školskoj!!!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  9. #59
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podogrica
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    davno je to bilo....a i dalje ne ide nidje cini mi se

  10. #60
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,093
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,449
    Thanked in
    2,363 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #61
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podogrica
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahahaha shou

  12. #62
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na Šangaskoj listi koja svake godine rangira 500 (2%) najboljih univerziteta u svijetu, komšijski Univerzitet se nalazi između 301. i 400. mjesta, kao i prethodne dvije godine.

    Od univerziteta u regionu nalazi se samo još Univerzitet u Ljubljani, koji je rangiran između 401. i 500. mjesta ove prestižne liste.

    Na listi se ne nalazi ni jedan naš univerzitet, ili iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Albanije, Makedonije, Kosova.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  13. #63
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,093
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,449
    Thanked in
    2,363 Posts

    Default

    Da ima kakve (ekonomske) vajda od studenata, kupili bi mi i neko bolje mjesto... Ovako kupujemo samo neka turisticka priznanja i sl. - od toga navodno imamo najvise koristi...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #64
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    A najgore je sto svake godine mienjaju udzbenike pa se ove polovne ne mogu iskoristiti, a koliko je roditelja da imaju 2-3 djaka i sl...
    Tu es mon héro!

  15. #65
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Nije nam jos trka da nas rangiraju,jer je tek 1974. kod nas osnovan univerzitet.

  16. #66
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ajd što je osnovno obrazovanje obavezno, ajd to što smo jevropejski nastrojeni od strane našijeh džokeja... već što su u toj istoj EU udžbenici besplatni, informacione tehnologije, a po-ne-đe imaju i besplatni obrok u školi...! I ajd što u tim školama nauče da čuvaju i knjige i računare za sljedeće mališane, već se disciplinuju da iza njih ni mrvica poslije obroka ne ostane.

    A đe je tu prevoz, obuća i odjeća za četiri sezone...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  17. #67
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A kako je tek roditeljima sa po troje - četvoro đaka ?
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  18. #68
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moja generacija je bila fanatična po pitanju bilo kakvog kalupljenja!
    OVO JE VRLO OZBILJNO!!!

    Đacima dijelili "bibliju" Sajentološke crkve

    Đacima dijelili "bibliju" Sajentološke crkve

    Iz Ministarsva su ocijenili da zaposleni u školi ne koriste brošuru kao dio marketinga neke vjerske organizacije, već “u cilju stvaranja zdrave omladine"



    OŠ "Pavle Rovinski"



    Učenicima devetih razreda OŠ “Pavle Rovinski” prekjuče je dijeljen priručnik “Put do sreće” - nezvanična “biblija” Sajentološke crkve, iako u školama zakonom nije dozvoljeno religijsko djelovanje.


    Više roditelja i nastavnika ispričalo je “Vijestima” da je knjižicu - takozvani moralni kodeks Rona Habarda, osnivača Sajentološke crkve, osnovcima dijelila psihološkinja škole Rada Vlahović ...


    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  19. #69
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da li je normalno da djeca danasnja u srednjim skolama ne mogu zapamtiti 10 recenica a da ne blese u svesku/knjigu? Kad je to postalo da bude normalno i da isti koji su nekim slucajem odlicni djaci ne mogu memorisati 10 recenica iz jedne lekcije?

  20. #70
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Uobičajeno kao i velika količina samopouzdanja kad treba tražit veću ocjenu, i tako od prvog razreda pa do kraja školovanja se pojedinci proguraju. Na kraju imate svršenog visokoškolca koji blage veze nema što je učio i kako je postao student generacije.

  21. #71
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne može se cio vijek gurat tako. Negdje mora zapet. Selekcija se napravi na kraju, i svako pokaže koliko zaista vrijedi.

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,241
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    uvesti obavezno četvorogodišnje školovanje kasnije ko neće da uči zanat i odvajanje od kuće što prije, 90% srednjoškolaca u CG realno nemaju pojma što će im ta škola a i ponašaju se tako

    to se zbog ambicioznih roditelja prelije i na fakultet i dobijemo gomilu zombija koji ne umiju pertle svezat a bi da budu direktori ili bar Savjetnici II ako je ikako moguće
    She is only here to annoy herself!

  23. #73
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Čovjeka je rad stvorio, glasače škola, funkcionere veza (ili sposobnost da sami vezu nađu) . . .

    Na kraju šta završi ono tvoj sin, "diplomiro glasanje, što bi drugo".
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  24. #74
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/ulcinj...bolnici-854728

    jes da nije smijesno, ali se sjetih osnovne skole kad mi je drug dobio kecinu... odmah je zvao bracu, oca i striceve, doslo ih 10 oro, sve grmalji po 2m, izlazi profesor iz ucionice, ovi krecu put njega, a on sav jadan i isfeminiziran samo im veli piskavim glasicem - Zurim, zurim, moram na sjednicu !!!!
    ali ga nijesu tukli...

  25. #75
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Treba vrnut GO
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

Page 3 of 12 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Znamo li za naše?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 10-08-11, 12:22
  2. Visoko školstvo u CG
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 29-04-11, 05:49
  3. Gradovi naše lijepe
    By cpu in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 12
    Last Post: 21-02-09, 11:03
  4. Underwater ljuče naše.....
    By kastigulja in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 23
    Last Post: 23-08-06, 05:08
  5. Naše komšije....
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 29-12-05, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •