Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 298

Thread: Kuda ide naše školstvo?

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Kuda ide naše školstvo?

    Priznanja za 146 veličanstvenih
    Gimnazija „Stojan Cerović“ ispratila je 96 generaciju svršenih srednjoškolaca i tim povodom priređena je svečanost. Da su škola za primjer, koja osim što baštini skoro jednovjekovnu vaspitno-obrazovnu djelatnost, govori i podatak da je od ovogodišnje generacije maturanata kojih je bilo 306 njih 146 dobilo diplomu „Luča“.


    Škola za primjer sa 50% lučonoša u generaciji!!

    Ne znam za vas ali mene ovo plaši. Izgleda da je naše školstvo krenulo totalno krenulo nizbrdo, put bez povratka...
    Last edited by Blade Runner; 07-06-15 at 21:31.

  2. The Following User Says Thank You to Blade Runner For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kako se u ovoj skoli molilo i urgiralo za petice. Mogu samo da zamislim
    Bako, jebeš li što?

  4. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Od nekadasnje cuvene niksicke gimnazije, nasto se dodje
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  5. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Dodjes na fakultet i niko nista ne prolazi osim Niksicani. Kako je god kod njih, po ostalim gradovima je duplo gore

  6. #5
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Skolstvo, kao i recimo zdravstvo je jedno od ogledala drzave.

    Onaj koji nema treba da se muci a onaj koji ima sve zavrsava bez po' muke.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #6
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Dodjes na fakultet i niko nista ne prolazi osim Niksicani.
    Istina...

    A što ukinuše prijemne ispite? Majka su oni bili, i za srednju i za fakultet.

  8. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Dodjes na fakultet i niko nista ne prolazi osim Niksicani. Kako je god kod njih, po ostalim gradovima je duplo gore
    Mora prolaziti kad 50% lučonoša

  9. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Ja znam jednu, kozlić ne umije preskočiti, a četkicu u ruke držat ne umije, ali lučonoša... Nema šta, kvalitet

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Stvarno ako su nesto zajebali to je onda prijemni. Odrstranjuje se sund na pocetku i vide studenti sta nije za njih. Ako znas ne mozes pasti

  11. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prijemni ispiti su sad rijetki na fakultetima u Evropi, (osim za razne umjetnicke i sportske fakultete) Svjedocanstvo mature tj. ocjene na njemu su jedini uslov i ako se dobro śećam jedino Ceska, Finska i Polrugalija su zadrzali prijemne ispite. U nekim drzavama je jos ostao prijemni jedino za medicinu i stomatologiju a u Belgiji za neke "inzenjerske fakultete". Ne znam kako se sad kod nas polaze matura i da li je ista za sve skole u drzavi, ali će tako morati biti ukoliko zelimo da nasi djaci ravnopravno mogu studirati u EU.
    Prijemni ispit je predvidjen ukoliko na primjer zelis u Njemackoj da studiras na engleskom, Estoniji na ruskom.....

  12. #11
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    urgira se u osnovnoj školi, vjerovali ili ne, a ne u srednjoj. i istina, sve je gore i gore.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Po meni, (profesor/ica) - jedan od najnezahvalnijih poslova kod nas. S' obzirom na tolike godine 'ulozene' u to, pogotovo ako je neko studirao sa strane pa makar i u SRB dje je sve mnogo ozbiljnije kad je skolstvo u pitanju...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #13
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Kod nas nije toliko problem školstvo u smislu da je nastava loša ( doduše ima i toga ali nije to suština ) nego što je odabir profila ljudi koji će se baviti ozbiljnim poslom u raznim firmama ( državnim ili privatnim svejedno ) nakon studija katastrofalan ... bukvalno se od studenata traže one najgore vrijednosti koje mogu da "krase" nekog čovjeka da bi mu se moglo vjerovati ... to je veći problem nego sama nastava ili profesorski-nastavni kadar u nekoj školi-univerzitetu ... uopšte se ne traži preduzimački duh ili inovativnost nego baš kontra toga da se ne smije odstupit od pravila koja važe u nekoj firmi ni milimetar jer se to smatra buntovničkim duhom koji je nepoželjan ... mnogim ljudima to odgovara jer je i lakše i sigurnije ...
    deuscroix

  15. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    A da ne pominjem polaganje ispita sa 500 eura u index-u tokom razgovora u kancelariji, takozvane 'konsultacije'.

    I nakon vise dokaza i afera, sve se zataska i ta ista lopuza korumpirana i dalje predaje i to ne samo na jednom fakultetu.

    Nije bitno koji je fax u pitanju jer je vece pitanje koji to ne funkcionise po tom principu... Nedje se placa, nedje se buse gume na kolima i prijeti pistoljem.. u svakom slucaju divlji zapad nam nije ravan ni po tom pitanju..

    Ovo je samo nastavak one teme 'Kuda ide ova zemlja' ili kako se vec zove... U GOLI KU.RAC, ja vam kazem... Taman kad pomislis da smo pali na dno, mi se podzemnim tunelom 'zarijemo' jos vise...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #15
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cccc...jel moguce ovo ? U osnovnoj sam bio Luca, bilo nas je samo dvojica sa Lucom u odjeljenju koliko se sjecam. U gimnaziji u mom odjeljenju samo drug i drugarica koji su pravi genijalci, morao si stvarno bit poseban da bi imao Lucu na prirodno-matematickom smjeru u gimnaziji...Sta se radi, za nevjerovat

  17. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    u kojoj oblasti jos nisu dokazali da je komunizam bio zlato za ovo sad..


  18. #17
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    696
    Thanked in
    403 Posts

    Default

    Ucio sam i niksickoj gimnaziji i mnogi nijesu mogli da vjeruju mojim pricama da je kod nas gore stanje nego u Masinskoj ili Elektro. Konkrentno u moje odjeljenje bilo je dosta tatinih sinova , pa smo bukvalno radili sta smo htjeli i svi smo bili vrlo dobri i odlicni. Na primjer , bilo je predmeta , gdje bi grupa ucenika bila zamoljena da ne dolazi na casove i imace trojke , jer narusavaju red i mir na casu. A bilo je i odjeljenja gdje je njihova dvojka mnogo teze zaradjena nego nasa petica.

  19. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Po meni, (profesor/ica) - jedan od najnezahvalnijih poslova kod nas. S' obzirom na tolike godine 'ulozene' u to, pogotovo ako je neko studirao sa strane pa makar i u SRB dje je sve mnogo ozbiljnije kad je skolstvo u pitanju...
    Ne pretjerujemo.
    Profesori ne rade vikendom, imaju slobodno 2 mjeseca ljeti. Poštuju se svi mogući praznici i dnevno rade u školi oko 5 sati.
    Plate su dobre (u odnosu na ostale branše).

    Realno radnici u školstvu rade pola godine i to 2/3 radnog vremena...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #19
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    bilo je dosta Niksicana koji su "popunili" budžetska mjesta na prvoj godini, kad sam ja studirao. Dosta njih je odustalo već posle prvog semestra
    look right through me

  21. #20
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Sad će Peco Bošković sa inspekcijom da uleti.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  22. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne pretjerujemo.
    Profesori ne rade vikendom, imaju slobodno 2 mjeseca ljeti. Poštuju se svi mogući praznici i dnevno rade u školi oko 5 sati.
    Plate su dobre (u odnosu na ostale branše).

    Realno radnici u školstvu rade pola godine i to 2/3 radnog vremena...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Ne znam za tebe ali iz milion slucajeva koje ja znam od rodjaka, komsija i poznanika tih 5 sati je obicno PAKAO dje klinci maltretiraju svoje ucitelje i uciteljice do iznemoglosti. Veci stres nego ne znam kakav posao... U teoriji zvuci idealno sa radnim satima i odmorom ali u praksi je to ocaj zivi. I tih 5 sati rijetko kad bude.. Opet, u teoriji jeste ali uvijek se mora ostajat' duze radi nekih satanaka, konsultacija, ovoga, onoga... Kuci moraju da se spremaju kontrolni, pregledavaju zadaci itd. itd. Nije to bas ni tako kako si ti opisao a ako imas koga ko radi u skoli sigurno ce ti isto rec'.

    Elem, dok sam ja bio u osnovnoj (period prije 15-ak godina) mi smo bili klinci i tako smo se ponasali. Tek pred sam kraj (kraj 7-og i 8-i razred) bi bili 'nestasniji' (tako se to zvalo tad) i smatrali smo se najgorim odjeljenjem u skoli a od tih 'nestasluka' bi kolektivno pobjegli sa casa ili napravili nesto bezazleno profesoru kao npr. pomjeranje auta (reno 4) par metara... Sad ti 'osnovci' pakao prave. Nema persiranja niti ikakvog postovanja. Sto vise maltretiras profesora to si veca faca a ako je profesorica onda vec moras da joj se popnes na glavu i tek si dobitnik ako joj se vidi suza u ocima od nemoci. A tu nema kaznjavanja i sl. kao sto je nekad bilo. Na 'naredjenje' od profesora "Napusti cas" ti ces za uzvrat cut' nesto tipa "A vazi kralju" a one 'vece face' ce cak uputit' uvredu. I ti tu apsolutno nista ne mozes nego trpi dok mozes. Ako tu nemoc odrazis na neku ocjenu ili neopravdani sutra ces se srest' sa njegovim tatom koji ce ti malo preciznije objasnit' da to vise nikad ne smijes da uradis inace ce biti ovo ili ono (nerijetko i smrtne prijetnje u pitanju koje se obicno lako izgovaraju ali se malo teze 'primaju' kad ih cujes). Ovo su samo neki primjeri za koje ZNAM a gorih ima na svaki cosak...

    A tokom moje srednje (sad vec pricamo o periodu prije ~ 8 god) je vec situacija vidno pocela da se pogorsava. Vec je pocelo neko lancano maltretiranje profesora i prijetnje roditelja. A kad jedan baja zaprijeti, nerijetko i pred ucenicima, onda svi znaju da je to nacin da se skola zavrsi bez problema pa onda, isto tako lancano, svi krecu u potrazi za roditeljima ili rodjacima ako ima koji mudatiji medju njima. Da ne pominjem sto se sve desavalo tokom tih dana srednje skole dje su ucenici urnisali auta profesora, ulazilo se sa pistoljima na cas itd. itd.

    A sto se desilo u zadnjih 8 godina i sta se jos uvijek desava samo mozete da pretpostavite. Ovo je samo jedan od problema skolstva inace ali me Bugi malo potegao za jezik pa ispisah i vise nego sto sam planirao. A mogao bi jos mnooooogo duze ali mislim da je dovoljno za primjer i 'sliku' koju sam zelio da prikazem...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #22
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne pretjerujemo.
    Profesori ne rade vikendom, imaju slobodno 2 mjeseca ljeti. Poštuju se svi mogući praznici i dnevno rade u školi oko 5 sati.
    Plate su dobre (u odnosu na ostale branše).

    Realno radnici u školstvu rade pola godine i to 2/3 radnog vremena...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    neka što sve to imaju, nego što "vuku" bolovanje (jer im može bit) pa još privatno rade.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nekad su profesije pop i ucitelj bile na cijeni, a sad ziva spdnja. Po onoj besposlen pop goveda krsćava, a ucitelja briga da li će ucenik nesto nauciti taman ka' za lanjski snijeg. Prije par mjeseci u ovu gimnaziju dje je pola maturanata luconosa intervenisala milicija i na kraju ispalo sve fina djeca iz jos finijih porodica samo se malo igrali, a milicija nista ne valja. Nekad je najveća kletva bila " da bog da tudju djecu ucio", a sad je to blagosiljanje jer zivot je takav da se sto manje zna to se lakse spava i sto bi ucitelj mucio djecu.
    Kad se u drzavi napravi situacija da milicija ne smije nikog ispendreciti, ucitelj ne smije upisati manju ocjenu od 5, a ne slucajno ostaviti da neko ponavlja razred, onda imamo sto imamo. Tiha anarhija dje se ne zna ko koga i za koliko, u skoli sve genijalci koji se jedva umiju potpisati, a u preduzecima sve postenjacine, a jedino je nesposobna milicija koja ne moze da otkrije ko sve zivo pokrade. Zli jezici kazu da se komuzam raspao sto imao dobro skolstvo i na svoj baksuz nije proizvodio polufabrikate već ljude koji znali i umjeli da misle. Danasnji i ne moraju misliti jer sto bi se mucili kad vazda neko za njih smisli sta treba.

  25. #24
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    George Carlin, poznati američki - beskrupulozni i beskompromisni a nažalost i upokojeni stand-up komičar je lijepo, i u kratkim crtama objasnio obrazovni sistem UOPŠTE . . .

    "Postoji razlog što današnji sistem obrazovanja ne valja i nikad neće biti popravljen. Ne nadajte se boljem, budite srećni s onim što imate, jer vlasnici ove zemlje ne žele ništa popravljati. Govorim o stvarnim vlasnicima, stvarnim velikim poslovno-interesim grupama koje kontrolišu stvari i donose sve važne odluke. Zaboravite na političare – političari su tu samo da vam se da ideja kako imate slobodu izbora. NEMATE! Nemate izbora. Imate vlasnike koji vas posjeduju. Oni posjeduju sve, svo važno zemljište, oni kontrolišu korporacije koje finansiraju Senat, Kongres, državne i lokalne vlasti, oni se nalaze u zadnjem džepu svih sudija. Takođe, posjeduju i medijske kompanije putem kojih kontrolišu sve vijesti i informacije koje dolaze do vas. DRŽE VAS ZA MU*A! Svake godine potroše milijarde dolara na lobiranje kako bi došli do svega što požele. Mi znamo šta oni žele – žele više za sebe, a manje za sve ostale.

    Ali reći ću vam što oni ne žele – oni ne žele građane sposobne da kritički razmišljaju. Njima ne trebaju dobro informisani, kvalitetno obrazovani ljudi sposobni za kritičko razmišljanje. To njima ne treba jer im ne pomaže, zapravo je protiv njihovih interesa. Oni ne žele ljude koji su dovoljno pametni da iz svoje kuhinje mogu shvatiti kako nas je preveslao sistem i izbacio iz kolosjeka još prije tridesetak godina. Sve što njima treba su poslušni radnici, naglašavam - POSLUŠNI RADNICI! Ljudi sposobni tek toliko da mogu pokretati mašine i završavati administrativne poslove, a nesposobni za bilo što drugo osim pasivnog prihvatanja rastućeg broja sve pos*anijih poslova koje rade sve duže za sve manju platu, smanjenih benificija i neplaćenog prekovremenog rada."
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  26. #25
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

Page 1 of 12 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Znamo li za naše?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 10-08-11, 12:22
  2. Visoko školstvo u CG
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 29-04-11, 05:49
  3. Gradovi naše lijepe
    By cpu in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 12
    Last Post: 21-02-09, 11:03
  4. Underwater ljuče naše.....
    By kastigulja in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 23
    Last Post: 23-08-06, 05:08
  5. Naše komšije....
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 29-12-05, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •