Page 11 of 13 FirstFirst ... 78910111213 LastLast
Results 251 to 275 of 301

Thread: Kuda ide naše školstvo?

  1. #251
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Pazi i ovaj moj trci u vrtic, presrecan, dok mu obujem pape zapali jer jedva ceka da udje.

    Te uciteljice sto su ga zapale nema ko ih hvali. Ali brate dodjem po njega u 16, sjede njih dvije a njemu upale crtani.

    Pri cemu moj nali kad mu ih ugasis samo se okrene i krene da se igra sa necim. Nije navikao po cijeli dan na crtane.

  2. #252
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    U jednom od pg drzavnih vrtica je upisano 70 djece u grupi...ne pitajte kako znam. Zbog prehlada, baba servisa i sl. ne dodju svi i obicno ima od 50 do 55 djece svakog dana a nerijetko i preko 60. Optimum za rad vaspitaca u normalnim uslovima je 25 djece po grupi...znaci da imaju duplo vise djece od predvidjene norme. To je rad u kriznim uslovima vjerujte...obicno imaju i 3-4 djece sa posebnim potrebama ciji roditelji to ne priznaju pa nemaju osnova da im se dodijeli licni asistent za svako od te djece ponaosob. I zamislite situaciju kad je to dijete agresivno i povrjedjuje ostalu djecu a to se desava bas sada u toj grupi. Haaaos. Dolazi vam dijete kuci svakodnevno sa ogrebotinama, ujedom na licu itd. Takvi roditelji samo odmazu sebi i svome djetetu ali je to tako i traje iz godine u godinu.

    Ta prica o nasmijanim i dobrim vaspitacima je moguca u malim vrticima dje su grupe optimalne inace je nemoguce da se radi a ne da se zovu roditelji i konsultuju o maskama. Najjača priča, samo fale Hajdi i Alisa ali je to valjda normalno i trebalo bi da su sve takve čim su odabrale taj poziv.

    Ovo sto napisah govori o nama kao drustvu i odnosu prema nasoj djeci a ne o crnim prosvetnim radnicima koji treba "da nam vaspitaju djecu" i ako je ikako moguce da ih zipuju troje u jedno pa da mogu da rade...treba nam jos najmanje 10 vrtica u Pg i ozbiljna motivacija srednjoskolaca za upis za vaspitace jer smo duplirali stanovnike u Pg. Inace su sad ovi iz ministarstva na jade jer nema vaspitaca...unistavali smo tu profesiju 20 godina i nesretnice su radile po buticima i sl jer nije bilo moguce da se zaposle ako nijesu znate vec sto i nije se upisivalo dovoljno njih na fax.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    Last edited by mistery; 26-12-23 at 18:11.
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  3. The Following 3 Users Say Thank You to mistery For This Useful Post:


  4. #253
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Zato u kancelarije u drzavne vrtice nemaju stolice za sve koje lopatama ubacaju, dok vaspitaca za ljeb nema...
    Klasicna prica, sto se ne ubacis nedje?

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:

    GaD

  6. #254
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    U principu djeca imaj hranu da pojedu popiju, nisu gladna , nisu vasljiva sacuvana su do vremena kad ih pokupite iz vrtica, socijalizuju se uce pjesmice... normalnome dosta ....
    Djina vrbica zabjelo


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Last edited by NetworkMaster; 26-12-23 at 18:49.

  7. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  8. #255
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zato u kancelarije u drzavne vrtice nemaju stolice za sve koje lopatama ubacaju, dok vaspitaca za ljeb nema...
    Klasicna prica, sto se ne ubacis nedje?

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    bio sam neki dan u socijalno da uzmem onu potvrdu o poslovnoj sposobnosti, u one kancelarije sve po petoro u 3 kvadrata, ne treba im ništa grijanje
    She is only here to annoy herself!

  9. #256
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,433
    Thanks Thanks Given 
    14,921
    Thanks Thanks Received 
    4,194
    Thanked in
    2,122 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mistery View Post
    U jednom od pg drzavnih vrtica je upisano 70 djece u grupi...ne pitajte kako znam. Zbog prehlada, baba servisa i sl. ne dodju svi i obicno ima od 50 do 55 djece svakog dana a nerijetko i preko 60. Optimum za rad vaspitaca u normalnim uslovima je 25 djece po grupi...znaci da imaju duplo vise djece od predvidjene norme. To je rad u kriznim uslovima vjerujte...obicno imaju i 3-4 djece sa posebnim potrebama ciji roditelji to ne priznaju pa nemaju osnova da im se dodijeli licni asistent za svako od te djece ponaosob. I zamislite situaciju kad je to dijete agresivno i povrjedjuje ostalu djecu a to se desava bas sada u toj grupi. Haaaos. Dolazi vam dijete kuci svakodnevno sa ogrebotinama, ujedom na licu itd. Takvi roditelji samo odmazu sebi i svome djetetu ali je to tako i traje iz godine u godinu.

    Ta prica o nasmijanim i dobrim vaspitacima je moguca u malim vrticima dje su grupe optimalne inace je nemoguce da se radi a ne da se zovu roditelji i konsultuju o maskama. Najjača priča, samo fale Hajdi i Alisa ali je to valjda normalno i trebalo bi da su sve takve čim su odabrale taj poziv.

    Ovo sto napisah govori o nama kao drustvu i odnosu prema nasoj djeci a ne o crnim prosvetnim radnicima koji treba "da nam vaspitaju djecu" i ako je ikako moguce da ih zipuju troje u jedno pa da mogu da rade...treba nam jos najmanje 10 vrtica u Pg i ozbiljna motivacija srednjoskolaca za upis za vaspitace jer smo duplirali stanovnike u Pg. Inace su sad ovi iz ministarstva na jade jer nema vaspitaca...unistavali smo tu profesiju 20 godina i nesretnice su radile po buticima i sl jer nije bilo moguce da se zaposle ako nijesu znate vec sto i nije se upisivalo dovoljno njih na fax.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    Sve je kako si rekao od A do Š.
    A što se konkretno crtanih tiče. Crtani je upaljen dok se djeca još dovode, jer ne mogu imati bilo kakvu aktivnost dok se ne skupe. Posle toga ide doručak, pa aktivnosti, ručak, spavanje i onda posle ustajanja znaju da im pušte crtani. I to naravno zavisi od vaspitačice do vaspitačice, od brojnosti grupe itd.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  11. #257
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Ima jos jedna bitna stvar.

    1. Vrtic za 1000 djece, upisano 3000
    2. Grupa za 2 vaspitacice 20 djaka planira o, 40-50 realno


    Znaci vrtici zaradjuju 3 puta vise, a nece da zaposle makar vise vaspitacica po grupi dok se (ako se ikad to desi) nemotvore novi vrtici.

  12. #258
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,433
    Thanks Thanks Given 
    14,921
    Thanks Thanks Received 
    4,194
    Thanked in
    2,122 Posts

    Default

    Opet pogrešno.
    Ono što uplaćujemo je samo za hranu ostalo plaća država.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  13. The Following 2 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  14. #259
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,601
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Ne znam koliko zarađuju, znam da u Nk mole svako malo da se izmire dugovanja, jer nemaju para za pazi sad HRANU. Pa kad ima manje novca, sledeći mjesec ne mogu da uvaže preporuke nutricionista za zdraviju i raznovrsniju ishranu (njihove riječi).

    Što se samog vrtića i vaspitačica tiče, orden im treba dati. Konstantno su neke aktivnosti. Tv čini mi se imaju samo u zajedničkom holu, a ja ga do sad ne viđeh upaljenog.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  15. #260
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    kako bucaju mali niksicani
    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  17. #261
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Opet pogrešno.
    Ono što uplaćujemo je samo za hranu ostalo plaća država.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Prije 5-6 godina je dignuta frka oko toga što se od para koje se uplaćuju za hranu podmiruju i neki drugi troškovi tipa krečenja i slično. I to je bilo protiv tadašnjeg zakona. Beli Orao bio ministar i ladno kaže a zakon je nekad to dozvoljavao. Evo nije problem što trošimo pare od hrane za druge potrebe, promijenićemo zakon tako da takvo trošenje bude dozvoljeno. Nisam ispratio jesu li mijenjali zakon.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #262
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,433
    Thanks Thanks Given 
    14,921
    Thanks Thanks Received 
    4,194
    Thanked in
    2,122 Posts

    Default

    Mislim da nije mijenjano.
    A provjeriću baš.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  19. #263
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Paf paf i bice para za sve.

    Nego, ima li heljdin bezglutenski leb na meniju?
    I mlijeko od badema i soje za djecu sto ne tolerisu laktozu?
    I organska jaja? Da su od pilica sto slobodno kljucaju, da nisu u kaveze.


    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  21. #264
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,601
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Za tu cijenu (50€), ne znam kako obezbijede hljeb, mlijeko i jaja, a ne ostalo.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  22. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  23. #265
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Nešto što bi trebalo da bude odgovorno ponašanje/postupanje od strane škole jeste procedura sprovođenja aktivnosti zvane "škola u prirodi i ekskurzije". Ta aktivnost se ne plaća iz državnog budžeta, nit se nastavnicima dodjeljuju sredstva u vidu dnevnica za iste, ali ne vidim kada i kako se ta aktivnost onda prelila na finansije roditelja i uzima zdravo za gotovo.

    Čisto tema za razmišljanje svim roditeljima koji svoju djecu nisu našli u kupusu, koji su odgovorni ljudi i ni manje ni više isto zahtijevaju od obrazovnog sistema CG.

    Direktor škole bi trebalo da oranizuje, blagovremeno (!) na početku školske godine, sastanak sa Savjetom roditelja sa kojim će da se dogovori koja je to okvirna cijena "škole u prirodi ili ekskurzije" koju im dozvoljava porodični budžet, a ne neko ko ne plaća (država, škola, pravno lice tj agencija) da diriguje finansijama roditelja. Jer to se radi i to treba reći. To je javašluk. Onda bi trebalo raspisati tender i ispoštovati njegovu proceduru.

    Druga stvar jako bitna, po meni, uopšte se ne vrši detaljna provjera da li su vozila koja prevoze djecu regularna (tehnička ispravnost) i da li su vozači prošli alkotestiranje prije puta i da li su imali sistematski pregled u skorije vrijeme. Isto važno obzirom na nezgodu na Brajićima, a i nije jedina pa da se nema nekog iskustva.

    Svjesno sam odabrala, a i u mogućnosti sam da pokažem ljepote CG djeci u samostalnoj režiji, da mi dijete neće ići na ove aktivnosti dok se stanje u našem obrazovnom sistemu ne zategne i pokaže minimum zrelosti i odgovornosti, jer je dosta što im svoje dijete dajem 20h nedeljno, ne bih da mi se dijete igra sa tuđim energijama mimo toga.
    Ovo je plan puta apsolventske ekskurzije nekad (1980 godina) - dakle na uvid punoljetnoj osobi prije puta - kuda ide, kako, gdje, sa čim, taksativno....

    https://postimg.cc/JHcxxYSm
    https://postimg.cc/KKMHLfcc

    A mi danas (!) ne dobijamo za dijecu uzrasta 7/8/9/10 godina, nego se očekuje da im dajemo djecu ad hoc i na povjerenje - kako je sa glavom drugovi i drugarice iz prosvjete i prosvjetari?
    Ja da vam dajem budzašto svoje dijete a na konto njega i trinaestu platu sigurno neću, dok se ne vrati odgovornost i zdrav razum, pa ko hoće svoje dijete i svoju glavu u torbu i tretiranje kao bubašvabe, izvolite slobodan izbor ali i odgovornost da niste reagovali na vrijeme.
    "I shut my mouth and hold the light"

  24. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  25. #266
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,964
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,852
    Thanked in
    3,739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mistery View Post
    Ta prica o nasmijanim i dobrim vaspitacima je moguca u malim vrticima dje su grupe optimalne inace je nemoguce da se radi a ne da se zovu roditelji i konsultuju o maskama. Najjača priča, samo fale Hajdi i Alisa ali je to valjda normalno i trebalo bi da su sve takve čim su odabrale taj poziv.
    Ako je meni bilo upućeno, 3 ili 4 grupe su u vrtiću, po 20 djece max. I ne zovu da se konsultuju sa maskama nego kako đetetu ide sa učenjem pjesmice jer se priredba bliži a svi imaju svoje uloge. Apsolutno ništa u tome loše ne vidim čak mi je i pohvalno da se cimaju toliko pred haosa koje imaju svaki dan.
    War. War never changes.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  27. #267
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default Kuda ide naše školstvo?

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Za tu cijenu (50€), ne znam kako obezbijede hljeb, mlijeko i jaja, a ne ostalo.

    Sent using Tapatalk
    Jer se to placa poreze, no smo mutavi


    Evo npr Austrija, no su oni seljaci:

    In Austria, the government subsidizes kindergarten, so it's entirely free to attend. That said, you might pay for your kids' food – that's typically around €60 per month. Public school kindergarten classes range in ages from three to six years old and comprise at most 25 kids, with one teacher.
    Last edited by GaD; 27-12-23 at 15:46.

  28. #268
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    879
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Probaj u Austriji da ne vodiš dijete u drzavni vrtić ili školu u koju si ga upisao...

    Ima tu svakakvih i roditelja i djece i vaspitača. Generalno smo jedan raspad, samo su izuzeci sjajni.

  29. #269
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ako je meni bilo upućeno, 3 ili 4 grupe su u vrtiću, po 20 djece max. I ne zovu da se konsultuju sa maskama nego kako đetetu ide sa učenjem pjesmice jer se priredba bliži a svi imaju svoje uloge. Apsolutno ništa u tome loše ne vidim čak mi je i pohvalno da se cimaju toliko pred haosa koje imaju svaki dan.
    Ma jasno...da je sreće sve bi radile u tim uslovima. Iz toga sto si napisao sam pretpostavio da rade sa normalnim brojem djece pa uporedio ove iz prekobrojnog haosa koje jedva prežive dan sa tim vaspitacicama koje mogu da rade u normalnim uslovima.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  30. #270
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    E onda bi se nasli pacijenti da kazu kako je banja vaspitacicama sa đecom ....uh nikad udovoljiti


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  31. The Following 2 Users Say Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  32. #271
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Istina

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  33. #272
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default Kuda ide naše školstvo?

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Probaj u Austriji da ne vodiš dijete u drzavni vrtić ili školu u koju si ga upisao...

    Ima tu svakakvih i roditelja i djece i vaspitača. Generalno smo jedan raspad, samo su izuzeci sjajni.
    Ima privatnih vrtica i skola u Austriji, nego to nije tema jer se spomenu kako za 50€ dobro je da jedu nesto. Htio sam da napomenem da je to dio Min. prosvjete i da iste vrtice i skole placamo kroz poreze, i da tih 50€ nije malo za nas standard pogotovo ako u Austriji isto kosta 50€, a ne vjerujem da su tamo gori uslovi nego kod nas.

  34. #273
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,463
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Jedina nada u zivotu im je uspjeh u influenserstvu. Zali boze.

    https://twitter.com/HibridDrakoGen/s...5cixR2trg&s=19
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  35. #274
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Jedina nada u zivotu im je uspjeh u influenserstvu. Zali boze.

    https://twitter.com/HibridDrakoGen/s...5cixR2trg&s=19
    Prirodna selekcija.
    Ove djevojke ako se ne opamete za 5-6 godina ili ako ih roditelji ne isprate da se ponasaju kako treba, zavrsice u butike i supermarkete. A sad misle bice im zivot bomba u 20im i 30im jer trenutno mogu da se zajebavaju i rade sto oce.

    U mladosti su svi mladi i lijepi, ali te u 20im zivot postroji kad udjes na trziste rada, i tu se vidi sto si i ko si, i sto si radio u zadnjih 5-10 godina. I onda polako snizavas kriterijume i odrices se svojih snova, jer nisi sposoban da se izboris za sebe.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  36. #275
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    879
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    To je tako u teoriji, u praksi dosta takvih dolazi u drzavne i privatne firme da defiluje i prima platu dok poštena inteligencija završava posao.

Page 11 of 13 FirstFirst ... 78910111213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Znamo li za naše?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 10-08-11, 11:22
  2. Visoko školstvo u CG
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 29-04-11, 04:49
  3. Gradovi naše lijepe
    By cpu in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 12
    Last Post: 21-02-09, 10:03
  4. Underwater ljuče naše.....
    By kastigulja in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 23
    Last Post: 23-08-06, 04:08
  5. Naše komšije....
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 29-12-05, 22:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •