Results 1 to 9 of 9

Thread: Porodični biznis

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Lightbulb Porodični biznis

    Da malo prodiskutujemo i podijelimo iskustva na temu porodičnog biznisa

    Pročitah neđe da 75% privrede Italije sačinjavaju porodične firme male i srednje veličine.

    Da li mislite da veće šanse za uspjeh imaju poslovi srednje veličine koji su pod kontrolom jedne porodice i gdje svi rade za zajednički cilj i zaradu , ili nasuprot toga firme gdje rukovodeće funkcije vode osobe profesionalci zapošljeni nepristrasno na osnovu CV-a i tako to?

    Konkretno da uzmem primjer moje firme koja je srednje veličine za naše prilike, u firmi koja funkcioniše kao grupa više firmi sa različitim djelatnostima rukovodeće funkcije pokrivamo brat, otac i ja, dok za zapošljene uzimamo isključivo radnike van porodičnih odnosa i veza zbog profesionalnijeg odnosa. Uvijek kada smo nekom sa strane pokušali da prepustimo da vodi određeni dio posla zbog prezatrpanosti nikada to nije izlazilo na dobro i na kraju se uvijek to neslavno završavalo i u zadnjih 2 godine rukovodstvo pokriva isključivo porodica i to daje mnogo veće rezultate iz razloga što niko ne radi dobro kao kad radi za samog sebe.

    Što vi mislite o porodičnom biznisu? Iskustva? Kako pravilo raditi ovaj oblik organizacije, kako unaprijediti poslovanje?
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  2. #2
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    dok za zapošljene uzimamo isključivo radnike van porodičnih odnosa i veza zbog profesionalnijeg odnosa.
    DPS profesionalce? Ono, obavezno mora da ispuni PEL obrazac (politicki eksponiranih lica) :mrgreen:

  3. #3
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Evo moje dvije riječi o porodičnom poslu: mali biznis koji vodim (trgovina) nema neku perspektivu u vidu rasta i veceg širenja zbog monopolista i velikih lanaca. Ali mimo toga, smatram da niko sa strane nebi ulozio ni pola truda u vođenje posla koliko to ja kao član familije radim, zaposleni jednostavno nisu zainteresovani da se upuste u bilo što sem svojih (osnovnih) poslova. Sa strane plrofita nebi bilo mjesta za uključivanje bilo kakvih specijalista za tu vrstu posla.
    Uglavnom, ako se vlasnik ne zainteresuje i nije prisutan u poslu nema čistog i legalnog vida prifita, ma sto cg "biznismeni" pričali.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Berane
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja imam takav biznis... ne treba mnogo da bi covjek lagodno zivio od toga, ali je potrebna odredjena kolicina rezervnog novca da se krize i pocetak pregrmi, kao i nenormalna sreca i hrabrost da se u CG udje u takvu avanturu, nemas naravno neku veliku perspektivu i ocekivanja ali imas ono oko cega se mozes truditi a da ne bude uzaludno..

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije direktno vezano za temu ali je dobar video i ima nekoliko zanimljivih iako limitiranih definicija modernih načina finansiranja.


  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne znam gdje postaviti pitanje,, pa da pokusam ovdje...
    Elem, cujem od mnogih u CG da su dobili sadnice za voce od ministarstva za poljoprivredu.. Gdje se to konkurise i kako? Jel to samo po partijskoj liniji ili?


    Hvala Lepo

  7. #7
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko nije za partiju, dobija sadnice sipka.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nije valjda da niko sa foruma nije iskoristio pomoc drzave za sadnice? Sumnjam u to.
    Ali ok, neka.. Ja bih radije uvezla sadnice u CG, ali veze nemam ni kako to ide sa drzavnim Organima.. Booh..

    Hvala Lepo

  9. #9
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Nije valjda da niko sa foruma nije iskoristio pomoc drzave za sadnice? Sumnjam u to.
    Ali ok, neka.. Ja bih radije uvezla sadnice u CG, ali veze nemam ni kako to ide sa drzavnim Organima.. Booh..

    Hvala Lepo
    Lako kada odlucis da uvezes nesto, javice ti se Gvozdenovic zvani 15-20 ime se odnosi na procenat reketa koji moras da mu das ili neki drugi ministar, i to je to otprilike

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Biznis i finansije
    By maratonac88 in forum Ekonomija
    Replies: 4
    Last Post: 20-11-14, 19:09
  2. Info Biznis plan
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 19-10-12, 13:00
  3. Promonte Porodični paket i za prepaid korisnike
    By weatherman in forum Operatori
    Replies: 2
    Last Post: 04-10-07, 22:01
  4. biznis ideje...
    By popesku in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 08-12-06, 20:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •