Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 207

Thread: Kolima do Grcke preko Albanije?

  1. #1
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,712
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    147
    Thanked in
    94 Posts

    Default Kolima do Grcke preko Albanije?

    Ljudi... Jel ko putovao svojim kolima do Grcke preko Albanije?

    Imam viamichellin app za kalkulaciju ruta i sve to ali rekoh da pitam iz prve ruke...

    Sad nesto gledam i manje vise do Valone (Vlore) mi je sve jasno i kazu da je taj put ok... Ali onda imam 2 moguca 'racvanja'...

    1. Prvo (blize) preko Tepelene i Djirokastera.

    2.Drugo (dalje) preko Sarande i to mu dodje magistrala pored mora i kazu da zna da bude zastoja i guzve...

    Za ovu prvu rutu kazu da je put bio katastrofa... Zna li neko jel renoviran do 2015 jer je bilo u planu?

    U svakom slucaju isao sam skoro preko Skadra ka Tirani (nisam stigao do nje bas) i taj put je vrh, mi tako ravnih nemamo osim onih 10km oko sozine.

    Taj put me je ohrabrio da idem preko Albanije.

    Ajmo putnici. Dajte savjete

    Isao bih do ostrva u Jonskom moru. Ovima ispod Krfa...

    Ili ipak boljše da idem na Makedoniju kroz Albaniju? Nije sad previse bitno sat/dva manje-vise vec sto mi je najudobnije za put.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,833
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default Kolima do Grcke preko Albanije?

    Isao sam dva puta za Solun preko Albanije, nemoj se samo zajebat pa uc u Tiranu ka ja. Povede me navigacija tuda, pa posle na vr brda jednoga...po ure se penjes, po ure spustas. Najblizi je put kao to bio ali ides sve max 50km/h a neznatno blizi. Zaginuo sam bio...A mapa nije bila updateovana pa nije bilo ovog auto-puta novog do Draca. Dakle treba na Drac da ides, valjda kolko se $ecam.. Mada ima 5-6 godina kad sam zadnji put bio


    Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kad sam išao za Uskrs na Krf prije 2 godine, tuda smo preko Tepelena i Đirokastre. Malo je reći da je dionica užasna, tek od Đirokastre kreće asfalt do graničnog prelaza Kakavia.
    Ali čuo sam prošle godine da je to sve sređeno i da komplet put kroz Albaniju tip-top!

  4. #4
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,712
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    147
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Hvala momci

    Pa da... I ja sam cuo da je to trebalo da se napravi... Ali ne mogu da nadjem nigdje na citavom net-u je li?

  5. #5
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default










    Snimci okačeni u avgustu prošle godine. Potez od Fira do Tepelenea, tj taj koji je bio užasan.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    217
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovako..ja sam išao autom prošle godine u Avgustu tom trasom:
    PG - Skadar - Lješ - Drač - Fier - Valona - Tepelene - Gjirokaster i na prelaz Kakavia. Posle toga preko Janjine i Preveze na Lefkadu.
    Isto nisam bio siguran prije kretanja u kakvom je stanju put jer su mi pričali da su radovi u toku itd...ali me put kroz Alb oduševio.
    Na ovoj trasi imaš dosta one njihove brze ceste (po 2 trake u oba pravca), a i novi dio od Valone do Gjirokastera je odličan. Policija nas nijednom nije zaustavila, iako smo često na njih nailazili i dosta brzali :-)
    Nemoj ići na Sarande, samo ćeš izgubiti vrijeme, a i pitanje je u kakvom je stanju put, gužve itd...

  7. #7
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by industry View Post
    Ovako..ja sam išao autom prošle godine u Avgustu tom trasom:
    PG - Skadar - Lješ - Drač - Fier - Valona - Tepelene - Gjirokaster i na prelaz Kakavia. Posle toga preko Janjine i Preveze na Lefkadu.
    Isto nisam bio siguran prije kretanja u kakvom je stanju put jer su mi pričali da su radovi u toku itd...ali me put kroz Alb oduševio.
    Na ovoj trasi imaš dosta one njihove brze ceste (po 2 trake u oba pravca), a i novi dio od Valone do Gjirokastera je odličan. Policija nas nijednom nije zaustavila, iako smo često na njih nailazili i dosta brzali :-)
    Nemoj ići na Sarande, samo ćeš izgubiti vrijeme, a i pitanje je u kakvom je stanju put, gužve itd...
    Koliko ti je trebalo do Lefkade ?

  8. #8
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    217
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by meterizanin View Post
    Koliko ti je trebalo do Lefkade ?
    Nesto oko 9h... Bilo je malo gužve na grčkoj granici, ali ništa strašno, oko pola sata čekanja...

  9. #9
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,712
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    147
    Thanked in
    94 Posts

    Default Kolima do Grcke preko Albanije?

    Oooo. Nisam ocekivao ovakav odziv. Hvala

    Dakle preko Djirokastera? Odlicno..

    @Industry: Cuo sam da je preko Sarande dobar put, dalji, ljepsi za gledat predjele ali da zna da bude uzasna guzva ljeti... Plus da ima neki klanac iza ali to vec nije frka, navikli smo na ove nase jel?

    @Blade Runner: Nije losa muzika u auto, snimci super. Obradovah se

    9h do Lefkade? Pa jeste ga fino garili? Brze mi to zvuci nego sam zamislio. Jos bolje!

    Zivjeli.

    Edit: E, da... Jeste imali medjunarodne?
    Last edited by zubizaretta; 04-06-15 at 04:08.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kažu da navodno međunarodna navodno ne treba više za Albaniju, tad je trebala.

    E da, ako su kola na lizing, onda je poželjno imati i onu dozvolu/potvrdu za korišćenje tuđeg vozila u inostranstvu.

  11. #11
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,532
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kolima do Grcke preko Albanije?

    Samo zaobidji Tiranu i mene je navigacija kroz grad povela da popizdis, putevi nisu losi makar kad sam ja bio prije dvije godine...

    Medjunarodna nije trebala ni za Grcku ni za Albaniju, sad ne znam kako stoje stvari.

    Ako su kola na lizing na tvoje ime onda ne treba, ali ako su clana porodice ili nekog prijatelja izvadi u banku, to je svega 3 minuta posla ponesi vozacku i saobracajnu.

    I srecan put !

  12. #12
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,800
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizaretta View Post
    Oooo. Nisam ocekivao ovakav odziv. Hvala

    Dakle preko Djirokastera? Odlicno..

    @Industry: Cuo sam da je preko Sarande dobar put, dalji, ljepsi za gledat predjele ali da zna da bude uzasna guzva ljeti... Plus da ima neki klanac iza ali to vec nije frka, navikli smo na ove nase jel?

    @Blade Runner: Nije losa muzika u auto, snimci super. Obradovah se

    9h do Lefkade? Pa jeste ga fino garili? Brze mi to zvuci nego sam zamislio. Jos bolje!

    Zivjeli.

    Edit: E, da... Jeste imali medjunarodne?
    http://mne.ul-info.com/sporazum-za-a...rodna-vozacka/

  13. #13
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    E pa super sto ne treba medjunarodna (30 eura ustede), ja isto planiram ovo ljeto za Lefkadu.

    Nesto mi je smor vozit 10 sati odjednom, pa sam rezervisao hotel u Sarandi - spavanje sa doruckom za 4 osobe je 40 eura!?

    I preporuka za sve koji planiraju na Lefkadu - smjestaj je najbolje uzeti na zapadnoj obali jer su tamo sve najljepse plaze pa de se ne bi cimali previse autom sa istocne obale. Znaci najbolje je potez od grada Lefkasa do Igios Nikitasa.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Nemoj se samo zajebati da ides preko Tirane na Elseban, nego idi preko Draca pa na Ioninu. Put je kraci, ali neuporedivo sporiji jer je magistrala i jednim djelom se ide po kamenom putu pored jezera, dok je preko Draca sve autoput

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    sto su kolege htjele reci - ukucaj na google maps podgorica-lefkada i ovaj prvi put koji ti predlozi u trajanju od 8 sati ti je pravi.
    f6

  16. #16
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Planirao sam i ja kolima da idem krajem avgusta...Pa koji dio Grcke je najljepsi, dje su najljepse plaze i sl ? Nikako se ne mogu orjentisat sa njihovim ostrvima i nazivima...

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    i ja sam se to pitao za nekad ubuduce jer evo kazu put je ok 7-8 sati je stvarno preblizu i prelako. a ovih ostrva i mjesta je stvarno milion s tim sto bi sigurno nesto blizu granice bilo pozeljno. ima li ko neki predlog?
    f6

  18. #18
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Ja sam se odlucio za Lefkadu na preporuku prijatelja koji ima firmu u Grckoj i ljetuje tamo dvadesetak godina.

    Rekao mi je da je prvo pitanje koje trebam postaviti sebi sta ocekujem od ljetovanja i kakvo ljetovanje volim. Nismo svi isti, neko voli da kad dodje u Grcku parkira kola, uzme apartman u prvi red do plaze i to je to. Za takve je Paralia raj.


    Ali ako volis aktivan odmor, ako ti nije tesko svaki dan ici na neku drugu plazu, koje su medju najljepsim u Evropi, onda je odgovor Lefkada. Cetvrto po velicini ostvo Grcke koje je jedino povezano kopnenim putem (ima pokretni most), uostalom pogledajte malo na net-u plaze na zapadnoj obali Lefkade godinama dobijaju priznanja za najljepse, kao i za najcistije more. To su one plaze sa bjelkastim pjeskom i onom nestvarnom tirkiznom plavom bojom mora.
    Do nekih plaza moze se doci samo morem ili pjeske preko brda ( npr. plaza Milos kod Nikitasa) ali to je pjesacenje od 20 minuta i to nekome jeste smaranje ali nekom nije.
    Druga stvar po cemu je Lefkada poznata je vrhunsko domace vino, fantasticna kuhinja (riba i morski plodovi) a u kontinentalnom djelu ima masa taverni dje je jagnjetina vrhunska

  19. #19
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,712
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    147
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Znam ja sve to... Nego i preko citave price su mi je trazili Albanci pocetkom Maja. Zbog toga pitam. Znam da jeste potpisano, ali nije jos stupilo na snagu iz nekog razloga. Tako kazu...

  20. #20
    Join Date
    May 2015
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Najbolje picit auto putem na igumenicu ,auto na trajekt i vozis se do krfa 2sata ja mislim zaboravio sam.. Jes da je skuplji krf malo ali aqua park najaci

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,284
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Trebalo bi za Atinu da idemo za koji dan i gleda sam ovu rutu preko Albanije i djeluje mi super, medjutim kum mi rece da je bolje preko Makedonije da idemo. Valjda zbog puteva, nismo se jos stigli dogovorit. Koja je najbolja varijanta do Atine?
    Last edited by mmijo; 04-06-15 at 14:18.
    067-572270

  22. #22
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,712
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    147
    Thanked in
    94 Posts

    Default Kolima do Grcke preko Albanije?

    Ista ova kad kazu su odradili nove puteve dolje.

    Ponavljam, vozio sam samo ovu sjeverniju magistralu i mi takvu nemamo. Nova, ravna kao staklo.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,800
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Ja sam bio u zadnje vrijeme par puta,do Tirane,nijesu mi trazili medjunarodnu,e sad sto kazes,vazda moze na magare da se naleti,meni u BIH,naplatili kaznu,vozio bratovo auto,imao samo punomoc od notara,mada me u Albaniji nijesu nesto zaustavljali,jesam prije Skadra "platio" prekoracenje,ili ne znam sta,tacno 2€
    Sad kad smo ti se odomacili na thread-u,ima li ko da preporuci neki smjestaj u Lefkadi,I meni ovo zanimljivo izgleda

  24. #24
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,712
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    147
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Meni su trazili medjunarodnu ali me carnik pustio jer sam mu rekao da se vracem istog dana. Zato i pitam

  25. #25
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brate ja cesto idem do Skadra i Tirane, meni nisu trazili medjunarodnu, al moguce da se trefi neka dalabu.
    Sto se tice isao sam za Grcku preko Albanije za Krf znaci nema greske put je top bolji 100x no ijedan nas. Meni to nije realno svuda se vozi preko 100km/h ona policija nas nikad nije dirala nije mi jasno nikako sto ali tako je...

    Ides:
    - PG
    - Skadar
    - prije tirane nekih 20km imas odvajanje za Drac
    - Drac
    - Lushnje
    - Fier
    - Tepelene
    - Gjirokaster
    - Kakavia (AL) granica sa grckom
    - Ioannina (GR)
    - Igoumenitsa (GR)
    - Trajekt iza igumenice
    - Krf
    Nafte pun gas i srecan put !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Podgorica - Ljubljana kolima (preko Dubrovnika)
    By popokatepetl in forum Putovanja
    Replies: 16
    Last Post: 20-01-14, 21:32
  2. kolima do grcke i turske
    By Mali_Radojica in forum Putovanja
    Replies: 2
    Last Post: 26-11-12, 14:14
  3. Preko Albanije do Makedonije
    By Sale in forum Putovanja
    Replies: 12
    Last Post: 21-12-08, 23:14
  4. Put za Grcku preko Albanije...
    By Igi in forum Putovanja
    Replies: 43
    Last Post: 12-08-08, 12:33
  5. evo nekoliko recepata iz anticke Grcke
    By MCgoxi in forum Gastronomija
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-04, 14:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •