Page 5 of 17 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 424

Thread: Isplativ privatni biznis u CG

  1. #101
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Koliko je to osusio prsuta brate mili 222.222 prsute,po cijeni koju si ti imao,ili jos 100.000,racunam da je morao spustiti cijenu na ovu kolicinu...samo od susenja.,,milion
    No, no, no… ne razumijes kako ide proces susenja mesa…
    Da bi dobio autentičnu Njegušku pršutu za pocetak moras da nabavis holandsku svinjetinu koja je najjeftinija… Da li je najjeftinija iz razloga koje je ranije naveo kolega Gandalf, ne znam i ne želim da znam…
    Znači, veliki pršutari, poljoprivrednici, preduzetnici, gazde ili kako se već nazivaju, kao što je ranije pomenuti gospodin milijunaš, nabave recimo 15.000 pršuta, mase 12-13 kg, po cijeni manjoj od 2e po kg… znaci 15.000x25 jednako je 375.000eura… ooogromna suma, ali do nje se nije došlo preko noći…
    tih 15.000 pršuta se nakon toga ispresuju, posole, upize, okače i fino osuše… u čitavom tom procesu one izgube na masi, odnosno skalaju sa npr 12,5 kg na 8,5 kg… medjutim, 8,5 kg ošušene pršute koju ćeš ti u prodavnici da kupiš košta nekih 8-9e po kg (može i znatno jača cijena ali ajde neka bude neki prosjek- 8,5 kila puta 8,5 eura jednako je nešto preko 72 eura… ) 15.ooo pršuta po cijeni od 72 eura jednako je 1.080.000 eura… znači računica- uložiš 375.000 a zaradiš 1.080.000 eura…
    700.000 eura neto profita…
    Paaa, da ne bude baš sve idilično kao u Gandalfovim pričama, nije baš 700 iljada čisto, jer se moraju platiti porezi, moraju se i gazde marketa i prodavnica ugraditi, a naravno moraju se platiti i radnici koji sole pršute, dok su drva, so i sl materijali krajnje zanemarljiva stavka…
    15.000 pršuta sam uzeo samo kao primjer apropo onih mojih 1.500, po toj računici, 1.500 pršuta te košta oko 37.500 eura, ali zaradiš preko 100.000 ako uspiješ da ih prodaš…. Nije ni to baš tako, ovi veliki preduzetnici, koji u Holandiju nabavljaju meso po 1,5 eura, ovđe ga prodaju malim po cijeni od 2,5 – 2,7 eura, odmah čim ga uvezu, tako da i tu zarađuju sasvim lijepe parice, pa po toj računici, 1.500 pršuta malog preduzetnika sa svim troškovima izađe oko 50.ooo eura, a toliko mu iznosi i profit… zaboravih porez, ali ko ga još plaća u državi Crnoj Gori…
    E sad, prodaja, odnosno plasiranje na tržište tih hiljadu ipo ili čak 15.000 pršuta može da predstavlja mali problem… to teško da se može završiti preko tetke Julke i njenih komšinica koje bi ti to plaćale na rate… tako da se umjesto, tj. pored krupnog mesa- pršuta suši sitno meso, tačnije, prave se kobasice, košeti, pancete i sl… zarada je ista kao na pršute, na 3-4 uložena eura dobiješ 9-10, a mnogo je lakša prodaja, tj potražanja je veća, a za razliku od pršute, koje se suše po 3-4 mjeseca, kobasica se suši po 10ak dana… tako da možeš da napraviš x tura…
    E sad, đe sam ja u svemu tome… da bi mogao da osušiš tako velike količine mesa, treba ti prostor, odnosno veliki objekti… a ovi veliki preduzetnici, koji su do skoro i izvozili meso u SSSR, sušili su (i dalje suše) znatno više od 15.000 pršuta godišnje… Pa kako ili nijesu imali prostora, tačnije radnika, ili kako jednostavno nijesu željeli time da se bakću, davali su mnogim ljudima koji imaju male sušar(ic)e da za njih suše meso… tako npr, daju nekome 1000 pršuta, odmah iz hladnjače, koje taj neko osuši odnosno obavi sav posao oko njih i na kraju mu isplate 5-6.ooo eura, dok oni i dalje zarade 50 iljada… Tako npr na Cetinje ima ljudi koji u jednu polovinu kuće žive, a u drugu polovinu suše meso, malo za sebe a uglavnom za drugog… i tako svi zarađuju, dok vi jedete pravu, autentičnu Njegušku pršutu iz Donjeg polja kod Cetinja od holandskih svinja…
    Naravno, nije ni kod sušenja mesa sve tako bajno i fino, iako bih ja načelno, na tih hiljadu ipo pršuta koje bih osušio za drugog, zajedno sa malo svog mesa, imao nekih 10ak hiljada čistog profita, ima tu dosta peripetija, pa ću vas puštiti da maštate malo o ovome kao što vas je Gandalf napalio sa ćurkama…

    @BIGa, i ja sam sa Cetinja, i tamo imam sušaru... mada, iako zvuci nevjerovatno, čuo sam za vlasnika jednog poznatog lanca marketa, koji je takodje porijeklom sa Cetinja, da svoje meso suši u PG...
    Last edited by karamazov; 23-07-15 at 22:46.

  2. #102
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,294
    Thanks Thanks Given 
    398
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Momci je li pomimjao ko krofne? Američke iste, uzet sve recepte najjače i pravit hiljadu vrsta krofni. Otvorit neku kućicu sa krofnom gore američki stil pravi. Bi li moglo uspjeti to?
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Karamazov - nikad para imati neces brate svoj...

    Krstooo moze da prolazi svega cega nema. Krofnice upakovane u food truck koji ce da vozi od plaze do plaze u sezoni, potpuno ilegalno jer dozvolu ne mozes dobiti. Garantujem vrecama pare u sezoni
    One Ring to Rule them all...

  4. #104
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    @BIGa, i ja sam sa Cetinja, i tamo imam susaru... mada, iako zvuci nevjerovatno, cuo sam za vlasnika jednog poznatog lanca marketa, koji je takodje porijeklom sa Cetinja, da svoje meso susi u PG...
    Jedino ako taj sto susi u Pg ima klimatizovan objekat, samo sto ne znam dje mu je zaradu tu, bez ako ne susi godisnje bar 10k prsuta.

  5. #105
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    znas sto je najjace, ovaj vikend sam bio na ct, isa sam preko Bajica i Njegusa za Kotor... skoro svaka veca susara je dimila, na +40... mozda su samo bacili po koju palicu, a mozda su i natutnjali klime i rijesili da obrnu jos koju turu...
    Gandalfe, ja od privatnog posla zaradjujem sasvim fino, bavili smo se i susenjem mesa na CT, ali mi je ovo cime se sada bavim isplativije od prsuta... ali sudeci po tvojim nekim postovima i rezonima, rekao bih da si u biznis poduhvatima imao vise srece nego pameti... ako je zaista tako kako pises, mada i dalje mislim da palinjas ovaj narod ovdje...

  6. #106
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Krstooo moze da prolazi svega cega nema.
    Ne bih se bas slozio sa ovim, evo konkretno da ti navedem svoj primjer.

    U zadnjih 4-5 godina U CG se otvorilo toliko poslasticarnica da su mi se slatkisi smucili, pocetkom prosle godine odlucim da udjem u taj svijet, raspitam se, sve proracunam. Vidim da niko u CG ne dobavlja pribore i alate za torte i kolace, nego su se domacice same snalazile i dobavljale iz Albanije,Srbije vecinom, nesto malo i iz Turske. Odlucim da udjem sa hiljadu eura za pocetak, preko prijatelja a i nekih svojih veza povezem se sa ljudima iz inostranstva koji drze manje fabrike za prizvodinju pribora i alata. Stigne roba, krenem da se reklamiram, fb profil, fb stranica. U pocetku je krenulo bruka dobro, vec sam poceo da razmisljam da cu za par godina zaraditi duplex stan u Normalovu zgradu kod hrama, ali kako su mjeseci prolazili sve je manje i manje traznje bilo, zasto? Zato sto je ovo u 80% slucajeva nepotrosna roba, eventualno svake 2-3 godine se mijenja. Sve velike i najpoznatije poslasticare su uzimale robu kod mene, svakoj poslasticari sam po puno auto robe nosio, i posle godinu dana zatvorim. Bio sam u plusu solidnom ali daleko od ocekivanog. I posle godinu dana zene zovu ali vise ne radim. Znaci to je bio posao od godinu dana, da sam nastavio prosuo bih se, jer ono najbitnije u ovom poslu -poslasticare su uzele na veliko dosta robe i narednih 5 godina im ne treba vise, a od domacica iz kuce nemam neke zarade jer ne uzimaju na veliko.

  7. #107
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pa dobro, to ti je isto kao kad prodajes auta. Novo auto mozes prodati covjeku jednom u 5 godina, ne mozes ocekivati da ces ga prodati 10 puta. To je kako ide. Sad problem je ogranicenost u poslu. Da si uz to nabavio i neke druge stvari iz drugih bransi ne bi pukao posle godinu
    One Ring to Rule them all...

  8. #108
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Krstooo View Post
    Momci je li pomimjao ko krofne? Američke iste, uzet sve recepte najjače i pravit hiljadu vrsta krofni. Otvorit neku kućicu sa krofnom gore američki stil pravi. Bi li moglo uspjeti to?
    Било је то у пг па се угасило брзо.
    Реално америчке крофне су слабије од домаћих.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  9. #109
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Bio le u zgradu habitata. I top su bile ali skupe.



    Sent from my LG_G3 using Tapatalk

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    U Niksic sad ima u Mrkvu kod fakulteta
    One Ring to Rule them all...

  11. #111
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koega @Gandalf. Oces li nam otkriti sa kojim se biznisom ti bavis ? Eto das sebi i neku reklamu ako proizvodis nesto..
    Naravno ako je tajna,i ne zelis drugima da dajes tu istu ideju totalno je OK da ne kazes.

  12. #112
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    ...i kako to da vec nije milioner? Ili ako jes kako to da nijesmo culi za njega
    Tu es mon héro!

  13. #113
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Cisto da se nadovezem na pricu o prsutama, znam doktora koji bukvalno ne taknu meso nego po jedno 100-200 prsuta kupe kad se uvezu freske i prodaju kad im sve ovi manji susari zavrse i zarade super.

  14. #114
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Moze se sve kad se hoce.

    Evo kum u NK drzi 3 krave. Izdrzava sebe, zenu i dvoje djece i to fino zaradjuje.

    A komsija drugi ima veliko stado ovaca.

    Preko 250 grla.

    Prosle godine mu ostalo cisto oko 100 000e (sto hiljada eura)

    Ove se nada da ce oko 130 000 jer ima vise.

    Mlijecni proizvodi.

    Meso

    Cao zdravo

    Sent from my LG_G3 using Tapatalk
    250 ovaca 100k eura profita godisnje hahahaha

  15. #115
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pa dobro, to ti je isto kao kad prodajes auta. Novo auto mozes prodati covjeku jednom u 5 godina, ne mozes ocekivati da ces ga prodati 10 puta. To je kako ide. Sad problem je ogranicenost u poslu. Da si uz to nabavio i neke druge stvari iz drugih bransi ne bi pukao posle godinu
    Sve sam ih prvo pitao sto im fali, kada su rekli sve sam im to nabavio, i preko toga jos nesto sto je meni bilo zanimljivo, ali neka, bar znam da se torte po Pg prave mojim alatom, ahahaha :biggrin:

  16. #116
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ne bih se bas slozio sa ovim, evo konkretno da ti navedem svoj primjer.

    U zadnjih 4-5 godina U CG se otvorilo toliko poslasticarnica da su mi se slatkisi smucili, pocetkom prosle godine odlucim da udjem u taj svijet, raspitam se, sve proracunam. Vidim da niko u CG ne dobavlja pribore i alate za torte i kolace, nego su se domacice same snalazile i dobavljale iz Albanije,Srbije vecinom, nesto malo i iz Turske. Odlucim da udjem sa hiljadu eura za pocetak, preko prijatelja a i nekih svojih veza povezem se sa ljudima iz inostranstva koji drze manje fabrike za prizvodinju pribora i alata. Stigne roba, krenem da se reklamiram, fb profil, fb stranica. U pocetku je krenulo bruka dobro, vec sam poceo da razmisljam da cu za par godina zaraditi duplex stan u Normalovu zgradu kod hrama, ali kako su mjeseci prolazili sve je manje i manje traznje bilo, zasto? Zato sto je ovo u 80% slucajeva nepotrosna roba, eventualno svake 2-3 godine se mijenja. Sve velike i najpoznatije poslasticare su uzimale robu kod mene, svakoj poslasticari sam po puno auto robe nosio, i posle godinu dana zatvorim. Bio sam u plusu solidnom ali daleko od ocekivanog. I posle godinu dana zene zovu ali vise ne radim. Znaci to je bio posao od godinu dana, da sam nastavio prosuo bih se, jer ono najbitnije u ovom poslu -poslasticare su uzele na veliko dosta robe i narednih 5 godina im ne treba vise, a od domacica iz kuce nemam neke zarade jer ne uzimaju na veliko.
    Trebao si paralelno još neki biznis, pa makar piljaru najobičniju otvorit

    inače kod nas što god da krene dobro brzo se gasi jer drugi vide i uzmu da rade taj isti biznis, premalo tržište jbg i dolazi do zasićenja odma

  17. #117
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Trebao si paralelno još neki biznis, pa makar piljaru najobičniju otvorit

    inače kod nas što god da krene dobro brzo se gasi jer drugi vide i uzmu da rade taj isti biznis, premalo tržište jbg i dolazi do zasićenja odma
    Vec sam radio i prije pocetka biznisa sa alatima, isto sto radim danas, tako da i treci posao stvarno ne bih mogao da stizem + fakultet, bez da ne spavam samo da radim...

    edit: A sto se tice konkurencije, pocelo je jos par ljudi po CG posle mene, ali su bili daleko slabije snadbijeveni i skuplji 20-50%, tako da nije konkurencija bila problem, nego zasicenje trzista.
    Last edited by BIGa; 25-07-15 at 11:01.

  18. #118
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Ka i svaka druga kuća u CG koja ima keš

    Ili radi s kolima, ili daje na kamaut...

  19. #119
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Jedini realno profitabilni biznis bez sansi za propast je davanje para na kamatu, normalno to moze onaj kome je obraz samo parce mesa

  20. #120
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljudi sta mislite o prodavnici zdrave hrane, neki uvoz tih proizvoda?

  21. #121
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sajovan View Post
    Ljudi sta mislite o prodavnici zdrave hrane, neki uvoz tih proizvoda?
    Imas Bonelu i jos par sitnih radnji. Postoje sanse da uspjeh, ali je veliki rizik.

  22. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NightY View Post
    Koega @Gandalf. Oces li nam otkriti sa kojim se biznisom ti bavis ? Eto das sebi i neku reklamu ako proizvodis nesto..
    Naravno ako je tajna,i ne zelis drugima da dajes tu istu ideju totalno je OK da ne kazes.
    Ovo tek sad vidjeh. Nije tajna sto bi bila.

    Imam razlicite tipove smjestajnih kapaciteta na sjeveru (nekih 65mojih kreveta i nekih 40koje prodajem na proviziju) i agencijsku prodaju aktivnosti po sjeveru. Imam krevete od 13eur za noc do 50eur za noc I isto tako kad sam pocinjao posao vecina prijatelja i skoro cijela familija je bila skepticna.
    Trecu godinu imam tri puta vise kapaciteta nego kad sam poceo i postigao sam odnos da na svaki ulozeni euro imam 10eur dobiti To mi je za smjestaj, za agenciju mi je sve cista dobit jer drugi ljudi rade za mene ja sam posrednik

    Prije toga sam bio mali investitor u veoma uspjesnoj turistickoj kompaniji u kotoru. Zaradio nesto para i odlucio da sam krenem. Odradio sam istrazivanje trzista, ispisao najgori moguci scenario, skupio muda i ulozio.

    Da sam krenuo na slijepo nijesam. Ali isto tako nijesam razmisljao da li ce zemljotres da se desi pa pola CG da se unisti pa da kiksam, nego krenuo sa iskustvom i znanjem i isplatilo se. Da na to dodam da sam u prvi licno svoj biznis krenuo sa 24godine bez finansijske ili bilo kakve druge pomoci familije, nego sami ja i djevojka (sadasnja supruga)
    Last edited by Gandalf_White; 26-07-15 at 14:48.
    One Ring to Rule them all...

  23. #123
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Imas Bonelu i jos par sitnih radnji. Postoje sanse da uspjeh, ali je veliki rizik.
    Bonela i nije bas prodavnica zdrave hrane, i sam kazes PAR radnji. Mislim da nije toliko zastupljeno kod nas.
    Drug mi drzi jednu prodavnicu, i dosta fino rade.
    Oni svi porodicno..

  24. #124
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sajovane,

    To je dobra stvar. U nk je jedna prodavnica dugo vrijeme bila jedina i ubijali su ljudi sa poslom, i onda standardna CG prica vide te da si uspjesan i onda svi otvore isto kao to, obaraju cijene do besvijesti i od jednom imas 10 i dolazi do prezasicenja trzista.
    Prodavnica zdrave hrane moze da ide uz neku pekaru koja ce recimo imati glutenfree izbor, pite od heljde, hranu za dijabeticare itd. I onda vidis sta ti bolje radi.

    U kotoru npr. nema ni jedan vegeterijanski restoran ili restoran koji nudi vegeterijanske opcije a to je za ljeta ubilo se. Plus toliko me je gostiju pitalo da li ima da ne bi vjerovali.
    One Ring to Rule them all...

  25. #125
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mislis da bi taj restoran radio tokom citave godine?

Page 5 of 17 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Privatni reumatolog?
    By Pterodaktil in forum Medicina
    Replies: 10
    Last Post: 18-10-16, 09:10
  2. Usluge Privatni casovi
    By B-qL in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 31-03-13, 12:48
  3. Privatni biznis u Baru?
    By konzul in forum Primorski
    Replies: 34
    Last Post: 06-04-11, 08:12
  4. Privatni vrtići
    By tiburon in forum Centralni
    Replies: 6
    Last Post: 11-12-08, 21:48
  5. Privatni fakultet
    By Hari Krisna in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 13-10-04, 21:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •