Page 15 of 17 FirstFirst ... 511121314151617 LastLast
Results 351 to 375 of 424

Thread: Isplativ privatni biznis u CG

  1. #351
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,357
    Thanks Thanks Given 
    1,334
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _joco_ View Post
    Da li je ovdje mjesto ili ne, ali je biznis u pitanju!
    Da li moze kontakt nekog ko bi slikao apartman na moru, napravio booking i airbnb progile i u primopredaji me upoznao kako da odrzim neki nivo civilizovanog vodjenja biznisa u toku turisticke sezone!?
    Hvala.
    Javi se momku iz mog potpisa.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  2. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  3. #352
    Join Date
    Feb 2020
    Location
    Bar
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na primorju aktivan elekricar zaradi i vise od 20.000 godisnje. Uz to placa poreza koliko odluci

  4. #353
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny1 View Post
    Na primorju aktivan elekricar zaradi i vise od 20.000 godisnje. Uz to placa poreza koliko odluci
    Na primorju svaki zanatlija zaradi dooobre pare ali . Uvjek jedno ali . Prvo mora da zna posao drugo mora da je uvjek dostupan . Neko ko drzi apartmane ili bilo sto drugo nema taj luksuz da mu ne radi klima ili voda ili prekidac ili bilo sto drugo . Placaju dobro ali morate u po dana u po noci da ste dostupni .
    Nazalost i pored vise nego dobre zarade dobrih majstora je malo . Oni stariji nece vise da se cimaju po vas bijeli dan ( sto ih i razumijem ) ovi mladji bi radije bili pivo pa ako sti zarade zarade .

  5. The Following User Says Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  6. #354
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,806
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny1 View Post
    Na primorju aktivan elekricar zaradi i vise od 20.000 godisnje. Uz to placa poreza koliko odluci
    Elektricar, automehanicar, stolar, zidar, keramicar............
    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Na primorju svaki zanatlija zaradi dooobre pare ali . Uvjek jedno ali . Prvo mora da zna posao drugo mora da je uvjek dostupan . Neko ko drzi apartmane ili bilo sto drugo nema taj luksuz da mu ne radi klima ili voda ili prekidac ili bilo sto drugo . Placaju dobro ali morate u po dana u po noci da ste dostupni .
    Nazalost i pored vise nego dobre zarade dobrih majstora je malo . Oni stariji nece vise da se cimaju po vas bijeli dan ( sto ih i razumijem ) ovi mladji bi radije bili pivo pa ako sti zarade zarade .
    Ali...
    Svake godine je sve manje ozbiljnih majstora.
    Skoro da je nemoguca misija naci dobrog, recimo stolara.
    Ovdje u Boki, razni priuceni majstori, za najmanju sitnicu uzimaju i po 50 eura.
    U Objektu su trazili stolara, plata 700 pocetna, radno vrijeme od 8 do 15, osiguranje......
    Nasli su dvojicu priucenih, i to jedva.

  7. #355
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Bilo koji zanat može da donese dobar profit, samo ko oće da radi.
    Ako bi da ladiš mooda cijelo ljeto/zimu od toga nema posla.

  8. #356
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nema dobrih majstora jer nema vise velikih preduzeca u kojima su oni naucili posao. Ljudi o kojima govorite su pretezno stariji kadrovi koji su naucili zanate u gigantima evropskih razmjera kao sto su Aluminijski, Arsenal, Radoje Dakic, Zeljezara. Stolari u fabrikama namjestaja koje vise ne postoje.

    Gdje moze danas mladi covjek nauciti te zanate ?

    Mi smo unistavanjem industrije i fabrika izgubili i reprodukciju kadrova koji su od velike vaznosti za razvoj svakog drustva.

  9. The Following 3 Users Say Thank You to against For This Useful Post:


  10. #357
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by against View Post
    Nema dobrih majstora jer nema vise velikih preduzeca u kojima su oni naucili posao. Ljudi o kojima govorite su pretezno stariji kadrovi koji su naucili zanate u gigantima evropskih razmjera kao sto su Aluminijski, Arsenal, Radoje Dakic, Zeljezara. Stolari u fabrikama namjestaja koje vise ne postoje.

    Gdje moze danas mladi covjek nauciti te zanate ?

    Mi smo unistavanjem industrije i fabrika izgubili i reprodukciju kadrova koji su od velike vaznosti za razvoj svakog drustva.
    Ovo si potpuno u pravu. Samo rad po standardima struke može da napravi kvalitetnog majstora. A standarde možeš naučiti jedino kroz industriju.
    Kod nas je dosta toga pogubljeno i zamršeno.
    I nije baš tako da svaki majstor lako može naći posla i zaraditi dobre pare.
    Ali je po meni najveći problem što potražnja poslova nije raznolika, privreda nam nije diversifikovana. Sve se svodi na potražnju u turizmu, ugostiteljstvu i građevini.

  11. #358
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ovo si potpuno u pravu. Samo rad po standardima struke može da napravi kvalitetnog majstora. A standarde možeš naučiti jedino kroz industriju.
    Kod nas je dosta toga pogubljeno i zamršeno.
    I nije baš tako da svaki majstor lako može naći posla i zaraditi dobre pare.
    Ali je po meni najveći problem što potražnja poslova nije raznolika, privreda nam nije diversifikovana. Sve se svodi na potražnju u turizmu, ugostiteljstvu i građevini.

    Kvalitetan majstor moze postati samo vrhunskom praksom i raznolikim poslovima. A gigantske fabrike su idealno mjesto gdje ce oni grijesiti dok ne ispeku zanat. Rad uz starije majstore koji su takodje nekad bili pocetnici i koje je neko obucio.

    Imati industriju je privilegija. Mi smo bili zapravo privilegovani sto smo imali gigante od fabrika koje smo trebali cuvati kao malo vode na dlanu. A mi to sve unistili pod izgovorom damje neprofitabilno. Evo sada nemamo stolara i bravara nego to rade priuceni amateri.

  12. #359
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    prema zvanicnoj statistici preko 90% zavrsenih srednjoskolaca je upisalo fakultet . Da li neko misli da kod nas ili bilo gdje treba toliko sa fakultetom a manje od deset posto ostalih
    sto u prevodu znaci da su majstori oni koji se nisu za to opredjelili nego silom prilika .
    opet dolazimo do roditelja koji nisu realni , da lijepo je imati dijete ljekara ili inzinjera ali prvo da li je to dijete sposobno za fakultet prvenstveno da li ima volje . nece niko da ima dijete kuvara ili elektricara .

    realno je da imao trecinu fakultetski obrazovanih medjutim drzavni plus privatni i eto sva sila zavrsenih sa fakultetom . znam bar desetine njih koji su zavrili a godina mare neke druge poslove i vjerovatno nikad nece raditi svoj .


    kapitalizam na djelu . jeftina radna snaga bez mnogo opsteg znanja (samim tim podlozna manipulacijama svih vrsta , ne ne nemamo samo mi taj problem svudje ga ima) i eita koja se skoluje maltene odvojeno od vrtica . Japan , Britanije , Amerika . Imam nekoliko dobrih prijatelja i njihova djeca od malih nogu znaju u koje vrtice skole ce da idu ( recimo godina osnovne skole zna da ide do 50 hiljada evra ) pa svaki raspust volonterski rad po svijetu . Milite dsa njihovi roditelji koji imaju bogastvo da se ne zna koliko smiju sem odedjenim danom i tacno u koliko da pitaju a nedaj Boze da pozovu nastavnika ili profesora . Naravno ne izdrze sva djeca taj pritisak ali ona vecina od njih koja izdrzi su vam sledece diplomate poslanici ono koji vode tu drzavu javno ili manje javno

    kod nas su tek privatne skole i fakulteti smijesni ali to je nesto sto su oni preboljeli pre vise od sto godina .


    prvo je na roditeljima da vaspitaju djecu beez toga sve je dzabe a kod nas je samo enamo vremena izgovor , ali imaju vremena za kagu , za setnju deltom i slicno a djeci tel u ruke pa neka ga jutjuberi vaspitavaju .

    i onda su im svi krivi sem oni .

  13. The Following User Says Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  14. #360
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,577
    Thanks Thanks Given 
    7,477
    Thanks Thanks Received 
    4,573
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Lako ćemo za inženjere i doktore, njih uvijek fali, a i medicina i tehnički fakulteti su jedni od rijetkih koji nijesu potpuno degradirani... No đe će ovoliko pravnika i ekonomista da mi je znsti...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  15. #361
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,556
    Thanks Thanks Given 
    3,532
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    da rade ka’ konobari/šankeri odje ili jednostavno da odu odavde

    koliko samo ljudi znam što nisu znali šta da upišu pa su studirali Pravni ili Ekonomski jer eto s tim fakultetom vazda mogu nać’ posao


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. #362
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ranije su se pravnici i ekonomisti lako zaposljavali jer industrija je imala potrebe za tim kadrovima. I danas je u svim razvijenim drzavama velika potreba za pravnicima i ekonomistima. E sad, druga je stvar sto mi danas nemamo industriju i fabrike.

    Da nam je jak izvoz vidjeli bi tada potrebu za ekonomistima i pravnicima.

  17. #363
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ekonomisto pravnici a tek menadzeri svega i svacega . Da li mi iko moze reci sto moze da radi menadzer pomorstva ili menadzer arhikteture . Jos hvali da na medicini otvore smjer menadzer medicine !!!

  18. #364
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Lako ćemo za inženjere i doktore, njih uvijek fali, a i medicina i tehnički fakulteti su jedni od rijetkih koji nijesu potpuno degradirani... No đe će ovoliko pravnika i ekonomista da mi je znsti...

    Sent using Tapatalk
    Viđi, ja znam fin broj inžinjera koji su završili na nekakvim menadžerskim pozicijama. Mi generalizujemo stvari i koristimo priproste pojmove koje fakulteti definišu, a sa druge strane radimo svakakve poslove i za koje jesmo i za koje nismo učeni, a u suštini samo oćemo da smo što bolje plaćeni i da se pitamo,odnosno volimo liderska mjesta.
    U razvijene zemlje učeni ljudi se usko specijalizuju da bi bili profesionalci u određenoj oblasti, kod njih privreda kreira zvanje. Smatram da su na vodećim pozicijama uvjek ljudi koji se i školuju za poslovne/ekonomske struke.
    Otuda danas se vrlo često koriste ti neki strani termini koji definišu određenu poziciju na poslu.
    Recimo ''Key account manager'' i sl. Stoga mislim ako oćemo stvarno zapadni standard i dalje će se tražiti dosta ovih drugih što si ih naveo.

  19. #365
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Evo recimo
    https://rkc.swiss/online-mba-public-health-management

    Imamo li mi u javnom zdravstvu na vodećoj poziciji nekog koje školovan ovako namjenski za to što se traži na tržištu?

    Ne, kod nas postave hirurga za direktora bez ikakvih poslovnih vještina i dobro je to.

  20. #366
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,577
    Thanks Thanks Given 
    7,477
    Thanks Thanks Received 
    4,573
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Traže se profesionalci i stručnjaci, a ne hiperprodukovani kadar koji mi stvaramo... U CG se većina društvenih fakulteta završava samo da bi se imala diploma, takvi ekonomisti i ini ne trebaju nikom... 95% poslova koje u CG obavljaju ekonomisti, se može vrlo lagano raditi bez ikakvog stručnog znanja, tj sa srednjom školom...

    Iznenađujuće je što je takvo stanje ne samo u državnom već i u privatnom sektoru... Imao sam prilike, što privatno što poslovno, da u proteklih 4-5 godina osjetim kako funkcionišu naše banke, fondovi, telekomunikacione kompanije i osiguravajuće kuće... Količina neznanja je nevjerovatna... U većini slučajeva za usluge koje su me zanimale, radnici čiji je posao da tu uslugu prodaju nijesu ni čuli za nju... U jednoj “renomiranoj” banci sam došao do direktorice sektora, koja nije znala šta je bankarska garancija ni kako da mi je izda... Jedna vrlo ljubazna radnica iz osiguravajuće kuće me je čak zamolila ako mogu da joj pošaljem polisu iz druge osiguravajuće kuće kad je izvadim (nije čula za tu uslugu), itd...

    Velika većina ljudi u CG se veže za jedno radno mjesto i firmu... Prijatelj koji ima vrlo uspješnu firmu ima problem jer radnici nemaju ambicija za napredovanjem, budući da im je plata iznad prosjeka, što im je dovoljno da budu zadovoljni... Mora sam da ih forsira da idu na obuke i sl, iako im je svima jasno stavio do znanja da za te stvari ne žali ulaganja...


    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  21. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  22. #367
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    A sto je ovooo, ista prica po 1000x...
    Stvarno je forum otisao u .I.
    Nego, koji je biznis trenutno aktuelan...
    Sjecam se da se ovdje pricalo o zasadima jagoda i farmama ćurki...
    Je li to jos uvijek isplativo, imam jednu baraku iza kuce pa sam mislio da ubacim jedno 5-6 ćurana za tov pa da prodajem meso na forum... od advokature nema leba, pravni fakultet kuurca ne valja, treba ucit tehniku i ove kompijutere, to je buducnost, u tome je spas
    Last edited by karamazov; 15-02-20 at 22:03.

  23. #368
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post


    Velika većina ljudi u CG se veže za jedno radno mjesto i firmu... Prijatelj koji ima vrlo uspješnu firmu ima problem jer radnici nemaju ambicija za napredovanjem, budući da im je plata iznad prosjeka, što im je dovoljno da budu zadovoljni... Mora sam da ih forsira da idu na obuke i sl, iako im je svima jasno stavio do znanja da za te stvari ne žali ulaganja...


    Sent using Tapatalk
    Fino targete postavi, pa ko se ne trudi dovoljno, ne ubije targete, ne primi full platu itd...


    Da vidis kako u sincommerce lete oko tebe, a imaju dobreeee plate i vrh gazdu (svi tako vele).
    Jednom drugu bilo hitno da stigne u kotor a popodne nedje, radnik otišao na bus i poslao mu, kad udjes tamo kao u apoteku....

  24. #369
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Može li se od ozbiljnog vinograda zivjet, ili je to krvavo zaradjen novac??

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  25. #370
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Može li se od ozbiljnog vinograda zivjet, ili je to krvavo zaradjen novac??

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Koliko ozbiljnog? Koliko čokota? Koliko osoba da radi u njemu?
    Novija tehnologija pravljenja vina ili stara tehnologija?

  26. #371
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Koliko ozbiljnog? Koliko čokota? Koliko osoba da radi u njemu?
    Novija tehnologija pravljenja vina ili stara tehnologija?
    Lastve postojeće površine 50000m2.

    Za početak bi se išlo u sadjenje čokota i čekanje treće godine da se prodaje groždje ljudima koji prave vino i rakiju.

    Kad bi se to početno ulaganje vratilo i išlo u dalja ulaganja. Ozbiljna oprema za to o čemu ti pričaš košta dosta para.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  27. #372
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,577
    Thanks Thanks Given 
    7,477
    Thanks Thanks Received 
    4,573
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Fino targete postavi, pa ko se ne trudi dovoljno, ne ubije targete, ne primi full platu itd...


    Da vidis kako u sincommerce lete oko tebe, a imaju dobreeee plate i vrh gazdu (svi tako vele).
    Jednom drugu bilo hitno da stigne u kotor a popodne nedje, radnik otišao na bus i poslao mu, kad udjes tamo kao u apoteku....
    Nijesu problem targeti, radi se žestoko, tj to što rade rade kako treba... Problem je što nijesu zainteresovani za visočije pozicije, zadovoljni su sa tim što imaju i ne žele da napreduju, ne žele veću odgovornost, a samim tim i veću platu...

    Radnik koji je počeo kao vozač kamiona/magacioner prije godinu ipo dana, sad prelazi za šefa magacina (a ima radnika koji su tu 15 godina, ali ih ne interesuje ništa sem da obave mehanički to što im je posao)...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  28. #373
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    To je u jednu ruku pozitivno.
    Kazes jaka firma,oni zadovoljni sa trenutnom situacijom sto znaci da im dovoljno.Ne zele pare po svaku. Jer ne zele da ih posao psihicki unisti i da se samo njemu posvete i da ga nose kuci..

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  29. #374
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Može li se od ozbiljnog vinograda zivjet, ili je to krvavo zaradjen novac??

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Drug je održavao jedan vinograd blizu Pg, nije njegov već jednog našeg čovjeka koji već duže živi u inostranstvu.

    Koliko se sjećam imao je oko 1000 čokota, skoro svaki dan nakon posla išao je da radi oko vinograda i na kraju nije bio zadovoljan rodom. Hoću reći da je u pitanju ogroman posao za, u ovom slučaju, neznatan profit. Odlučio je da proda grožđe jer nije imao vremena da pravi rakiju/vino, sigurno da bi u tom slučaju mogao više zaraditi.
    Last edited by Mile_Djikanovic; 17-02-20 at 14:33.

  30. #375
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Lastve postojeće površine 50000m2.

    Za početak bi se išlo u sadjenje čokota i čekanje treće godine da se prodaje groždje ljudima koji prave vino i rakiju.

    Kad bi se to početno ulaganje vratilo i išlo u dalja ulaganja. Ozbiljna oprema za to o čemu ti pričaš košta dosta para.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Mogu ozb pare da se uzimaju na proizvodnju vina i rakije.
    Moras da znas da ti drzava daje subvencije 50% na sve ulozeno.
    Opremu,objekat itd,itd.Jos smutis neku fakturu pa se dogovoris pa ispadne i jace od 50%

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to Djalac For This Useful Post:


Page 15 of 17 FirstFirst ... 511121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Privatni reumatolog?
    By Pterodaktil in forum Medicina
    Replies: 10
    Last Post: 18-10-16, 09:10
  2. Usluge Privatni casovi
    By B-qL in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 31-03-13, 12:48
  3. Privatni biznis u Baru?
    By konzul in forum Primorski
    Replies: 34
    Last Post: 06-04-11, 08:12
  4. Privatni vrtići
    By tiburon in forum Centralni
    Replies: 6
    Last Post: 11-12-08, 21:48
  5. Privatni fakultet
    By Hari Krisna in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 13-10-04, 21:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •