Page 13 of 246 FirstFirst ... 3910111213141516172363113 ... LastLast
Results 301 to 325 of 6139

Thread: m:tel kablovska

  1. #301
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montoya View Post
    Ne znam ima li ijedan operater u ponudi Arena i Sport Klub programe. Ako bi se moralo birati dao bih svih 10 arena za 2 HD sport kluba

    Poslato dimnim signalima
    Ima m-kabl, ali im je internet da poludiš...

  2. #302
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo posle nekoliko dana koriscenja MBox duo3 (25Mb/s net, osnovni i HD + mini) paketa da saberem prve utiske. Uporedjenja sa Total TV dajem jer sam predhodne 4 godine koristio njihove usluge, a oni su vazili kao najbolja ponuda kvaliteta slike i izbora programa.
    - Internet za sada stabilan, bez pucanja veze i brzine uvijek one koja je u paketu (testirao vise puta na speedtest i skidao dosta toga preko torrenta)
    - Ruter FRITZ!Box 6320v2 Cable veoma loseg dometa, u sobama na telefonu budu 1 ili 2 crtice.
    - Izbor muzickih programa odlican (ne racunam one sa narodnjacima), bolji puno nego kod Total TVa
    - Izbor dokumentarnih HD i SD programa odlican, takodje bolji nego kod Total TV
    - Izbor sportskih HD i SD programa dobar. Tu je TOTAL TV za mene u prednosti jer ima SportKlub. Ako budu nezvanicne informacije tacne i Mtel uvede od 01. aprila Sportklub onda ce biti nenadje..vi
    - Izbor filmskih programa veci nego na Total TV, ima nekih koji su u osnovnom paketu, a kod Totala su u dodatnom. Ima i onih koji bi u SD verziji trebali biti u usnovnom (FOX Movie, FOX Crime) kao kod Totala.
    - Izbor domacih i EXYU programa puno veci nego kod Total TV
    - Postoje mali nedostatci i problemi sa titlom ali ih je bilo i kod Totala
    - Slika na SD programima bolja nego kod Total TVa (ocekivao sam da bude losija), a na HD je kao kod Totala, nijesam primijetio razliku.
    - Brzina prebacanja programa je cini mi se malo sporija nego kod Total TVa.
    - Zvuk (na HD programima koji imaju DTS) se preko coaxiala dobije u DTSu na pojacalu dok kod Totala ni na jednom nije bio nista drugo osim PCM.
    - Nijesam probao snimanje mada su tu mrsave mogucnosti kao i kod Totala.
    - Ima mogucnost dobijanja modula za karticu za one koji imaju CI slot u TVu pa ne treba resiver. Ovo se mora traziti prije instalacije jer oni sami ne nude tu mogucnost ni u poslovnici niti monteri koji instaliraju opremu. Ja to nijesam znao pa mi sad traze 20e za zamjenu resivera za modul. Ne znam prednosti i mane koriscenja CI u odnosu na resiver pa ne mogu pisati o tome. Nadam se da ce neko sa iskustvom podijeliti informacije sa nama.
    - Total TV resiver je imao mogucnost pretrage FTA satelitskih kanala i to je bila prednost u odnosu na ovu vrstu kablovske. Meni to nece nedostajati jer mi TV ima DVB-S2 resiver pa imam FTA kanale sa 3 satelita.
    - Kod Mtela se za svaki resiver dodatni paketi placaju posebno, a kod Totala su dodatni resiveri imali isti paket koji se placa na glavnom. To je velika mana Mtela ali kartica nije vezana za resiver pa se moze prebaciti u drugi ako ima potrebe.
    - Bolja je na ovom mtelovom resiveru organizacija favorizovanih kanala, moze se previti vise lista pa se mogu organizovati po zanrovima dok je kod Totala bila mogucnost da se ubaci 20 programa u favorite i to je to.
    - Postoji mogucnost brisanja pojedinih programa koji se ne gledaju ili nijesu u paketu (Pink folk, Pink Reality, DM i sl. )
    Napisah sto mi pade na pamet, a ako se jos cega sjetim dopisat cu. Sve u svemu prezadovoljan sam. Do sad sam placao 2 resivera Total TV (HD paket), WiMax internet brzine 0,5Mb/s i Mtel fiksni tel (koji se bukvalno nije koristio) 43e, a sad placam 36e 4 resivera (2 osnovna, 1 Osnovni+HD i 1 mini) i internet 25Mb/s.

  3. #303
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Uveo sam Mtel kablovsku...izbor kanala i sve je top mnogo bolje nego kod Totala,snimanje identicno...

    Ali mi se cini da je slika malo losija,e sad moguce da nije iskoristen neki maksimum koji je moguc... s obzirom da imam veliku plazmu,resiver je povezan HDMI kablom sa TV-om (nije preko ona 3 cinca crveni,zuti,bijeli).Ne znam ima li to veze ?

  4. #304
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima veze, da ti je povezan sa cincevima bila bi jos gora slika Vjerovatno ti u podesavanjima resivera nije podesena rezolucija za tvoj TV. Nijesam kuci trenutno pa da ti tacno napisem kako da dodjes do tog podesavanja.. Ako neko ne napise ja cu ujutru.

    Poslato dimnim signalima

  5. #305
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    708
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sigurno da je malo losija slika nego kod Totala..ipak total emituje sliku putem satelita direktno..a mtel je iptv...to se zna da ne moze biti ista slika...ma kako da podesis tv ili resiver.Kod manje dijagonale tv.-a npr.od 32 inca i manje slika je mnogo bolja.Sve u svemu mtel je mnogo bolji izbor od TTV-a.Uskoro se i ja pridruzujem
    Last edited by BOXER NK; 18-02-16 at 22:40.

  6. #306
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Ne zavaravajte se, Mtel nikad ne moze dobiti SK kanale. Telekom nas bi sad i mogao, ali Telekom Srbija nikad.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  7. #307
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Regulatorna agencija je nalozila da vlasnik i disyributer prava prenosa SK za CG, mora ponuditi ostalim operatorima svoje usluge, shodno komercijalnim uslovima. Tako da i Tcom i Mtel ce sigurno pruzati SK u svom programu vec ove godine.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  8. #308
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Ne zavaravajte se, Mtel nikad ne moze dobiti SK kanale. Telekom nas bi sad i mogao, ali Telekom Srbija nikad.
    Blage veze nemaš.

  9. #309
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Neka nemam, eto ti si relevantan oko ovih stvari, ja nisam upucen i ne plasiram informacije godinama vec

    Sanse nema, United grupa ce radije placati penale i podmazivati agenciju nego da da svoje kanale konkurentima. Cak bi nasem Telekomu i mogla, ali Telekomu Srbija nikad. To isto kao da Nike reklamira Adidas i nudi njihove proizvode. Nece se desiti.

    Ponudice svima iste uslove, pet eura za SK kanale. To ce oni sami sebi platiti i to je to, tako rade godinama. Zacepi se cijena, sve je kao fer, zakon ispostovan, a nije. Arena je prva pocela, sami su krivi sto je doslo do ovoga.
    Last edited by Jakuza; 18-02-16 at 23:14.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  10. #310
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    708
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Total nikad nece vratiti SOS, Travel, 2 filmbox kanala staviti u osnovni paket (kakvi god da su filmovi),HRT1,2,3,RTL HR...Prva Rs,History2,MTV dance.Mtv hits.Mtv 24..Vh1classic...Sportklub sigurno nece brzo u mtel..ali sto se mene tice Total vrlo brzo odjavljujem

  11. #311
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    I u BiH su inace donijeli da moraju svima ponuditi svoje kanale, dobio ih je neko iz AKOPa cuo sam. UG je kupljena od strane Kohlbert Kravis Robertsa za milijardu eura, oni sad da ih prodaju zaradili bi jos milijardu, njima nije nista da placaju penale izmedju 10 i 100 000 eura. Kao da prosjecnom gradjaninu Crne Gore izbijes izmedju 10 centi do eura iz dzepa. A ni do penala nece doci, podmazace dje treba, ni njima niko ne nudi Arene, a ponudice im uslove, samo ce biti nemoguci.

    Jbg Bokseru, ja Total koristim zbog bukvalno 10 kanala, da nema njih ne bi mi ni trebala kablovska. SKova u HDu, ESova u HDu, Ginxa i djecijih kanala koji se i najvise gledaju kod mene. Filmove i serije ne gledam preko TVa, za to imam torente.
    Last edited by Jakuza; 18-02-16 at 23:23.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  12. #312
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BOXER NK View Post
    Sigurno da je malo losija slika nego kod Totala..ipak total emituje sliku putem satelita direktno..a mtel je iptv...to se zna da ne moze biti ista slika...ma kako da podesis tv ili resiver.Kod manje dijagonale tv.-a npr.od 32 inca i manje slika je mnogo bolja.Sve u svemu mtel je mnogo bolji izbor od TTV-a.Uskoro se i ja pridruzujem
    Isto sam i ja mislio. Kod mene na 50" je bolja slika na SD programima nego sto je bila kod Totala (uporedjujem programe koje sam imao na totalu i koje imam na mtel. Ne uzimam u obzir ove koje ima mtel, a nije ih imao Total). Slika na SD programima kod Totala (o tome sam pisao kada su mi zamijenili resiver) je bila bolja na starim crnim SD resiverima nego na ovom novom HD. Zasto i kako ne znam ali sam primijetio razliku. Nije to nesto katastrofalno, kao sto nije ni puno bolja na mtelu nego sad na Totalu ali se primijeti nijansa razlike. Cak je i moj otac na nekom sporetu od televizora (CRT) u njegovoj sobi primijetio i komentarisao da mu je sad bolja slika.

    Poslato dimnim signalima

  13. #313
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    708
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno je to da je na sivom SD resiveru slika mnogo bolja na SD kanalima nego na ovim novim resiverima. Slika je prilicno mutna kad gledas SD kanale...To je sve do njihovih resivera koji nista ne valjaju.
    Mtel je stvarno vrh
    Last edited by BOXER NK; 18-02-16 at 23:47.

  14. #314
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne odaju ni ovi mtelovi neki utisak na prvi pogled ali rade posao bolje nego totalovi. Izlazi iz njih DTS zvuk, bolja slika na SD programima, a na HD je tesko primijetiti razliku. Razliku u HD programima primijetim izmedju satelitskih HD programa preko integrisanog DVB-S2 resivera u TVu i ovih sto idu preko resivera Mtela i Totala. Jos mi je LNB koji je trenutno na sat. anteni u poluraspadnutom stanju, a kabal prevezan bez spojnice na jednom mjestu i prilicno ispucao od sunca

    Poslato dimnim signalima

  15. #315
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    708
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Probao sam snimanje na mtel resiveru i zakazao vrijeme snimanje neke emisije.ali nista nije snimilo i nije mogao da se otvori snimak..pise vrijeme trajanja, ali prazan...Jedino kad si pored resivera i kad pocinje odbrojavanje za koliko pocinje snimanje emisije i tada kad pritisnes rec onda moze,a ako ne pristisnes onda nista ne snimi.hahahahah .Jedino funkcionise kad odmah pritisnes snimanje u trenutku dok si tu....dok kod Totala je mnogo bolja opcija snimanja i jednostavnije naci snimljeni program.
    Primijetio sam da i daljinski ne reaguje bas najbolje, jedino kad ga put resivera usmjeris..dok kod totala prebaca iz svakog coska...

  16. #316
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,057
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    238
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Ne zavaravajte se, Mtel nikad ne moze dobiti SK kanale. Telekom nas bi sad i mogao, ali Telekom Srbija nikad.
    To sto ce ih dobiti MTEL nikako ne znaci da ce ih dobiti Telekom Srbija da ih moze prikazivati u Srbiji

    Sent from my Lead 1 using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  17. #317
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,606
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Sjecam se ranije na forum kad se pojavio mtel sa ponudom kanala nema ko nije rekao da im je uzasna ponuda, i da sa njom nista nece uraditi, ko ce gledati 50 pinkovih kanala i slicno a sad ista ta ponuda je svima odlicna, sta reci

    Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока

  18. #318
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam ko je to rekao ali ponuda kanala je definitivno bolja od Totalove (osim SporKluba), a totalova je bila najbolja bar od ovih provajdera u NK. U obzir ne uzimam pinkove (osim Pink'N'Roll ) nego ponudu ostalih muzickih, dokumentarnih, EXYU i sl. kanala

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Uveo sam Mtel kablovsku...izbor kanala i sve je top mnogo bolje nego kod Totala,snimanje identicno...

    Ali mi se cini da je slika malo losija,e sad moguce da nije iskoristen neki maksimum koji je moguc... s obzirom da imam veliku plazmu,resiver je povezan HDMI kablom sa TV-om (nije preko ona 3 cinca crveni,zuti,bijeli).Ne znam ima li to veze ?
    Pritiskaj na daljinskom dugme FORMAT dok ne ekranu ne dobijes 1080p
    Last edited by Montoya; 19-02-16 at 09:07.

  19. #319
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,606
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    fox movies, fox crime, cinestar kanali, film box kanali, ultra

  20. #320
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Sjecam se ranije na forum kad se pojavio mtel sa ponudom kanala nema ko nije rekao da im je uzasna ponuda, i da sa njom nista nece uraditi, ko ce gledati 50 pinkovih kanala i slicno a sad ista ta ponuda je svima odlicna, sta reci

    Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока
    A tebi krivo jer Telemach od tada do danas nije postavio 100 metara optičkog kabla. Inače Telemachova ponuda djeluje super na papiru, ali u onim cijenama na flayeru ne piše da je održavanje mreže 10.60 eura mjesečno, a to značajno povećava cijenu svih paketa. Mudro, da ne rečem qrvinski odrađeno.

  21. #321
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,606
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    A tebi krivo jer Telemach od tada do danas nije postavio 100 metara optičkog kabla. Inače Telemachova ponuda djeluje super na papiru, ali u onim cijenama na flayeru ne piše da je održavanje mreže 10.60 eura mjesečno, a to značajno povećava cijenu svih paketa. Mudro, da ne rečem qrvinski odrađeno.
    Održavanje mreze ulazi u cijenu paketa. Ono što je na flayeru je cijena sa pdv-om bez ikakvih dodataka.

    Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока

  22. #322
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    fox movies, fox crime, cinestar kanali, film box kanali, ultra
    Filmbox ima i kod mtela, cak pojedini u snovnom paketu. Fox Movies i Fox Crime neopravdano u dodatnom, a ultra samo nek je zdra'o Mislim da je ponuda filmskih kanala najnebitnija od svih jer torrenti imaju najbolju ponudu Ne sjecam se kada sam odgledao neki film ni na jednom od TV programa. U principu svi ovdje raspravljamo o ponudama ovih ili onih kanala, a gledamo ukupno 10tak i to rijetko

  23. #323
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Ultra i Minimax su u pet najgledanijih kablovskih kanala.
    Quote Originally Posted by masster View Post
    To sto ce ih dobiti MTEL nikako ne znaci da ce ih dobiti Telekom Srbija da ih moze prikazivati u Srbiji

    Sent from my Lead 1 using Tapatalk
    Nece ih dobiti Telekom Srbija ni u BiH, ni u CG, odluke su tu nebitne.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  24. #324
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Niksic
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijesam siguran da li sam uopste gledao za 4 godine koliko sam imao total ta dva kanala. Interesovanja su razlicita. Mozda sam nesto propustio ali ne osjecam nedostatak Na TVu gledam od sporta F1, MotoGP (od sad ako ne bude sportklubova preko livestreama i IPTV aplikacije na TVu), skijanje, ponekad zavrsnice turnira u tenisu (bez toga mogu), dokumentarne kanale i poneku emisiju na exyu kanalima i najcesce muzicke nefolk kanale. ponuda Totala se ne moze porediti sa mtelovom jer ne nude net, a svi tezimo tome da imamo bolju ponudu svega za manje para. Meni je vaznije od svih ultri minimaxa i ostalih meni nebitnih kanala je to sto 7e mjesecno placam manje za 50 puta brzi net (bukvalno) i 4 resivera umjesto 2. Dovoljna satisfakcija da ne osjetim nedostatak. Svaki euro manje dat raznoraznim provajderima za vise mogucnosti je uspjeh.

  25. #325
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Polako, bice i kod totala internet

    Sent from my 6043D using Tapatalk

Page 13 of 246 FirstFirst ... 3910111213141516172363113 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Kablovska na 2 TV-a
    By ShestO in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 20
    Last Post: 02-10-14, 09:26
  2. I:BBM-kablovska
    By ZZoran in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 18-09-11, 10:46
  3. Kablovska Tv
    By LaZaR in forum Primorski
    Replies: 149
    Last Post: 08-12-07, 17:31
  4. Kablovska?
    By Killy in forum Internet
    Replies: 17
    Last Post: 04-11-06, 23:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •