Results 1 to 25 of 6091

Thread: m:tel kablovska

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Evo par savjeta vezano za otvaranje portova na mtelovom uredjaju, mozda nekom bude znacilo... Prvo obezbijediti javnu IP adresu, ja sam to sa korisnickim servisom vrlo brzo zavrsio. Za otvaranje portova su dovoljne privilegije koje nudi user:user. Ukoliko se uredjaj (PC recimo) povezuje direktno na mtelov ruter, uredjaju je potrebno dodijeliti fiksnu IP adresu a onda u postavkama mtelovog rutera (u mom slucaju eltex) otvoriti portove za fiksnu IP adresu uredjaja.
    Ja sam od mtela dobio Netis ruter pored Eltexa. Njega sam povezao na Eltexov ruter a switch (moj, neophodan mi je posto imam dosta uredjaja u mrezi) povezao na Netis. U tom slucaju, da bi se svi uredjaji u mrezi "vidjeli" medjusobno, potrebno je podesiti uredjaje na sledeci nacin. Prvo je potrebno Netisovom ruteru dodijeliti staticku IP adresu u postavkama samog rutera (neku iz opsega adresa koje DHCP Eltexa dodjeljuje, kod ovog Eltexa adrese idu od 192.168.1.10 do 192.168.1.200, ja sam Netisu dodijelio 192.168.1.11), zatim u Eltexovom ruteru otvoriti zeljeni port za IP adresu Netisovog rutera (192.168.1.11 u mom slucaju). Onda se u Netisovom ruteru otvori taj isti port ali za IP adresu uredjaja (PC recimo).
    Last edited by ksani; 30-03-20 at 15:24.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kablovska na 2 TV-a
    By ShestO in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 20
    Last Post: 02-10-14, 10:26
  2. I:BBM-kablovska
    By ZZoran in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 18-09-11, 11:46
  3. Kablovska Tv
    By LaZaR in forum Primorski
    Replies: 149
    Last Post: 08-12-07, 18:31
  4. Kablovska?
    By Killy in forum Internet
    Replies: 17
    Last Post: 05-11-06, 00:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •