Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 148

Thread: Zaboravljena istorijska lekcija chasti i hrabrosti....

  1. #51
    Riva Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Kolumb0
    A, brate, rasizma ovoga... sad ispada da se politicka ubjedjenja genetski prenose.

    Ne bi ti se ni dopalo kad bi bilo istina, jer bi potomci i partizana i cetnika bili za zajednicku drzavu (za sta su im se preci i borili), a samo potomci dvanaestojulasa, Krsta Pavicevica i slicnih tipova sto su nam htjeli dovesti italijanskog princa za gospodara - samo bi oni bili za nezavisnost.
    Tacno. I tadasnji cetnici i partizani su bili za Jugoslaviju . Jedina razlika je bila u tome da su cetnici bili za ocuvanje postojeceg uredjenja a partizani su bili za Jugoslaviju u kojoj bi vladala komunisticka partija tj. "diktaturu proleterijata".

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Kolumb0
    , a samo potomci dvanaestojulasa, Krsta Pavicevica i slicnih tipova......
    I ovdje ima tipova koji svasta pisu. Reci nam ko je bio taj Krsto Pavicevic, ako nije tajna

  3. #53
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Western Nepal
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Riva
    Tacno. I tadasnji cetnici i partizani su bili za Jugoslaviju . Jedina razlika je bila u tome da su cetnici bili za ocuvanje postojeceg uredjenja a partizani su bili za Jugoslaviju u kojoj bi vladala komunisticka partija tj. "diktaturu proleterijata".
    Takodje je bila razlika u tome ko se borio protivu agresora.
    Ovo nije ta nekad srecna i lijepa Jugoslavija.Toliko valjda vidish zar ne?Ocemo li sad pocet pricu kako bi se ponijeli i jedni i drugi da je bila SICG umjesto SFRJ?

    Kako god,znalo se ko su izdajnici i saradnici okupatora i tada,zna se i sad,potomci nastavljaju dje su preci stali.

  4. #54
    Riva Guest

    Default

    Nije ali je mogla ostati i biti da nije bilo Mila DJukanovica i DPS-a da je srusi.

    Vi falcifikujete istoriju. Hocete da prikazete da bi oni koji su u drugom svjetskom ratu umrli za Jugoslaviju , danas bili za nezavisnu Crnu Goru sto jednostavno nije tacno.

    U Drugom svjetskom ratu je postojala jedna formacija milicije u italijanskoj sluzbi koja se zalagala jedina za nezavisnu Crnu Goru i borila se otvoreno protiv komunista. Njen osnivac je bio Krsto Zrnov Popovic. Zbog toga su ga komunisti i ubili 1947. godine.

    Tako da su svi tadasnji zastupnici nezavisne Crne Gore bili kvislinzi u sluzbi okupatora a svi oni koji su bili za Jugoslaviju borili su se u partizanima.

  5. #55
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Western Nepal
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Riva
    Nije ali je mogla ostati i biti da nije bilo Mila DJukanovica i DPS-a da je srusi.

    Vi falcifikujete istoriju. Hocete da prikazete da bi oni koji su u drugom svjetskom ratu umrli za Jugoslaviju , danas bili za nezavisnu Crnu Goru sto jednostavno nije tacno.

    U Drugom svjetskom ratu je postojala jedna formacija milicije u italijanskoj sluzbi koja se zalagala jedina za nezavisnu Crnu Goru i borila se otvoreno protiv komunista. Njen osnivac je bio Krsto Zrnov Popovic. Zbog toga su ga komunisti i ubili 1947. godine.

    Tako da su svi tadasnji zastupnici nezavisne Crne Gore bili kvislinzi u sluzbi okupatora a svi oni koji su bili za Jugoslaviju borili su se u partizanima.
    Nisam zna da je milo srusio SFRJ???SFRJ ste srusili VI srbi,koji ste je potpalili,zbog bolesne ideologije vasheg Vozhda, sa svih krajeva dje ste godj bili "ugrozheni".I na kraju svega ostavili stotine hiljada grobova svih godista i uzrasta,u tome su vam nesebicno pomogli braca po bolesti muslimani i hrvati.

    Istorija se moze falsifikovati,ne falcifikovati.Ko bi dje bio ne znamo,znamo zasigurno da ljudi iz partizanskog pokreta danas ne bi stojali rame u rame zasigurno sa potomcima onih koji su ih klali i ubijali,zarad talijanskog obilnog ruchka.
    Prica o Krstu je ispricana vec ,tako da joj nije mjesto odje.Znamo je svi.Imas chak i topic.Ako nemas sta novo reci ne progovaraj.
    Last edited by Gurkha; 04-04-06 at 08:09.

  6. #56
    Riva Guest

    Default

    Da SFRJ su srusili oni koji su se jedini zalagali za njen opstanak a nisu ga srusile secesionisticke teznje Slovenije, Hrvatske, Bosne. Da te informisem da su Slovenija i Hrvatska htjele da istupe iz Jugoslavije jos 70-tih godina proslog vijeka Taj pokret se zvao MASPOK iliti Hrvatsko Proljece , i tada 70-tih nije bilo ni Milosevica, "ni ugrozenih Srba" pa su opet svi oni trazili isto.

    Ja mislim da bi se ljudi iz partizanskog pokreta borili danas za isto ono za sta su se borili za vrijeme rata . Borili bi se za Jugoslaviju - zajednicu bratskih juznoslovenskih naroda . Ne vidim zasto bi bilo drugacije i danas.

    Cinjenice su jasne i istorija je jednostavna:

    - onaj ko je htio da se bori za Kraljevinu Jugoslaviju i ocuvanje postojeceg uredjenja stupao je u chetnike

    - onaj ko je htio da se bori za Jugoslaviju kao komunisticku drzavu i zajednicu jugoslovenskih naroda stupao je u partizane

    - onaj ko je htio da se bori za nezavisnu Crnu Goru stupao je milicijske zelenaske formacije pod komandom Krsta Popovica koje su bile u sluzbi okupatora

    Adio

  7. #57
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Western Nepal
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Riva
    Da SFRJ su srusili oni koji su se jedini zalagali za njen opstanak a nisu ga srusile secesionisticke teznje Slovenije, Hrvatske, Bosne. Da te informisem da su Slovenija i Hrvatska htjele da istupe iz Jugoslavije jos 70-tih godina proslog vijeka Taj pokret se zvao MASPOK iliti Hrvatsko Proljece , i tada 70-tih nije bilo ni Milosevica, "ni ugrozenih Srba" pa su opet svi oni trazili isto.

    Ja mislim da bi se ljudi iz partizanskog pokreta borili danas za isto ono za sta su se borili za vrijeme rata . Borili bi se za Jugoslaviju - zajednicu bratskih juznoslovenskih naroda . Ne vidim zasto bi bilo drugacije i danas.

    Cinjenice su jasne i istorija je jednostavna:

    - onaj ko je htio da se bori za Kraljevinu Jugoslaviju i ocuvanje postojeceg uredjenja stupao je u chetnike

    - onaj ko je htio da se bori za Jugoslaviju kao komunisticku drzavu i zajednicu jugoslovenskih naroda stupao je u partizane

    - onaj ko je htio da se bori za nezavisnu Crnu Goru stupao je milicijske zelenaske formacije pod komandom Krsta Popovica koje su bile u sluzbi okupatora

    Adio
    Znamo dobro zbog cega su istupili....predobro znamo....

    Te zajednice nema,kao ni bratstva ni jedinstva,prema tome ne vjerujem da bi danas digli glas i ruke zajedno sa onim koji su recimo kanili podici spomenik Pavlu Djurisicu???sa onima koji su saradjivali sa okupatorom,sa onima koji su klali i mucili narod....Tvrdis,partizani bi se borili danas da zive u nakaradnoj zajednici sa drzavom u kojoj je najveci heroj Tomislav Nikolic i Vojislav Seselj,u kojoj se cetnistvo cuva kao relikvija?Danas to nije SFRJ,to je inficirana,zagnojena budjavim,nacionalistikim mislima drzava Srbija,za kojom treba mi da poginemo???Nisi dobro,vidim def.

    Chetnici su saradnici okupatora bili i ostali,bas kao i ustashe,zeljeli su kroz saradnju sa okupatorom vrsiti vlast.To je cinjenica koja se odje ne zaboravlja,jer nas je jos uvijek premnogo ima da bi zaboravili ko su bili i sto su cinjeli ,koliko se god trudio da je zamazhes nekakvim suludim i besmislenim tvrdnjama i povezivanjima sa kraljem i ostalim djubradima izdajnickim koja su napustila svoju zemlju.

    Komunisti su ti koji su ovu nesrecnu drzavu stavili na noge,napravili je ravnopravnom clanicom SFRJ i koliko toliko oporavili je poslije nasilnog gasenja `18 godine.
    Last edited by Gurkha; 04-04-06 at 08:31.

  8. #58
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    I ovdje ima tipova koji svasta pisu. Reci nam ko je bio taj Krsto Pavicevic, ako nije tajna
    Heh, svasta covjeku pada na pamet u 4 ujutru... Krsto Popovic

  9. #59
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder
    Za zajednicu ali neku drugu,ne za ovo smece...
    A posebno me odusevljava kad mi danas neko objasnjava tacno za sta su se ljudi prije 60 godina borili, kao da im je psihoterapeut bio. "Jesu, ali ne za ovakvu zajednicu..."

    Jesu li cetnici bili za zajednicku drzavu? Jesu. Jesu li partizani bili za zajednciku drzavu? Jesu. Jesu li zelenasi jedini bili za samostalnu Crnu Goru? Jesu. To su cinjenice.

    Uzeti partizanskog heroja, dakle pripadnika vojske koja se borila za zajednicku drzavu, kao simbol pokreta za nezavisnost i stavljati ga na bilborde, to mogu samo ljudi liseni svakog osjecaja mjere i dostojanstva.

  10. #60
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kolumb0
    A posebno me odusevljava kad mi danas neko objasnjava tacno za sta su se ljudi prije 60 godina borili, kao da im je psihoterapeut bio. "Jesu, ali ne za ovakvu zajednicu..."

    Jesu li cetnici bili za zajednicku drzavu? Jesu. Jesu li partizani bili za zajednciku drzavu? Jesu. Jesu li zelenasi jedini bili za samostalnu Crnu Goru? Jesu. To su cinjenice.

    Uzeti partizanskog heroja, dakle pripadnika vojske koja se borila za zajednicku drzavu, kao simbol pokreta za nezavisnost i stavljati ga na bilborde, to mogu samo ljudi liseni svakog osjecaja mjere i dostojanstva.

    Ako ti ne znash, ako tebi nisu pricali stari, ako ti nisi istrazivao, to je samo tvoj problem. Dan danas u toj Americi (kontinentu), gdje god da odes reci ce ti potomci tih Crnogoraca sve. Prije mjesec dana sam imala priliku da razgovaram sa tim crnogorcima u San Diegu, vjeruj mi da iako sa razlicitim istorijskim stavovima, svi do jednog su potvrdili da su bili i jesu za CG iako na razlicitim stranama. Citaj malo o tome, o njihovim idejama koja je bila samo CG i oslobodjenja CG. Nisu one price o braci koje su ocevi slali u dvije vojske bezveze. Slati su da oslobadjaju CG pod bilo kojom uniformom, jer je samo CG bila cilj a ne zrtvovanje za pojedince i njihove interese.

    Ja od Tebe nemam veceg ideala,jer ni dana nema, ako nema zore, niti imam, Boze, pred tobom se kunem, Otadzbine druge osim Crne Gore!

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad bi se krenulo tako onda je i Hitler bio za neku zajednicku drzavu i pravio je sa mnogima, ali ne sa Crnogorcima.
    Nije Ljubo uzet kao simbol pokreta vec on je simbol naseg dostojanstva, prkosa, prezira onih koji misle da to mogu unistiti...... Ova fotografija je davno obisla svijet, a i sada je po mnogim muzejima Drugog svjetskog rata. Crnogorci su nosili slike Che Gevare, a zaboravljali na svoje velikane. Sta ima nedostojanstvenog u tome sto se istice Ljubo? Neka se zamisle nad samim sobom oni koji to shvataju kao neku uvredu.

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kolumb0
    A posebno me odusevljava kad mi danas neko objasnjava tacno za sta su se ljudi prije 60 godina borili, kao da im je psihoterapeut bio. "Jesu, ali ne za ovakvu zajednicu..."

    Jesu li cetnici bili za zajednicku drzavu? Jesu. Jesu li partizani bili za zajednciku drzavu? Jesu. Jesu li zelenasi jedini bili za samostalnu Crnu Goru? Jesu. To su cinjenice.

    Uzeti partizanskog heroja, dakle pripadnika vojske koja se borila za zajednicku drzavu, kao simbol pokreta za nezavisnost i stavljati ga na bilborde, to mogu samo ljudi liseni svakog osjecaja mjere i dostojanstva.
    Ja cu ti objasnjavat,posto je vishe olova fasistickog u moje djedove ostalo no plombi u tvoju familiju cijelu.

    Tako da,dako vec nema ko da ti isprica zasto se nekad borio(ako je uopste i mrcio puske),saslusaj druge.
    Last edited by Sidewinder; 04-04-06 at 10:12.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Daytona
    Ako ti ne znash, ako tebi nisu pricali stari, ako ti nisi istrazivao, to je samo tvoj problem. Dan danas u toj Americi (kontinentu), gdje god da odes reci ce ti potomci tih Crnogoraca sve. Prije mjesec dana sam imala priliku da razgovaram sa tim crnogorcima u San Diegu, vjeruj mi da iako sa razlicitim istorijskim stavovima, svi do jednog su potvrdili da su bili i jesu za CG iako na razlicitim stranama. Citaj malo o tome, o njihovim idejama koja je bila samo CG i oslobodjenja CG. Nisu one price o braci koje su ocevi slali u dvije vojske bezveze. Slati su da oslobadjaju CG pod bilo kojom uniformom, jer je samo CG bila cilj a ne zrtvovanje za pojedince i njihove interese.

    Ja od Tebe nemam veceg ideala,jer ni dana nema, ako nema zore, niti imam, Boze, pred tobom se kunem, Otadzbine druge osim Crne Gore!
    Da upravo tako...

    I htjeo bih ovdje nasim velikim naucnjacina unionistima koji pate od hronicnog nepoznavanja elemantarnih cinjenica da recem da jeprimarni cilj borbe partizanskih jedinica u CG bila restauracija CG sto je ucinejno vec 1943. Dakle zahvaljujuci patiotama iz partizanskog pokreta CG je otrgnuta iz pogubnog velikosrpskog zagrljaja koji je bio pretvorio u regiju bas u ono u sta danas vi moderni unioinisti zelite da je pretvorite.
    dakle cetnici su bili za krlja srpskog nominalno ali zbpg jaceg uticjadirektno su saradjivali sa njemcima i ostalim okupatorima bas kao i tzv zelenasi.
    Partizani su bili za CG primarno, partizani su i povratili pravo ljudi da se izjasnajvaju nacionalno kao Crnogorci ( to je ono vase cuveno manipulisanje da su komunisti imislili CG naciju ) i udarili temelje svim modernim institcijama u CG, napravili od nje opet DRZAVU.
    Upravo zbog svega ovoga, vecina Zelenaskih vodja i pripadnika tog pokreta je prislo partizanima !!!!!!
    Dakle PArtizani su bilio borci za slobodu CG primarno!

  14. #64
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daytona
    Ako ti ne znash, ako tebi nisu pricali stari, ako ti nisi istrazivao, to je samo tvoj problem. Dan danas u toj Americi (kontinentu), gdje god da odes reci ce ti potomci tih Crnogoraca sve...
    Ti bogami kao da ja treba do Amerike da idem da bih nasao potomke partizana, bice ipak da ih je malo lakse sresti u Crnoj Gori. Evo prije manje od sat mi je jedan izasao iz kuce i bas smo o ovoj sramoti pricali. A mislim da je najbolji dokaz cinjenica da vecina bivsih partizana - clanova SUBNOR-a podrzava zajednicku drzavu.

    Mada sam siguran da im ti mozes objasniti kako ima ljudi u Americi koji bolje od njih znaju sta su i za sta su se borili.

  15. #65
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    ...Nije Ljubo uzet kao simbol pokreta vec on je simbol naseg dostojanstva, prkosa, prezira onih koji misle da to mogu unistiti...... Ova fotografija je davno obisla svijet, a i sada je po mnogim muzejima Drugog svjetskog rata. Crnogorci su nosili slike Che Gevare, a zaboravljali na svoje velikane. Sta ima nedostojanstvenog u tome sto se istice Ljubo? Neka se zamisle nad samim sobom oni koji to shvataju kao neku uvredu.
    To je simbol "dostojanstva etc" svih nas a ne pokreta za nezavisnu. Ali ga taj pokret koristi kao neki svoj licni simbol i kao simbol podjele na unioniste i separatiste. E, ako se vec tako koristi onda je cista sramota covjeka koji se borio za uniju koristiti kao simbol borbe za nezavisnost.

    Mislim, isti taj Cupic, da je 1941-1945 sreo ideoloske pretke pokreta za nezavisnu Crnu Goru, razne dvanaestojulase i ljubitelje italijanskih princeva, Drljevice i Popovice, on bi im prvi smjestio metak izmedju ociju.

  16. #66
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Western Nepal
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=Kolumb0]To je simbol "dostojanstva etc" svih nas a ne pokreta za nezavisnu. Ali ga taj pokret koristi kao neki svoj licni simbol i kao simbol podjele na unioniste i separatiste. E, ako se vec tako koristi onda je cista sramota covjeka koji se borio za uniju koristiti kao simbol borbe za nezavisnost.QUOTE]


    Koju uniju jadan ne bio?Ne vidim slicnost izmedju SFRJ i ovoga sad odje zaista.

  17. #67
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    ...da jeprimarni cilj borbe partizanskih jedinica u CG bila restauracija CG sto je ucinejno vec 1943. ..
    Ne lupaj. Primarni cilj partizanskih jedinica u Crnoj Gori je bila komunsiticka revolucija, to je bio i sekundarni i tercijarni i svaki ostali cilj. Sve druge price su bile samo maska.

    Jugoslavija koju su ti isti "borci za slobodnu Crnu Goru" stvorili 1945. je bila cista centralizovana drzava u kojoj su republike imale vrlo malo moci.

  18. #68
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gurkha
    ...

    Koju uniju jadan ne bio?Ne vidim slicnost izmedju SFRJ i ovoga sad odje zaista.
    Koliko god ne vidio slicnosti, jos manje je ima izmedju SFRJ i nezavisne Crne Gore.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kolumbo ti si lazov i manipulator.
    prije 3 godine kada je Milo MArkovic pozvao na skup sve borce stareokupilo se oko 200 ljudi iz sve Crne Gore, samo 30 je otislo sa njim i oslovalo UBOR 1941-1945.
    To je fakat. Zvanicni SUBNOR ima 2 trecine vise clanova od UBORA. Takodje SUBNOR ima vecinu i u Beogradu.
    Ja sam iz familije dje imamo 1narodnog heroja i 5 proboraca, srecom danas je ziva vecina njih i svi su za CG i moje tumacenje partizanskog pokreta proistice iz njihovih gledanaj jer ih smatram necim sto je najpouzdabniji moguci istoriski izvor.
    Prekini da lazes.

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Kolumb0
    Ne lupaj. Primarni cilj partizanskih jedinica u Crnoj Gori je bila komunsiticka revolucija, to je bio i sekundarni i tercijarni i svaki ostali cilj. Sve druge price su bile samo maska.

    Jugoslavija koju su ti isti "borci za slobodnu Crnu Goru" stvorili 1945. je bila cista centralizovana drzava u kojoj su republike imale vrlo malo moci.

    Ratardu,uzmi procitaj nesto...vecina partizana nijesu bili clanovi Komunisticke partije..jedva 10% su bili skoejvci i clanovi KPCG..to znaju i djeca iz zavoda za mentalno retardirane....poistovjecivati partizane sa komunistima je imbecilizami manipulacija...

    Odanost komunista Crnoj Gori se vidjela i priej rata ...iako CG nije postojala KPartija je bila organizovana na drzavnom nivou ....

    Izvinjavam se na malo grubljem rijecniku , ja sam ustvari Retardjer dozvovavam sebi da ulaszim u rasprave sa nekim ko je daleko d svakog nivoa ozbiljne rasprave...i znanja prije svega

  21. #71
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Kolumbo ti si lazov i manipulator.
    prije 3 godine kada je Milo MArkovic pozvao na skup sve borce stareokupilo se oko 200 ljudi iz sve Crne Gore, samo 30 je otislo sa njim i oslovalo UBOR 1941-1945.
    To je fakat. Zvanicni SUBNOR ima 2 trecine vise clanova od UBORA...
    Ja ti samo kazem sta je realnost - da vecina nekadasnjih SUBNOR-ovaca podrzava zajednicku drzavu i to se pokazalo u svakom njihovom sastanku i sukobu izmedju pristalica dva bloka.

    Ostalo sto pricas nisam jasno razumio jer mrmljas zbog te lule kreka sto ti je u ustima

  22. #72
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Ratardu,uzmi procitaj nesto...vecina partizana nijesu bili clanovi Komunisticke partije..jedva 10% su bili skoejvci i clanovi KPCG..to znaju i djeca iz zavoda za mentalno retardirane....poistovjecivati partizane sa komunistima je imbecilizami manipulacija...
    Ne bi bilo bitno i da je komunista bilo samo 1%. KPJ je apsolutno i u potpunosti kontrolisala partizanski pokret, sve jedinice, organizacije, ustanove i poljske WC-e. Pokusavati da se dokaze da NOP nije bio komunisticki je prosto komicno.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kolombo, ne kompromituj se takvom pricom jer pokazujes elementarno neznanje. Ustanak 13 jula je bio narodni ustanak protiv okupatora i zamisli koliko je tada moglo biti komunista u Crnoj Gori.

  24. #74
    Riva Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Kolumb0
    Ne bi bilo bitno i da je komunista bilo samo 1%. KPJ je apsolutno i u potpunosti kontrolisala partizanski pokret, sve jedinice, organizacije, ustanove i poljske WC-e. Pokusavati da se dokaze da NOP nije bio komunisticki je prosto komicno.
    Bravo Kolumbo . U svemu se slazem sa tobom. Sve sto si rekao je tacno zato te i ovi pojedini "independisti" vrijedjaju u nedostatku argumenata.

    Cilj borbe partizana je bio prije svega oslobodjenje zemlje od okupatora a pod zemljom se nije podrazumijevala Crna Gora vec cijela Jugoslavija

    Najbolji dokaz za ovo jeste to sto su se partizanske jedinice iz Crne Gore borile u skoro cijeloj bivsoj Jugoslaviji.

    Sramotno je zato da independisti zloupotrebljavaju one ljude koji su umrli za Jugoslaviju u svojoj prljavoj kampanji.

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kriva Kishmala
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Riva
    Bravo Kolumbo . U svemu se slazem sa tobom. Sve sto si rekao je tacno zato te i ovi pojedini "independisti" vrijedjaju u nedostatku argumenata.

    Cilj borbe partizana je bio prije svega oslobodjenje zemlje od okupatora a pod zemljom se nije podrazumijevala Crna Gora vec cijela Jugoslavija

    Najbolji dokaz za ovo jeste to sto su se partizanske jedinice iz Crne Gore borile u skoro cijeloj bivsoj Jugoslaviji.

    Sramotno je zato da independisti zloupotrebljavaju one ljude koji su umrli za Jugoslaviju u svojoj prljavoj kampanji.
    Vreca i zakrpa,uvijek se nadju,matematika je jasna
    Neka te nikad nije sram,kad te bije Van Dam...

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •