Results 1 to 16 of 16

Thread: U kojem grmu lezi ZEC, u MALOM ili VELIKOM

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default U kojem grmu lezi ZEC, u MALOM ili VELIKOM

    Pogledajte , ne vidjeli se,

    Svo kulturno, urbano i materijalno bogastvo, na ovoj zelenoj PLANETI, dje je i kad stvoreno.

    Pod malim autonomijama Grchkim gradovima, Italijanskim gradskim republikama, Shvajcarskim kantonima, Njemachkim drzavicama, Skandinavskim samostalnim kraljevinama.

    Ili pod velikim IMPERIJAMA, TURSKOJ; RUSKOJ; BRITANSKOJ,AUSTRO UGARSKOJ, JUGOSLAVIJOM.

    Svakome mora biti JASNO, da se blagostanje , kultura, umjetnost, napredak i humanost, bolje razvija u MALIM SREDINAMA, nego u IMPERIJAMA.

    Nikad dinara nijesam posla za SFRJ, drugi je odnos prema CRNOJ GORI od 1990, osjecam da je moja i da imam obavezu da pomognem.
    Last edited by DIDI; 26-03-06 at 01:11.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "...iz grmena velikoga lafu trudno izac' nije..."

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan

    Svakoj budali mora biti JASNO, da se blagostanje , kultura, umjetnost, napredak i humanost, bolje razvija u MALIM SREDINAMA, nego u IMPERIJAMA.
    A Francuska, Kina, ili SAD se ne uklapaju u ovu viziju, pa si ih "slucajno" izostavio? Da ne pricamo o tome da je industrijska revolucija zapocela u britanskom carstvu ili da u literaturi postoje Rusija i ostatak covjecanstva.
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    U jednoj Veneciji, Rimu, Atini, Dubrovniku ima vishe civilizaciskih vrijednosti, nego u svim AUTISTICHKIM IMPERIJAMA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    U jednoj Veneciji, Rimu, Atini, Dubrovniku ima vishe civilizaciskih vrijednosti, nego u svim AUTISTICHKIM IMPERIJAMA.
    A narocito u Atini i Rimu, koje su, kao imperije, tvorci svih osnova zapadne civilizacije.
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    845
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Pogledajte , ne vidjeli se,

    Svo kulturno, urbano i materijalno bogastvo, na ovoj zelenoj PLANETI, dje je i kad stvoreno.

    Pod malim autonomijama Grchkim gradovima, Italijanskim gradskim republikama, Shvajcarskim kantonima, Njemachkim drzavicama, Skandinavskim samostalnim kraljevinama.

    Ili pod velikim IMPERIJAMA, TURSKOJ; RUSKOJ; BRITANSKOJ,AUSTRO UGARSKOJ, JUGOSLAVIJOM.

    Svakoj budali mora biti JASNO, da se blagostanje , kultura, umjetnost, napredak i humanost, bolje razvija u MALIM SREDINAMA, nego u IMPERIJAMA.

    Nikad dinara nijesam posla za SFRJ, drugi je odnos prema CRNOJ GORI od 1990, osjecam da je moja i da imam obavezu da pomognem.
    Razmishljanje ti je totalno protivrjecno. Zivimo u vremenu globalizacije
    stavranja ujedinjenih velikih brzih i dinamickih trzista.Samo kao konkuretna i sposobna zemlja bicemo prihvaceni od strane Evrope ako sanjate da ce nas EZ vjecno drzati na slauhu onda ste u velikoj zabludi.

    Ja mislim da bi se CG sa njenom obalom ukoliko se na pravi nacin popravi i prezentira super dopunavljala u zajednici sa Srbijom i njenom izgradjenom poljoprivredom i industrijom. Naravno za to je prvenstveno potrebno da u crnogorskom taboru postoji i volja i zelja da se uspostavi funkcionalna drzava sto do sada nazalost nije bio slucaj. Sansu vidim u Srbiji za "zdravu hranu" na tradicionalno bioloskom nacinu proizvodnje i plasiranje iste na trziste EZ.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sumanuto je vrjednovati civilizacije i upoređiovati đe je šta vrjednije...
    svaka civilizacija i kultura je univerzum za sebe i niko ne može da ocjenjuje šta je vrjednije od čega...
    Kako Vaša bolest ?

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mozda je sumanuto skupljati umjetnichka djela, shtampati knjige filozofa i pisaca, opravljati crkve i katredale i sachuvati KULTURNO BOGASTVO , koje je vecinom stvoremo u malom GRMENU, ali da to nijesmo radili i investirali miliarde u zashtiti tih VRIJEDNOSTI, danas bi PLANETA BILA PUSTINJA, sa AUDIJIMA I MERCEDESIMA kao vrhunskim proizvodima civilizacije.

    Sve to ima svoju cijenu, i mnogi muzeji odvajaju grdne svote, za GENIJALNA DJELA stvorena u MALOM GRMENU u drugom vremenu, kada se MORAL cijenio bolje nego danas.

    SUMANUTO je, ne znati cijeniti razna drushtvena zbivanja i razne vremenske periode i KVALITET TIH DJELA u MALOM ili VELIKOM GRMENU.

    Grchka i Rimska imperija su imale veliki stepen autonomije, nijesu klasichne CENTRALIZOVANE IMPERIJE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monteboy
    Razmishljanje ti je totalno protivrjecno. Zivimo u vremenu globalizacije
    stavranja ujedinjenih velikih brzih i dinamickih trzista.Samo kao konkuretna i sposobna zemlja bicemo prihvaceni od strane Evrope ako sanjate da ce nas EZ vjecno drzati na slauhu onda ste u velikoj zabludi.

    Ja mislim da bi se CG sa njenom obalom ukoliko se na pravi nacin popravi i prezentira super dopunavljala u zajednici sa Srbijom i njenom izgradjenom poljoprivredom i industrijom. Naravno za to je prvenstveno potrebno da u crnogorskom taboru postoji i volja i zelja da se uspostavi funkcionalna drzava sto do sada nazalost nije bio slucaj. Sansu vidim u Srbiji za "zdravu hranu" na tradicionalno bioloskom nacinu proizvodnje i plasiranje iste na trziste EZ.

    Kako su naivna ta nadanja o nekom ZAJEDNISHTVU u EU, nema u njoj nikakvog zajednishtva, 20 godina se Danska sudi oko LIMENKI da sachuva svoju proizvodnju piva i sokova, robna razmjena je samo 30% BNPa, a svaka chlanica je stavila rampu na granicu za servisne usluge koje chine 70% BNPa, sa Grchkom se sude oko FETE dvije decenije, DANSKE KRUNE u opticaju, nece da saradjuju na vojnom planu, o chemu vi sanjate, BOLI EU QURAC ZA NAS, SAMO DA SE NE POKOLJEMO.

    DRZAVA ili drushtvena ZAJEDNICA, pochijeva na POJEDINCU, ako MILOVAN nikad krajcera nije dao za SFRJ i nema namjeru da daje, nishta od sebe za SiCG, a dao bi puno toga za NEZAVISNU CRNU GORU i dajem 10-20% od svoje skromne plate, DOBROVOLJNO, onda je BOLJA nezavisna, jer sam ja i 59% drugih glasacha, LOJALNI CRNOJ GORI a totalno nezainteresovani za OKUPATORE IZ BIOGRADA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    milovane, ne kažem da ne treba cijeniti umjetnička djela već da ih ne treba upoređivati.
    sigruno da svaka kultura ima svoju umjetnost i svoje doprinose i da umjetnička djela drugih kulutra mjeri sopstvenim vrijednostima i dozivljava ih na drugaciji nacin nego što ih doživljavaju njihovi tvorci i kultura u kojoj su nastala.. u vezi s stim svoja djela ce joj se uvijek ciniti važnijim i boljim
    sad sam previše zakomplikovala... ali nema veze, moja poenta je da se umjetnička djela i kulturni doprinosi ne mogu i ne treba ih upoređivati.
    nijesam sigurna da ćeš razumjeti no nema veze...
    Kako Vaša bolest ?

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan

    Grchka i Rimska imperija su imale veliki stepen autonomije, nijesu klasichne CENTRALIZOVANE IMPERIJE.
    Jes, jes, parlamente, komitete za ljudska prava, skole i univerzitete na jezicima manjina, nezavisne medije, sindikate, minimalni licni dohodak i pravo na strajk, topli obrok...
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    milovane, ne kažem da ne treba cijeniti umjetnička djela već da ih ne treba upoređivati.
    sigruno da svaka kultura ima svoju umjetnost i svoje doprinose i da umjetnička djela drugih kulutra mjeri sopstvenim vrijednostima i dozivljava ih na drugaciji nacin nego što ih doživljavaju njihovi tvorci i kultura u kojoj su nastala.. u vezi s stim svoja djela ce joj se uvijek ciniti važnijim i boljim
    sad sam previše zakomplikovala... ali nema veze, moja poenta je da se umjetnička djela i kulturni doprinosi ne mogu i ne treba ih upoređivati.
    nijesam sigurna da ćeš razumjeti no nema veze...

    Razumi ti mene iz Brskutske ******,
    kad vidim Kotor, Perast, Dubrovnik, Split, Rim, Stambol, Kopenhagen, proklinjem moje pretke, shto mi KAMI na KAMI ne ostavishe, no sve srushishe i sve OGANJ izgore, osjecam neku GORCHINU, kao da me neko ZAHEBA za NESHTO.

    I kucu koju je otac ostavio na IBRICHEVINU smo srushili iz temelja, nova kuca ali NAKARADNA, i djedovu u BRSKUT iz temelja, nedostatak KULTURE je skup, pola kuca po PODGORICI ce rushit, zbog loshe termo izolacije i potroshnje elenergije za grijanje i hladjenje.
    Last edited by DIDI; 26-03-06 at 01:12.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedino, jedino, JEDINO po ?emu smo konkurentni i ispred mnogih, pa i ogromne ve?ine je GEN U NAMA I POJAM ?OJSTVA I ?ASTI I DOLIKOVANJA (ODNOSNO "NEDOLKOVANJA ?OVJEKU"), ?to su nam preci hemiskim sinapsama u mnogim bojevima u gen urezivali i ostavili nam u nasljedje. Ina?e smo pateti?ni mali narodi?, bez diversifikovane tradicije i iskustva (imamo jednosmjerno kolektivno: iskustvo, bez tradicije u lijepim umjetnostima, filozofiji, nauci, suptilnim na?inima komunikacije itd.)ZNA?I SAMO SE MO?EMO USPRAVITI I NASTAVITI DA BUDEMO BOLJI, PO?TENIJI, ISTRAJNIJI I MARLJIVIJI LJUDI OD DRUGIH EVROPLJANA, JER NAM NIJEDNA DRUGA KOMPARACIJA NE?E I?I U RA?UN. Ako sam malo, hebi ga, te?ak i komplpikovan-sve je to istina, takav sam vazda bio!
    Last edited by Hari Krisna; 28-03-06 at 11:58.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Far&Away
    Posts
    412
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Pogledajte , ne vidjeli se,

    Svo kulturno, urbano i materijalno bogastvo, na ovoj zelenoj PLANETI, dje je i kad stvoreno.

    Pod malim autonomijama Grchkim gradovima, Italijanskim gradskim republikama, Shvajcarskim kantonima, Njemachkim drzavicama, Skandinavskim samostalnim kraljevinama.

    Ili pod velikim IMPERIJAMA, TURSKOJ; RUSKOJ; BRITANSKOJ,AUSTRO UGARSKOJ, JUGOSLAVIJOM.

    Svakome mora biti JASNO, da se blagostanje , kultura, umjetnost, napredak i humanost, bolje razvija u MALIM SREDINAMA, nego u IMPERIJAMA.

    Nikad dinara nijesam posla za SFRJ, drugi je odnos prema CRNOJ GORI od 1990, osjecam da je moja i da imam obavezu da pomognem.
    Zaboravljas koliko su godina te male drzhave (polisi, gradske autonomije) potrosile da bi akumulirale svo bogatstvo o kojem pricas.
    Ima pozitivnih i negativnih strana malih teritorija, ali se sa tvojom tezom u principu NE slazhem.

    P.S. Mislim da je bezveze porediti bilo koju drzavu sa nasom. Svaka je cjelina za sebe, sa svojim prirodnim, kulturnim, ekonomskim, finansijskim, ljudskim osobenostima. Treba uzimat najbolje od ostalih, modifikovat i primjenjivat kod nas.
    Ali mnogi zaboravljaju da se ne moze bas sve primijenit.
    It's my way or the highway

  15. #15
    Riva Guest

    Default

    Quote Originally Posted by AtlantidiaN
    Jes, jes, parlamente, komitete za ljudska prava, skole i univerzitete na jezicima manjina, nezavisne medije, sindikate, minimalni licni dohodak i pravo na strajk, topli obrok...
    Ovaj Milovan lupa li lupa. Prednosti velike drzave nad malom su neuporedive. Da je bolja mala od velike drzave ne bi se cijela Evropa danas ujedinjavala u jednu drzavu.

    Koliko je velika drzava bolja od manje mozemo vidjeti na primjeru USA koja je lider u tehnoloskom razvoju planete , ili na primjeru Kine koja je lider na proizvodnom planu.

  16. #16
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Razumi ti mene iz Brskutske ******,
    kad vidim Kotor, Perast, Dubrovnik, Split, Rim, Stambol, Kopenhagen, proklinjem moje pretke, shto mi KAMI na KAMI ne ostavishe, no sve srushishe i sve OGANJ izgore, osjecam neku GORCHINU, kao da me neko ZAHEBA za NESHTO.

    I kucu koju je otac ostavio na IBRICHEVINU smo srushili iz temelja, nova kuca ali NAKARADNA, i djedovu u BRSKUT iz temelja, nedostatak KULTURE je skup, pola kuca po PODGORICI ce rushit, zbog loshe termo izolacije i potroshnje elenergije za grijanje i hladjenje.
    Vazda ti je svaka sveta koju god prozboris a sad kad vidju e si iz Brskuta jos si mi miliji, e sam i ja pola otole.
    Milovana za presjednika!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •