Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 44

Thread: Lažni doktori, prevarantska medicina, vaša iskustva sa alternativnom medicinom.

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Lažni doktori, prevarantska medicina, vaša iskustva sa alternativnom medicinom.

    Prije nego li me odmah napadnete sa optužbama da bezrazložno napadam alternativce činjenica je da su većina njih prevaranti. Tu i tamo se nađe po neko ko stvarno vjeruje u to što radi (ali jednako bez rezultata) a još ređe se nađe neko ko stvarno pomaže ljudima metodama koje nisu posve razjašnjene od strane formalne medicine.

    Međutim apsolutna većina alternativaca su prevaranti i prije i poslje dosta njih biva razotkriveno.

    U većini slučajeva cijela alternativna procedura se uglavnom temelji na placebo efektu (na primjer homeopatija), dosta rijeđe postoji i neki stvarni pozitivni mehanizam koji se bezrazložno preuveličava i pripisuju mu se skoro magična svojstva (na primjer akumpuktura ili kiropraktika), negdje je cijela premisa u potpunosti razumna ali metodi primjene su arhaični i dosta puta opasni (na primjer mnogi oblici narodne medicine, biljarstvo i sl) a negdje su u potpunosti izvučeni iz maloga mozga i nemaju apsolutno nikakvog smisla i logike (terapija kristalima, bioenergija, lječenje dobrim vibracijama poput molitvi, sunčanih zraka i slično).

    Kakva su vaša iskustva sa ovakvim praksama?





    Najbolji komentar je "Ne postoji alternativna medicina, ako su metodi alternativne medicine naučno potvrđeni onda to više nije alternativna medicina nego medicina."
    Last edited by funestis; 27-02-15 at 12:21.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    uh bioenergija sasavim od toga kolko je ljudi koji navukuju druge ljude toboze nekkvim energijama
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #3
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jos nijesam upoznao osobu da nije religiozna a da vjeruje u bioenergiju, vjesticarenje, nadriljekarstvo i slicne gluposti. To ide u paketu.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  4. #4
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    U Crnoj Gori dosta prolazi rašljarstvo (kolokvijalni naziv, ima i "stručni", kojim ovi šarlatani vole da se podiče, ali sam nažalost zaboravio).
    In vino veritas

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    U Crnoj Gori dosta prolazi rašljarstvo (kolokvijalni naziv, ima i "stručni", kojim ovi šarlatani vole da se podiče, ali sam nažalost zaboravio).

    Radiestezija.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Hocete da mi kazete da niko od vas nikada nije salivao stravu, vezivao strunu itd Da mu nijesu pili snove, privijali kamenje i ostale fore To je narodni foklor i to postujem. Ali ljude koji uzimaju pare da "lijece" pa na osnovu placeba ubijaju ljude e to ne postujem i te bih ljude kao nekada vjestice spaljivao.

    U Srbiji je prije 7-8 godina donesen zakon koji brani sve vidove, gatara, vracara itd. Ali opet uvece na kablovskoj bar na 5-6 kanala koji gledaju mahom gastabajteri i zene im iz ex-yuge za 3ipo eur po minutu, vidi se tarot i vidoviti Milojko, Stanisha, Punisha itd. Ti su ljudi cak i pametni kada od ovaca uzimaju novce. Ali bilo je par slucajeva kada su ljudi koji bi imali maligni tumor, prestajali sa hemoterapijom i prodavali sve sto imaju jer im je ulivena lazna nada. To su vec tuzne price.


    Licno vjerujem u razne energije, moci kristala, razlicitih energija, kao i ljekovita svojstva odredjenih biljaka, meda itd. Ali ne toliko da bi otpisao medicinu zarad alternative.
    One Ring to Rule them all...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Radiestezija.
    Da, to je to.
    In vino veritas

  8. #8
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Kao neko ko je imao posla sa slicnima nadriljekarima moram reci da postoje cak i ljekari koji imaju zvanicnu licencu i rade u kojekavim klinikama a bave se tobos lijecenjem najtezih bolesti kao npr kancer sa nekim biljnim preparatima iz amazonije, Kine, Kube i slicnim glupostima koje prodaju ocajnim ljudima koji bi probali svaki nacin za sebe ili za bolesnu osobu.Moje iskustvo vam je ono sto se moze liječiti izlijecit ce vam jednako regularna medicina za ono cemu nema spasa ne postoji lijek koji moze pomoci nemojte bacati pare na kojekakve lazne ljekove i ne nasjedajte na lažna obećanja likova koji nemaju morala jer time nista necete postici osim sto ce te novcano pomoci razne hoštaplere i prodavače magle.
    Last edited by goldfinger; 01-03-15 at 15:58.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    To vam je isto ka sa lijekom za rast kose, da postoji neki koji djeluje, postojao bi samo taj jedan a ne gomila raznih jednako neuspješnih

  10. #10
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica; Montenegro
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije par nedjelja provalim slučajno da imam građevinski materijal (kamenje, 3x 8-10mm, prilično veliko za moje godine) u žučnoj kesi i par prijateljica spamovalo mater sa nekakvim zodeksom. Ugl. žena lijepo ode u nekakvu apoteku i kupi pakovanje. Za "tričavih" 50€ dobijate 140g najbljutavijeg čaja kojeg sam ikad pio (inače ovo je na popustu).

    Ugl. što mi je smiješno je da ga neki ljudi sa kamenom u bubregu hvale, ali samo doziranje gdje se preporučuje 3-4 čaše dnevno bilo bi blagotvorno sa bilo kojim čajem s obzirom da unos velike količine tečnosti pomaže kod kamenja u bubregu. E sad, sama cijena i činjenica da je "Alternativa Medica" odgovorna za većinu new-age bullshit ljekova kao zeolit i MMS, kao i za ovaj čaj, ne treba biti genije da zaključim da će mi od ovoga vjerovatno samo porasti uši... Ali eto, htio bih čuti kako se drugima pokazao ovaj odvratan čaj.

  11. #11
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od svega sto sam probao, jedino mi je akupunktura valjala.

  12. #12
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve zavisi ko i kako radi.Postoje ljudi koji zaista znaju sta rade cak i mogu to da dokazu.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mishko_ajkula View Post
    Od svega sto sam probao, jedino mi je akupunktura valjala.
    Do duše akumpuktura je jedina za koju se eksperimentima dokazalo da ima neka terapeutska svojstva iznad običnog placebo efekta i to u olakšavanju lakših bolova i za opuštanje stresa.

    Ništa drugo za sada nije pronađeno u vezi akumpukture.

    Quote Originally Posted by autoklimepg View Post
    Sve zavisi ko i kako radi.Postoje ljudi koji zaista znaju sta rade cak i mogu to da dokazu.
    Na primjer?

    Postoji nagrada od 1 milion dolara pa ako su uvjereni toliko neka se dokažu.

    http://web.randi.org/the-million-dollar-challenge.html

  14. #14
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Smatram da su ljudi danas mnogo više ugroženiji nego ikada. Onda kada naša medicina ne pomaže ili se osobe susreću sa neizlečivim bolestima, pribjegavaju alternativnoj medicini.

    Ljudima se kao suplement ishrane svašta može dati ( a od jednog doktora ajurvede pratila sma proces pravljenja istog) i brinem što ajurvedu prihvataju kao alternativnu medicinu. Čak trebamo biti veoma oprezni i sa uljima, jer je koža najveći organ koji ima visok nivo apsorcije.
    Na kraju sve vam se svodi na novac.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ne znam tacno ime covjeka iz maslina, uglavnom moj prijatelj je imao rak koze na ledjima, doktori su ga bukvalno otpisali bili, rekli mu jos 4-5 godina i to je to, on se kod ovog covjeka lijeci vec 15 godina i zdrav je kao drijen. Uz to ne ide cesto kod njega, mozda jednom u 2-3 mjeseca, ne naplacuje mnogo a desi se i da casti pregled.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,830
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Sto znam, pade mi na pamet, THC ulje, ulje iz mariuhane, znam dosta primjera dje je pomoglo. Klasicna medicina to ne odobrava, ljudi su pribjegli toj alternativnoj, muka nacerala i spasili se. Ima svakakvih lupeza i *****ra sto na placebo pare uzimaju. Ali kao i sve u zivotu, ne bih generalizovao.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo i u US homeopatija je dolijala. FDA bacila oko na ovu alternativnu granu medicine. Počela su saslušanja i testovi.

    https://www.sciencebasedmedicine.org...ng-before-fda/

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zašto ne postoji zavjera o postojanju ljeka protiv raka. Zanimljiv tekst koji raščlanjuje ovu teoriju zavjere u glupost kakva jeste.

    http://www.crediblehulk.org/index.ph...theories-fail/

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    vjerujem klasičnoj medicini a alternativnoj se nikad ne bih prepustila! Ali nikad! Ono što koristim, iako to ne smatram alternativnom medicinom, nego prirodnim lijekovima, to su razni čajevi koje su babe odvajkada znale zašto se koriste, ali samo kao dodatnu pomoć klasičnoj medicini....pošto imam HOBP (hr.opstr.bol.pluća) lično sam se uvjerila u moći bijelog sljeza kod razvodnjavanja sekreta, mješavine podbjela, bokvice i još nekih biljaka kod iskašljavanja, nema tog sintetičkog lijeka koji ima bolji terapeutski efekat...doduše, jedna tabeta je jednaka skoro par dana konzumacije čaja, ali svejedno,kad krene sekret, onda je gotovo, sve se razvodnji i lako se izbaci ...zatim žalfije kod bilo kakvog upalnog procesa u ustima...list kupusa i maslinovog ulja kod saniranja upale pluća i jakog bronhita, doduše uz jaku terapiju medicinsku, ali zbilja sjajno!
    Takodje, krompir za temperaturu i mljeveni korijen lincure-prijeki lijek za dijareju, kao i smokva, kivi, šljiva i groždje za opstipaciju. Limun i med za upaljene glasne žice i za bolno grlo....ovo koristim kao i obloge od domaće loze za upalu grla
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #21
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    vjerujem klasičnoj medicini a alternativnoj se nikad ne bih prepustila! Ali nikad! Ono što koristim, iako to ne smatram alternativnom medicinom, nego prirodnim lijekovima, to su razni čajevi koje su babe odvajkada znale zašto se koriste, ali samo kao dodatnu pomoć klasičnoj medicini....pošto imam HOBP (hr.opstr.bol.pluća) lično sam se uvjerila u moći bijelog sljeza kod razvodnjavanja sekreta, mješavine podbjela, bokvice i još nekih biljaka kod iskašljavanja, nema tog sintetičkog lijeka koji ima bolji terapeutski efekat...doduše, jedna tabeta je jednaka skoro par dana konzumacije čaja, ali svejedno,kad krene sekret, onda je gotovo, sve se razvodnji i lako se izbaci ...zatim žalfije kod bilo kakvog upalnog procesa u ustima...list kupusa i maslinovog ulja kod saniranja upale pluća i jakog bronhita, doduše uz jaku terapiju medicinsku, ali zbilja sjajno!
    Takodje, krompir za temperaturu i mljeveni korijen lincure-prijeki lijek za dijareju, kao i smokva, kivi, šljiva i groždje za opstipaciju. Limun i med za upaljene glasne žice i za bolno grlo....ovo koristim kao i obloge od domaće loze za upalu grla
    Само ћу из поста одвојити ово што си рекла, значи убола си суштину свега, а то је да се тако зове само због тога што је у ствари Алтернатива овој другој западној медицини.
    У ствари то и јесте и треба да се зове природна медицина, јер поента ње, а сад причам о људима који се професионално баве њом, и који завршавају студије на врло тешким факултетима, и пролазе исто што и студенти западне медицине, је да не лијече последицу, резултат, већ узрок болести, проблема и то методама које у процесу не уништавају тијело, значи природним методама , љековима, а не оним што у ствари чине љекови које ми данас већином користимо.
    Е сад само да се осврнем на уводни пост који пуца од незнања и читања разноразних глупости по интернету од стране људи који лобирају западну медицину и Фармацеутску мафију за коју надам се сви знамо колико је само моћна.
    И само да се ограничим, причам управо о људима , љекарима који школу завршавају за овакве ствари. Превараната има у свему у животу и не може се везати за нешто што људи дају 25 000 $ годишње( колико кошта година ових студија) да би завршили а онда их преварантима називали.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Last edited by nimfa; 10-07-15 at 01:29.
    Sate sate sate

  22. #22
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Ulazi li u oblik alternativne medicine onaj iz Tuzi sto namjesta zglobove i kosti? pa taj covjek me je spasio nekoliko puta.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  23. #23
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ulazi li u oblik alternativne medicine onaj iz Tuzi sto namjesta zglobove i kosti? pa taj covjek me je spasio nekoliko puta.
    Nije spasio samo onoga ko ne zna za njega. Jednom gledah kako naš vrhunski ortoped sa tehničarom pokušava da ženi namjesti iščašeno rame. To je bilo klasično srednjevjekovno mučenje. Nakon petnaestak minuta uzaludnog pokušavanja da joj vrate rame odustaše i zakazaše joj operaciju sjutra dan. Rekoh ženi da je povedu u Tuzi i traži Nikolu. Kakvu crnu operaciju.
    Inače, i njegov otac je znao tu vještinu. Dolazili su iz čitave Jugoslavije kod njega. Otac mi je pričao za slučaj sina visokog oficira JNA koji je bio nepokretan. Vodio ga je otac kod svih najvećih stručnjaka tog vremena i uzalud. Iz očaja ga je doveo u Tuzi pošto mu je neko rekao. Otac mi je bio prisutan kada mu je "namještao" kosti,legao ga iz kolica na zemlju i iscimao par puta da je pucalo kao iz pištolja. Rekao mu da malo odmori od bolova na zemlji i da ustane da hoda. Ovaj oficir mu nije vjerovao što priča. Kad ti je ovaj ustao i zakoračio otac mu se isplakao od sreće. Od tad je redovno obilazio Nikolinog oca, slao poklone, i na sahranu mu je bio.

  24. #24
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    850
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Nije spasio samo onoga ko ne zna za njega. Jednom gledah kako naš vrhunski ortoped sa tehničarom pokušava da ženi namjesti iščašeno rame. To je bilo klasično srednjevjekovno mučenje. Nakon petnaestak minuta uzaludnog pokušavanja da joj vrate rame odustaše i zakazaše joj operaciju sjutra dan. Rekoh ženi da je povedu u Tuzi i traži Nikolu. Kakvu crnu operaciju.
    Inače, i njegov otac je znao tu vještinu. Dolazili su iz čitave Jugoslavije kod njega. Otac mi je pričao za slučaj sina visokog oficira JNA koji je bio nepokretan. Vodio ga je otac kod svih najvećih stručnjaka tog vremena i uzalud. Iz očaja ga je doveo u Tuzi pošto mu je neko rekao. Otac mi je bio prisutan kada mu je "namještao" kosti,legao ga iz kolica na zemlju i iscimao par puta da je pucalo kao iz pištolja. Rekao mu da malo odmori od bolova na zemlji i da ustane da hoda. Ovaj oficir mu nije vjerovao što priča. Kad ti je ovaj ustao i zakoračio otac mu se isplakao od sreće. Od tad je redovno obilazio Nikolinog oca, slao poklone, i na sahranu mu je bio.
    Rasplaka i mene a liječenje biljem je po mom mišljenju mnogo bolje od ljekova ,mene su sredili lijekovima ! Ne znam je li ko čuo za "zavijanje želuca" za koje nezna današnja medicina ?

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 74
    Last Post: 12-09-14, 14:27
  2. Facebook ads ( vaša iskustva )
    By Merc in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 23-05-14, 09:08
  3. Vaša najgora date iskustva... :D
    By 11/11/11 in forum Ljubav
    Replies: 262
    Last Post: 14-04-14, 00:21
  4. Vaša iskustva Suzuki?
    By ksandermn in forum Automobilizam
    Replies: 6
    Last Post: 17-12-12, 20:50
  5. Poslodavci (vaša iskustva)
    By Dutch in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 27-03-12, 19:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •