Results 1 to 22 of 22

Thread: Amerikanci - good guys ili teroristi

  1. #1
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Amerikanci - good guys ili teroristi

    Nedavne borbe Amerikanaca su potegle mnoge teorije zavjere vezane za Al kaidu i naftu... Volio bih da cujem vasa misljenja o ovome... Siguran sam da je pokrenut mali milion thredova, ali isto tako sam siguran da se i vase misljenje makar malo promijenilo (ako ni zvog cega, onda zbog novih informacija)...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    Nedavne borbe Amerikanaca su potegle mnoge teorije zavjere vezane za Al kaidu i naftu... Volio bih da cujem vasa misljenja o ovome... Siguran sam da je pokrenut mali milion thredova, ali isto tako sam siguran da se i vase misljenje makar malo promijenilo (ako ni zvog cega, onda zbog novih informacija)...
    Demokratizacija IRAKA dosad je ubila preko 150.000 ljudi. I vrabcima je jasno da cilj Americke propagande i agresije nije bila demokratija niti unistenje hemijsko/atomskog oruzja (koje NIGDE nisu ni nasli) vec BRUTALNO osvajanje njihovih Naftnih izvora, i postavljanje marionetske Vlade. Neznam samo kako zemlja koja godsnje izdvaja milijarde dolara za obavestajnu agenciju moze na napravi ovakav propust. Sve sto su nesretni Iracani dobili je pritisak Amerike na zemlje poverioce da otpishu Iraku preko 60 milijardi spoljnog duga. Cime je ova exploatacija prosirena na shire razmere. Interesne zone u Iraku podeljene su prema broju vojnika koju su ucestvovale u agresiji, a naj usnije poslove sa Irackom naftom dobile su Americke i Engleske firme, dok su ostale zemlje (clanice NATO a) morale samo da poshalju svoje vojnike. Priche o njihovoj demokratiji i preventivnim udarima bice sve dok nedodje do nove polarizacije u svetu. Neznam oce li biti kasno za Iran kojem spremaju sankcije, ali posle par godina sankcija ubedjen sam da ce izvrshiti i demokratizaciju Irana, uz katastrofalne posledice za tu zemlju.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manace
    Demokratizacija IRAKA dosad je ubila preko 150.000 ljudi. I vrabcima je jasno da cilj Americke propagande i agresije nije bila demokratija niti unistenje hemijsko/atomskog oruzja (koje NIGDE nisu ni nasli) vec BRUTALNO osvajanje njihovih Naftnih izvora, i postavljanje marionetske Vlade. Neznam samo kako zemlja koja godsnje izdvaja milijarde dolara za obavestajnu agenciju moze na napravi ovakav propust. Sve sto su nesretni Iracani dobili je pritisak Amerike na zemlje poverioce da otpishu Iraku preko 60 milijardi spoljnog duga. Cime je ova exploatacija prosirena na shire razmere. Interesne zone u Iraku podeljene su prema broju vojnika koju su ucestvovale u agresiji, a naj usnije poslove sa Irackom naftom dobile su Americke i Engleske firme, dok su ostale zemlje (clanice NATO a) morale samo da poshalju svoje vojnike. Priche o njihovoj demokratiji i preventivnim udarima bice sve dok nedodje do nove polarizacije u svetu. Neznam oce li biti kasno za Iran kojem spremaju sankcije, ali posle par godina sankcija ubedjen sam da ce izvrshiti i demokratizaciju Irana, uz katastrofalne posledice za tu zemlju.
    Iznijecu misljenje samo povodom tvoje da amerikance zele brutalno osvajanje irackih naftnih izvora...za ostala pojasnjenja dosta stvari se mora ujedinit, tj. staviti u isti kontekst, a to je suvise broad tema... Na kraju, ne pravdam ni muslimane ali ni amerikance... i jedni i drugi grijese, ali su u nekim stvarima i u pravu..

    No sada, mislim da nisi u pravu kada govoris da us ameri zeljeli njihovu naftu.. Nesto drugo je posrijedi...Da je Bush stvarno htio naftu, mogao je da ishtampa milione i milione dolara i da kupi nafte koliko oce.. Naravno neki ce reci da taj novac nema pokrice, i da bi izazvalo negativnu inflaciju, ali samom kupovinom nafte taj bi novac dobio pokrice, jer bi nama tako dragi bush naftu iskoristio za jacanje ekonomije ili za sta li vec drugo... u najgorem slucaju doslo bi do pozitivne inflacije... Znaci ako nije zbog nafte, zbog cega li je? Amerika je IMPERIJA. sta je po definiciji imperija? Pa drzava oporezuje samo gradjane svoje zemlje, dok imperija kroz osvajanje ili dominantnost oporezuje druge zemlje... E pa, Amerika je oporezovala citav svijet... Jedini nacin da se kupi ili proda nafta je.. U DOLARIMA... Kada je Sadam (Sado) dosao na vlast imao je za obavezu da ojaca tadasnje trziste naftom (gdje je naravno kupo-prodaja samo u dolarima).. Medjutim, Sado se nakon izvjesnog vremena zajedno sa Iranom dogovorio da stvori novo naftno trziste (u Eurima).. Zasto ovo Amerikancima nije odgovaralo do te mjere da je napao naseg Sada? Pa zamislite da Japan oce da kupi naftu... On mora da zamijeni jene u dolare i da drze velike rezerve... Posto amerikanci imaju kontorlu nad svojim novce, prije zamjene novca, oni dizu vrijednost dolara (tako da za manje dolara mozes da kupis vishe)... Na taj nacin Japanci moraju da daju vishe jena za odgovarajucu svotu dolara... Kad se izvrshi izmjena, ameri obaraju vrijednost dolara kroz takse, kamate, stampanje bez pokrica... Upravo ta razlika izmedju visoke i niske vrijednosti dolara je Americka zarada (u ovom slucaju u jenima)... STvar je u tome sto se ovo nije desilo samo Japanu, nego svima koji su kupovali naftu (a znamo da je broj pozamasan)... Amerika je najvise zaradila na Evropi jer ona ima fixnu valutu... japanci mogu da odreaguju jer i sami mogu da mijenjaju vrijednost jena, te na taj nacin mogu ili da ublaze gubitak novca, ili makar da umanje zaradu Amera... Evropa ne moze nista da uradi...E sad ce neko da pita zasto su Englezi stali na stranu Amera? Prvo Englezi imaju dugorocno partnerstvo sa Amerima, posle WW2 imali su velika dugovanja Americi, iz cega je proizisla saradnja.. U tom trenutku Englezi su bili izmedju kamena i tvrdog mjesta, te su odlucili da budu uz pobednika, Ameriku, koja je ipak super vojna sila... E to sto su posle shvatili da su se zajebali...He, he...

    A razmislite samo o najvecem argumentu Amera za rat, to je terorizam... Osama je operisao jos od 1980, ali sve nekako lokalno i bez odjeka... Znate li da je Al-kaida uvjek bila ideologija.. Naravno u fundamentu jeste bila i teroristicka organizacija, jer je imala veze itd... ali razmislite samo koliko je ljudi prihvatilo njegove metode, bez ikakvog kontakta sa njim... Evo, Al-kaida je unistena, "baza" je unistena, nema vishe snage u Avganistanu, ali i dalje imamo teroriste koji koriste iste metodfe koje je koristio Osama... U pocetku osama je propagirao svoju snagu kroz "investicije", zatim i kroz masovne komunikacije.. Sve se polako spremalo, jos od 1970-1980 kada je u Saudi Arabiji doslo do pokusaja da se svrgne korumpirana porodica Saud. Medjutim, porodica Saud, jaca Vehabije, daje im vishe resursa, i tako ostaje na vlasti...Poslije toga, dolazi do masovne izgradnje muslimanskih skola, koje naravno propegiraju ugrozenost islama, i zlo Amerike... Te su skole otvorene svugdje, i djeca su ucena... Medjutim sve je ovo jos uvjek bilo tiho, cucalo je... Osama, kao glavni propagator napada kule bliznakinje, i na taj nacin njegova ideja Al-Kaidaism jaca.. Medjutim, cak i posle toga, njegova ideja, iako ojacana nije bilo dovoljno jaka da nanese nekakvo znacajno zlo... Osama je koristio islam da ojaca veze medju muslimanima, kako uceci siromasne da gledaju na Kur'an bukvalno, tako i govoreci da je za zlo koje ih je spopalo snasla Amerika... Medjutim, ovo drugo nije bilo dovoljno vidljivo... Amerika je znala da ako ce da se bori protiv terorizma mora da koristi balans izmedju tvrde komponente rata i meke komponente kulturnog uticaja.. A bilo kakva exercise samog rata, ce uciniti da se muslimani osjete jos ugrozenijim, sto bi naravno dovelo do jacanja ideje, i samim tim terorizma... Vjerujte, bili su Ameri svjesni ovoga, ali su ipak napali Irak... Sada se taj dio muslimana koji je donekle prihvatio ideju zaista osjeca ugrozenim i jaca nam terorizam.. Ovo samo dodatno jaca moju izjavu da je amerika napala irak zbog taksacije svijeta...
    Naravno kada se govori o teorijama zavjere ljudi zaboravljaju da je nemoguce pogoditi do tancina citavu teoriju, jer ni sami planeri (u ovom slucaju Ameri) ne znaju sta ce se dogoditi... Imaju osnovan plan, zarad odredjenog cilja, ali masu stvari se desi izmedju, te se planeri prilagodjavaju, ponekad situacijama povoljnim za njih, a nekad nepovoljnim..

    Zakljucak bi bio da su i Ameri i dio tih muslimana losi... Pitanje je ko je vishe u pravu, i ko ima vise prava.. To je naravno na vama da odlucite.. Samo je jedna stvar izvjesna... Da sva ova sranja, donekle zaista napadaju islam, jer ljudi misle da je islam agresivna religija... Sto nije tako... Ovo bi iziskivalo dodatnu poduzu argumentaciju, pa cu je skipovat... Samo bih rekao da se veliki dio muslimana (u samom Iraku ili Pakistanu ili Avganistanu) izjasnio ili da je za nove vlade (postavljene od Amera), a onaj dio koji jeste protiv amera, se izjasnjava da isto tako ne podrzava brutalne metode muslimana, jer su u suprotnosti sa onim sto kuran uci... Zasto se samo obraca paznja na onaj dio militantnih muslimana, a oni su svarno mali dio... Jer medju bilion i 200 miliona muslimana, VELIKA VECINA je za demokratiju i pravo ucenje kur'ana... Zasto? Pa americka propaganda, koja je ostavila velike impakte svuda po svijetu.. Naravno, ameri to rade zarad argumenta za sebe, da bi opravdali sebe, ali isto tako oni nisu svesni da pobudjuju mrznju medju ljudima koji nisu uopste dio svega ovoga.. kao kod zveka zivog.....
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    Medjutim, Sado se nakon izvjesnog vremena zajedno sa Iranom dogovorio da stvori novo naftno trziste (u Eurima).. Zasto ovo Amerikancima nije odgovaralo do te mjere da je napao naseg Sada? Pa zamislite da Japan oce da kupi naftu........
    Privreda Amerike je velika, snazna, jaka... ali se smanjuje uticaj i svodi se na dolar. Atomsku bombu bi sigurno lakse podnijeli od dolarske bombe kad bi OPEC odlucio da od sjutra fakture za barele ispostavlja u euro, a ne u dolare.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    Da je Bush stvarno htio naftu, mogao je da ishtampa milione i milione dolara i da kupi nafte koliko oce.. Naravno neki ce reci da taj novac nema pokrice, i da bi izazvalo negativnu inflaciju, ali samom kupovinom nafte taj bi novac dobio pokrice
    E ovo je stvarno novos' u ekonomiji. Kad sam poceo da citam recenicu, pomislio sam da slijedi nesto krajnje mudro o statusu dolara kao svjetske valute i odbrani njegovog kursa od strane azijskih izvozno orijentisanih ekonomije, prije svih Japana i Kine, sto bi vodilo prelivanju njihovih nacionalnih rezervi u dolarima u americki dzep, u sto bi neko i mogao da vjeruje, ali je ovo je stvarno... onako... mislim onako...
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  6. #6
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AtlantidiaN
    E ovo je stvarno novos' u ekonomiji. Kad sam poceo da citam recenicu, pomislio sam da slijedi nesto krajnje mudro o statusu dolara kao svjetske valute i odbrani njegovog kursa od strane azijskih izvozno orijentisanih ekonomije, prije svih Japana i Kine, sto bi vodilo prelivanju njihovih nacionalnih rezervi u dolarima u americki dzep, u sto bi neko i mogao da vjeruje, ali je ovo je stvarno... onako... mislim onako...
    Pokusali su Ameri i to sto ti kazes, ali im nije uspjelo... Plan im je bio da smanje uvoz iz japana, a povecaju izvoz, slabljenjem dolara u odnosu na jen.. Nije im uspjelo, i ljudi su pokusavali da objasne kako, ali na kraju jedini kvazi odgovori su bili ili da su japanci genijalci, ili da su amerikanci ovim potezom izgubili mogucnost stvaranja trzista u stranim zemljama (jer je dolar opao u odnosu na sve valute)... Muka mi da pishem..
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    Plan im je bio da smanje uvoz iz japana, a povecaju izvoz, slabljenjem dolara u odnosu na jen..
    Nisam ja o ovome (klasicnoj kompetitivnoj devalvaciji nacionalne valute) govorio, nego o tvom prethodnom postu, dje ti vidis nacin da potrosnja finansirana primarnom emisijom ne uzrokuje inflaciju. To jednostavno ne postoji.
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  8. #8
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AtlantidiaN
    Nisam ja o ovome (klasicnoj kompetitivnoj devalvaciji nacionalne valute) govorio, nego o tvom prethodnom postu, dje ti vidis nacin da potrosnja finansirana primarnom emisijom ne uzrokuje inflaciju. To jednostavno ne postoji.
    ali moze da dodje do pozitivne inflacije, ne?e to sam ja rekao...
    Son coeur est un luth suspendu;
    Sitot qu'on le touche il resonne.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    ali moze da dodje do pozitivne inflacije, ne?e to sam ja rekao...
    Moze ako je kontrolisana. Ali kjucno PITANJE ostaje da li su Ameri good guys ili bad guys. REZIME ukoliko zemlja ima NAFTU i popizde i sve isporuke fakturishu u EVRIMA imaju dobre sanse da budu proglasheni za nedemokrate ili cak teroriste.
    Zanimljiva koincidencija sa Iranom koji je odluchio da samo azijskim zemljama isporuchuje naftu. Ok tu bi i imali neku matricu ponashanja SAD ali sta je sa Belorusijom. Oni nemaju nafte a mislim da ce se i na njih zalecati. Kanda su Srbiju i Irak zamenili Belorusija i Iran :-) (sve koincidencije)
    Last edited by manace; 22-03-06 at 21:42.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHI
    ali moze da dodje do pozitivne inflacije, ne?e to sam ja rekao...
    Ako inflaciju prevedemo kao "obezvredjenje", jer je to znacenje koje joj daju ekonomisti, kako ti izgleda izraz "pozitivno obezvredjenje"?
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  11. #11
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pitanje je da li nafta planetarni resurs koji treba da koriste režimi fanatičnih terorista ili bogati zapad na kontrolisan način ... kad bi došlo do balansa pod kontrolom UN , manje bi se ratovalo a verski fanatici bi krenuli u školu ...

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Zelenika
    Posts
    215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Ameri brane svoje interese,ulazu u svoju vojsku mnogo,ne zaludu,uzimaju naftu od siromašnih arapa(mislim na vecinu stanovništva) i zajebavaju Japan i EU najviše preko valute -dolara.Za EU glavni problem jeste Engleska i njeno poltronstvo.Americi definitivno nije u interesu jačanje EU, sto se kosi sa mojim intereesima ,i prema tome,AMERI-BAD GUYS
    Poceli su prohtjevi da progresivno rastu,navikoh se ja na sapun i na zubnu pastu.

  13. #13
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    Pitanje je da li nafta planetarni resurs koji treba da koriste režimi fanatičnih terorista ili bogati zapad na kontrolisan način ... kad bi došlo do balansa pod kontrolom UN , manje bi se ratovalo a verski fanatici bi krenuli u školu ...
    Onda bi UN proglashene za teroriste jer menjaju njihov NACHIN ZIVOTA. Nezanosi se i nezasrtranjuj, sve je prolazno INTERES je VECAN

  14. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AtlantidiaN
    Ako inflaciju prevedemo kao "obezvredjenje", jer je to znacenje koje joj daju ekonomisti, kako ti izgleda izraz "pozitivno obezvredjenje"?
    Lat. rech INFLATIO znachi "Nadimanje" - u prevodu. Postoji stimulativna inflacija koja sluzi da bi se sprechilo trezurisanje novca, kako bi on u sto vecoj meri bio u opticaju.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manace
    Onda bi UN proglashene za teroriste jer menjaju njihov NACHIN ZIVOTA. Nezanosi se i nezasrtranjuj, sve je prolazno INTERES je VECAN
    Ja znam da je takav balans korišćenja planetarnih resursa trenutno utopija ... evo npr. sporazum iz Kjota koji Ameri neće da potpišu ... ma se nadam u razum dolazećih generacija, kad im izbor postane sasvim jasan ... ili balans ili kolektivni suicid ...

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Privreda Amerike je velika, snazna, jaka... ali se smanjuje uticaj i svodi se na dolar. Atomsku bombu bi sigurno lakse podnijeli od dolarske bombe kad bi OPEC odlucio da od sjutra fakture za barele ispostavlja u euro, a ne u dolare.
    Kako si ovo fino rekao, pa ni sam nijesi svjestan.
    Genijalno svaka cast
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by manace
    Postoji stimulativna inflacija koja sluzi da bi se sprechilo trezurisanje novca, kako bi on u sto vecoj meri bio u opticaju.
    Taj luksuz opet mogu priustiti samo oni sa malo jacom ekonomijom. Za male je to mac sa dvije ostrice i malo je primjera gdje se to nije zavrsavalo brzim devalvacijama....
    Dok je bila DM pricalo se da je vise onih sitnih novcanica bilo u opticaju na terenu bivsih SFRJ i Turske nego u samoj Njemackoj. Nije im to narocito smetalo sve dok se nije pojavio euro pa se to sve sjurilo u trezore i moralo zamijeniti.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Amerikanci ce imati nafte nedje do 2050 godine, to je ono sto imaju na svojo teritoriji, svoje zalihe. Poslije toga, nema vise Fosilnih goriiva. NAravno, pod uslovom da budemo zivi, jer oni vole da eksperimentisu sa naoruzanjem, a Istocne zemlje ne kaskaju za njima.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nema good guys - bad guys
    ima samo mnogo dolara i malo dolara
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    "Amerika" nema prijatelja, njome ce se samo okoristiti.

  21. #21
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own
    "Amerika" nema prijatelja, njome ce se samo okoristiti.
    Opasno je biti americhki neprijatelj. Jos je opasnije biti Americhki prijatelj.
    Hanry Kisinger

  22. #22
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Cool

    "We're all living in Amerika..." - Rammstein

    http://herzeleid.com/en/lyrics/reise_reise/amerika
    I am the one who locks.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. TeXtovi Pjesama
    By Insane in forum Muzika
    Replies: 136
    Last Post: 02-10-12, 13:44
  2. Teroristi i dalje u Bosni.. Kazu iz Bruxellesa
    By sh0cker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 15-11-04, 13:15
  3. Good bye Lenin!
    By Argonaut in forum Film
    Replies: 8
    Last Post: 12-10-04, 12:58
  4. Kako satanizovati Srbe - Slucaj Racak
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15
    Last Post: 09-02-04, 12:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •