Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 28

Thread: Republika-kratki clanak o Kosovu

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Republika-kratki clanak o Kosovu

    Da se covijek zapita je li istina sto Toma prica:

    Okupacija

    Nedavna izjava zamenika predsednika SRS Tomislava Nikolića da Narodna skupština Srbije treba da proglasi okupaciju ukoliko Kosovo dobije nezavisnost ustalasala je javnost. Isti stav izrazio je jesenas i vrh SPC, i patrijarh Pavle lično, ali bez većih odjeka.
    "Prkosni srpski junaci", očigledno, ignorišu posledice svojih dosadašnjih "junaštava". Oni su okupirani samo jednim likom Srba i Srbije. A šta je s ostalim
    Srbima i, uopšte, građanima Srbije? Zar nismo, i to već poduže, pod opsadom militantne ideologije i propagande koja je pokretala i vodila nedavne ratove a poraze u njima i dalje opravdava, čak ih slavi kao pobede, dok zločince proglašava za nacionalne heroje? Ova okupacija proizvodi duhovnu, emotivnu i moralnu otupelost, i skriva zahuktalo zaposedanje imovine koja se smatra "svačijom i ničijom".
    Unutarnja okupacija je stvarnija od pretnje spoljnom; bez suočavanja s njom nema ni govora o slobodi, ličnoj i nacionalnoj, ni o stvaranju drukčijeg lika Srba i Srbije..

    N. P.

    http://www.republika.co.yu

    Nadam se da ne bi jurisali i na nas ako se izglasa nezavisnost. Ne bi smjeli. Previse bi bilo rizicno.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i odgovora u vezi okupacije.

    Saopštenje za javnost povodom izjava o okupaciji Kosova

    Centar za mir i razvoj demokratije najoštrije osuđuje predsednika Vlade Srbije, SRS, SPS i Srpsku pravoslavnu crkvu zbog neodgovornih izjava o proglašenju okupacije Kosova ukoliko ono dobije status nezavisne države.
    Takve izjave, uključujući i eventualno donošenje skupštinske rezolucije koja bi sadržala ovakvu pretnju, ne samo da ne mogu imati pravno dejstvo, već dramatično urušavaju ugled sopstvene države. Za Srbiju i Crnu Goru ništa nije pogubnije nego pretiti novim ratovima, baratati agresivnim i neodmerenim izjavama u kojima se razbuktavaju nacionalizam i "planiraju" stogodišnji sukobi oko teritorija u našem regionu.
    U slučaju pogoršanja stabilnosti u regionu ovakvim neodgovornim izjavama delova Vlade Srbije i pojedinih stranaka Centar za mir i razvoj demokratije će pozvati civilno-društvene organizacije da brane teško stečeni mir na prostoru bivše Jugoslavije.
    14. februar 2006.


    Za CEMIR
    Dr Vesna Pešić
    Predsednica
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak

    Nadam se da ne bi jurisali i na nas ako se izglasa nezavisnost. Ne bi smjeli. Previse bi bilo rizicno.
    Na Ujedinjeno Kraljevstvo? Pa, ako bi Hrvatska, Slovenija, Austrija, Njemacka i Francuska dozvolile slobodan prolaz srpskoj vojsci... mislim da ne bi.

    Nema niti jednog trachka dokaza da je ikad iko u Srbiji razmisljao o napadu na CG, a prilika je bilo dovoljno, vojska je bila veca i nadasve, vodja je bio ludji.

    Radikali stalno kevcu, ali oni nisu Srbija. Niti su na vlasti u Srbiji, niti ce biti. Ima ih mnogo i previse, i da ih ima 2 za mene bi ih bilo previse (1 za muzej balkanskih strahota bi trebalo sacuvati), ali ima i paranoje po CG, da nam je da je mozemo izvozit, crnima kukavcima, svi bi se pozlatili.
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragi moj,

    Ovo su izjave koje se cuju iz vrha SPC, i iz usta samog patrijarha Pavla, tako pishe u tekstu. Zar ne mislis da je to zabrinjavajuce? Sve i da nece okupirati Kosovo krajnje je neodgovorno zastrasivati narod u Srbiji. Jer ovo dodje kao jos jedna prijetnja njima.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  5. #5
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja podrzavam ideju o okupaciji i neprihavatnje otimanja dela teritorije jedne suverene zemlje.
    E sad vajni Crnogorci recite mi zasto Kosovo moze da bude nezavisno ali ne Republika Srpska. Ista meta isto ostojanje u oba sluchaja 90% stanovnistva na referendumu bi glasalo za izlazak iz zemlje matice. A oba sluchaja udaljena su 80km vazdusne linije.
    Daleko od toga da se ja zalazem za prekrajanje granica, ja sam samo da isti zakoni vaze za sve narode, i zasto da na nama Srbima sprovode indijansku demokratiju koja je do sada vise puta potvrdjena. I zasto mislite da smo mi duzni da prihvatimo da budemo gradjani drugog reda ? Ubijas Srbe, par meseci u Hag i posle 3 meseca mozes u politiku (primer Haradinaja).
    Znam jachi su, moze im se, glasice odgovor ali zar nismo mi imali mnogo takvih primera kroz istoriju.
    Neka nam je bog u pomoc ako Kosovo dobije nezavisnost.
    Daleko od toga da prizivam rat ja samo ocu isto sto su drugi dobili ni manje ni vishe.

    PS sanse da Crnu Goru napadne Srbija iste su koliko i da vas pogodi meteor, zato neznam zasto stalno to pokushavate da potencirate.
    Last edited by manace; 21-03-06 at 10:30.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manace
    ja sam samo da isti zakoni vaze za sve narode, i zasto da na nama Srbima sprovode indijansku demokratiju koja je do sada vise puta potvrdjena.
    ...znam dva moguća odgovora :

    1. Svi vas mrze i sve je dio opšte svjetske (važnih država) zavjere ... ili
    2. Biće ste malo zaslužili? .... (bez obzira na motive) ...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Nadam se da ne bi jurisali i na nas ako se izglasa nezavisnost. Ne bi smjeli. Previse bi bilo rizicno.
    Уопште не мора да се јуриша. једноставно се прогласи окупација и Србија правно не призна отимање дела своје територије. Ни један метак не мора да се испали и вук сит и овце на броју.

    Прошло је време Милошевићевих исхитрених и бесмислених потеза.

    Радикале немам очи да видим и волео бих да уопште не постоје у Србији. Али они су ту и са њима се мора полако и паметно радити. Запад подржава радикалне политичке опције у Србији. Једино тако могу да нас натерају да повучемо погрешан потез.
    Главу дајем крајину не дајем ...

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glodur
    ...znam dva moguća odgovora :

    1. Svi vas mrze i sve je dio opšte svjetske (važnih država) zavjere ... ili
    2. Biće ste malo zaslužili? .... (bez obzira na motive) ...
    1. Ne glodure u politici nema ljubavi samo interesa, a interes je promenljiv i varljiv.
    2. Da li smo zasluzili??? nadovezuje se na odgovor br. 1.
    I da jesmo i da nismo Kosovo ce po svemu sudeci ako se ovako nastavi oduzeti ultrademokratskoj Srbiji, pa sve Gandija da stavimo za presednika sa majkama terezama u parlamentu i da svi zakoni ovozemaljski budu na nashoj strani, jer sila boga nemoli. Ja sam misljenja, ako je vec tako onda netreba ni malo da im olaksavamo, i nemirimo se sa svojom sudbinom (koju su nam drugi nametali) kao sto se NIKAD u svojoj istoriji mirili nismo.

    PS Glodure da je ostao Miloshevic na vlasti u Srbiji sta mislis koji bi Vam procenat EU trazila na referendumu. To ti jedan od svezijih primera kako je interes promenljiv.
    Last edited by manace; 21-03-06 at 13:20.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Уопште не мора да се јуриша. једноставно се прогласи окупација и Србија правно не призна отимање дела своје територије. Ни један метак не мора да се испали и вук сит и овце на броју.

    Прошло је време Милошевићевих исхитрених и бесмислених потеза.

    Радикале немам очи да видим и волео бих да уопште не постоје у Србији. Али они су ту и са њима се мора полако и паметно радити. Запад подржава радикалне политичке опције у Србији. Једино тако могу да нас натерају да повучемо погрешан потез.
    E bogUmi Honoljac po svim anketama radikali bi pobijedili da se sad odrze izbori u Srbiju.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Oce li mene neko reci, sta to SRS i Srbija uopste predlaze da se radi sa Kosovom? Imaju li nekog zvanicnog plana? Mislim, ako ne bi da bude nezavisno sta bi sa njime? Cinjenica je da 90% stanovnista Kosova ne zeli natrag u Srbiju, pod noz....
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cus veli "zapad podrzava radikalne politicke opcije u Srbiji".... a Homoljac oni se o jadu zabavise sa njihovim "radikalima" koji oce 19, a ne 18,6% kamatne stope, a ne da podrzavaju "srpske radikalne opcije"...

    I jako mi je simpaticno kad se o tome prica u mnozini, kao da nijesu svi proizvod iste velikosrpske matrice.... i velis polako sa njima i pametno. Jes jes, no ce za to trebat 5-6 generacija....

    Ono sto me, kad se teme tice, hrabri jeste da je svaka prica Toma Nikolica pala u vodu onoga trena kad je izgovorio. Sve cega su se dovatili propalo je, pa ce i ova najnovija kutara.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Oce li mene neko reci, sta to SRS i Srbija uopste predlaze da se radi sa Kosovom? Imaju li nekog zvanicnog plana? Mislim, ako ne bi da bude nezavisno sta bi sa njime? Cinjenica je da 90% stanovnista Kosova ne zeli natrag u Srbiju, pod noz....
    Prvo nebudi tako jadno tendeciozan, mogu ti postaviti par linkova sa rucnim radom OVK. Albancima se nudi visok (najvisi) stepen autonomije ali u okviru Srbije. Ali oni nikad to nisu ni hteli...............mislim prichu o ljudskim pravima ostavite za neinformisane gradjane Evrope, i poneke kvislinge, koji se 7 godina nisu setili da priznaju da Srpski narod na Kosovu zivi u GETOu sa manjim pravima nego li pas na ulici nekog grada.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    manace,

    da je neko klao, spaljivao, masovono ubijao moj narod ni ja ne bi htio drzavu sa njima ni po koju cijenu. Ne kazem da ni Albanci to nisu radili ali Srbi su sigurno zapoceli za vrijeme Miloseviceve kampanje.
    Dalje, te vase autonomije su se pokazale kao nikakve. Zasto bi Albanci prihvatili autonomiju sad, da bi im je neki naredni Milosevic ponovo ukinuo?!
    Najveci vas problem je sto vi jedino SRBE i pravoslavne priznajete i gledate kao gradjane Srbije. Albanci, Muslimani, Katolici... su gradjani drugog reda. To ce vas zakopati.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  14. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    manace,

    da je neko klao, spaljivao, masovono ubijao moj narod ni ja ne bi htio drzavu sa njima ni po koju cijenu. Ne kazem da ni Albanci to nisu radili ali Srbi su sigurno zapoceli za vrijeme Miloseviceve kampanje.
    Dalje, te vase autonomije su se pokazale kao nikakve. Zasto bi Albanci prihvatili autonomiju sad, da bi im je neki naredni Milosevic ponovo ukinuo?!
    Najveci vas problem je sto vi jedino SRBE i pravoslavne priznajete i gledate kao gradjane Srbije. Albanci, Muslimani, Katolici... su gradjani drugog reda. To ce vas zakopati.
    Pa zar nije bilo slicno u Bosni pa eto unitarna Bosna ko NIKAD. Kreces sa premisom, sta su Srbi to radili za vreme Miloshevica a ja te pitam da li znas da je OVK prvo smatrana za teroristicku organizaciju od strane SAD i sta bi ?? (promeni se interes)dolaskom R. Holbruka i ubijanjem policajaca i civila odanih Srbiji (bilo Albanskih ili Srpskih) dobismo patriote i ugrozene Albance KOJU SU BOJKOTOVALI DRZAVU SRBIJU IZ SVIH ASPEKATA (navikli ljudi da neplacaju ni struju ni porez ni NISTA a odrekli se uceca u politickom zivotu i skolstva) ali niko zbog toga nije bio ubijan. Smogni snage pa makar probaj da razmislish malo jer TREBAO Srbiji konflikt sa Albancima posle sankcija, unistene ekonomije koja je tek krenula da se oporavlja i sa milion izbeglica iz Krajine i RSrpske. Jer Rambuje nije evidentan primer sta se od pocetka htelo uraditi ????
    I sta sad. 250000 trajno proteranih nezanima nikog. Ono malo bede sto je ostalo svakodnevno se sikanira bez struje i osnovnih ljudskih elementarnih prava. I vishe me nervira sto to necete da vidite nego sto ste se zabrinuli kako ce jadni Albanci samo sa visokom autonomijom kakvu nema nijedna nacionalna manjina u evropi.
    Last edited by manace; 21-03-06 at 14:38.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Manace, pricom sta je uzrok, a sta posljedica i da li je to obratno ili bas tako, ne rjesava se nista i to sigurno nije put Srbije do povjerenja sa bilo kim. Najveci problemi za Srbe nastajali su onda kad su povjerovali da je onako kako vjeruju, a ne da je onako kako stvarno izgleda.
    Razmisli da li vam moze vjerovati narod za kojeg kazete da jedva ceka da napadne Crnu Goru, a jedini argument je to "sto znate". Kad su argumenti mrznja i zelja da se neko istjera, unisti.... kad se nastupa sa pozicije sile, onda tu prestaje i potonji tracak nade do pomirenja, povjerenje ili bilo cega civilizacijskog. Kad Srbi shvate da je Milosevic bio najveci neprijatelj prije svega srpskog naroda, kad Albanci shvate da su im najveci neprijatelji bas oni koji pale srpske crkve, protjeruju svoje vjekovne komsije..... onda ce to biti znak da ce se dogovor postici istog dana.
    Licitiranje zrtvama je odbrambeni mehanizam pravdanja ili samo znak da je nastupio prekid do sljedeceg "izravnavanja racuna" i to je bolesna teorija ma od koga dolazila i to nema nikakve nacionalne odrednice.
    U Njemackoj su ostrije kazne za propagiranje fasistickih ideja od bilo koje evropske drzave, a to je bas zbog toga sto oni znaju koja je to cijena "nacionalnih interesa".
    Balkanski pakao su zakuvali oni iz udobnih fotelja, a ispastaju oni naivni, neduzni i nemocni, pa sad ti isti iz udobnih fotelja opet operisu njihovom zlom sudbinom koju su im davno zakuvali. Pogledaj sa danasnje perspektive kome je najvise stetio donio rat u Krajini i da li bilo bolje da su svi ostali svojim kucama?
    Da li je bilo bolje razgovarati sa Vlasijem, Rugovom.... ili traziti Solevice, Bajramovice, Kertese.... Samo razmisli i pomisli da li je sve moralo biti kako je bilo, a ne trazi razloge i opravdanja zasto je tako bilo, a sve ostalo je "kolateralna steta".

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Dragi moj,

    Ovo su izjave koje se cuju iz vrha SPC, i iz usta samog patrijarha Pavla, tako pishe u tekstu. Zar ne mislis da je to zabrinjavajuce? Sve i da nece okupirati Kosovo krajnje je neodgovorno zastrasivati narod u Srbiji. Jer ovo dodje kao jos jedna prijetnja njima.
    Sramotno je, ali ne znam koliko je zabrinjavajuce. Jes da Pavle ima uticaj na Kostunicu, ali se potonji nije pokazao bas toliko suicidalnim otkako je na vlasti.

    Primjera radi, kad god u kosarkaskoj Goodyear ligi neki klub iz Srbije igra u Zadru, cijela sala, od prvog do zadnjeg sekunda, skandira "ubij, zakolji, da Srbin ne postoji" (sto je lako provjeriti pogledas li bilo koju tekmu), pa Srbi zbog toga nisu narocito na jade.

    Za zadnje dvije recenice se potpuno slazem sa tobom. Upravo to je najcrnje, drzati sopstveni narod u obmani i strahu zbog odrzanja na vlasti je bas onako u najboljoj tradiciji cistog slobizma.
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  17. #17
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Manace, pricom sta je uzrok, a sta posljedica i da li je to obratno ili bas tako, ne rjesava se nista i to sigurno nije put Srbije do povjerenja sa bilo kim. Najveci problemi za Srbe nastajali su onda kad su povjerovali da je onako kako vjeruju, a ne da je onako kako stvarno izgleda.
    Ja se slazem sa tobom HARI 1000% ali te pitam dali je u redu jednom narodu oduzeti SVE a drugom narodu dati sve. Ok Albanci kazu da su patili 10 god. pod Miloshevicem (i ja bi voleo da patim 10 god. i nista neplacam drzavi al ajde....). Ni Evropa NESME da prizna ljudski da sve sto su uspeli na Kosovu svodi se na getoiziranje jednog naroda i njegovo proterivanje. I to traje vec 7 god. ( a kraj se NI NE NAZIRE), a nagrada za njihov trud bice nezavisnost. Ja Hari 100 god. da zivim niti cu to moci da svatim (a evo i diplomirao sam), a niti ko Srbin moci da se pomirim sa tim.
    Mimo toga hari ja nigde nisam naveo da vama preti opasnost od Kosova (evo ti kao moderator nadji taj moj text). To su pre svega vashe pred refendumske parole za jednokratnu upotrebu koje se krecu u idiotskim granicima do toga da bi Vas cak na kraju eto mogla i Srbija okupirati (da ne upotrebim Kosovo). Ja sve sto pokushavam ovde da objasnim je to da princip NEPROMENLJIVOSTI granica (koji smo mi bolno nauchili) stiti podjednako sve i svaku drzavu (pa i Crnu Goru). Ako dodje do promena domino efekat u regionu i sire je neminovan, stim da se vec unapred pripremam da svatim da ce opet nas optuziti za sve.
    Last edited by manace; 21-03-06 at 16:42.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iskreno, situacija Srba na Kosovu jeste jeziva. Tacno je da zive u getoima strahujuci za svoje zivote, imanja. Njih je medjunarodna zajednica zaboravila, nemaju nikakvo povjerenje u beogradske politicare. Od pada Sloba i njihovog dolaska na vlast pokazali su se nesposobnim da ponude bilo kakvu konkretnu strategiju u rjesavanju polozaja Srba na Kosovu. Medjunarodna zajednica nije ucinjela nista da se izbjegli Srbe vrate svojim imanjima. Iako je Kosovo u administraciji UMNIK-a jos uvijek se desavaju protjerivanja, kamenovanja i ubijanja Srba. Tako ogorceni poceli su da se gade Kostunice i Labusa te su na izborima glasali ono zlo od Radikala. Medjutim, ne smije se zaboraviti da je znatan broj tih istih Srba apstinirao. Opet, medjunarodna zajednica je zaboravila i Albance, nakon sto im je obecala da ce im ispuniti zahtjeve.

    Ovo sto cini vlast, to jest Toma Nikolic, zajedno sa SPC i zamisli patrijarhom Pavlem ne vjerujem da odgovara ushima oca Save Janjica, koji odavno sluzbuje na Kosovu. On je u Decane, za vrijeme ubijanja Albanaca i etnickog ciscenja Kosova, od strane Milosevicevih vukova, stao u zastitu Albanaca, Roma , muslimana i Jevreja (jedna familija). Sklonio ih je u manastir, hranio, pomagao... . Njegova uloga u tim vremenima je bila visoko moralna. On se i izvinio javno Albancima za zla koje su Srbi pocinili, medjutim, otac Janjic nikako nije zadovoljan, da se sada, u miru, jos uvijek pale crkve, unistavaju groblja i spomenici srpske kulture, kamenuju i dizu u vazduh autobusi sa srpskim zivljem. Njegova je poruka da Kosovo moze biti demokratsko jedino ako se dozvoli povratak srpskim izbjeglicama.

    Citiracu;

    ''Nama je iskreno zao i razumemo bol koji su mnogi Albanci iz ovog kraja doziveli tokom rata. Sami smo bili svedoci tog stradanja jer smo nastojali da svojim komsijama pomognemo u nevoljama koliko smo mogli, obezbedjujuci humanitarnu pomoc i pruzajuci im zastitu u svom manastiru', rekao je Janjic.

    'Na zalost, nismo mogli da zaustavimo tragicne dogadjaje i promenimo opstu politiku tadasnjeg rezima, ali smo jasno dali do znanja da je politika nasilja sa bilo koje strane neprihvatljiva. Medjutim, stradanje Albanaca je prestalo, a Srbi i dalje stradaju, vec vise od pet godina. Nasa velika ?zelja je ne samo obezbedjenje pune zastite pravoslavnih svetinja, vec i omogucavanje povratka raseljenih i normalan zivot svih gradjana, bez obzira na naciju i veru. Jedino ce povratak i normalan zivot svih biti pokazatelj da je drustvo na Kosovu dozivelo istinski napredak', naveo je otac Sava Janjic na skupu u Decanima, navodi se u saopstenju manastira Decani.

    Citala sam i vrlo interesantnu prepisku izmedju Janjica i Keljmendija, doduse na engleskom. Mnogo je zla naneseno stanovnistvu Kosova, prvo Albanskom, od strane cjelokupnog srpskog zivlja, sa Kosova i iz Srbije ii te se rane tesko mogu zalijeciti. Sada Srbi stradaju i to lici na odmazdu, sto je, opet, suludno. Medjutim, i medju Albancima postoje oni koji jesu demokraticni, liberalnih shvatanja, a sto se njihovi glasovi slabo cuju to je druga prica.

    Procitajte Janjic-Keljmendi prepisku.
    http://www.opendemocracy.net/forums/...41999&tstart=0
    Last edited by cvrchak; 21-03-06 at 16:51.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by manace
    Mimo toga hari ja nigde nisam naveo da vama preti opasnost od Kosova (evo ti kao moderator nadji taj moj text). To su pre svega vashe pred refendumske parole za jednokratnu upotrebu koje se krecu u idiotskim granicima do toga da bi Vas cak na kraju eto mogla i Srbija okupirati (da ne upotrebim Kosovo). Ja sve sto pokushavam ovde da objasnim je to da princip NEPROMENLJIVOSTI granica........
    Nijesam ja rekao da si ti to napisao kao ni sto ne ocekujem da ce Srbija pokusati okupirati Crnu Goru.... Pisao sam o losem principu i losem nacinu do pomirenja i tolerancije bez ikakve zle namjere prema tebi ili bilo kom licno. Ako ja, ti i mnogi, mnogi drugi ne shvatimo da su nam ograniceni crtali, iscrtavali, odredjivali granice svakakvih granica ce biti sve vise i vise.

  20. #20
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Mnogo je zla naneseno stanovnistvu Kosova, prvo Albanskom, od strane cjelokupnog srpskog zivlja, sa Kosova i iz Srbije ii te se rane tesko mogu zalijeciti.
    Cvrchak reci nam broj poginulih Albanaca u tom periodu 1998-1999 ??? Broj poginulih Srba u istom i evo nemoras ja cu ti reci broj poginulih i nestalih Srba nakon 1999.
    Cisto da svedemo ovu diskusiju u neki sukob argumentima a da ja nebudem optuzen za veljeSrpsku propagandu.
    Last edited by manace; 21-03-06 at 17:17.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    menace,

    Zapravo, tumacis me na pogresan nacin. Ja nijesam za odmazdu, naprotiv. Samo prenosim ono sto mislim da se tamo dogadja.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Manace, pricom sta je uzrok, a sta posljedica i da li je to obratno ili bas tako, ne rjesava se nista i to sigurno nije put Srbije do povjerenja sa bilo kim. Najveci problemi za Srbe nastajali su onda kad su povjerovali da je onako kako vjeruju, a ne da je onako kako stvarno izgleda.
    Razmisli da li vam moze vjerovati narod za kojeg kazete da jedva ceka da napadne Crnu Goru, a jedini argument je to "sto znate". Kad su argumenti mrznja i zelja da se neko istjera, unisti.... kad se nastupa sa pozicije sile, onda tu prestaje i potonji tracak nade do pomirenja, povjerenje ili bilo cega civilizacijskog. Kad Srbi shvate da je Milosevic bio najveci neprijatelj prije svega srpskog naroda, kad Albanci shvate da su im najveci neprijatelji bas oni koji pale srpske crkve, protjeruju svoje vjekovne komsije..... onda ce to biti znak da ce se dogovor postici istog dana.
    Licitiranje zrtvama je odbrambeni mehanizam pravdanja ili samo znak da je nastupio prekid do sljedeceg "izravnavanja racuna" i to je bolesna teorija ma od koga dolazila i to nema nikakve nacionalne odrednice.
    U Njemackoj su ostrije kazne za propagiranje fasistickih ideja od bilo koje evropske drzave, a to je bas zbog toga sto oni znaju koja je to cijena "nacionalnih interesa".
    Balkanski pakao su zakuvali oni iz udobnih fotelja, a ispastaju oni naivni, neduzni i nemocni, pa sad ti isti iz udobnih fotelja opet operisu njihovom zlom sudbinom koju su im davno zakuvali. Pogledaj sa danasnje perspektive kome je najvise stetio donio rat u Krajini i da li bilo bolje da su svi ostali svojim kucama?
    Da li je bilo bolje razgovarati sa Vlasijem, Rugovom.... ili traziti Solevice, Bajramovice, Kertese.... Samo razmisli i pomisli da li je sve moralo biti kako je bilo, a ne trazi razloge i opravdanja zasto je tako bilo, a sve ostalo je "kolateralna steta".
    Eto, to je ujedno i moje razmisljanje.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  23. #23
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    .
    Citala sam i vrlo interesantnu prepisku izmedju Janjica i Keljmendija, doduse na engleskom. Mnogo je zla naneseno stanovnistvu Kosova, prvo Albanskom, od strane cjelokupnog srpskog zivlja, sa Kosova i iz Srbije ii te se rane tesko mogu zalijeciti.
    Ja neznam kako da dokazem a da nespomenem broj zrtvi sa obe strane da genocida na Kosovu nije bilo, da je problem ljudskih prava iskoristen samo kao paravan za etnicko ciscesnje i otimanje dela teritorije jednoj suverenoj zemlji. Sad vi mi nudite opciju da je to tako i da se mora prihvatiti. Prema tvrdnji Human right watcha (koji je sve sem pro Srpski) na Kosovu je ubijeno 4300 ljudi od strane Srpskih snaga (uzmite u obzir da se Vojska pichila sa OVK om de god ih je stigla). Licitirao sa pochetka nisam ja vec zapadne sile koje su procenjivale da je ubijeno prvo 250.000, pa 100.000 da bi se na kraju cifra spustila na 10.000 ljudi, a posle svih ovih godina ceo broj se sveo na 4300. Da se odma ogradim i da je 4 dece u pitanju bilo koje nacionalnosti Albanske, Srpske mnogo je... ali kvalifikacija da je bilo genocida i zlochina velikih razmera koje je ad hok i Cvrchak prihvatio i ide dalje sa tom "istinom" potpuno je neosnovana, a meni kao Srbinu i uvredljiva. (nebrini cvrchak navikli smo, ili makar ja). Sa druge strane od dolaska KFORA procenjuje se da je nestalo ili ubijeno preko 1500 Srba, uz chinjenicu da ih je 250.000 TRAJNO proterano. Za vreme bombardovanja NATO je ubio preko 1500 srpskih civila.
    Srbi cine zlocine a NATO greske moze se uzeti kao blazi rezime.
    Last edited by manace; 21-03-06 at 18:51.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manace
    100 god. da zivim niti cu to moci da svatim
    samo ti pitaj Moljca sto ti nije jasno...

    evo i diplomirao sam
    e, bravo...sad si, znaci, diplomirani...

    da se vec unapred pripremam da svatim ...
    s dobrim pripremama i trenerom kakav je Moljac, svatanje ti ne gine.
    samo hrabro...

  25. #25
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor
    samo ti pitaj Moljca sto ti nije jasno...
    e, bravo...sad si, znaci, diplomirani...
    s dobrim pripremama i trenerom kakav je Moljac, svatanje ti ne gine.
    samo hrabro...
    To monitore i nek si mu reko ali koja je poenta tvoje neprevazidjene mudrosti ???

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. TITO i njegove zene...
    By Jim Morrison in forum Istorija
    Replies: 21
    Last Post: 04-05-10, 17:23
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. Titova ispovest u Karadjordjevu 1979.
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 10-05-04, 19:57
  4. Malo 'nedavne' istorije!
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 13-04-04, 08:20
  5. Kosovo: mrtvi, duge cijevi, paljenje srpskih kuca
    By Apatrid in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 404
    Last Post: 03-04-04, 17:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •