Results 1 to 12 of 12

Thread: Problem Samsung S3

  1. #1
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    France
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Problem Samsung S3

    E sad jedno pitanje za momke koji se razumiju, djevojka mi ima S3 i sve radi ok, nikakvih problema nema kada je baterija puna e sada baterija dodje do 5% i onda nekad zakoci skroz i nekad trepere neke crte po ekranu i dok se ne izvadi baterija ne moze se izgasiti, e sad nekad izgura i do 1% i onda se to desi ali uglavnom fora je sto se desi uvjek. U cemu je problem? Baterija je skoro zamjenjena...
    Three Rulers. One Goal...

  2. #2
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    1,347
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa prije koliko si uzeo tu novu bateriju? Moze li biti da je do baterije da je i ta nova fals neki ?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    France
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Baterija je uzeta relativno skoro prije mjesec ipo. Bas ne znam sta moze biti, stara se bila nadusila i telefon je poludio gasio sve programe TuachWiz nije se moglo nista kad ga otkljucas sve zivo poludjelo, i onda zamijenimo bateriju i i dalje ista stvar i uradim Factory Reset i telefon proradi ali je sad problem ovo kad se isprazni do 5% zakoci sve mora se baterija vaditi da bi profunkcionisao. Sta li je zna li ko ?
    Three Rulers. One Goal...

  4. #4
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Podgorica, Tivat
    Posts
    1,373
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1. Vidi da li je zadnja verzija softvera. Ako ti provjera u tel ne da azuriranja, provjeri i na samfirmware.com da li postoji novija, jer nekad tel za odredjena trzista/operatere nece da se update-uju sami.
    2. U svakom slucaju, iako problem koji si opisao ne bi smio da se desava, treba izbjegavati da se baterija gura ispod 10-15%. Idealno cak ne ispod 20%.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    France
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma jok zadnja verzija official 4.3 sa sammobila... E sad jel se kome ovo desavali ima li ko rijesenje?
    Three Rulers. One Goal...

  6. #6
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Podgorica, Tivat
    Posts
    1,373
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze da bude da mu je na ploci neispravan neki dio (vjerovatno kondenzator) pa kad se baterija isprazni (i time spusti napon) da krene da budali. Ako je tako, tome nema spasa nego da se mijenja ploca. Meni se treperenje osvjetljenja u donjoj 1/3 ekrana desava na s4, ali stalno i jedva primjetno, to znam da mi je do flat kabla ili njegove veze sa maticnom/ekranom. To tvoje je nesto ozbiljnije.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    France
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Adriatic View Post
    Moze da bude da mu je na ploci neispravan neki dio (vjerovatno kondenzator) pa kad se baterija isprazni (i time spusti napon) da krene da budali. Ako je tako, tome nema spasa nego da se mijenja ploca. Meni se treperenje osvjetljenja u donjoj 1/3 ekrana desava na s4, ali stalno i jedva primjetno, to znam da mi je do flat kabla ili njegove veze sa maticnom/ekranom. To tvoje je nesto ozbiljnije.

    Kako se moze provjeriti to?
    Three Rulers. One Goal...

  8. #8
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Podgorica, Tivat
    Posts
    1,373
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poneseš u servis pa neka testiraju. Ako je do ploče, to se ne popravlja, nego se mijenja. Napravi backup prije nošenja u servis, jer zamjenom ploče gubiš sve što nije na memorijskoj. I memorijsku čuvaj kod sebe.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    France
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A da ne moze mozda biti i do softwera? Ili losa baterija? Jeste recimo kada je baterija pri kraju a igram neku igricu da ekran pocne da treperi kao neke linije po njemu, ali samo tamo oko 5% baterije...
    Three Rulers. One Goal...

  10. #10
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Podgorica, Tivat
    Posts
    1,373
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Do softvera ne baš, jer bi se onda uvijek javljalo, manje ili više primjetno. Do baterije isto može biti, probaj da zamijeniš sa nekim ko ima s3, pa vidi kako će se OBA uređaja ponašati.,

    Ako ti to ne pomogne pravo u servis.

    I nemoj više da trolluješ sa tom baterijom, banovaće te admin. Nekoliko odgovora si dobio, nismo mi ovdje vidoviti. Ovo ti je prijateljski savjet.
    Last edited by Adriatic; 18-02-15 at 11:17.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    France
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Adriatic View Post
    Do softvera ne baš, jer bi se onda uvijek javljalo, manje ili više primjetno. Do baterije isto može biti, probaj da zamijeniš sa nekim ko ima s3, pa vidi kako će se OBA uređaja ponašati.,

    Ako ti to ne pomogne pravo u servis.

    I nemoj više da trolluješ sa tom baterijom, banovaće te admin. Nekoliko odgovora si dobio, nismo mi ovdje vidoviti. Ovo ti je prijateljski savjet.
    A jesam nekoliko odgovora dobio i hvala brate. Ali sam htjeo vise misljenja da cujem, jer mi je frka za telefon. Imao sam na S3 moj slican problem pa je crkao, e sad nisu isti simptomi da se tako izrazim bili. A stvarno mi se ne bacaju pare na ovu krizu za jos neki tel. Tako da ono gledam ako ko ima resenje neko da se popravi ovo ili neko tacno da zna sta moze biti da ne gatam. Zato reko da se raspitam. Nista hvala ti pokusacu ovo, pa sto bude bude!
    Three Rulers. One Goal...

  12. #12
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Prvo odradi bekap. Drugo odradi root, da vidis kako ce da radi sa ne oficijalnim sistemom, ako bude isto onda napuni bateriju do 100% a onda je istrosi najbrze sto mozes, igrice ce pomoci najvise, dok se totalno ne isprazni, napuni ga onda do 30%, i koristi normalno, ako ti opet bude isto, 50% je do baterije. Zamijeni bateriju, i probaj, ako bude isti problem, maticna ploca je sigurno ostecena, pogotovo ako je tel stariji od 3 god.
    Last edited by BIGa; 18-05-15 at 19:48.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Samsung - Call log problem
    By mc_esseny in forum Android
    Replies: 3
    Last Post: 23-04-10, 15:03
  2. Samsung 2333HD problem
    By Voidgp in forum Hardware
    Replies: 13
    Last Post: 12-12-09, 19:17
  3. SAMSUNG SGH-J200 problem
    By muha in forum Android
    Replies: 2
    Last Post: 11-06-09, 09:30
  4. samsung U700 problem
    By Manager in forum Android
    Replies: 6
    Last Post: 10-01-09, 15:47
  5. Samsung m300 problem sa mms-om
    By Koma[MFHN] in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 02-12-07, 12:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •