Page 1 of 13 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 302

Thread: Vojna Buducnost CG !

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Vojna Buducnost CG !

    U PRIPREMI PLANOVI ZA BUDUĆU VOJSKU CRNE GORE

    Bez brodova i aviona
    Buduća crnogorska vojska imaće oko 2.400 pripadnika, sa obalskom stražom umjesto Mornarice i jednom helikopterskom jedinicom umjesto avijacije. To je predviđeno jednom od radnih verzija budućeg dokumenta kojim bi trebalo da se precizira model crnogorskih oružanih snaga poslije sticanja nezavisnosti.
    ---------------------

    Ja bas mislim suprotno. Kad pogledate, danas su u ratovima AFioni glavno oruzje! Dakle, zrtvovao bih tenkove i druge gomile gvozdja za nekoliko savremenih lovaca i bombardera.
    Sta mislite, koliko je vojnika dovoljno Crnoj Gori? Koliko je dovoljno da se ulaze u armiju?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Kad pogledate, danas su u ratovima AFioni glavno oruzje! Dakle, zrtvovao bih tenkove i druge gomile gvozdja za nekoliko savremenih lovaca i bombardera.
    Nema ovdje para za to. 2 aviona ti nicemu ne sluze, a sumnjam da bi i za toliko bilo para.

    Za ostala pitanja sumnjam da bilo ko ovdje moze da kaze sta bi trebalo. Teoretski, vojska treba da vrsi disuazivnu ulogu, a 2500 ljudi bas i nije neka prijetnja. Takoreci, kosta, a nicemu ne sluzi.

    Zato ti "pojma ne znam" Kad se ne bismo nalazili na Balkanu, najracionalnije bi bilo da uopste ne bude vojske.
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  3. #3
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Castel Nuovo
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AtlantidiaN
    Nema ovdje para za to. 2 aviona ti nicemu ne sluze, a sumnjam da bi i za toliko bilo para.

    Za ostala pitanja sumnjam da bilo ko ovdje moze da kaze sta bi trebalo. Teoretski, vojska treba da vrsi disuazivnu ulogu, a 2500 ljudi bas i nije neka prijetnja. Takoreci, kosta, a nicemu ne sluzi.

    Zato ti "pojma ne znam" Kad se ne bismo nalazili na Balkanu, najracionalnije bi bilo da uopste ne bude vojske.
    Ako se stvroi ta vojska da li to znaci da bi bio ukinut obavezni vojni rok?
    ...konzumiram viski i opojne droge i jebavam samo zene koje briju noge...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Treba formirat samo jaku TO nalik nekadasnjoj koja bi imala ulogu zastite granica zajedno sa postojecom granicnom policijom i nista drugo,ojacati,skolovati i posebno dobro obuciti policijske specijalne jedinice koje bi sluzile iskljucivo za smirivanje eventualnih nemira bilo kakve vrste kao i za protivteroristicka dejstva

    A to vojska...3000 vojnika 4000 2500... ne znam samo sto bi bili u stanju da naprave da ozbiljno dodje do sranja nekakvoga,ni oni ni niko.

    Lijepo je i napomenut da do dana danasnjeg nemamo profesionnalnu spasilacku sluzbu sirokog spektra dejstva....
    Last edited by Sidewinder; 20-03-06 at 18:31.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  5. #5
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crna Gora je premala da bi imala avijaciju. Sto zbog novca, sto zbog velicine teritorije. (vojnim avionima je zabranjeno da lete, nisam siguran ali mislim 50 km do granice). Cak i Hrvatska izbacuje RV i njeno nebo sada kontrolisu Italija i Austrija uz novcanu nadoknadu. Sa druge strane konfiguracija terena u CG je odlicna za PVO a. (protiv vazduzna odbrana). I to je relativno skup sport ali... da neduzim. Gneralno sa 2500 vojnika mozda je bolje da i nemate vojsku. Nije provokacija samo neznam sta ti ljudi uopste mogu da urade u nekom nedaj boze ratu protiv ijedne zemlje u okruzenju, sem nekih antiteroristickih dejstava ali to moze i policija da iznese.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder
    Treba formirat samo jaku TO nalik nekadasnjoj koja bi imala ulogu zastite granica zajedno sa postojecom granicnom policijom i nista drugo,ojacati,skolovati i posebno dobro obuciti policijske specijalne jedinice koje bi sluzile iskljucivo za smirivanje eventualnih nemira bilo kakve vrste kao i za protivteroristicka dejstva

    A to vojska...3000 vojnika 4000 2500... ne znam samo sto bi bili u stanju da naprave da ozbiljno dodje do sranja nekakvoga,ni oni ni niko.

    Lijepo je i napomenut da do dana danasnjeg nemamo profesionnalnu spasilacku sluzbu sirokog spektra dejstva....
    Objasni mi sidewinder kako bi izvrshio moblizaciju i naoruzo ljude iz magacina TO ako nisu prosli osnovnu vojnu obuku od makar 30 dana.???
    To je sociolisticka izmisljotina odbrane koja je na svim poljima podbacila, a slati ljude u rat bez vojne obuke isto je kao slati ovce na vukove. Sa druge strane ako mislite da udjete u EU granice moze da vam cuva samo pogranicna policija. Jedino neki Svajcarski model da primenite sa vikend ratnicima.(nema klasicne vojne obuke vec samo nekoliko dana u godini redovno uvezbavanje)
    Last edited by manace; 20-03-06 at 19:42.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ko ne 'rani svoju vojsku 'ranice tudju

    Sto se tice vazduhoplovstva platicemo vjerovatno Srbiji ili Italiji da nam nadzire nebo jer je RV skup sport.

    Bilo bi dobro da oruzane snage CG cine 6-8 000 vojnika (od cega polovina profesionalaca) uz vojni rok od najvise 3 mjeseca . Obalu bi mogli cuvati lako naoruzani patrolni camci, nekoliko raketnih topovnjaca i obalska artiljerija.

    Ja bih volio da se formira jedna oklopno-mehanizovana jedinica za zastitu Podgorice od oko 60-tak tenkova (M-84 i T-55) i borbenih vozila pjesadije koje bismo naslijedili od zajednicke armije. Artiljeriju bi takodje naslijedili ( visecjevni bacaci raketa OGANJ, haubice 122 mmm, topovi 130 mm, mozda neka NORA 152 mm, pvo topovi). PVO - modernizovane SA-6 kub, Sa-9, Sa-3, Strijele i Igle... Ruski moderniji raketni protivvazdusni sistemi kao npr S-300 , buk ili tor su efikasni ali mnogo kostaju - znaci zaboravite!!!

    E sad ove moje zelje ocito nemaju veze sa realnoscu jer ce nova CG armija biti izgleda malko bolje opremljenija za rat od policije. Bezveze.
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Hahaha! Atamane, tii bi nas do Zuba naoruza' !! :mrgreen:

    Mozda nam bas i ne treba nikakva vojska jer tesko da bi se sa 2000 vojnika i sa nekim jadnim naoruzanjem odbranili od bilo koga. Mogla bi da se ojaca policija i da se formira neki specijalni odred koji bi bio posjedovao teze naouruzanje.

    Na drugu stranu moze nam nekad i zatrebati vojska. Nek dodje do nekih granicnih incidenata (recimo da Albanija, Hrvatska, Srbija traze neki dio teritorije) i dok EU/USA ne rijesi taj spor tu teritoriju privremeno moze uzeti neka od nasih susjeda, jer mi ne bismo mogli da se odbranimo. To automatski otezava nasu situaciju u pregovorima jer tu teritoriju vise ne posjedujemo. Ne vjerujem ni da imamo previse para za lobiranja...
    Last edited by shrek; 20-03-06 at 21:05.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako od tih 2400 odbijemo kuvare, mehanicare, sanitarce itd. dobicemo jos manji broj borbenih jedinica, sve u svemu saka jada.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,139
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    GRAHOVAC: TREBA NAM OD 650 DO 1.100 VOJNIKA

    Savjetnik za bezbjednost crnogorskog predsjednika parlamenta, general Blagoje Grahovac smatra da je Crnoj Gori dovoljna vojska sa 650 do 1.100 profesionalaca, bez mornarice, borbene avijacije, tenkovskih jedinica i teške artiljerije.
    - Crna Gora nema potrebu da gradi vojsku na tradicionalan način, već prema izazovima i prijetnjama koje su moguće na ovim prostorima, ali i prema ekonomskim mogućnostima države. U dva posto bruto domaćeg proizvoda( BDP), koliko je standard u državama gdje želimo da se integrišemo, Crna Gora može za vojsku i sistem odbrane da izdvaja između 35 i 40 miliona eura godišnje. Ako se to raspodijeli na osnovne oblasti potrošnje - presonal, obuku i školovanje, naoružanje i vojnu opremu - onda možemo izvesti zaključak da Crna Gora može da ima između 650 i 1.100 vojnika - kazao je Grahovac za
    ---------------

    Ovo je vjerovatnije u drugoj fazi... s obzirom da se u startu nije moguće kurtalisati cijelog viška ...
    Inače, ovaj broj je dovoljan za dvije namjene ... nadzor granice i borba protiv terorizma ... Laki helikopteri i transporteri i sl.

    ...Za novi rat protiv NATO alijanse je ovo malo ...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Na drugu stranu moze nam nekad i zatrebati vojska. Nek dodje do nekih granicnih incidenata (recimo da Albanija, Hrvatska, Srbija traze neki dio teritorije) i dok EU/USA ne rijesi taj spor tu teritoriju privremeno moze uzeti neka od nasih susjeda, jer mi ne bismo mogli da se odbranimo. To automatski otezava nasu situaciju u pregovorima jer tu teritoriju vise ne posjedujemo. Ne vjerujem ni da imamo previse para za lobiranja...
    Ajde ne sprdaj se. Uz malo rakije nasi rezervisti zamalo ne stigose do Zagreba, a ti se bojis sta bi bilo kad.......
    Atamane, sa kim bi mi mogli ratovati da nam je sve to potrebno?

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ajde ne sprdaj se. Uz malo rakije nasi rezervisti zamalo ne stigose do Zagreba, a ti se bojis sta bi bilo kad.......
    Jes i onda su se otrjeznili i uvidjeli da nisu ni mrdali iz kasarne vec da su ratovali jedni sa drugima :mrgreen:

    A ja mislim da Ataman potajno planira 'vracanje' Skadra, Dubrovnika i vojnu zastitu u zamjenu za pare zemljama EX-Yu!! Velika Crna Gora je na pomolu!!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  13. #13
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Na drugu stranu moze nam nekad i zatrebati vojska. Nek dodje do nekih granicnih incidenata (recimo da Albanija, Hrvatska, Srbija traze neki dio teritorije)
    Mislim sta reci ??? Ne nemogu da verujem.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shto ne mozhesh da vjerujesh? Shto se zgrazhavash?

    Je li Tomo Nikolic prdnjavio nedavno kako bi se mogla pravit nekakva "srpska" drzhava u okviru CG kad se osamostali?

    $edi...

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Shto ne mozhesh da vjerujesh? Shto se zgrazhavash?

    Je li Tomo Nikolic prdnjavio nedavno kako bi se mogla pravit nekakva "srpska" drzhava u okviru CG kad se osamostali?

    $edi...
    Ma da eo opet 5 bataljon naoruzavamo, aj tamo miran iz Italije.
    Vi ste stvarno ugrozeni do bola.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sasvim je dovoljno pe'-shes' magaraca natovariti pushkama i mitraljezima i bocama rakije koji bi iznijeli teret na vrh planina. Pa bi vidjeli kako bi nas seljani branili. U nedostatku municije kamenje odroniti niz padinu. Ne magarce, no kamenje, jadan!!!
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  17. #17
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manace
    Ma da eo opet 5 bataljon naoruzavamo, aj tamo miran iz Italije.
    Vi ste stvarno ugrozeni do bola.
    Do bola, bole te kita! Nemoj da ti pucam u koLeno hshshshshs

    A najmiliji ste mi vi srbi od sve male djece

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Realno gledano, nama jedino od Srba moze da prijeti opasnost. Cim dodje neki novi diktator doci ce i planovi za 'povracaj' Crne Gore. Mada mi se cini da bi nas i ove samozvane demokrate poput Kostunice rado Silom ubijedile da smo Srbi i dio Srbije, no im ne moze biti.
    Hrvati nas nikad prvi ne bi dirali. Eh, da su nam Hrvati sa svake strane Banja bi nam bila!!! Mada i Albanija je do sad Fer prema nama!!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH
    Sto se tice vazduhoplovstva platicemo vjerovatno Srbiji ili Italiji da nam nadzire nebo jer je RV skup sport.

    Bilo bi dobro da oruzane snage CG cine 6-8 000 vojnika (od cega polovina profesionalaca) uz vojni rok od najvise 3 mjeseca . Obalu bi mogli cuvati lako naoruzani patrolni camci, nekoliko raketnih topovnjaca i obalska artiljerija.

    Ja bih volio da se formira jedna oklopno-mehanizovana jedinica za zastitu Podgorice od oko 60-tak tenkova (M-84 i T-55) i borbenih vozila pjesadije koje bismo naslijedili od zajednicke armije. Artiljeriju bi takodje naslijedili ( visecjevni bacaci raketa OGANJ, haubice 122 mmm, topovi 130 mm, mozda neka NORA 152 mm, pvo topovi). PVO - modernizovane SA-6 kub, Sa-9, Sa-3, Strijele i Igle... Ruski moderniji raketni protivvazdusni sistemi kao npr S-300 , buk ili tor su efikasni ali mnogo kostaju - znaci zaboravite!!!

    E sad ove moje zelje ocito nemaju veze sa realnoscu jer ce nova CG armija biti izgleda malko bolje opremljenija za rat od policije. Bezveze.
    Ja bi i podmornice kupila. Da osmatramo ajkule pa u njih udarit' prije no u otvoreno more zadju.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  20. #20
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Realno gledano, nama jedino od Srba moze da prijeti opasnost. Cim dodje neki novi diktator doci ce i planovi za 'povracaj' Crne Gore. Mada mi se cini da bi nas i ove samozvane demokrate poput Kostunice rado Silom ubijedile da smo Srbi i dio Srbije, no im ne moze biti.
    Hrvati nas nikad prvi ne bi dirali. Eh, da su nam Hrvati sa svake strane Banja bi nam bila!!! Mada i Albanija je do sad Fer prema nama!!
    Da ja znam istorija se ponavlja, i kroz istoriju smo uvek iste neprijetelje imali. Eo sad se prvi put preokrenulo pa ispade da planiramo i vojno da Vas okupiramo, i pravimo velje Srbiju. Albanija izjavljuje JAVNO da ne priznaje granice, mi stoka kojoj je am stavljen samo cutimo da ako malo normalnog zivota dobijemo. Da smo to izjavili vezano za Bosnu sutra bi nam sankcije uveli preventivne.
    U svakom sluchaju ocete u savez sa kosovom ako budete nezavisni vi i oni ???(ko sto predlozi Adem Demaci pa osta ziv)
    Kad vec nece Srbija onda njen bolji deo sto da ne.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Realno gledano, nama jedino od Srba moze da prijeti opasnost. Cim dodje neki novi diktator doci ce i planovi za 'povracaj' Crne Gore. Mada mi se cini da bi nas i ove samozvane demokrate poput Kostunice rado Silom ubijedile da smo Srbi i dio Srbije, no im ne moze biti.
    Hrvati nas nikad prvi ne bi dirali. Eh, da su nam Hrvati sa svake strane Banja bi nam bila!!! Mada i Albanija je do sad Fer prema nama!!

    sprdas li se to to obraza ti? Crnu Goru ce povratit vecinski hriscanski zivalj a ne srbi i neki buduci slobo.... sa kim cete vi vojsku pravit jadan nebio? sa saborcima, samirom, harisom, dinosom?
    vi dukljani bas imate talenta za pisanje bajkovitih i nebuloznih scenarija...previse gledas filmove shrek

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manace
    Da ja znam istorija se ponavlja, i kroz istoriju smo uvek iste neprijetelje imali. Eo sad se prvi put preokrenulo pa ispade da planiramo i vojno da Vas okupiramo, i pravimo velje Srbiju. Albanija izjavljuje JAVNO da ne priznaje granice, mi stoka kojoj je am stavljen samo cutimo da ako malo normalnog zivota dobijemo. Da smo to izjavili vezano za Bosnu sutra bi nam sankcije uveli preventivne.
    U svakom sluchaju ocete u savez sa kosovom ako budete nezavisni vi i oni ???(ko sto predlozi Adem Demaci pa osta ziv)
    Kad vec nece Srbija onda njen bolji deo sto da ne.

    Ma ne kazem ja da bi ste vi svjesno htjeli da nas povrijedite...Vi bi to odradili za nase Dobro!!
    Kosovo nema nikakve veze sa nama. To je zasebna drzava.
    Last edited by shrek; 20-03-06 at 22:00.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  23. #23
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Ma ne kazem ja da bi ste vi svjesno htjeli da nas povrijedite...Vi bi to odradili za nase Dobro!!
    Kosovo nema nikakve veze sa nama. To je zasebna drzava.
    hshshshshshshs

    A ne u ranu! Ne u ranu........

  24. #24
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Ma ne kazem ja da bi ste vi svjesno htjeli da nas povrijedite...Vi bi to odradili za nase Dobro!!
    Kosovo nema nikakve veze sa nama. To je zasebna drzava.
    Jeste.
    Nismo mi jednom, a niti je ovo prvi put da gubimo Kosovo.......Kao sto pre rekoh interesi su vrlo promenljiva stvar bilo nashe pa nije videcemo kako dalje.

    A za nashe dobro je da se vi otcepite pa da prestanete da nas maltretirate svojom gluposcu o ugrozenosti i da pocnete lakse da razvijate bratske odnose sa FBIH, Hrvatskom i Kosovom. Oni ce vam sigurno pomoci kad vas napadnemo.
    Last edited by manace; 20-03-06 at 22:05.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manace
    Objasni mi sidewinder kako bi izvrshio moblizaciju i naoruzo ljude iz magacina TO ako nisu prosli osnovnu vojnu obuku od makar 30 dana.???
    To je sociolisticka izmisljotina odbrane koja je na svim poljima podbacila, a slati ljude u rat bez vojne obuke isto je kao slati ovce na vukove. Sa druge strane ako mislite da udjete u EU granice moze da vam cuva samo pogranicna policija. Jedino neki Svajcarski model da primenite sa vikend ratnicima.(nema klasicne vojne obuke vec samo nekoliko dana u godini redovno uvezbavanje)
    Ja nisam reka da se ljudima da oruzje samo i posalju na granicu,naravno da obuka mora postojat,zvala se vojna policijska kako god.U krajnjem slucaju postoji pojam profesionalni vojnik

    Btw.. nisam do sad vidio te "podbachaje".
    Last edited by Sidewinder; 20-03-06 at 22:16.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

Page 1 of 13 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Fond CdMa, za buducnost Crne Gore
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 08-06-06, 12:27
  2. Buducnost Crne Gore i Kvislinzi
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 07-05-05, 02:13
  3. super liga
    By big giant head in forum Ostali sportovi
    Replies: 751
    Last Post: 04-10-04, 10:17
  4. A forum se zove Buducnost Crne Gore
    By Savindan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 11-05-04, 03:43
  5. Vojna tajna
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 20-03-04, 00:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •