Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 74 of 74

Thread: Struja se krade mobilnim telefonom i magnetom!?

  1. #51
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Napuni li se barem telefon?

    I am so post-rock I shit sad birds.


  2. #52
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Ima li ko ođe da ne krade struju...? Samo li vas čujem ponovo kako se žalite na stavke o gubicima na mreži...
    #fakenews

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,823
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ja se stvarno ne razumijem u kradju struje, a ako ti dokazas da magnet "prijenja" na staklo i onu alumijsku plocu sto se vrćela onda ces dobiti nobelovu nagradu. Najbolji jos plati ovim strucnjacima da ti flesuju brojilo pa nam javi koliko si ustedio.
    Moguće sa se stari satovi mogli varati na iljadu nacina, a i pored strasnih nasih strucnjaka najvise bio sistem na divljaka se prikljuciti na bandaru ili neki vod prije brojila.
    Sa starih satova se kralo na iglu.
    Zabodeš iglu i okreneš nazad brojeve koliko oćeš. Tako si tačno znao koliki će ti doći račun za struju..

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #54
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ja se stvarno ne razumijem u kradju struje, a ako ti dokazas da magnet "prijenja" na staklo i onu alumijsku plocu sto se vrćela onda ces dobiti nobelovu nagradu. Najbolji jos plati ovim strucnjacima da ti flesuju brojilo pa nam javi koliko si ustedio.
    Tvoja već standardna kontrirajuća narav i okretanje na sprdačinu onamo đe ne možeš reći ništa pametnije.
    Sa malo znanja kojeg imaš iz elektrotehnike i logika ti bude pogrešna. Taj magnet se nije prinosio da prijenja na bilo što već da poremeti statični magnetni fluks motora unutar brojila.


    Quote Originally Posted by Hari Krisna;3996435[COLOR=#333333
    Moguće sa se stari satovi mogli varati na iljadu nacina, a i pored strasnih nasih strucnjaka najvise bio sistem na divljaka se prikljuciti na bandaru ili neki vod prije brojila.[/COLOR]
    Jeste, i dan danas se tako najviše krade. Ali se tako lako i otkrivaju. Uvođenjem pametnih brojila koja vrlo često budu postavljena na stub takva krađa postaje sve teža.

    Što se tiče naših stručnjaka reći ću samo da ti ne zna što govoriš. Čas naše stručnjake hvališ, obično to bude na temu politike kad je riječ o obrazovanju a čas ih kudiš kao ovdje.
    Vidiš kako se ti svuđe navodno razumiješ pa i u elektrotehniku domaći stručnjače.

  5. #55
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cekajte, zar ova nova brojila nisu povezana direktno sa EPCG? Ako se desi neka anomalija, automatski se iskljucuje struja i ekipa izlazi na teren.
    Davor

  6. #56
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Cekajte, zar ova nova brojila nisu povezana direktno sa EPCG? Ako se desi neka anomalija, automatski se iskljucuje struja i ekipa izlazi na teren.
    Oni dobijaju signal da nesto nije u redu (obicno kad "šokirate" brojilo), ali se struja ne iskljucuje automatski, i ne izlaze momentalno na teren, nego kad budu u mogućnosti jer fizicki se ne mogu stvorit odma kod brojila.

    Postojala su brojila koja su se mogla zaglupit magnetom, opet ne sva. Tako i sad imaju vise vrsta brojila, meni su u zadnjih godinu 2-3 mijenjali brojila, zašto ne znam, ali svaki put je bio drugi tip brojila.

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Tvoja već standardna kontrirajuća narav i okretanje na sprdačinu onamo đe ne možeš reći ništa pametnije. Sa malo znanja kojeg imaš iz elektrotehnike i logika ti bude pogrešna. Taj magnet se nije prinosio da prijenja na bilo što već da poremeti statični magnetni fluks motora unutar brojila.
    Odma se vidi da strucno baratas i to magnetno polje se stvaralo kad se magnet ostavi u pojatu i naredi mu se dje da stvara magnetni fokus Objasni nam kako se to radilo jer tvoja strucnost će svakako dobro doći nama neznalicama.
    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Jeste, i dan danas se tako najviše krade. Ali se tako lako i otkrivaju. Uvođenjem pametnih brojila koja vrlo često budu postavljena na stub takva krađa postaje sve teža. Što se tiče naših stručnjaka reći ću samo da ti ne zna što govoriš. Čas naše stručnjake hvališ, obično to bude na temu politike kad je riječ o obrazovanju a čas ih kudiš kao ovdje. Vidiš kako se ti svuđe navodno razumiješ pa i u elektrotehniku domaći stručnjače.
    Ti se izgleda pomalo nerviras ????? Znam ja sta govorim samo tebi treba nacrtati pa se pitam da nedje nijesi iglom pokusao krasti struju i nastao kurslus??? Citaj polako da shvatis. Ne ktitikujem ja nase strucnjake niti ih omalovazavam samo kazem kad bi neko nesto tako znao zaposlio bi se u solidnu firmu i debele pare mlatio.

  8. #58
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ja se stvarno ne razumijem u kradju struje, a ako ti dokazas da magnet "prijenja" na staklo i onu alumijsku plocu sto se vrćela onda ces dobiti nobelovu nagradu. Najbolji jos plati ovim strucnjacima da ti flesuju brojilo pa nam javi koliko si ustedio.
    Moguće sa se stari satovi mogli varati na iljadu nacina, a i pored strasnih nasih strucnjaka najvise bio sistem na divljaka se prikljuciti na bandaru ili neki vod prije brojila.
    Hari, da znaš detaljno na koji princip rade stari satovi za struju, ne bi tako govorio. Moguće je na način kako si opisao, jakim magnetom, upravo na staklo, usporiti ili čak i (u zavisnosti od modela) totalno zaustaviti disk koji se okreće. Ne treba Nobelova nagrada za ovo.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Aluminijski disk se ne moze magnetom zaustaviti, a ja sam već rekao da se ne razumijem u kradju struje. Za sve treba literatura pa i za kradju struje za koju treba specijalni magnet i suknena carapa. Sve objasnjeno u detalje

  10. #60
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Aluminijski disk se ne moze magnetom zaustaviti, a ja sam već rekao da se ne razumijem u kradju struje. Za sve treba literatura pa i za kradju struje za koju treba specijalni magnet i suknena carapa. Sve objasnjeno u detalje
    Hari, upravo taj aluminijumski disk, se okreće pod dejstvom magnetnog polja koje se formira u samom mjernom uređaju (brojilu), jačina tog polja koje okreće aluminijumski disk je proporcionalna utrošenoj struji, znači više potrošnje - brže se okreće disk.
    Ukoliko postaviš dovoljno jak magnet možeš uticati na brzinu okretanja tog diska, u slučaju krađe, odogovara ti da ga usporiš, kod starijih modela je postoja i mogućnost da disk u potpunosti zaustaviš, dal dejstvom na sami disk ili dejstvom na neki od djelova mehanizma, zavisi od konstrukcije brojila (govorim o starim brojilima).

    Evo pogledaj demonstraciju ideje ovdje (nije jedini video):



    I ovo je zanimljivo:

    http://www.besplatnapravnapomoc.rs/2...nije-se-racun/
    Last edited by SpongeBob; 16-02-15 at 14:26. Reason: dodat link
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  11. #61
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Sa starih satova se kralo na iglu.
    Zabodeš iglu i okreneš nazad brojeve koliko oćeš. Tako si tačno znao koliki će ti doći račun za struju..

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    i onom plastikom od rendgen snimka. ubaci se nedje iza... sat vrti ali ne otkucava, tako nesto.

  12. #62
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i sledeci tekst je zanimljiv:

    "Covek je hteo da ti kaze ovo - strujomer radi tacno za ono sto je projektovan a to je naizmenicna struja cija je frekvenca tacno 50Hz. Ako se promeni frekvenca, ocitavanje na strujomeru vise nije korektno. Neki od digitalnih satova u uredjajima koji su konektovani na mrezu rade tako sto za referencu uzimaju frekvencu struje. Kada oni ne rade tacno, to znaci da ni frekvenca struje nije korektna a samim tim ni ocitavanje na strujomeru. Celu ovu pricu mi je jos pre 25 godina pricao covek koji je bio predavao elektricna merenja u elektrotehnickoj skoli. Povod je bilo moje pitanje zasto mi odjednom zuri sat na radio prijemniku a on je poceo da se smeje i rekao "Ne znas?! Pa zato sto te elektrodistibucija potkrada" i onda objasnio o cemu se radi."
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  13. #63
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Evo ko oće da sazna kako su radila stara brojila
    od 15 strane
    http://www.rgf.bg.ac.rs/predmet/RO/I...20energije.pdf

  14. #64
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  15. #65
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pametno brojilo je nazvano tako jer ima operativni sistem. Pristup operativnom se vrsi ili gore pomenutom sondom ili obicnim IP to AC konverterom ( utaknete ga u uticnicu i u njega utp kabal iz lap topa. Imate ih na ali jeftino. Malo hakovanja i przenje.

    clickprint i stampa se

  16. #66
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ip power line adapter. Tako se zove sprava. Tako i oni ocitavaju stanje.

    clickprint i stampa se

  17. #67
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    i onom plastikom od rendgen snimka. ubaci se nedje iza... sat vrti ali ne otkucava, tako nesto.
    Znam čovjeka koji na selu i dan danas koristi tu plastiku. Gledao sam svojim očima, ubaci plastiku u tanki otvor pri dnu sata i gura nagore. Sat odjednom prestaje da vrti i da otkucava. Ujutru samo izvuče foliju i tako u krug.

  18. #68
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,392
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Naravno da postoji aparat kosta da se kupi 250 eura,najvise lici na onaj elektro shoker,ugasi ti brojilao dok ga ti opet sa njim ne upalis,zadnjih 10 dana u mjesec ne diras ga,jer tada dolaze da ocitaju stanje sa njega i miran si. Inace vidim dosta glupih komentara tipa oni to odma primjete u centralu itd.. Oni samo mogu da registruju na kraj mjeseca za tu mjernu stanicu tipa 3.4 zgrade,da je "izdato" vise struje,nego sto je naplaceno. Dosta od mene.

  19. #69
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Plav
    Posts
    1,777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ugradiš fino grijanje bojlera na drva preko šporeta i rješen problem. Meni dolazi sjutra do 30e maximum :-)

  20. #70
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Treba nov šporet, instalacije itd pretpostavljam?

  21. #71
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Plav
    Posts
    1,777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zavisi koji sporet i sad imas. Ja sam ugradio na alfu onu stariju, kupuje se samo grijac, cijevove, novi bojler..grijac se ugradjuje u sporet dje ubacujes drva..Ali zato bojler je stalno pun vruce vode, ne mozes je potrositi i plus ti struja dodje do 30e maximum.. Sad sam kupio novi sporet za parno grijanje jer sam sa sjevera Tako da, sad se i bojler puni i plus imam grijanje kroz cjelu kucu, al naravno to je skuplja varijanta.

  22. #72
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    I koliko te to sve ispalo?

  23. #73
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je stara tema ali aktuelna interesuje me isplatili se ugradjivati ovaj bojler koji se grije preko drva? Ili mozda bolje ovaj aparat za redukciju

  24. #74
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SAŠA View Post
    Ovo je stara tema ali aktuelna interesuje me isplatili se ugradjivati ovaj bojler koji se grije preko drva? Ili mozda bolje ovaj aparat za redukciju
    Naravno, 3 godine imam taj bojler počinuo.

    Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 50
    Last Post: 28-10-10, 20:06
  2. I/K: Nosac za skije - za kola - sa magnetom
    By MarcoPolo in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 13-01-10, 18:00
  3. da li rapid krade???
    By swinger in forum Internet
    Replies: 37
    Last Post: 23-02-09, 02:07
  4. Ko krade pisma u crnu goru?
    By rapsod in forum Sve i svašta
    Replies: 46
    Last Post: 20-05-06, 19:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •