Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 58

Thread: Iseljavanje albanaca sa teritorije Kosova?

  1. #26
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Vidim neki uporedjuju Ks i Cg kao nebo i zemlju...
    Poredjenna radi,
    Policajac (najobicniji) na Ks ima 500e platu
    Vojnik 400e...svaki cin povecanje. Par cinova pa to naraste na 800e.
    Prosvjeta 400+

    Nes kafa u veoma uredjenim kaficima 50-70centi...
    Dojc kafa svudje po 50centi + dobijes kisjelu vodu uz istu...
    Hrana mnogo jeftinija nego u Cg.

    Kod nas plate iste...ako ne i manje... A cijene...svi znamo.

    Tako da ne bi bilo lose da se i nas 600k spakuje pa put Njemacke, Fr, ili Skandinavije...

    Ovdje nije dobro, samo se varamo da jeste.
    Ako su cifre tacne nama se isplati da idemo i na Kosovo.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  2. #27
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Od ideala se ne zivi. Sirotinja krece trbuhom za kruhom. Greota samo sto vuku malu djecu sa sobom u nadi da ce im to povecati sansu da ostanu negde u nekom azilu, duze od ostalih.

  3. #28
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gdje god dodje "americka demokratija" tu vise srece, radosti i zivota nema....

    Crna Gora, Kosovo, Srbija, Hrvatska, Rumunija, Bugarska, Libija, Tunis, Irak, Afganistan - you name it...

    U svim ovim kvazi drzavicama bolje receno americkim kolonijama i protektoratima, dobro zivi samo 1-2% stanovnistva koncentrisanih uz i oko vlasti, a ostali zive u najvecem mogucem siromastvu, kao robovi

    Pa jedna Hrvatska koja je navodno glavni saveznik Njemacke i Amerike na Balkanu , je vec sestu godinu u recesiji.

    Sta tek da kazemo za Albaniju koja je za 20 godina izgubila skoro 50% svog stanovnistva? 1991 godine Albanija je imala 3 miliona stanovnika a danas ih ima oko 2 miliona....

  4. #29
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Iako meni nije postavljeno pitanje, nadam se da ne zamjeras sto cu odgovoriti na njega.

    Radi se o tome sto nasi ljudi vec mahom i odlaze iz CG. Neko kod rodbine, neko samoinicijativno, neko da se skoluje. Ali to je neki taj maximum. Crnogorci imaju drugaciji mentalitet. Prvo sto se veliki broj nasih sunarodnika ne bi spustao na neke grane, recimo da spavaju njih 10 u sobi od 8 kvadrata, ili da jedu jednom dnevno.
    U pravu si. Sve je to do mentaliteta.
    Do sada smo po Vojvodini u blizini madjarske i hrvatske granice uglavnom vidjali okupljene Kurde, Avganistance, Sirijce, Somalijce i slične, kako sa ženama i decom vrebaju priliku da se kroz njivu, šumu ili preko reke prebace u Jevropu. Eto sad su im se poslednjih meseci pridružili i Albanci sa Kosova.

    To je očaj teško zamisliv. Spavaju po napuštenim objektima, slabo jedu danima, ne kupaju se nedeljama i mesecima u zavisnosti odakle dolaze.
    Kod nas je bio i rat, bile su i teške sankcije, ali nikad se tako nije bežalo u tudjinu, da rasprodaš sve i kreneš sa ženom i decom ilegalno preko grane, kroz neke šume i bespuća u strahu da te ne uhvate neki graničari. Čak je i izbeglička muka izgledala dostojanstvenija u odnosu na ovo.

    Inače, paradoksalno ali istinito, ovaj egzodus Albanaca je posledica Briselskog sporazuma izmedju Srbije i Kosova, na kojem je toliko EU insistirala.
    EU je godinama od Srbije tražila da se nekako omogući sloboda kretanja Albancima sa Kosova.Pošto Srbija ne priznaje Kosovo, niti kosovske dokumente, u Briselu je postignut dogovor da se na administrativnoj liniji izmedju Kosova i uže Srbije od strane srpske policije Albancima izdaje neki papir, koji im služi kao dozvola za prolaze preko Srbije. Od tada je krenuo ovaj egzodus.
    Do tada su kroz Srbiju mogli samo Albanci koji su se nekako dokopali srpskog pasoša.

    Inače, sve te šeme oko prebacivanja su već odavno razradjene. Uključena su čak i autobuska preduzeća iz Srbije, poput Niš Ekspresa.
    Ne odgovara Albancima sa Kosova da se prebacuju preko Crne Gore pa u Hrvatsku. Ta granica je uska, nezgodna za ilegalan prelazak i lako se kontroliše od strane policije.
    Najlakše im je ući u Srbiju pa onda mogu birati na koju će stranu ka EU. Uglavnom idu na Madjarsku, jer je tamo zgodna konfiguracija terena, a pomažu i kukuruz i pšenica kad stasaju.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Dacho ne dozvoljava Srbija vise da se ide preko madjarske, vracaju ih sa granicnog prelaza Merdare i onda preko albanije i CG traze nove puteve za emigraciju.


    -Kawcek druze. Citas li ti ovo sto pises ?

    Ako citas onda je moja predpostavka da nikada nijesi izasao iz sela u kom si rodjen jer da jesi onda ne bi stavljao Srbiju, Hrvatsku, Bugarsku i Rumuniju u isti kosh sa Afganistanom i Irakom.

    Nije tacno da u Hrvatskoj ili Bugarskoj ili Rumuniji a usudicu se da kazem i Srbiji dobro zivi samo 1-2% stanovnistva. Iako su Rumunija i Bugarska podaleko od standarda evropske unije, ali su i cijene daleko od evropskih prosjecne plate su 500 i 400 eura, dok sto se tice nezaposlenosti ona je u Bugarskoj 11% dok je u Rumuniji 6% sto ih stavlja ispred vecine EU zemalja kao sto su Irska, Spanija, Grcka, Italija, Francuska itd.
    U Hrvatskoj iako je kao sto ti kazes u "recesiji" proteklih 6 godina, prosjecna plata je preko 700eur, a nezaposlenost oko 16% sto je opet stavlja ispred dosta "razvijenih" zemalja.
    Prije nego sto pocnes i ti i drugi sa babskim pricama, koje se ujutro ispijaju uz kavu kada jedna od njih donese litar varenike svjeze pomuzene, pogledaj neke podatke, informisi se, nauci nesto pa onda mlati...

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Vidim neki uporedjuju Ks i Cg kao nebo i zemlju...
    Poredjenna radi,
    Policajac (najobicniji) na Ks ima 500e platu
    Vojnik 400e...svaki cin povecanje. Par cinova pa to naraste na 800e.
    Prosvjeta 400+
    Policajaca na Kosovu ima 9000, vojnika oko 4000 i neka bude da ima i jedno 100 000 ostalih zaposlenih u "drustvenim firmama", prosvjeta, medicina, opstine, sudovi itd. To je 115 000 ljudi koji imaju posao sa dosta dobrom platom za kosovske uslove. Oficijelno stopa nezaposlenosti na kosovu je 30.9% od RADNO SPOSOBNIH. Radno sposoban racuna se ne onaj koji je to vec koji ima radnu knjizicu, kao u CG pa je kod nas nezaposlenost 17%. Znaci studentni, invalidi, srednjoskolci, ljudi bez dokumenata i oni koji nijesu prijavljeni na birou rada, penzioneri(7% populacije 80-100eur penzija) ne racunaju se u ovo 30% Znaci da lagano ova cifra ide i preko 50% sto ce reci da nekih 900 000 osoba nema NIKAKVA primanja. A Kosovo ima najmladju populaciju u evropi a ti su ljudi gladni...

    Dzabe ti je onda da je dojc i 5c kad ti nemas da ga popijes, ili da je kilo mesa 2eur
    Last edited by Gandalf_White; 10-02-15 at 09:57.
    One Ring to Rule them all...

  6. #31
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    U Hrvatskoj iako je kao sto ti kazes u "recesiji" proteklih 6 godina, prosjecna plata je preko 700eur, a nezaposlenost oko 16% sto je opet stavlja ispred dosta "razvijenih" zemalja.
    Prije nego sto pocnes i ti i drugi sa babskim pricama, koje se ujutro ispijaju uz kavu kada jedna od njih donese litar varenike svjeze pomuzene, pogledaj neke podatke, informisi se, nauci nesto pa onda mlati...
    Iako nije upućeno meni...


    Gandalfe, lako je izguglati statistiku i pametovati po forumu + omalovažavati. Vidim iz priloženog da praviš nerealne konstrukcije jer tvrdnje temeljiš na crnogorskoj percepciji vrijednosti nesretnih 700 eura, pa tom logikom si siguran da i naše komšije s istim iznosom žive fantastično. Jasno je da nisi uzeo u obzir visinu PDV-a (nisi izguglao da je u HR među najvećima u EU) + hrpu drugih poreza i nameta (čiji se broj povećava na godišnjen nivou) koji još nisu aktuelni u CG. I tako sve zajedno vrijednost te prosječne plate se topi na nivo naše, a što je, složićeš se, miljama daleko od fantastičnog.
    Ali pričati o prosjeku kao nečem mjerodavnom je ..:lolblue:. Kad si tako dobro informisan, da li znaš iznose tzv minimalaca u HR i SR i koji procenat zaposlenih ga prima?
    The more things change, the more they stay the same.

  7. #32
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Kosovski Albanci nemaju izgleda za azil u Njemačkoj
    DW.de

    Tisuće državljana Kosova svakog mjeseca napuštaju svoju zemlju i odlaze u Njemačku. Manfred Schmidt, predsjednik Saveznog zavoda za migraciju i izbjeglice, govori za DW o mogućnostima da ti ljudi dobiju azil.




    Deutsche Welle: U posljednja dva mjeseca Kosovo je, kako se procjenjuje, napustilo više od 30.000 ljudi. Mnogi među njima žele u Njemačku, nadajući se boljem životu. Možete li potvrditi ove brojke – i je li nada tih Kosovara u bolji život u Njemačkoj opravdana?

    Manfred Schmidt: Brojke zaista mogu potvrditi; mi vodimo odgovarajuće statistike. Samo u prosincu i siječnju taj broj se gotovo utrostručio. Ako usporedimo 2014. i 2015. godinu, imamo stopu porasta od 572 posto. No, nada u bolji život u Njemačkoj nije opravdana. Postotak priznavanja zahtjeva kosovskih državljana za azil je jednak nuli. Mi smo promijenili postupak: zahtjevi kosovskih državljana imaju prioritet, pokušavamo da što brže donosimo odluke. Dogovorili smo se da po hitnom postupku izdajemo ukaze o prisilnom vraćanju u domovinu, što opet znači da će ti državljani dobiti zabranu ponovnog ulaska u čitav šengenski prostor.

    Kosovo važi kao sirotište Europe, sa stopom nezaposlenosti od 40 posto a Njemačka na određenim područjima nema dovoljno stručnjaka. Zar ti ljudi i pored toga nemaju šansu da dobiju azil u Njemačkoj?


    Iako zbog stanja u zemlji mnogi prosvjeduju, Kosovo se smatra sigurnom zemljom

    Ekonomska situacija na Kosovu je teška, to nam je poznato. Ali, siromaštvo, prema Ženevskoj konvenciji, nije razlog za davanje azila. Ni u Njemačkoj ni u drugim zemljama Europske unije to nije dovoljno za dodjelu statusa izbjeglice nekoj osobi.

    Kako izgleda postupak kada neki Kosovar dođe u Njemačku?

    Sada smo reagirali na posebnu situaciju. Postupak izgleda tako da se najprije na službenom mjestu utvrdi identitet, napravi sigurnosna provjera, osoba se fotografira, uzmu se otisci prstiju i onda donosimo odluku u roku od 10 dana. A to je negativna odluka, jer su zahtjevi za azil očigledno neutemeljeni – poslije toga tražimo od dotične osobe da napusti Njemačku, a ako to ne učini, ona biva prisilno vraćena.

    S čime ti ljudi trebaju računati kada dođu u Njemačku? Gdje stanuju dok ih ne izbace iz zemlje?

    Smješteni su u posebna prihvatilišta gdje čekaju dok se ne donese negativna odluka i odatle ne budu vraćeni na Kosovo.

    Oni u Njemačku često dolaze s djecom. Kakvi su uvjeti smještaja?


    Tražitelje azila se smješta i u bivše vojarne

    U spomenutim prihvatilištima su smješteni u zajedničke prostore koji su relativno tijesni. Tamo dobivaju i hranu. To nije dobar smještaj i ta prihvatilišta nisu hoteli. Za njih nema mogućnosti da trajno ostanu u Njemačkoj – bar ne dobivanjem azila. Ako netko hoće ovamo – pa i državljani Kosova – za to postoji legalna mogućnost, a to je dobivanje vize u vezi s radnim mjestom u Njemačkoj.

    Kosovo još uvijek pripada u nesigurne zemlje Balkana – za razliku od Srbije, Makedonije i Bosne i Hercegovine koje važe kao sigurne zemlje podrijetla. Ima li to ikakvog značenja pri rješavanju zahtjeva za azil koje podnose Kosovari?

    Nije Kosovo proglašeno nesigurnom zemljom, već su tri spomenute zemlje proglašene sigurnima. I u slučajevima te tri zemlje zahtjeve možemo rješavati brzo. Trenutno namjeravamo i Kosovo uvrstiti na popis sigurnih zemalja podrijetla. To nema utjecaja na rješavanje očigledno neutemeljenih zahtjeva za azil: njih ćemo sve redom odbiti.

    Pravnik Manfred Schmidt je od 2010. predsjednik njemačkog Saveznog zavoda za migraciju i izbjeglice.
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Iako nije upućeno meni...


    Gandalfe, lako je izguglati statistiku i pametovati po forumu + omalovažavati. Vidim iz priloženog da praviš nerealne konstrukcije jer tvrdnje temeljiš na crnogorskoj percepciji vrijednosti nesretnih 700 eura, pa tom logikom si siguran da i naše komšije s istim iznosom žive fantastično. Jasno je da nisi uzeo u obzir visinu PDV-a (nisi izguglao da je u HR među najvećima u EU) + hrpu drugih poreza i nameta (čiji se broj povećava na godišnjen nivou) koji još nisu aktuelni u CG. I tako sve zajedno vrijednost te prosječne plate se topi na nivo naše, a što je, složićeš se, miljama daleko od fantastičnog.
    Ali pričati o prosjeku kao nečem mjerodavnom je ... Kad si tako dobro informisan, da li znaš iznose tzv minimalaca u HR i SR i koji procenat zaposlenih ga prima?

    Statistiku je lako izguglati posto je lijepo raditi sa brojevima a ne sa rekla kazala.

    Sto se tice moje percepcije CG/Hrvatska, mogu da pricam jer sam cesto do braCke nam zemlje. Daleko je od idealnog ali se opet zivi bolje nego kod nas. A nemjerljivo bolje nego u Iraku i Afganistanu sa kojim je u isti kosh ubachena ova zemlja.

    Minimalna plata u Hrvatskoj je 400eur, sto je duplo vise nego u Srbiji i CG. Sto se tice PDV-a koji je veci nego kod nas za 6%, manji od Madjarske a veci od ostalih zemalja EU za po par procenata i tih ostalih taksi, to se nesto ne vidi po cijenama zivotnih namirnica koje su skoro iste kao i kod nas.
    Opet lishe Dubrovnika i Splita, ja nesto ne osjecam te takse posto mi je da popijem pivo u Zagrebu i u Podgorici ista cijena, prijatelji koji zive tamo placaju malo vecu rentu nego sto sam ja placao dok sam zivio u PG, rezije itd opet skoro iste a prosjecne i minimalne plate duplo bolje. Tako da sto se tice toga topljenja nesto i ne znam.

    Nijesam upucen koliko ljudi tamo prima minimalac ali garantujem da se sa minimalcem u HR bolje zivi nego kod nas ili Kosovu ili Iraku i Afganistanu.


    Isto tako ne volim kad mi neko stavlja rijeci u usta, posto nigdje nijesam rekao da se zivi fantasticno. Iznio sam ciste statisticke podatke svima dostupne, koje pokazuju jaz izmedju zemalja koje je doticni naveo. Cak sam rekao da je sve to podaleko od standarda EU. Ali kao sto su HR, Bugarska i Rumunija daleko od standarda EU, tako smo mi daleko od HR standarda.

    Quote Originally Posted by Kawcek View Post
    Gdje god dodje "americka demokratija" tu vise srece, radosti i zivota nema....

    Crna Gora, Kosovo, Srbija, Hrvatska, Rumunija, Bugarska, Libija, Tunis, Irak, Afganistan - you name it...

    U svim ovim kvazi drzavicama bolje receno americkim kolonijama i protektoratima, dobro zivi samo 1-2% stanovnistva koncentrisanih uz i oko vlasti, a ostali zive u najvecem mogucem siromastvu, kao robovi
    Evo mozda ce ti sad jasnije biti zbog cega sam ispisao sta sam ispisao...
    Last edited by Gandalf_White; 10-02-15 at 21:44.
    One Ring to Rule them all...

  9. #34
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Statistiku je lako izguglati posto je lijepo raditi sa brojevima a ne sa rekla kazala.
    Sto se tice moje percepcije CG/Hrvatska, mogu da pricam jer sam cesto do braCke nam zemlje. Daleko je od idealnog ali se opet zivi bolje nego kod nas.
    Da, očekivao sam 'turistički' odgovor... a ovdje je riječ o troškovima rezidentnih stanovnika, koji osim piva na ZG špici i kave na Stradunu tamo plaćaju i neku registraciju automobila, neku TV pretplatu i.... hrpu nekih drugih 'nevidljivih', kako god hoćeš, stvari, sa kojima se crnogorski novčanik u toj mjeri ili uopšte ne susreće ni na svom terenu. Kad se baci detaljnija analizira postaje više nego jasno da 400 ili 700 ili koliko god eura nema istu vrijednost u rukama rezidentnog stanovika HR i onog u CG.

    ali se opet zivi bolje nego kod nas.
    Na kraju ispada jednako.

    A nemjerljivo bolje nego u Iraku i Afganistanu sa kojim je u isti kosh ubachena ova zemlja.
    Ta paralela je zapravo adekvatna ako posmatramo neku širu sliku; u ovom slučaju to je planski ugušena privreda i svi resursi i potencijali - ili su predati u strane ruke - ili je njihova predaja stavljeni na čekanje + procenat siromašnih sa rapidnim rastom.
    (U taj koš je ubačan cijeli ovaj region, ne samo HR)

    Minimalna plata u Hrvatskoj je 400eur, sto je duplo vise nego u Srbiji i CG. Sto se tice PDV-a koji je veci nego kod nas za 6%, manji od Madjarske a veci od ostalih zemalja EU za po par procenata i tih ostalih taksi, to se nesto ne vidi po cijenama zivotnih namirnica koje su skoro iste kao i kod nas.
    Opet lishe Dubrovnika i Splita, ja nesto ne osjecam te takse posto mi je da popijem pivo u Zagrebu i u Podgorici ista cijena, prijatelji koji zive tamo placaju malo vecu rentu nego sto sam ja placao dok sam zivio u PG, rezije itd opet skoro iste a prosjecne i minimalne plate duplo bolje. Tako da sto se tice toga topljenja nesto i ne znam.





    Uzećemo u obzir da postoje određena odstupanja među gradovima unutar država i da ovo poređenje ne predstavlja jedinstvenu sliku, ali možemo reći da je najbliže odrazu pravog stanja i odnosa troškova života između ove dvije države.
    Last edited by starwalker; 11-02-15 at 03:47.
    The more things change, the more they stay the same.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja ti izmedju ostalog dadoh cijene stanarine i zivota a ti kazes turisticki. Cijene osnovnih zivotnih namirnica skoro su pa iste u NEturistickim gradovima kao i u CG.

    Registracija auta je JEFTINIJA nego u CG. Pa tako npr. registracija golfa 3 (da budemo skromni) kod nas kosta 186 eura dok u Hrvatskoj kosta 134eur. Ta Tv pretplata koju navodis je 7eur mjesecno, do skoro je imala i Srbija. Ali i mi smo do skora imali porez 1eur mjesecno na dopunu. Veliki broj ljudi to i ne placa. Ako cemo da bacamo neku detaljniju analizu hajde da budemo precizni. Ovaj sajt nije mjerodavan, posto izmedju ostalog cijene osnovnih zivotnih namirnica su iste ili 10-15% skuplje nego u CG.
    Uzmemo primjer cijenu interneta. Ja placam 40eur 5mbs i osnovni paket kablovske. Za 25 eur u hrvatskoj imam isto to. Prosjecni racun za struju je skoro isti kao ovdje.

    Jednostavno je pogledati da se potrosacka korpa u CG i u HR radi istom metodologijom pa cemo pregledati ovaj mali grafikon:




    Znaci razlika u potrosackoj korpi je nekih 20eur, dok je razlika u plati 250eur. Iako ni ovaj sajt nije mjerodavan to je to otprilike. Potrosacke korpe su skoro iste a razlike u platama skoro duplo vece.

    Sto se tice planski ugusene privrede, porediti Hrvatsku sa CG ili bilo kojom zemljom regiona lise sa Slovenijom je kao poredjenje zivota u CG i Kosovu... Hrvatska je opet za razliku od vecinu ex juge odradila najbolje privatizacije (jesu zaduzeni do grla) ali to je to. Opet ne zivi se idealno, ali isto tako nije lose kao sto se pokusava predstaviti, ipak je to EU
    One Ring to Rule them all...

  11. #36
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Montenegro
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    nije lose kao sto se pokusava predstaviti, ipak je to EU
    To što je Republika Hrvatska u EU nije uopšte mjerodavno za kvalitet života. Pa i oni su imali dosta pljačkaških privatizacija, a nešto ne cijenim da se građanstvo hvali dobrim standardom preko interneta.

    No, kako god, treba prvo otići i živjeti tamo, pa onda pričati.

  12. #37
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ova pojava, izgleda ne gubi na intezitetu?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Siguran sam da se u Hrvatskoj bolje živi nego u Crnoj Gori, ali u prilično čestoj komunikaciji sa prijateljima iz Zagreba i Splita stičem utisak da kukaju više od nas.
    ---
    Što se životnih uslova na Kosovu tiče, ne bih volio da je nama dobro koliko i njima bez obzira na to što je tamo kafa 0.5 €

  14. #39
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ta Nemacka je uz SAD bila jedan od najvecih zagovornika nezavisnog Kosova, kada su mogli da im stvore drzavu na tudjoj teritoriji mogu sada i sve lepo da ih prihvate i obezbede. "Drzava" koju vode bivsi UCK teroristi i ne moze biti nista drugo nego crna rupa kriminala i korupcije mada nismo ni mi nesto previse bolji po tom pitanju samo sto ne bezimo ovako u zbegovima kao oni. Samo sto oni zavrsili ili ne u Nemackoj ce se svakako siriti jer se nece smiriti dok svoj vekovni cilj ne ostvare. Po novinama citam da im Srbi vec prodaju stanove po Nisu a kasnije ce ti isti vikati "Jug Srbije je srce Srbije". A Nemacku ce svakako preplaviti Turci ako ne Albanci.

  15. #40
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vidim, ova pojava ne da ne gubi na intezitetu, već je postala, normalna stvar, mediji o tome ka o vremenu, oblacno, sunce???
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  16. #41
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Nikšić
    Posts
    698
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Normalno da ce im se takve stvari desavati kad forsiraju po 11 djece u porodici iako nemaju mogucnosti da 2 izdrzavaju. Pa ih salju u inostranstvo, i onda se pomazu. Ali to vise ne prolazi, natatalitet im je naglo opao. Cak koaovski Srbi imaju veci natalitet od njih. I dosla im voda do poda, pa sad bjeze. A niko nece da ih primi. Sad ne znam kako misle da opstanu...
    To za Srbe u Nisu je laz, ne mogu ni granicu da predju a kamoli sta drugo. U svoj kavez su upali. Nema vise da se zivi na tudjoj grbaci.
    Last edited by Stawrony; 21-02-15 at 12:36.

  17. #42
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    rekoh, ovo ne gubi na intezitetu, nego poprima karakteristike redovne, tkz. "normalne" pojave, po medijima...
    isto tako, pominje se i organizovani prevoz od granice kosova do granice sa madjarskom i druge varijante, preko i kroz druge države.

    Vazda li je bilo ljudi koji hoce da zarade na brzinu i na tudjoj muci.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  18. #43
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    rekoh, ovo ne gubi na intezitetu, nego poprima karakteristike redovne, tkz. "normalne" pojave, po medijima...
    isto tako, pominje se i organizovani prevoz od granice kosova do granice sa madjarskom i druge varijante, preko i kroz druge države.

    Vazda li je bilo ljudi koji hoce da zarade na brzinu i na tudjoj muci.
    Jok, no će ih voziti za džabe.

  19. #44
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Jok, no će ih voziti za džabe.
    Čuh priču danas, da su uhapsili lika koji je vozio ove "iseljenike" i kao trebala valjda policija da ga uhapsi ili tako nešto,
    međutim čovjek valjda bio taksista, a izgovor mu bio "ja sam sve lijepo vozio prema taksimetru!"
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  20. #45
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Čuh priču danas, da su uhapsili lika koji je vozio ove "iseljenike" i kao trebala valjda policija da ga uhapsi ili tako nešto,
    međutim čovjek valjda bio taksista, a izgovor mu bio "ja sam sve lijepo vozio prema taksimetru!"
    Pa normalno...Nigde ne piše da ne smeš u auto primiti Albance sa Kosova. Daleko bilo...
    Prevoze taksisti i ilegalce iz Avganistana, Somalije, Kurdistana...Nije na njima da utvrdjuju kako su dotični ušli u zemlju,kontrolišu im dokumente i ispituju gde su pošli.
    A ovi Albanci su svi uredno i legalno ušli u Srbiju.

  21. #46
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Da im mi pošaljemo našu vladu da im podigne standard na nivo Crne Gore ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #47
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    54-voro u jedan kombi, ima li ovome kraja?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  23. #48
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Vratio se Seselj, panika ih je dovatila . . .

  24. #49
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čuh da su poginule neke izbjeglice, valjda ih voz udario dal u Makedoniji,
    nego jesu li izbjeglice sa Kosova ili koje drugo?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    sirija
    One Ring to Rule them all...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Položaj Albanaca u Crnoj Gori
    By Stradivari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 81
    Last Post: 04-07-13, 16:36
  2. Masovno iseljavanje iz Srebrenice
    By Edgar in forum Politika generalno
    Replies: 146
    Last Post: 22-03-10, 14:07
  3. „Turci su se povampirili. Hoće srpske teritorije“.
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 3
    Last Post: 07-06-05, 10:50
  4. rezultati popisa: Srbi vecina na 70% CG teritorije
    By Njegus in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 38
    Last Post: 29-12-04, 09:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •