Page 3 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 270

Thread: Epska fantastika

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Je li čemu Skot Linč i njegov Gentleman bastard serijal? Neđe sam ufatio kratku preporuku za "sve fanove pc igara poput Thief i Dishonored", pa mi se učinjelo interesantnim.

  2. #52
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    pored crkve, pa desno
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jeste, jeste... To je baš ovo o Loku Lamori
    Play for that money boys, play for that money, fuckin' money

  3. #53
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Kupio me Bret pustinjskim kopljem. Prva knjiga mi je bila zanimljiva, ali blijeda, druga je vec mnogo MNOGO bolja!

  4. #54
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Kupio me Bret pustinjskim kopljem. Prva knjiga mi je bila zanimljiva, ali blijeda, druga je vec mnogo MNOGO bolja!
    Ja sam na kraju trece knjige "Suncani rat" poludio. Nijesam mogao da vjerujem u kom momentu se knjiga zavrsava.

    Na svu srecu nadjoh na netu prvo poglavlje cetvrte knjige, a koje je vjerovatno objavio da ga ne bi ljudi lincovali :-D

    Meni je i prva knjiga bila OK potpuno. Ambijent u kom radnja pocinje....wtf.

  5. #55
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Karakterizacija likova mi je bitna, u prvoj nije bila na nivou. Nije mi se svidjelo ni kidanje radnje kao na trupici da bi se oreslo na drugog lika kad procitam trecu javljam ti se za objasnjenje

    Sent from my Letv X500 using Tapatalk

  6. #56
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    pored crkve, pa desno
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Konačno završih prvu polovinu Točka vremena. Moram da priznam da je ispod očekivanja.
    Prve tri knjige sam praktično progutao, a onda je krenuo sa opisima u nedogled. Lagano je mogao naredne četiri da skupi u dvije, samo da je malo manje pažnje poklanjao čipkama na haljinama i ženskim pantalonama.
    Još jedna stvar mi je recimo malo zasmetala, a to je karakterizacija ženskih likova. Ne znam kako je uspeo da svaku napravi totalno nezanimljivom ili iritirajućom, a i poglavlja njihova su najslabija karika knjige.

    Ostaje mi još sedam knjiga, pa da vidimo...

    Послато са ME173X уз помоћ Тапатока
    Play for that money boys, play for that money, fuckin' money

  7. #57
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Ne znam cemu usiljeno prosirivanje. Je li bret odlucio koliko ce biti knjiga? Nema toga mozfa koji moze 14 knjiga od 1000 strana napisati zanimljivih.

    Sent from my Letv X500 using Tapatalk

  8. #58
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Voidgp View Post
    Konačno završih prvu polovinu Točka vremena. Moram da priznam da je ispod očekivanja.
    Prve tri knjige sam praktično progutao, a onda je krenuo sa opisima u nedogled. Lagano je mogao naredne četiri da skupi u dvije, samo da je malo manje pažnje poklanjao čipkama na haljinama i ženskim pantalonama.
    Još jedna stvar mi je recimo malo zasmetala, a to je karakterizacija ženskih likova. Ne znam kako je uspeo da svaku napravi totalno nezanimljivom ili iritirajućom, a i poglavlja njihova su najslabija karika knjige.

    Ostaje mi još sedam knjiga, pa da vidimo...

    Послато са ME173X уз помоћ Тапатока
    Moram da se složem sa tobom u pogledu opisa. Baš me čudi da ga izdavači nijesu malo sasjekli. Svaki put kada ih uvede u telaranriod, posebnu pažnju posveti garderobi sa minimum 3 preobuke. A jesu i malo iritantne, zbog feminizma mada meni ta poglavlja i nijesu bila toliko nezanimljiva. A čovjeku se mora priznati da dobro gradi likove i transformacije su odlične. Meni još 9 knjiga ostaje, pa sam prešao malo na Demon Cycle i Kingkillera da odmorim.

    Demon Cycle (prva knjiga, ostalo još 50str) mi je djeluje dosta zbrzana, sa posebnim akcentom na drugi dio knjige gdje uopšte nijesam dobio bolji pogled na Arlena i njegovu promjenu, a dosta je blijed dio oko nalaženja artifakta, malo istraživačke avanture ne bi bilo na odmet Ali sve u svemu, uvači te u priči žestoko.

    Kingkiller (Name of the wind) s druge strane djeluje masu kompletna. Ničeg nema previše, sve je onako kako treba, prava avanturistička biografija. Realan život, u okvirima epske fantastike Fokusirao se čovjek na jednog lika i uradio fenomenalan posao.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Samo da updejtujem kolege za Prvi zakon...

    Gori tj. Cudniji. Zavrsetak serijala nikad ali nikad nijesam procitao.

    Posle guglam da vidim da nece cetvrta knjiga posto je bukvalno prekinuto kad je najzanimljivije
    .. I nista...


    Joe prnuo si u chabar u'vatim li te


    Ali isto odvaljuje prvi zakon... Opise duela i sexa je odradio covjek nevjerovatno...

    P.S.


    Sto se tice Tocka vremena i bezpotrebnih opisa... Tako je znalo to da me smori, pogotovo sa Aijelima, kad krene koplje ovako, tekstura pantalona...

    Ali najjache gradjenje univerzuma ikad.

    Na drugo citanje primjete se detalji koji se inace ne prijmjecuju...
    Last edited by Gandalf_White; 28-02-16 at 09:13.
    One Ring to Rule them all...

  10. #60
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    pored crkve, pa desno
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam se oduševio tim nekonvencionalnim krajem Prvog zakona. Bajaz izdominirao

    Послато са ME173X уз помоћ Тапатока
    Play for that money boys, play for that money, fuckin' money

  11. #61
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Voidgp View Post
    Konačno završih prvu polovinu Točka vremena. Moram da priznam da je ispod očekivanja.
    Prve tri knjige sam praktično progutao, a onda je krenuo sa opisima u nedogled. Lagano je mogao naredne četiri da skupi u dvije, samo da je malo manje pažnje poklanjao čipkama na haljinama i ženskim pantalonama.
    Još jedna stvar mi je recimo malo zasmetala, a to je karakterizacija ženskih likova. Ne znam kako je uspeo da svaku napravi totalno nezanimljivom ili iritirajućom, a i poglavlja njihova su najslabija karika knjige.

    Ostaje mi još sedam knjiga, pa da vidimo...

    Послато са ME173X уз помоћ Тапатока
    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    Moram da se složem sa tobom u pogledu opisa. Baš me čudi da ga izdavači nijesu malo sasjekli. Svaki put kada ih uvede u telaranriod, posebnu pažnju posveti garderobi sa minimum 3 preobuke. A jesu i malo iritantne, zbog feminizma mada meni ta poglavlja i nijesu bila toliko nezanimljiva. A čovjeku se mora priznati da dobro gradi likove i transformacije su odlične. Meni još 9 knjiga ostaje, pa sam prešao malo na Demon Cycle i Kingkillera da odmorim.

    Demon Cycle (prva knjiga, ostalo još 50str) mi je djeluje dosta zbrzana, sa posebnim akcentom na drugi dio knjige gdje uopšte nijesam dobio bolji pogled na Arlena i njegovu promjenu, a dosta je blijed dio oko nalaženja artifakta, malo istraživačke avanture ne bi bilo na odmet Ali sve u svemu, uvači te u priči žestoko.

    Kingkiller (Name of the wind) s druge strane djeluje masu kompletna. Ničeg nema previše, sve je onako kako treba, prava avanturistička biografija. Realan život, u okvirima epske fantastike Fokusirao se čovjek na jednog lika i uradio fenomenalan posao.
    Meni, a mislim i vecini koji su citali, je najgora "Putanja bodeza". Da ne spojlujem sad ali.... bas dosadna. Ok ljubav Ajbarina i on je voli i nece da svrlja ali nemoj 500 strana da me vrtis oko istoga... pff.

    Citljivo je to i dalje ali postoji taj pad kvaliteta i razvodnjavanje price poslije treceg dijela.

    Cika Sanderson to uzme u ruke poslije i privede serijal kraju na maestralan nacin.

    Za Breta ne znam koliko knjiga planira ali Kingkiller se zavrsava sa trecom knjigom. Nemam pojma kako misli sve da zbije u tu jednu knjigu ali nestrpljivo ocekujem objavljivanje.

  12. #62
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    pored crkve, pa desno
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Što se tiče Demonskog ciklusa, u planu su još dvije knjige. Ustvari, jedna je već izašla na engleskom, a druga bi trebala 2017.
    Play for that money boys, play for that money, fuckin' money

  13. #63
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    746
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

  14. #64
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Druga je jos bolja!

    Sent from my Letv X500 using Tapatalk

  15. #65
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ja završih i Pustinjsko Koplje, odusevih se knjigom. Nadomjestila je sve nedostatke prvog dijela. Samo se ne usudjujem da počnem treći dio dok ne prevedu četvrti s' obzirom na taj "cliffhanger" što spominjete.
    Sad ću taman početi sa Mistborn trilogijom čisto da jedno djelo zaokružim. I ubuduće počinjem da čitam samo završena djela, jer ovo je mučenje, čekati da izadje dio po dio na svakih par godina.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga.

  16. #66
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    i ja sam se bas iznervirao sto sam poceo, a nije zavreno. Sad cekati dvije godine je pih. Imas to prvo poglavlje cetvrte knjige, tako da mozes lagano trecu citati i to poglavlje da upotpunis jer je zavrsio kao da ce nastavak izdati sljedece sedmice, a ne se cekalo godinu

  17. #67
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,224
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Četvrta knjiga iz Demonskog Ciklusa -Skull Throne je izašla još prije godinu dana na engleskom pa dako je dočekamo i na našem jeziku .Što se tiče Prvog Zakona meni je odličan serijal jer su bukvalno svi junaci ološ i stoka i svako ima neki svoj interes baš ih briga za spašavanje svijeta i slične teme koje su u ostalim knjigama epske fantstike zastupljene, a najveći maher je čarobnjak koji je anti Gandalf lik koji vodi stvai iz sjenke obara i postavlja kraljeve po svojim potrebama.
    Inače razmišljam se da krenem sa Kingovim serijalom Dark Tower pa me zanima ima li to veze sa epskom fantastikom ili je neki drugi pravac u pitanju.
    Last edited by goldfinger; 07-03-16 at 11:59.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  18. #68
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Mracna Kula ti dodje kao neki dark western fantasy. Ne bih mogao da ga uporedim ni sa cim sto sam dosad procitao. Preporucio bih ti da pocnes sa njom, mada je dosta vezana sa drugim Kingovim djelima. Npr. antagonista u Zmajevim Ocima i Uporistu ima veliku ulogu i u Mracnoj Kuli, dolazi i do preklapanja svjetova. Sve je to jedan veliki Kingov univerzum i definitivno nije EPSKA fantastika.

  19. #69
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    pored crkve, pa desno
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mračna kula je epska, sci-fi, western, fallout... fantastika
    Play for that money boys, play for that money, fuckin' money

  20. #70
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Procitah prvih pet knjiga Hronika Ambera. Generalno je i vise nego OK. Na momente te uvuce u radnju i ne mozes da prestanes da citas dok ne vidis sta ce biti sljedece, ali ima te neke momente opise "putovanja kroz sjene" a koji su nepotrebno dugi i detaljni. Sistem sjena/svjetova me nije odusevio.

    Stigoh do seste knjige "Martinov ciklus" i imam osjecaj da se radi o drugom serijalu.

    Jel ovaj dio 6-10 knjige nastavak serijala, a ovih prvih 5 knjiga bile zaokruzena cjelina u momentu objavljivanja?

  21. #71
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    pored crkve, pa desno
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad smo već kod Hronike Ambera, od petka u prodaji prvi tom
    Play for that money boys, play for that money, fuckin' money

  22. #72
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Voidgp View Post
    Kad smo već kod Hronike Ambera, od petka u prodaji prvi tom
    Mislim da ce te manje para izaci da kupis Kindle kod Del Boya odje na forumu i da dobijes sve ove knjige free u E-Pubu, nego da kupis 10 Laguninih naslova.

    Meni nedostaju 2-3 knjige da kompletiram Tocak vremena i kupicu kad izadju nastavke demonskog ciklusa i kingkillera, ostalo samo elektronska izdanja citam.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    Jel ovaj dio 6-10 knjige nastavak serijala, a ovih prvih 5 knjiga bile zaokruzena cjelina u momentu objavljivanja?
    Ne znam kako je bilo kad je pisano. Ali prije su bili Amberovi sinovi a sad su sinovi haosa... Tj. U haosu je radnja

    odvojene su radnje i mene su smorile zadnje nekolike knjige
    One Ring to Rule them all...

  24. #74
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    pored crkve, pa desno
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka čast kindleu, ali ja samo papir u rukama priznajem

    Послато са ME173X уз помоћ Тапатока
    Play for that money boys, play for that money, fuckin' money

  25. #75
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Voidgp View Post
    Svaka čast kindleu, ali ja samo papir u rukama priznajem

    Послато са ME173X уз помоћ Тапатока

    I ja sam to mislio dok nijesam probao.

    Ne treba svijetlo uvece, podesavas font, sam ti pamti dje si stao na koju knjigu, prelagan za oci.

    Da ne pricam o momentu kad ifes nedje na odmor 2-3 nedjelje. Posto ne znas sta ce ti se citati poneses 7-8 knjiga, ovako kindle sa 50 knjiga u njega i uzivanje.

Page 3 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Epska zabluda
    By 11/11/11 in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 22-11-11, 15:31
  2. Fantastika
    By Artemis Fowl in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 27
    Last Post: 07-08-11, 02:11
  3. Fantastika
    By gaul in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 1
    Last Post: 09-02-10, 18:25
  4. Epska Fantastika
    By vIbes in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 03-03-08, 16:26
  5. Epska fantastika
    By tashaaaa in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 13
    Last Post: 08-03-05, 16:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •