Page 1 of 11 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 270

Thread: Epska fantastika

  1. #1
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default Epska fantastika

    Vidim da nas ima dosta koji volimo da se izgubimo u imaginarnim i zivopisnim svjetovima epske fantastike.

    Pored Tolkina (LOTR), Martina (jos uvijek nezavrseni serijal od valjda 7 knjiga - Pjesma leda i vatre), Jordana (serijal od 14 knjiga - Tocak vremena), koji predstavljaju neku obaveznu lektiru iz ovog zanra, ima jos dosta toga sto ovaj pravac knjizevnosti moze da ponudi.

    Naravno da ne citam samo ovo, ali kad mi treba neki bijeg od stvarnosti i ventil od dnevnih obaveza najmilije mi je da uronim u epsku fantastiku.

    Pokusacu da dam preporuke za neke od serijala, a na koje po mom skromnom sudu treba skrenuti paznju.

    Piter V. Bret - Demonski ciklus (objavljene 3 knjige na nasem jeziku: Noc demona, Pustinjsko koplje i Suncani rat). Ne znam sta reci bez masterpiece.

    Patrik Rotfus - hronika o kraljeubici, serijal se trebao zvati pjesma plamena i grmljavine ali je zbog slicnosti naziva sa Martinovim djelom promijenjen iako je ranije pocet ali nije objavljen.
    Za sada objavljene samo 2 knjige: Ime vjetra i Strah mudroga.
    Takodje odlicno stivo za svaku preporuku.

    Pored gornjih serijala izdvojio bih jos i Sandersonov serijal Red magle.

    Sto se mene tice dosta preporuka.

    Kroz ruke su mi prosli:
    Edingsova Belgarijada, vjerovatno bi mi vise odgovarala prije 15 godina, ali daleko od toga da je lose za citanje - naprotiv.

    Semjonova i serijal Vukodav, koji meni nije bio nesto posebno ali je interesantan jer je zasnovan na staroslavenskoj mitologiji.

    Ericsonova pripovijest iz malaske knjige palih, zastao kod kuce lanaca i toliko mi je knjiga losija od prethodnih da nemam snage dalje.

    Aberkrombi, drugaciji na osoben mracan nacin.

    Donaldsonove Hronike Tomasa Kovenanta neki svrstavaju u obavezno stivo ali meni je bilo boooring vecinu vremena.

    Skot Linc i Lazi Loka Lamore sa nastavkom.

    Serijal Fionvarska tapiserija od Gavrijela Keja
    Last edited by kimmi; 06-02-15 at 23:24.

  2. #2
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Sad mi je neko pravo vrijeme da pocnem sa necim novim, ali ne znam sa cim.

    U nedostatku bolje opcije bacicu se na Malorijadu.
    Razmisljam da pocnem sa nekim od starijih autora: Zelazni, Robin Hob, Ursula Legvin.

    Cijenio bih preporuku nekog od koleg-a/-inica koji su upoznati sa ovom literaturom, bilo da se radi o gornjim autorima ili o nekim novim.

    Uslov za preporuku bi bio da postoje knjige koje su objavljene na nekom jezika koji su nastali od srpsko-hrvatskog.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Moja preporuka je Isak Asimov i serijal o Zadužbini. Nije klasično ono šta tražiš, ali je smjer dobar.
    Stvar je smještena u budućnosti ali je društveno uređenje slično rimskom, kasnije njemačkom u drugom svetskom ratu..

    Ima 7 osnovnih knjiga, imam ih sve u el. formatu.
    Čitaju se knjige slično StarWars serijalu na dva načina.
    Prvi po periodu izlaska i drugi po radnji kako se dešava.
    Ja sam čitava dva puta i to na dva različita načina.


    Ko ovo završi ima jedno 10 knjiga koje se bave popunjavanjem perioda u osnovnim knjigama.


    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #4
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,187
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ti nabroja skoro sve iz tog žanra što je izašlo kod nas. DŽ. V. DŽouns i serijal Mač Senki, izdavač Alnari, do sad izašle 4 knjige( kod nas 5, jer je drugi dio iz 2 dijela).

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Sad mi je neko pravo vrijeme da pocnem sa necim novim, ali ne znam sa cim.

    U nedostatku bolje opcije bacicu se na Malorijadu.
    Razmisljam da pocnem sa nekim od starijih autora: Zelazni, Robin Hob, Ursula Legvin.

    Cijenio bih preporuku nekog od koleg-a/-inica koji su upoznati sa ovom literaturom, bilo da se radi o gornjim autorima ili o nekim novim.

    Uslov za preporuku bi bio da postoje knjige koje su objavljene na nekom jezika koji su nastali od srpsko-hrvatskog.

    E ovako da krenem od kraja

    Hronike Ambera od Zhelaznija imas u izdanju Alnarija ali to ti je dosta knjiga i treba doci do njih. Ja sam citao u PDF formatu, i posle cu da cackam i trazim dje sam nasao svih 10 knjiga pa cu zakaciti ovdje. Procitao sam prije 6-7 godina i mene je iskreno cijeli serijal odusevio jer odudara od ostalih klasicnih serijala. On je uveo novinu koja je vrlo zanimljiva a to je da pravi paralelu medju svjetovima i da se radnje cesto odvijaju u nasem svijetu i u Amberu. Uglavnom neces se prevariti. - ima kod mene i kod kimmija link sa cjelokupnim opusom njegovim izmedju ostalog i svih 10 knjiga is hronika ambera. PVT da vam dodam.

    Od Ursule sam procitao 12 knjiga od kojih imam samo jednu na nasem jeziku (Lijeva ruka tame). Ona je Majka fantastike. Ali meni nesto ne lezi. Ja licno u knjigama ne volim naucnu fantastiku(iako filmove i serije ovog zhanra obozavam), jednostavno nije moj fah. Mislim da mi zbog toga nije legao ni Den Simons.

    Robin hob je legendarna iako sam tek bio poceo farseer triologiju. Tako da bih je definitivno preporucio.


    Dobar dio ovih gore sto si naveo procitao sam i nastavicu se na ove tvoje preporuke tako sto cu preporuciti par pisaca kojih nema:

    Rejmond Fajst ( Raymond Feist) po meni legendaran pisac i sigurno jedan od najboljih zivih. Njegova tajna je da njegove knjige nemaju po 1500 strana, da ne pise po 10 nastavaka. Njegovi nastavci su 3-4 knjige, pa onda par knjiga gdje su glavni akteri praunuci aktera iz prvih knjiga. Stil pisanja je genijalan, posto je sve akcija.
    Kod pisaca kao sto je pok. Robert Dzordan i njegov naslijednik Brendon Sanderson postoji necu reci problem ali na engleskom "issue" da idu u duzinu. Cijeli serijal Tocak vremena je dosta opsirniji nego sto bi mogao biti, Brendon Sanderson nije isto radio u Redu magle ali poceo sam da citam "Way of the kings", i onda sam skontao zbog cega planira da napise 10 nastavaka. Knjiga ima oko 1300 strana i na 800 strani ja i dalje upoznajem 4 lika koje je on uveo. Uglavnom kod cika Reja toga nema, nego dosli su, bila je kasapnica, nasli su to i to, povukli su se Dok je tok misli neprekidnut i prepitak.

    Andzejj Sapskovski - i The Witcher saga ili saga o Vescu kako prevode kod nas, je pitak serijal jednog vrlo talentovanog pisca koji nas upoznaje sa orginalnim likom. Mene je Witcher podsjetio na vesterne. Usamljeni heroj, koji pomaze ljudima, ali uopste nije omiljen, nema srece u ljubavi ali jak osjecaj za pravdu. Dzon Vejn svijeta epske fantastike, Klint Istvud Novogoroda. Ne mora se igrati igrica da bi se voljela knjiga.

    Fionvarsku tapiseriju bih preporucio ljudima koji su iskusni citaoci epske fantastike. Kej je pisao vrlo cudnim stilom i ponekad rekao bih cak i po malo konfuzno. Ali jedno nevjerovatno djelo.

    Kao sto si i sam rekao gore. Ne cita se samo ovo, ali knjige epske fantastike su najljepsi bijeg i najvece opustanje. Knjige su moj zivot, ali nikada nijesam uspio da se poistovjetim ili povezem sa likom u ostalim zanrovima kao sto to mogu u epf.

    Uglavnom narucujem knjige na engleskom jeziku ili koristim e-reader/laptop, ali imam i nesto na nasem jeziku i kolegama koji su odgovorni bih rado posudio (prvih 6 (10 knjiga)djelova Tocka vremena, i cijeli Martinov serijal su mi kod "prijatelja" i to me nervira), i ako nisam u mogucnosti da posudim onda da podijelim iskustva ili pronadjemo elektronsku verziju.


    U svakom slucaju kimmi svaka cast za temu, bas mi je milo da si otvorio.
    Last edited by Gandalf_White; 07-02-15 at 00:28.
    One Ring to Rule them all...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,187
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Majkl Murkok-Vitez sudbine (Alnari)

  7. #7
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    E ovako da krenem od kraja

    Hronike Ambera od Zhelaznija imas u izdanju Alnarija ali to ti je dosta knjiga i treba doci do njih. Ja sam citao u PDF formatu, i posle cu da cackam i trazim dje sam nasao svih 10 knjiga pa cu zakaciti ovdje. Procitao sam prije 6-7 godina i mene je iskreno cijeli serijal odusevio jer odudara od ostalih klasicnih serijala. On je uveo novinu koja je vrlo zanimljiva a to je da pravi paralelu medju svjetovima i da se radnje cesto odvijaju u nasem svijetu i u Amberu. Uglavnom neces se prevariti. - ima kod mene i kod kimmija link sa cjelokupnim opusom njegovim izmedju ostalog i svih 10 knjiga is hronika ambera. PVT da vam dodam.

    Od Ursule sam procitao 12 knjiga od kojih imam samo jednu na nasem jeziku (Lijeva ruka tame). Ona je Majka fantastike. Ali meni nesto ne lezi. Ja licno u knjigama ne volim naucnu fantastiku(iako filmove i serije ovog zhanra obozavam), jednostavno nije moj fah. Mislim da mi zbog toga nije legao ni Den Simons.

    Robin hob je legendarna iako sam tek bio poceo farseer triologiju. Tako da bih je definitivno preporucio.


    Dobar dio ovih gore sto si naveo procitao sam i nastavicu se na ove tvoje preporuke tako sto cu preporuciti par pisaca kojih nema:

    Rejmond Fajst ( Raymond Feist) po meni legendaran pisac i sigurno jedan od najboljih zivih. Njegova tajna je da njegove knjige nemaju po 1500 strana, da ne pise po 10 nastavaka. Njegovi nastavci su 3-4 knjige, pa onda par knjiga gdje su glavni akteri praunuci aktera iz prvih knjiga. Stil pisanja je genijalan, posto je sve akcija.
    Kod pisaca kao sto je pok. Robert Dzordan i njegov naslijednik Brendon Sanderson postoji necu reci problem ali na engleskom "issue" da idu u duzinu. Cijeli serijal Tocak vremena je dosta opsirniji nego sto bi mogao biti, Brendon Sanderson nije isto radio u Redu magle ali poceo sam da citam "Way of the kings", i onda sam skontao zbog cega planira da napise 10 nastavaka. Knjiga ima oko 1300 strana i na 800 strani ja i dalje upoznajem 4 lika koje je on uveo. Uglavnom kod cika Reja toga nema, nego dosli su, bila je kasapnica, nasli su to i to, povukli su se Dok je tok misli neprekidnut i prepitak.

    Andzejj Sapskovski - i The Witcher saga ili saga o Vescu kako prevode kod nas, je pitak serijal jednog vrlo talentovanog pisca koji nas upoznaje sa orginalnim likom. Mene je Witcher podsjetio na vesterne. Usamljeni heroj, koji pomaze ljudima, ali uopste nije omiljen, nema srece u ljubavi ali jak osjecaj za pravdu. Dzon Vejn svijeta epske fantastike, Klint Istvud Novogoroda. Ne mora se igrati igrica da bi se voljela knjiga.

    Fionvarsku tapiseriju bih preporucio ljudima koji su iskusni citaoci epske fantastike. Kej je pisao vrlo cudnim stilom i ponekad rekao bih cak i po malo konfuzno. Ali jedno nevjerovatno djelo.

    Kao sto si i sam rekao gore. Ne cita se samo ovo, ali knjige epske fantastike su najljepsi bijeg i najvece opustanje. Knjige su moj zivot, ali nikada nijesam uspio da se poistovjetim ili povezem sa likom u ostalim zanrovima kao sto to mogu u epf.

    Uglavnom narucujem knjige na engleskom jeziku ili koristim e-reader/laptop, ali imam i nesto na nasem jeziku i kolegama koji su odgovorni bih rado posudio (prvih 6 (10 knjiga)djelova Tocka vremena, i cijeli Martinov serijal su mi kod "prijatelja" i to me nervira), i ako nisam u mogucnosti da posudim onda da podijelim iskustva ili pronadjemo elektronsku verziju.


    U svakom slucaju kimmi svaka cast za temu, bas mi je milo da si otvorio.

    Rejmond Fajst, vidio sam da ga hvale ali nisam nasao e-pub, pdf ili mobi varijantu.
    Otkako sam kupio E-Reader nesto mi se ne ide po knjizarama.
    Ionako sam imao problem sto odem sa spiskom od 6 knjiga za kupiti (u nadi da cu naci 3) i nadjem 1 ili max 2 knjige.

    Andzejj Sapskovski - i The Witcher saga, ovo ću malo da pogledam da neću naći negdje.

    Ni meni Simons, kao ni Pračet, i generalno SF, jednostavno ne leži. Ne kažem da je loše ali to nije to.

    Kad sam kod Simonsa, ima on valjda ponešto i od drugih zanrova.
    Ako je ko sa njegovim opusom bolje upoznat neka preporuci nesto da nje hard core SF kao Hiperion itd. Ona Strvinarska utjeha mi ne zvuci lose. Ionako nisam odavno nista od horora citao, još davno od pokušaja sa Barkerom i Kingovog Revolveraša kojeg nisam zavrsio jer nisam mogao doci do knjiga. Sad kad ih imam, sve nekako odlazem.

    Ove hronike Ambera svakako zvuce primamljivo.

    Ja sam od Keja čitao i Tiganu, i isto je za preporuku.
    Imam još 4 njegove knjige koje ću vjerovatno početi da čitam brzo:
    Pjesma za Arbonu, Lavovi AL Rassana, Odjediti u Sarant i Gospodar careva (ove posljednje dvije su valjda jedan kraci serijal).

    Dejvid Gemel mi je isto sasvim OK.

    Svakako hvala na preporukama, dobro su došle.
    Ovaj npr. Sapskovski mi je potpuna nepoznanica.
    Last edited by kimmi; 07-02-15 at 02:04.

  8. #8
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Moja preporuka je Isak Asimov i serijal o Zadužbini. Nije klasično ono šta tražiš, ali je smjer dobar.
    Stvar je smještena u budućnosti ali je društveno uređenje slično rimskom, kasnije njemačkom u drugom svetskom ratu..

    Ima 7 osnovnih knjiga, imam ih sve u el. formatu.
    Čitaju se knjige slično StarWars serijalu na dva načina.
    Prvi po periodu izlaska i drugi po radnji kako se dešava.
    Ja sam čitava dva puta i to na dva različita načina.


    Ko ovo završi ima jedno 10 knjiga koje se bave popunjavanjem perioda u osnovnim knjigama.


    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Imam od Asimova nekih 26 knjiga u EPUB-u, ali nikako da ukapiram sta ide iza cega.

    Trenutno imam slatke muke. More neprocitanih knjiga u EPUB-u a ne znam od cega da krenem. Juče sam zavrsio Fionvarsku tapiseriju i sad ne znam kuda :-D.

    Asimov je svakako bio visoko na listi.

    Ima kod mene i Karla Maya u SF folderu, neki serijal Istok 1-7, ali apsolutno ne mogu da ga povezem sa zanrom. Citao sam ko klinac Winetua i Old Staterhanda i to mi je bilo nesto neopisivo zabavno u tom periodu i nekako ga vezem za western. Da nije ko citao ovaj serijal?

  9. #9
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,224
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Evo dva predloga od mene dvije vrhunske trilologije epske fantastike sa dosta realnim pogledom na svijet dakle ovdje nemate ušećerenih neuništivih heroja dobrica koji spašavaju svijet od zla i ničega se ne boje ovdje imate heroje koji imaju probleme sa savješću, mračne prošlosti, koji se boje za svoj život koji krvare kao sav ostali svijet itd dakle :

    Patrik Rotfuss-Ime Vetra ,Strah mudroga I i II (treća knjiga još nije izašla)

    Dzo Aberkrombi-trilogoija Oštrica, Vešala i Poslednji agrument kraljeva
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    teri prachet diskworld ? hm
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #11
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Evo dva predloga od mene dvije vrhunske trilologije epske fantastike sa dosta realnim pogledom na svijet dakle ovdje nemate ušećerenih neuništivih heroja dobrica koji spašavaju svijet od zla i ničega se ne boje ovdje imate heroje koji imaju probleme sa savješću, mračne prošlosti, koji se boje za svoj život koji krvare kao sav ostali svijet itd dakle :

    Patrik Rotfuss-Ime Vetra ,Strah mudroga I i II (treća knjiga još nije izašla)

    Dzo Aberkrombi-trilogoija Oštrica, Vešala i Poslednji agrument kraljeva
    Ciato oba serijala. Za Rotfusa sam dao bas preporuku kao obaveznu za citanje, a Aberkrombi je definitno drugaciji, mracan, sa dosta crnog humora, i definitivno se izdvaja od drugih sa stilom pisanja.

    Mene je Ericsonova pripovijest malaske knjige palih u odredjenim momentima oduvala sa realisticnim opisima bitaka. Posljednja knjiga me je toliko smorila da je nisam zavrsio i da sam odustao od daljeg citanja.
    Last edited by kimmi; 07-02-15 at 17:35.

  12. #12
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    teri prachet diskworld ? hm
    Dobio sam na poklon davno jednu od knjiga Praceta i nesto mi to nije leglo. Ne znam razlog zasto jer bilo je to prije 10-tak godina, ali jednostavno nije.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e u tom je stvar mnogi su davno jednu knjigu citali dok su bili mladi, procitaj sad preko 20 knjiga je u serijalu , skontaces brzo koliki genije je coek....... i ne znam jesi citao knjige novog sunca? ( mlim da ne vidjeh gore u spisima)
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  14. #14
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    e u tom je stvar mnogi su davno jednu knjigu citali dok su bili mladi, procitaj sad preko 20 knjiga je u serijalu , skontaces brzo koliki genije je coek....... i ne znam jesi citao knjige novog sunca? ( mlim da ne vidjeh gore u spisima)
    Nikad cuo za Novo Sunce. Isto Pracet?

  15. #15
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Podgorica, Tivat
    Posts
    1,373
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da pomognem sa redoslijedima citanja Asimova, ovo su neke reference sto sam nasao:

    http://scifi.stackexchange.com/quest...ies-be-read-in - drugi odgovor sadrzi autorovu preporuku redoslijeda citanja Foundationa (logicki slijed)

    http://www.asimovonline.com/oldsite/asimov_titles.html - lista svih djela, hronoloski po redoslijedu pisanja, ne nuzno objavljivanja

    http://en.m.wikipedia.org/wiki/Isaac...s_bibliography

    Licno preferiram citanje logickim redoslijedom, lakse je za kapiranje, ionako su knjige ovog tipa nekad dosta kompleksne u pogledu radnje, likova, odnosa... Ne mogu se ni sa svojom rodbinom uvijek pohvatati, a ne jos i u prici

    Druga je stvar ukoliko neko zeli da istrazuje razvoj pisca, njegovih shvatanja i djela, onda je definitivno bolji hronoloski slijed.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Ja sam prvo čitao po izdavanju... Onda dobiješ pravi osjećaj iznenađenja...
    Nakon godinu sam pročitao logički da bih pohvatao krajeve..
    Asimov je genije, ne polaže previše na jednu generaciju čovečanstva, tako da imamo prirode od 20.000 godina

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #17
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    the*Barsoom*series by*Edgar Rice Burroughs.

    Zaboravih reci da je snimljen i film koji se zove kao i glavni junak John Carter

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 09-02-15 at 00:47.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Zu sve lubitele na epska fantastika i za HARDCORE FANOVE TOCKA VREMENA, izasao je pilot pilota od 30 min, prequel Winter Dragon



    Sa nikakvim budzetom snimili su dobru pricu, i nadam se da ce neko sponzorisati ovo da nastavljaju da snimaju. Izaslo je sinoc tako da ovaj snimak nije najbolji ali nema nigdje na torentima

    bas sam srecan
    One Ring to Rule them all...

  19. #19
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Vidim po komentarima na YT da je ovo neki jeftini pokusaj da Red Eagle Entertainment sacuva prava na knjizi.

    Ovo treba da uzme HBO i da se uziva.


    Nevezano za gornju temu,

    počeh sa Asimovim ovim redom:


    1. Prelude to Foundation (1988) The first Foundation novel.
    2. Forward the Foundation (1992) The second Foundation novel. (Not in Asimov's list as it had not been written yet.)
    3. Foundation (1951) The third Foundation novel, comprised of 5 stories originally published between 1942-1949.
    4. Foundation and Empire (1952) The fourth Foundation novel, comprised of 2 stories originally published in 1945.
    5. Second Foundation (1953) The fifth Foundation novel, comprised of 2 stories originally published in 1948 and 1949.
    6. Foundation's Edge (1982) The sixth Foundation novel.
    7. Foundation and Earth (1983) The seventh Foundation novel.


    Prva knjiga je već na pola i samo da javim da mi za sad jako prija.

    Strah me bilo da će biti kao Simonsov Hiperion ali definitivno nije, bar za sad.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Kimmi drago mi je da sto si me poslušao i izabrao Isaka, ali mi je krivo što ne posluša i u drugom dijelu pa sa čitaš po izdavanju. Kasnije za recimo godinu ili dvije bi se mogao vratiti i pročitati ovako kao ti.

    Sa druge strane kada čitaš hronološki, trebao si prvo pročitati nekoliko priča prije carstva, o ljudima na zemlji, tipa čelične pećine i pozitronski čovjek...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #22
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    646
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Preporučujem svima Red Magle od Brendona Sandersona, vrlo specifičan i originalan svijet. Nisam čitao druge njegove knjige osim djelove Točka Vremena koje je završio nakon Dzordanove smrti i jako mi se svidjelo, nije ni previše dugo.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Stize mi jutros drugi dio knjige iz serijala Way of the Kings B. Sandersona. Vjerujte mi na rijeci, ovo je novi veliki serijal. Mislim i Martinu je trebalo jedno 15 godina posle prve knjiga da postane popularan.

    www.bookdepository.com je sigurno najjaci sajt za narucivanje knjiga. Posalju knjigu u roku od 24h za maximum 7 dana je kuci. Postarina placena.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	10848710_10206485028232607_6832132794436816093_o.jpg 
Views:	262 
Size:	12.2 KB 
ID:	130680  
    One Ring to Rule them all...

  24. #24
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Stize mi jutros drugi dio knjige iz serijala Way of the Kings B. Sandersona. Vjerujte mi na rijeci, ovo je novi veliki serijal. Mislim i Martinu je trebalo jedno 15 godina posle prve knjiga da postane popularan.

    www.bookdepository.com je sigurno najjaci sajt za narucivanje knjiga. Posalju knjigu u roku od 24h za maximum 7 dana je kuci. Postarina placena.
    Nije da mi je do para, ali ovi iz Lagune bas deru.

    Sanderson mi se svidio još kod Reda Magle a posljednje knjige Točka Vremena je napisao na sjajan način, usudio bih se čak reći da je Točak Vremena dobio na kvalitetu sa Sandersonom.

    Evo dobih u elektronskoj formi cijeli serijal Andrzeja Sapskowskog (7 knjiga) i pride 9 knjiga Raymond E. Feista, tako da čin završim sa serijalom Fondacija bacam se na to.

    Kad sam kod Asimova. Dobar je i za svaku preporuku je. Sa druge strane način pisanja sa vremenskim odrednicama koje opisuje ne dozvoljavaju povezivanje za likove u knjigama (izuzev prve dvije knjige "Prelude to Foundation
    i "Forward the Foundation") pa samim tim čitanje te ne vuče toliko kao kod Epske fantastike. Makar je takav slučaj kod mene.

    Idealna knjiga za pola sata do sat prije spavanja.

    Kad se dohvatim neke kvalitetne epske fantastike onda znam i da "zaglavim" sa knjigom, pa je problem ujutro ustati zbog posla :-D

    .



  25. #25
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    E ovako,

    u medjuvremenu sam zavrsio:
    Asimova - serijal Zaduzbina - nije epska fantastika ali zasluzuje tople preporuke

    Od epske fantastike:

    Andzejj Sapskovski - The Witcher saga - serijal 7 knjiga
    Raymond E. Feist - Saga o ratovima kapije svjetova - serijal 4 knjige
    Robin Hob - trilogija Krv Kraljeva, Kraljev ubica, Kraljevi zmajevi
    R.A. Salvatore - Legenda o Dritzu - serijal 6 knjiga

    Od ovih gore, po kriterijumu koliko tesko ti je da ostavis knjigu iz ruku, izdvojio bih Fajsta i Hob, pri cemu su kod Robin Hob prve dvije knjige meni mnogo bolje legle od trece ali opet kao trilogija svakako je jako dobra, a Fajst definitivno must read.
    Legenda o Dritzu je jao blizu Hoba i tu su nedje dok Witcher Saga toliko i ne drzi, narocito prve dvije knjige koje su ko kvestovi u igricama, ali bez neke medjusobne veze u pogledu vremena i mjesta.

    Napravih pauzu od citanja nekih 15tak dana i sad ne znam sta da uzmem.
    Da li amberske hronike, da probam Pratcheta ili pak Filip Dika ovaj serijal knjiga sto je po njima sniman Man in high castle.
    Moza nesto za preporuku.....?

Page 1 of 11 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Epska zabluda
    By 11/11/11 in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 22-11-11, 15:31
  2. Fantastika
    By Artemis Fowl in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 27
    Last Post: 07-08-11, 02:11
  3. Fantastika
    By gaul in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 1
    Last Post: 09-02-10, 18:25
  4. Epska Fantastika
    By vIbes in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 03-03-08, 16:26
  5. Epska fantastika
    By tashaaaa in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 13
    Last Post: 08-03-05, 16:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •