Page 10 of 11 FirstFirst ... 67891011 LastLast
Results 226 to 250 of 270

Thread: Epska fantastika

  1. #226
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Дине,бро,Дине...

    Ол оф дем.
    Vala cu ih probati.

    Procitao sam nedje prije godinu dvije Hronike Ambera I nisam nesto odusevljen bio. Hiperion saga isto mi nije legla nesti posebno. Sa druge strane Asimova Zaduzbina mi je bas bila odlicna.

    Naidjoh na interesantan link

    https://gkr.hr/Magazin/Teme/Fantasti...F-za-pocetnike

    Probacu da nadjem I Vorkosigan sagu koju pomenu @goldfinger

    Odje ima po necega za sta nijesam cuo, a mislio sam da sam skoro sve sto se preporucuje procitao od zanra.

    U medjuvremenju procitah ove dvije knjige Li Bardugo od kojih je prva Sest vrana a drugoj sam zaboravio ime. Interesantno stivo za ljubitelje zanra, ali nije sad da sam odusevljen.

    Dalje, procitah posljednju knjigu koja je objavljena iz serijala Queen of terassen na engleskom I definitivno je serijal koji vrijedi pratiti.

    Iskorijenjena od Naomi Novik, opet onako, malo vise bajkovito I teen za moj ukus.

    Procitah I neku knjigu Lois McMaster Bujold, al tek kad sam je procitao (I izbrisao iz Kindlea) sam ukapirao da ima dio koji ide prije toga a koji se zove Prokletstvo Chaliona. Nisam nesto posebno pod utiskom, tako da cu ovaj prvi dio citati ako bas nista drugo ne bude aktuelno. @goldfinger jel to
    Vorkosigan saga?
    Takodje procitah nastavak Sezone kostiju, interesantno teen stivo, nastavljam da pratim u nedostatku kvalitetnijeg materijala.

    Od Joa Abercrombia procitah Junake I Krvavu zemlju. Junaci su mi za klasu bolji. Nedje ranije sam procitao onu Posluziti hladno iz istog svijeta.

    Da se osvrnem na Aberkrombija.
    Generalno, serijal Prvi zakon koji sam prvo citao od njega mi je bio onako, nekako sam bio nenaviknut na bolestinu I trash, a pojedini likovi nerazradjeni I bez ikakve logike I objasnjenja ponasanja. Kupio me je definitivno sa trilogijom Smrskano more koja je, za moj ukus, za dva koplja bolja od bilo kog romana iz Prvog zakona, kao I ovih sto se nadovezuju na taj svijet. Razradjeni likovi I sve ono sto je nedostajalo u Prvom zakonu je ispravljeno.

    Aberkrombi pise brutalne dijaloge, I za to mu kapu skidam. Ne malo puta sam stao I zamislio se nakon recenice neke od bitangi koji su glavni likovi u knjigama. Upravo zbog tih dijaloga cu citati sve sto od njega izadje u buducem periodu.


    Sad merachim The Core od Pitera V Breta, na engleskom. Jezik mu je mnogo savremeniji I laksi za citanje od Terasen serijala. Odlagao sam knjigu, a sad mi je takva banja, jer sam ponovo u svijetu demona iz Bretovog svijeta. Stvarno odlican serijal, bas po mom meraku. Steta sto nema vise nastavaka.

    Definitivno pisac kojeg svrstavam u vrh epske fantastike, pored Rotfusa, Sandersona, Jordana, Martina I Tolkina.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 24-05-18 at 23:10.

  2. #227
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    To je ta spisateljica ali mislim da je to neka posebna knjiga.Vorkosigan saga ima skoro 15 knjiga vecina su povezane osim dvije koje se odvijaju u tom univerzumu ali su spinoffovi.

    Vorkosigan saga pocinje redosledom Krhotine casti,Barrayar,Plaćenik,Vorska igra,Cetaganda itd na ne nabrajam sad svih 15 knjiga.Inace vidio sam da je izasao prevod novog nastavka Eriksonovog serijala Malaske knjige Palih -Kostolovci.

    Ja trenutno trazim Salvatoreova djela koja su inspirsala RPG klasik igre Icewind Dale i Neverwinter Nights
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  3. #228
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    To je ta spisateljica ali mislim da je to neka posebna knjiga.Vorkosigan saga ima skoro 15 knjiga vecina su povezane osim dvije koje se odvijaju u tom univerzumu ali su spinoffovi.

    Vorkosigan saga pocinje redosledom Krhotine casti,Barrayar,Plaćenik,Vorska igra,Cetaganda itd na ne nabrajam sad svih 15 knjiga.Inace vidio sam da je izasao prevod novog nastavka Eriksonovog serijala Malaske knjige Palih -Kostolovci.

    Ja trenutno trazim Salvatoreova djela koja su inspirsala RPG klasik igre Icewind Dale i Neverwinter Nights
    Imam ja nesto od R. A. Salvatorea u nekom od ebook formata. Ako si zainteresovan poslacu ti na email, samo posalji na pm.

    Nisam kuci, pogledacu kad dodjem sto tacno imam, cini mi se neki serijal o tamnim vilenjacima.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  4. #229
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    To je ta spisateljica ali mislim da je to neka posebna knjiga.Vorkosigan saga ima skoro 15 knjiga vecina su povezane osim dvije koje se odvijaju u tom univerzumu ali su spinoffovi.

    Vorkosigan saga pocinje redosledom Krhotine casti,Barrayar,Plaćenik,Vorska igra,Cetaganda itd na ne nabrajam sad svih 15 knjiga.Inace vidio sam da je izasao prevod novog nastavka Eriksonovog serijala Malaske knjige Palih -Kostolovci.

    Ja trenutno trazim Salvatoreova djela koja su inspirsala RPG klasik igre Icewind Dale i Neverwinter Nights
    Rekao bih da je ovo icewind dale

    https://r.tapatalk.com/shareLink?url...7&share_type=t

    Citao sam prije 3-4 godine, koliko se sjecam interesantno stivo je u pitanju koje drzi paznju. Nije sad neki masterpiece, ali za ljubitelje zanra svakako preporuka.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 26-05-18 at 12:36.

  5. #230
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Koliko Vam je bilo teško pregurat 8,9,10 knjigu WOT-? 10-a mi je bila kazna dok se nijesam sjetio da stavim slušalice i narihtam 2 steps from hell... Sad ide mnogo laganije, svaki opis mi djeluje epski 😂
    Pauzirao sam bio serijal kad sam došao do pomenutih, sad ide mnogo lakše, samo da se dokopam Sandersonovog dijela. A onda da se bacim na Stormlight Archive

  6. #231
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ra's_Al_Ghul View Post
    Koliko Vam je bilo teško pregurat 8,9,10 knjigu WOT-? 10-a mi je bila kazna dok se nijesam sjetio da stavim slušalice i narihtam 2 steps from hell... Sad ide mnogo laganije, svaki opis mi djeluje epski
    Pauzirao sam bio serijal kad sam došao do pomenutih, sad ide mnogo lakše, samo da se dokopam Sandersonovog dijela. A onda da se bacim na Stormlight Archive
    I ja sam taman batalio na 9tu pa se poslije povratio, procitao sve iz pocetka
    Pa onda i treci put na engleskom.

    I dan danas sanjam Randa Al'tora i napamet znam dje su i sta odlikuje sve zemlje...

    Za mene najbolji serijal sigurno. Mislim da sam 10 puta plakao citajuci..
    U Sahari sam proveo preko mjesec dana zamisljajuci da sam u aijelskoj pustari, budio se sa prvim suncem i trazio vodu...
    U Savniku selo Bukovica je bukvalno kako ja zamisljam Two rivers
    Eo mi ga wall na phone

    Lud sam znam...
    Last edited by Gandalf_White; 12-02-19 at 19:52.
    One Ring to Rule them all...

  7. #232
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Meni je najdosadniji dio bio onaj dje onaj kovac, ne mogu se sad imena sjetit, traga za svojom zenom... Mislim da se dio zove "Putanja bodeza".

    Pred izlazak posljednje knjige, ponovo procitao sve od pocetka I onda uzivao u maestralnom kraju :-)

    Edit: evo se sjetih, Perin je lik koji traga za zenom....:-):-):-)

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 12-02-19 at 20:59.

  8. #233
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Ja sam batalio nedje na sestu, sedmu knjigu brat ga je razvukao kao telenovelu trista likova, stotinu lokacija, životni putevi određenih likova koji mi nisu bili interesanti dalje od njihovog trenutnog djelanja opisani na sto strana a uopšte me nije interesovala njihova životna priča, ne znam, čitao sam Malaske knjige Palih koje imaju slican broj knjiga to mi je tako leglo da ni jednog trenutka nisam obraćao pažnju na broj knjiga.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  9. #234
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ja trenutno čitam treći dio Stormlight Archive, The Oathbringer. A Točak Vremena bi mogao biti upola kraći da nema opisa poravnavanja suknji i čupkanja pletenica.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  10. #235
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stevy View Post
    Ja trenutno čitam treći dio Stormlight Archive, The Oathbringer. A Točak Vremena bi mogao biti upola kraći da nema opisa poravnavanja suknji i čupkanja pletenica.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Kad je ovo izaslo??? Jel prevedeno?

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  11. #236
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kad je ovo izaslo??? Jel prevedeno?

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Izašlo još u Novembru 2017, i ja sam se iznenadio da mi je promaklo posto tek skoro saznah i poceh da čitam englesku verziju, ne znam ima li prevedena.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  12. #237
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stevy View Post
    Izašlo još u Novembru 2017, i ja sam se iznenadio da mi je promaklo posto tek skoro saznah i poceh da čitam englesku verziju, ne znam ima li prevedena.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kad je ovo izaslo??? Jel prevedeno?

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    https://www.laguna.rs/n2953_knjiga_r...om_laguna.html

    Imam i ja na engleskom ako treba da se pozajmi

    Words of radiance i way of kings prevedeni na nas a oathbringer nije jos...
    One Ring to Rule them all...

  13. #238
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ja na engleskom citam preko Kindle, zbog prevoda rijeci koje ne znam (imam instaliran englesko engleski rjecnik).

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  14. #239
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ajde odradite update ako je sto od nastavaka serijala izlazilo skoro, ili pak neki novi autor da je preveden.

    Nisam pratio od proslog ljeta nista sto se tice novih izdanja...



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  15. #240
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    pored crkve, pa desno
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izašao kraj Demonskog ciklusa, Princ lakrdijaša Marka Lorensa, Crno krilo Eda Makdonalda, novi Malazan...

    Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
    Play for that money boys, play for that money, fuckin' money

  16. #241
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Voidgp View Post
    Izašao kraj Demonskog ciklusa, Princ lakrdijaša Marka Lorensa, Crno krilo Eda Makdonalda, novi Malazan...

    Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
    Procitao sam zadnju iz Demonskog ciklusa na engleskom, nisam mogao cekati da je prevedu :-), Malazan sam odustao nakon Kuce lanaca, ili tako nesto bi, smaraju oni bogovi, dosadni su uzasno pa sam batalio.

    Drugu I trecu nisam citao, prvi put I cujem, bas cu da pogledam jesu li iskakale na balkandownload.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  17. #242
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    pored crkve, pa desno
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Procitao sam zadnju iz Demonskog ciklusa na engleskom, nisam mogao cekati da je prevedu :-), Malazan sam odustao nakon Kuce lanaca, ili tako nesto bi, smaraju oni bogovi, dosadni su uzasno pa sam batalio.

    Drugu I trecu nisam citao, prvi put I cujem, bas cu da pogledam jesu li iskakale na balkandownload.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Obe su ti grimdark. Lorens je trenutno jedan od boljih iz tog podžanra

    Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
    Play for that money boys, play for that money, fuckin' money

  18. #243
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Aj da malo dignem temu.

    Citah svasta nesto u medjuvremenu, skolu straha cijeli serijal i jos po nesto, ne mogu se sad sjetit.
    Sad sam zapeo na Throne of glass serijalu, imam jos 1 knjigu na engleskom da ga privedem kraju.

    The Core Pitera Breta imam na engleskom i to vjerovatno ide posle ovog prethodno pomenutog serijala.

    Nego, da ne otvaram novu temu.
    Sto bi ste preporucili od SFa?


    Pokusavao sam svasta da citam, Hyperion mi nije legao, Disk svijet serijal takodje. Nekako imam problem da se sazivim sa tim junacima tih space opera, valjda tako zovu tu vrstu sf-a.

    Zaduzbina Isaka Asimova mi je bila banja, al ona je izuzetak.
    Prva knjiga Enders game mi je bila ok. Hronike Ambera onako, nista posebno.

    Odgledah sad ovaj Altered Carbon i razmisljam se da pocnem da citam knjige Ricarda Morgana. Vidim da je i The Expanse po knjizi radjen.

    Sto bi ste mi preporucili a da je prevedeno kod nas? Smara me da citam na engleskom.

    Sto se tice epske mislim da sam procitao sve sto valja a da je prevedeno i jos po nesto sto nije prevedene.

    Sa SFom sam dosta losiji, pa su preporuke dobrodosle.
    Podji na ovaj sajt i skini u kojem formatu citas ne znam, SF prevedeni na nas jezik.

    https://kentaursanja.wordpress.com/

  19. #244
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    https://www.goodreads.com/book/show/...om_search=true

    Prinudjen sam bio da pocnem da citam na engleskom. Nakon tri knjige mucenja, sad vec lakse ide. Night Angel trilogija za preporuku, kome nije mrsko da cita na engleskom jer nije prevedena.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  20. #245
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Mali off-topic ali uskoro pocinje snimanje serije po Dzordanovom "Tocku vremena" a trebala bi biti prikazana 2021. Vec su objavljeni glumci za likove Moiraine i petorke iz Dvije Rijeke. S obizrom da iza serije stoji Amazon, ocekujem da ce biti kvalitetno odradjeno

  21. #246
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    Mali off-topic ali uskoro pocinje snimanje serije po Dzordanovom "Tocku vremena" a trebala bi biti prikazana 2021. Vec su objavljeni glumci za likove Moiraine i petorke iz Dvije Rijeke. S obizrom da iza serije stoji Amazon, ocekujem da ce biti kvalitetno odradjeno
    Za mustuluk si

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  22. #247
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Uporedo sa WoT serijom, Amazon radi i LOTR seriju sa radnjom koja će biti smještena na kraju drugog doba, Pad Numenora valjda će biti tematika.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  23. #248
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stevy View Post
    Uporedo sa WoT serijom, Amazon radi i LOTR seriju sa radnjom koja će biti smještena na kraju drugog doba, Pad Numenora valjda će biti tematika.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Daj link za wot da ne trazim.

    Taman si za mustuluk.

    Za mene je WOT biblija

    Evo mi cover na telefon godinama



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #249
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Daj link za wot da ne trazim.

    Taman si za mustuluk.

    Za mene je WOT biblija

    Evo mi cover na telefon godinama



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Evo tvitera sa ulogama - The Wheel of Time on Prime (@WoTonPrime): https://twitter.com/WoTonPrime

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  25. #250
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stevy View Post
    Uporedo sa WoT serijom, Amazon radi i LOTR seriju sa radnjom koja će biti smještena na kraju drugog doba, Pad Numenora valjda će biti tematika.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Odakle info da će pad Numenora biti tema serije? Nagađanje ili nešto zvanično?
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

Page 10 of 11 FirstFirst ... 67891011 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Epska zabluda
    By 11/11/11 in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 22-11-11, 15:31
  2. Fantastika
    By Artemis Fowl in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 27
    Last Post: 07-08-11, 02:11
  3. Fantastika
    By gaul in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 1
    Last Post: 09-02-10, 18:25
  4. Epska Fantastika
    By vIbes in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 03-03-08, 16:26
  5. Epska fantastika
    By tashaaaa in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 13
    Last Post: 08-03-05, 16:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •