Page 7 of 11 FirstFirst ... 34567891011 LastLast
Results 151 to 175 of 253

Thread: Stambeni projekat "1000+" vol.2

  1. #151
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Cijenu još dogovaraju, Zetagradnja je rekla da neće učestvovati ako bude cijena za njih niska, a to je niža od 1100-1200 e/m2. Negdje su izjavili, ne mogu naći sad članak. Ne sjećam se gdje je bilo.

    Po meni je realno da daju nižu cijenu od prošlog projekta, jer okolnosti su se promjenile. Ako zadrže istu cijenu onda samo idu na ruku građevinarima da ih spašaju, jer bi trebale cijene da idu dolje.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  2. #152
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Cijenu još dogovaraju, Zetagradnja je rekla da neće učestvovati ako bude cijena za njih niska, a to je niža od 1100-1200 e/m2. Negdje su izjavili, ne mogu naći sad članak. Ne sjećam se gdje je bilo.

    Po meni je realno da daju nižu cijenu od prošlog projekta, jer okolnosti su se promjenile. Ako zadrže istu cijenu onda samo idu na ruku građevinarima da ih spašaju, jer bi trebale cijene da idu dolje.
    Ja koliko shvatih u ovom krugu moze kupac da ppdnese zahtjev za kupovinu stana koji ie nasao u oglase, ne mora da bude sa liste. Dok ispunjava te uslove energetske efikasnosti i sl.?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. #153
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja koliko shvatih u ovom krugu moze kupac da ppdnese zahtjev za kupovinu stana koji ie nasao u oglase, ne mora da bude sa liste. Dok ispunjava te uslove energetske efikasnosti i sl.?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Pa napisali su da će javni poziv za ponuđače biti stalno otvoren, kako izgrađenih stanova- novogradnje i starogradnje. Tako kontam ako npr. ja imam vaučer i vidim dobar oglas i stan je e.efikasan i ako vlasnik stana želi da se prijavi na javni poziv da bi moglo.

    Pitanje je koliko će vlasnici stanova htjeti time da se bakću. Njima ne znači nista.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  4. #154
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    S obzirom da drugacije tesko da ce ga prodat sto da ne... Jer ne vidim nesto puno njih kojima ce u situaciji koja predstoji trcat da kupuju stanove...

    Sent from my VOGLA using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  5. #155
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,442
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Koji su uslovi za kupca?
    Dje da nadjem to? Primanja do koje cifre itd

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  6. #156
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Nema ih još, mislim, ali možeš pogledati kakvi su bili uslovi na prošlom projektu. Biće slični. Sajt 1000plus.me

    Послато са E6653 помоћу Тапатока
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  7. The Following User Says Thank You to D.S. For This Useful Post:


  8. #157
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    https://www.antenam.net/ekonomija/17...jane-u-oktobru


    Bas se malo pise o projektu ove godine.

    U clanku objasnjeno za starogradnju.
    Last edited by the_lady_marianna; 16-09-20 at 19:54.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  9. #158
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,114
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Moras li bit za stalno zaposlen da bi aplicirao?

  10. #159
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    može li neko objasniti kolika je sansa da neko ko je sam, ima korektnu platu aplicira na ovom projektu? i da li aj neko moye aplicirati za veci stan da nije garsonjera?
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  11. #160
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Moras li bit za stalno zaposlen da bi aplicirao?
    Quote Originally Posted by komsija View Post
    može li neko objasniti kolika je sansa da neko ko je sam, ima korektnu platu aplicira na ovom projektu? i da li aj neko moye aplicirati za veci stan da nije garsonjera?
    Moze se uzeti stan koliko hoces velike ali tu je problem banka . Jer od njih zavisi da li ce i na osnovu cega odobriti kredit . To je najbolje poci od banke do banke i licno pregovarati .

  12. #161
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    "ODLUKAO BLIŽIM KRITERIJUMIMA I POSTUPKUDODJELE DUGOROČNIH KREDITA FIZIČKIM LICIMA RADI OBEZBJEĐENJASTANA, ODNOSNO STAMBENOG OBJEKTA ZA SOCIJALNO STANOVANJE(„Službeni list Crne Gore“, broj 27/18 )

    https://www.1000plus.me/images/docs/...tanovanje-.pdf

    Član 7:

    Vaučer se u skladu sa ovom odlukom, dodjeljuje podnosiocu zahtjeva po javnompozivu iz člana 13 ove odluke (u daljem tekstu: podnosilac zahtjeva):

    1) koji je crnogorski državljanin sa stalnim prebivalištem u Crnoj Gori;
    2) koji nema u svojini stambeni objekat ili nema u susvojini više od jedne trećineukupne površine stambenog objekta u Crnoj Gori, u periodu tri godine kojeprethode danu podnošenja zahtjeva za dodjelu kredita;
    3) čiji član porodičnog domaćinstva nema u svojini stambeni objekat ili nema ususvojini više od jedne trećine ukupne površine stambenog objekta u Crnoj Gori,u periodu tri godine koje prethode danu podnošenja zahtjeva za dodjelu kredita;
    4) koji je kreditno sposoban u smislu opštih uslova kreditne sposobnostikomercijalne banke;
    5) čija visina prihoda ispunjava kriterijum iz člana 8 ove odluke.

    Iznos anuiteta za otplatu dugoročnog kredita za kupovinu stambenog objekta nemože preći iznos od 50% ukupnih neto mjesečnih prihoda podnosioca zahtjeva,odnosno porodičnog domaćinstva u slučaju udruživanja sredstava

    ...

    Član 8:

    Vaučer, se može dodijeliti podnosiocu zahtjeva, čiji kumulativni prihod, u odnosu nabroj članova domaćinstva, iznosi do:

    600 eura za podnosioca zahtjeva;
    420 eura za svakog drugog punoljetnog člana porodičnog domaćinstvapodnosioca zahtjeva;
    300 eura za svakog maloljetnog člana porodičnog domaćinstva podnosioca zahtjeva.

    Član 9:


    Struktura stambenog objekta koju korisnik može da kupi kreditnim sredstvimadodijeljenim u skladu sa ovom odlukom, određuje se prema broju članova porodičnogdomaćinstva, i to za:

    1) jednočlano i dvočlano porodično domaćinstvo – garsonjera ili jednosobanstambeni objekat, površine od 24 m2 do 46 m2;
    2) bračne, odnosno vanbračne supružnike kod kojih oba supružnika imaju do 35godina starosti bez djece – jednosoban ili dvosoban stambeni objekat, površineod 47 m2 do 60 m2;
    3) tročlano porodično domaćinstvo – jednosoban ili dvosoban stambeni objekat,površine od 61 m2 do 73 m2;
    4) četvoročlano porodično domaćinstvo – dvosoban ili trosoban stambeni objekat,površine od 74 m2 do 88 m2;
    5) porodično domaćinstvo sa više od četiri člana – trosoban ili veći stambeni objekat,maksimalne površine do 99 m2.

    Izuzetno od stava 1 ovog člana, korisnik može da kupi stambeni objekat površinemanje od 24 m2, ali ne manje od 10 m2 po članu porodičnog domaćinstva, odnosno nemanji od 20 m2 , ako je korisnik samac.

    Izuzetno od stava 1 ovog člana, korisnik može kupiti i stambeni objekat većepovršine od maksimalne, ali ne više od 15 m2.
    Last edited by D.S.; 21-09-20 at 09:51.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  13. #162
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by D.S. View Post
    "ODLUKAO BLIŽIM KRITERIJUMIMA I POSTUPKUDODJELE DUGOROČNIH KREDITA FIZIČKIM LICIMA RADI OBEZBJEĐENJASTANA, ODNOSNO STAMBENOG OBJEKTA ZA SOCIJALNO STANOVANJE(„Službeni list Crne Gore“, broj 27/18 )

    https://www.1000plus.me/images/docs/...tanovanje-.pdf

    Član 7:

    Vaučer se u skladu sa ovom odlukom, dodjeljuje podnosiocu zahtjeva po javnompozivu iz člana 13 ove odluke (u daljem tekstu: podnosilac zahtjeva):

    1) koji je crnogorski državljanin sa stalnim prebivalištem u Crnoj Gori;
    2) koji nema u svojini stambeni objekat ili nema u susvojini više od jedne trećineukupne površine stambenog objekta u Crnoj Gori, u periodu tri godine kojeprethode danu podnošenja zahtjeva za dodjelu kredita;
    3) čiji član porodičnog domaćinstva nema u svojini stambeni objekat ili nema ususvojini više od jedne trećine ukupne površine stambenog objekta u Crnoj Gori,u periodu tri godine koje prethode danu podnošenja zahtjeva za dodjelu kredita;
    4) koji je kreditno sposoban u smislu opštih uslova kreditne sposobnostikomercijalne banke;
    5) čija visina prihoda ispunjava kriterijum iz člana 8 ove odluke.

    Iznos anuiteta za otplatu dugoročnog kredita za kupovinu stambenog objekta nemože preći iznos od 50% ukupnih neto mjesečnih prihoda podnosioca zahtjeva,odnosno porodičnog domaćinstva u slučaju udruživanja sredstava

    ...

    Član 8:

    Vaučer, se može dodijeliti podnosiocu zahtjeva, čiji kumulativni prihod, u odnosu nabroj članova domaćinstva, iznosi do:

    600 eura za podnosioca zahtjeva;
    420 eura za svakog drugog punoljetnog člana porodičnog domaćinstvapodnosioca zahtjeva;
    300 eura za svakog maloljetnog člana porodičnog domaćinstva podnosioca zahtjeva.

    Član 9:


    Struktura stambenog objekta koju korisnik može da kupi kreditnim sredstvimadodijeljenim u skladu sa ovom odlukom, određuje se prema broju članova porodičnogdomaćinstva, i to za:

    1) jednočlano i dvočlano porodično domaćinstvo – garsonjera ili jednosobanstambeni objekat, površine od 24 m2 do 46 m2;
    2) bračne, odnosno vanbračne supružnike kod kojih oba supružnika imaju do 35godina starosti bez djece – jednosoban ili dvosoban stambeni objekat, površineod 47 m2 do 60 m2;
    3) tročlano porodično domaćinstvo – jednosoban ili dvosoban stambeni objekat,površine od 61 m2 do 73 m2;
    4) četvoročlano porodično domaćinstvo – dvosoban ili trosoban stambeni objekat,površine od 74 m2 do 88 m2;
    5) porodično domaćinstvo sa više od četiri člana – trosoban ili veći stambeni objekat,maksimalne površine do 99 m2.

    Izuzetno od stava 1 ovog člana, korisnik može da kupi stambeni objekat površinemanje od 24 m2, ali ne manje od 10 m2 po članu porodičnog domaćinstva, odnosno nemanji od 20 m2 , ako je korisnik samac.

    Izuzetno od stava 1 ovog člana, korisnik može kupiti i stambeni objekat većepovršine od maksimalne, ali ne više od 15 m2.
    to je to sto ja ne mogu, jer mi je plata malo veca od tih 600 eur i sto ja ne bih garsonjeru
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  14. #163
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    to je to sto ja ne mogu, jer mi je plata malo veca od tih 600 eur i sto ja ne bih garsonjeru
    pa sto ce ti 1000+ kad ti je malo veca plata,probaj u Lovcen banku kredit za stan i biras sto oces da kupis....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  15. #164
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,114
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Jes ali ovdje je kamata 2,99% a regularno u banku je od 4-5% na stambene kredite... pa ti vidji kolika je to razlika na 40 ili 50000 eur-a...

  16. #165
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Valjda im je u interesu da daju onome ko može da vraća kredit a potreban im je stan

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  17. #166
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    to je to sto ja ne mogu, jer mi je plata malo veca od tih 600 eur i sto ja ne bih garsonjeru
    Ako možeš nađi nekoga iz familije ko će ti nominalno biti član domaćinstva u novom stanu, a ko nema na sebe neku imovinu. Onda vas dvoje možete imati kumulativna primanja od 1020 eura i možeš uzeti stan do 46 m2.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  18. #167
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,442
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Ti kao da ce da ga otplate za pola godine a ne za 20-30 godina

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  19. #168
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    pa sto ce ti 1000+ kad ti je malo veca plata,probaj u Lovcen banku kredit za stan i biras sto oces da kupis....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    kamata, a sad moye koliko shvatih i da pogodis s ankeim stan..

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Jes ali ovdje je kamata 2,99% a regularno u banku je od 4-5% na stambene kredite... pa ti vidji kolika je to razlika na 40 ili 50000 eur-a...
    to je to

    Quote Originally Posted by D.S. View Post
    Ako možeš nađi nekoga iz familije ko će ti nominalno biti član domaćinstva u novom stanu, a ko nema na sebe neku imovinu. Onda vas dvoje možete imati kumulativna primanja od 1020 eura i možeš uzeti stan do 46 m2.
    ovo mi je padalo na maet, ali mi sad kazi ovo ukoliko znas, d ali bi u nekoj diobi taj neko polagao pravo na tom stanu i da li bih tog nekog osporio da sl godine on npr konkurise ili zatrazi stan od firme dje radi?
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  20. #169
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    ovo mi je padalo na maet, ali mi sad kazi ovo ukoliko znas, d ali bi u nekoj diobi taj neko polagao pravo na tom stanu i da li bih tog nekog osporio da sl godine on npr konkurise ili zatrazi stan od firme dje radi?
    Znam da su ovo ljudi radili, sa jednim od roditelja najčešće. Stan bi se svakako vodio na tebe, ti bi bio nosilac kredita i nema razloga da neko drugi polaže pravo na tvoj stan.

    S obzirom na trenutna pravila (član 7 stav 3), ta druga osoba ne bi imala pravo da konkuriše u nekom idućem projektu 1000+.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  21. #170
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    kamata, a sad moye koliko shvatih i da pogodis s ankeim stan..



    to je to



    ovo mi je padalo na maet, ali mi sad kazi ovo ukoliko znas, d ali bi u nekoj diobi taj neko polagao pravo na tom stanu i da li bih tog nekog osporio da sl godine on npr konkurise ili zatrazi stan od firme dje radi?
    Od 10.000 € do 150.000 €



    Rok otplate od 12 do 240 mjeseci

    Nominalna kamatna stopa od 3,75% ( fiksna)

    Efektivna kamatna stopa od 3,82%

    Naknada Banke do 1,50%


    Iznos kredita

    Rok otplate

    Nominalna kamatna stopa

    Anuitet

    Administrativna naknada

    Efektivna kamatna stopa

    Ukupan dug

    60.000 €

    240 mjeseci

    3,75%

    355,72 €

    600 €

    3,82%

    85.372,80 €


    Evo kolega Primjer iz Lovcen banke pa vidji samo dje mozes uzeti ....
    pa vidji sa kreditom ovim biras sta oces da kupis a sa 1000+si uslovljen na celebic,zetagradnjj,trudbenik....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  22. #171
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Zakoljes se 25god i kupis od trudbenika stan... Ccc

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  23. #172
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Dignes 60k vratis 86k divno...

  24. #173
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Pa evo kad nađete kod nekoga da se pozajmi 60k na 20 godina a da vrnem 60k krsta mi Ostroga mi vi javite.
    Ima nas dosta koji bi vrnuli.
    Može i da pozjamim 60k i vratim mu 50k za 10 godina.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. The Following 5 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  26. #174
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Како херкулес брани банке, мора да ради у неку па оправдава све што се рече против...

  27. #175
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pa evo kad nađete kod nekoga da se pozajmi 60k na 20 godina a da vrnem 60k krsta mi Ostroga mi vi javite.
    Ima nas dosta koji bi vrnuli.
    Može i da pozjamim 60k i vratim mu 50k za 10 godina.
    Ne moraju uzimat 30 000 iz dzepa ljudima... Neka daju kamatu do 2% i prijatno, niko ne trazi pare za dzabe, ali ne treba ni da su zelenasi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Page 7 of 11 FirstFirst ... 34567891011 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Hotel "IN" sa Restoranom "iIN" i Streljanom "SOKO" zatvorenog tipa
    By MrColscor in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 15-07-13, 06:10
  2. "Projekat GORICA"
    By cpu in forum Sve i svašta
    Replies: 56
    Last Post: 20-05-08, 11:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •