Page 10 of 11 FirstFirst ... 67891011 LastLast
Results 226 to 250 of 253

Thread: Stambeni projekat "1000+" vol.2

  1. #226
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ajde za promjenu da ne pricamo na pamet i da ne pretpostavljamo:

    v1
    Uzimas stan od 45m2 preko projekta. Placas ga 1100 eur po m2. To je ukupno 49500 EUR. Sa kreditom od 240 mjeseci, i kamatom od 2.99%, ukupno se vraca 65 826 EUR.

    v2
    Uzimas stan od 45m2 sa regularnim stambenim kreditom. Placas ga 1000 eur po m2 (sto svakako nije realno, ali ajde, zabave radi). To je ukupno 45 000 EUR. Sa kreditom od 240 mjeseci, i kamatom od 4.5%, ukupno se vraca 68 326 EUR. Placas procjenu nekretnine (mozda). Moras da imas ucesce. Platices notara po punoj cijeni. Platices naknadu za obradu kredita. Osiguranje takodje po punoj cijeni. U prevodu, dodas cca 500+ EUR troskova vise.

    v3
    Nekome se mozda i svidja stan koji se nudi preko projekta pa bi da ga uzme preko regularnog stambenog kredita. 1100 eur po m2 = 49500 + regularni stambeni kredit od 4.5%= 75 158EUR


    Zakljucak: Prvo - taj stan "koji biras" na kraju platis skuplje. Drugo - treba ti ucesce. Trece - kamatu od 4.5% ne dobijaju svi. Cetvrto - isti taj stan sigurno ne bi dobio za 1000EUR po m2. Peto - u prethodnim projektima je bilo i OK stanova preko projekta.

    Nemoj da pricamo da nema bas nikakvih povoljnosti . Druga je stvar da li se nekome ne svidja ama bas nikakav stan i ima taj luksuz u zivotu da moze da saceka bolju ponudu. Neki nemaju taj luksuz.
    Last edited by djiha; 12-11-20 at 15:14.

  2. #227
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Ova korona uopste nije smanjila cijene nekretnina. Gledala sam stan koji je u zgradi gradjenoj 2008. Cijena je oko 1200e/m2. A lagano za 5-6 godina treba mu renoviranje. Sunca ima samo ujutru nesto malo. Bez lifta.Blok 5 isto tako su cijene. Zgrade stare 40godina skoro. Pa lamela na Zabjelu je 1000 e/m2.

    Nerealne cijene po meni.
    Sto se projekta tice kad vidjeh pocinje izgradnja za 2godine. A makse.

    Kako ce oni u Bd ili u Baru uzet stan. Tako nema nista ispod 1500e/m2. Ima i tamo socijale. A nema ponudjenih stanova u izgradnji cak.


    Morali su malo misliti i o tome. Ima povoljnosti. To je ta kamata, obrada kredita, notarske usluge i to sto moze starogradnja sada.
    Cijene su visoke. Ne bi bile da drzava uvede poreze. Ali tu ovaj projekat ne moze da utice, na cijene, niti su sredsta od EU tolika da mogu i to da subvencionira. Uradili su to sto su mogli u odnosu na okolnosti.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  3. #228
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Većina ljudi je skakala na svaku moju priču o tome da je iluzija očekivati pad cijena kako su se ljudi nadali. Dok se čeka pad cijena, sve što valja se prodade... Zato i imate trenutno ponude samo na Zabjelu u Trudbenik i kod sličnih investitora. Najgore od svega je što se i to malo lokacija prodade investitorima koji nemaju nikakvu viziju...samo se aminuje gradnja i to je to , a kakav je kvalitet, kako će to izgledati, koga briga...

  4. #229
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Moje mišljenje je da je ovaj 1000+ projekat samo slamka za spas investitora koji hvataju zadnji voz da prodaju po ovim cijenama i da će u 2021. doći do pada potražnje, pa samim tim i cijena. Ne znam samo kako će taj pad tražnje i cijena nekretnina uticati na kretanje kamatnih stopa kod banaka, ali ako kamatne stope takođe budu padale zbog manje potražnje svega uslijed krize (može @hercules reći bolje oko toga), ja bih, ako je ikako moguće, sačekao makar do sledećeg ljeta/jeseni sa kupovinom stana. Ne vjerujem da će cijene dolje baš preko noći.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  5. #230
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Ja sam vec pisala da mi je nudjena kamata od 7.5% a da se nadam da prodjem preko projekta nije mi mala usteda...
    Sem toga ljudi koji zele stan preko 1000 plus vjerujem da su porodice koje ga u "normalnim uslovima" nijesu mogle uzeti i ljudi kojima lokacija nije toliki prioritet naspram krova nad glavom i rjesavanje pitanja podstanarskog zivota.
    Jedino povoljno ovdje je kamata a da ovegodine nema slobodnog trzista stanova u projektu ne bi me sa ovom ponudom gledali.
    Vidjela sam dva stana do sada koja su mi u uzem izboru i takve bih uzimala i bez projekta da mogu zbog kamate.
    Last edited by Because; 12-11-20 at 16:49.

  6. #231
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Dobar dio ljudi razmišljanje bazira na tome da je u CG tržište nekretnina normalno, i da važe realni tržišni principi... A većina građevinskih firmi u rukama tajkuna i kriminalca, koji su se toliko našklapali da lagano mogu par godina da ne prodaju jedan jedini stan...

    Do pada može doći u starogradnji, kad nekom bude frka za kredit i sl... Novogradnja, bar ova koja nešto valja, ne vjerujem da će padati više od 50€/m2...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  7. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  8. #232
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Ko danas ima 50 000 eura kesa ?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  9. #233
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Da ti kazem nesto, jebes ti te troskove koje pominjes, ovdje se radi o tome da ja ako hocu da dignem stambeni kredit, dobicu kamatu oko 4.5% i biracu dje cu stan da uzmem, a ovdje si ogranicen na ovo ****** koje nude, nemoj da se zajebavamo, nikakve odje povoljnosti nema. I nije tacno da se ne reklamira kao nesto povoljno, dje u svijet imas da su ti isti uslovi za socijalne slucajeve i ljude bez ikakvih nekretnina i onih koji imaju vec neku nekretninu, i ne moze vazda da bude "ali znamo dje zivimo" i da predjemo preko pljacke, ocigledne. Ovo nije povoljno niti je ikad bilo, ukopaju te da 20 godina se stresiras oces li imati da placas ratu, umjesto da drzava bude ta koja ce svake godine da obezbijedi novac za ovakve stvari, da se barem pola pokrije...
    Koja to banka daje stambene 4.5%? Ja nisam vidio ispod 5.99%.

  10. #234
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Moje mišljenje je da je ovaj 1000+ projekat samo slamka za spas investitora koji hvataju zadnji voz da prodaju po ovim cijenama i da će u 2021. doći do pada potražnje, pa samim tim i cijena. Ne znam samo kako će taj pad tražnje i cijena nekretnina uticati na kretanje kamatnih stopa kod banaka, ali ako kamatne stope takođe budu padale zbog manje potražnje svega uslijed krize (može @hercules reći bolje oko toga), ja bih, ako je ikako moguće, sačekao makar do sledećeg ljeta/jeseni sa kupovinom stana. Ne vjerujem da će cijene dolje baš preko noći.
    Pa ja ne vidim ništa loše u tim projektima. Ja sam učestvovao u prvom, bili su uslovi bolji nego zvanične ponude banaka do tada, učešće 5% . Ako je tada nas 600 uspjelo da dođe do stana, ako je to koristilo investitorima koji u lancu su održali i podizvođače i njihove radnike, ako su svi u lancu imali koristi, ja stvarno ne vidim ništa loše. Možda ovaj poslednji ima lošiju ponudu ali ne možemo reći da taj projekat je samo slamka spasa za investitore. Meni je iskreno pomogao taj projekat. Jedini minus tada su bili zaposljeni u bankama sa kojima sam se susrijetao , jedna je vherovao ili ne u kancelariji lakirala nokte preda mnom i ženom i odgovarala na pitanja koja smo imali dok smo ulazili u svu tu proceduru. Em slabo što su znale te žene/djevojke, em kao da sam došao u neko preduzeće 75-e godine đe zapošljeni imaju qrcobolju za posao koji obavljaju...

  11. #235
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Mislio sam na konkretno ovaj.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  12. #236
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Veoma je važno za ekonomiju da ne dođe do loma nekretnina. To je čitav lanac...Koliko samo firmi radi kao podizvođači, koliko se kupi za useljenja i namještaja i tehnike i materijala i klima uređaja i svega...ljudi primaju plate u trgovinama itd...Opština možda je mogla da snizi komunalije i da se nađe neko kompromisno rješenje ali mi smo siromašna zemlja pa i ulice po Podgorici se rade iz budžeta koji se puni i sa raznim stavkama...
    Pogledajte region. U Srbiji nije standard bolji u odnosu na CG a na Novom Beogradu novogradnja od 2000-2500 eura. Jedan lik preko posla što ga znam je uzeo 40 kvadrata za 95.000 eura...mnogi koje znam poslom uzimaju starogradnju 1500 kvadrat pa onda renoviraju, a neki kupe placeve sat vremena udaljene od posla da bi mogli priuštiti krov nad glavom i izbjegli visoke cijene. Što tek reći za njih ili za Zagreb. Sinoć mi je prijatelj pričao i cijenama u novogradnji u naselju koje je popularno, gradnja kaže ništa lux ali zato cijene preko 3k za m2... Ja mislim da mi nismo svjesni koliko su ove cijene kod nas dobre bile do sada, kako je moglo da bude ili kako će možda biti

  13. #237
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    uporedjujes to moj brate bg i pg ?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  14. #238
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    uporedjujes to moj brate bg i pg ?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Upoređujem standard

  15. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  16. #239
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Veoma je važno za ekonomiju da ne dođe do loma nekretnina. To je čitav lanac...Koliko samo firmi radi kao podizvođači, koliko se kupi za useljenja i namještaja i tehnike i materijala i klima uređaja i svega...ljudi primaju plate u trgovinama itd...Opština možda je mogla da snizi komunalije i da se nađe neko kompromisno rješenje ali mi smo siromašna zemlja pa i ulice po Podgorici se rade iz budžeta koji se puni i sa raznim stavkama...
    Pogledajte region. U Srbiji nije standard bolji u odnosu na CG a na Novom Beogradu novogradnja od 2000-2500 eura. Jedan lik preko posla što ga znam je uzeo 40 kvadrata za 95.000 eura...mnogi koje znam poslom uzimaju starogradnju 1500 kvadrat pa onda renoviraju, a neki kupe placeve sat vremena udaljene od posla da bi mogli priuštiti krov nad glavom i izbjegli visoke cijene. Što tek reći za njih ili za Zagreb. Sinoć mi je prijatelj pričao i cijenama u novogradnji u naselju koje je popularno, gradnja kaže ništa lux ali zato cijene preko 3k za m2... Ja mislim da mi nismo svjesni koliko su ove cijene kod nas dobre bile do sada, kako je moglo da bude ili kako će možda biti
    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa ja ne vidim ništa loše u tim projektima. Ja sam učestvovao u prvom, bili su uslovi bolji nego zvanične ponude banaka do tada, učešće 5% . Ako je tada nas 600 uspjelo da dođe do stana, ako je to koristilo investitorima koji u lancu su održali i podizvođače i njihove radnike, ako su svi u lancu imali koristi, ja stvarno ne vidim ništa loše. Možda ovaj poslednji ima lošiju ponudu ali ne možemo reći da taj projekat je samo slamka spasa za investitore. Meni je iskreno pomogao taj projekat. Jedini minus tada su bili zaposljeni u bankama sa kojima sam se susrijetao , jedna je vherovao ili ne u kancelariji lakirala nokte preda mnom i ženom i odgovarala na pitanja koja smo imali dok smo ulazili u svu tu proceduru. Em slabo što su znale te žene/djevojke, em kao da sam došao u neko preduzeće 75-e godine đe zapošljeni imaju qrcobolju za posao koji obavljaju...
    Quote Originally Posted by Director View Post
    Većina ljudi je skakala na svaku moju priču o tome da je iluzija očekivati pad cijena kako su se ljudi nadali. Dok se čeka pad cijena, sve što valja se prodade... Zato i imate trenutno ponude samo na Zabjelu u Trudbenik i kod sličnih investitora. Najgore od svega je što se i to malo lokacija prodade investitorima koji nemaju nikakvu viziju...samo se aminuje gradnja i to je to , a kakav je kvalitet, kako će to izgledati, koga briga...

    Istina, sjećam se! Svi oko mene pričaju kako će cijene padati, ja nešto ne vidim to, a prošlo je 8 mjeseci od početka korone, koliko ljudi nije primilo plate ili čitavu platu. Čelebić najavio gradnju nekog da kažem naselja, nekih vila, to će sve u krv skupo biti, očigledno ima dovoljno paraša koji će to kupiti, ne bi išli u takvu investiciju. Možda su malo usporili zbog situacije i to je to.

    Lom nekretnina tačnije građevinskih firmi ne treba nikome, iz razloga što si rekao, slažem se, samo da su cijene malo niže vjerujem da bi više ljudi dobijalo kredit prije svega, time više ljudi bi odlučivalo da kupi stan, još više bi se gradilo i time sve ovo drugo što si nabrojao. Možda ne bi živjeli sa roditeljima ovoliko dugo.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  17. #240
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Istina, sjećam se! Svi oko mene pričaju kako će cijene padati, ja nešto ne vidim to, a prošlo je 8 mjeseci od početka korone, koliko ljudi nije primilo plate ili čitavu platu. Čelebić najavio gradnju nekog da kažem naselja, nekih vila, to će sve u krv skupo biti, očigledno ima dovoljno paraša koji će to kupiti, ne bi išli u takvu investiciju. Možda su malo usporili zbog situacije i to je to.

    Lom nekretnina tačnije građevinskih firmi ne treba nikome, iz razloga što si rekao, slažem se, samo da su cijene malo niže vjerujem da bi više ljudi dobijalo kredit prije svega, time više ljudi bi odlučivalo da kupi stan, još više bi se gradilo i time sve ovo drugo što si nabrojao. Možda ne bi živjeli sa roditeljima ovoliko dugo.
    Nisam siguran da će Čelebić brzo krenuti sa tim naseljem. Meni se lično ona lokacija ali uopšte ne čini nekim luksuznim mjestom niti bi ikad tamo kupio nekretninu. Za vikend prođoh kroz Danilovgrad, gradi se neka zgrada i onda se pitam koja je tu cijena kvadrata i kako će izgradnjom novog puta sa 4 trake i tamo skočiti vremenom cijene nekretnina. Treba razmišljati naprijed... Ne mislim ja da su cijene bile baš velika prepreka koliko nizak standard mnogih u CG ali znam isto ljude sa jednom platom koji su ipak gradili sebi i kuću ili kupili stan, pa makar jednosoban. Možda su ljudima i očekivanja nerealna. Ni na zapadu ne kupuje svako stan već žive privatno ako nisu u mogućnosti da ga kupe...

  18. #241
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    U sustini ovo na sajtu su svi stanovi koji mogu da se kupe? Sve Podgorica i nesto malo Cetinje, Niksic i Bijelo Polje...

  19. #242
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Evo i kips gradnja krece sa projektom na prostor dakica iza citykvarta. To dodje ona parcela iza volija. Pored nje navodno vec ucrtana skola, vrtic i prostor za zdravstvo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  20. #243
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    786
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    To je projekat New City, što zatrpavaju sa onim ogromnim flajerima?

  21. #244
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Evo i kips gradnja krece sa projektom na prostor dakica iza citykvarta. To dodje ona parcela iza volija. Pored nje navodno vec ucrtana skola, vrtic i prostor za zdravstvo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja koliko sam čuo samo škola i DZ su u planu, vrtić će još čekati. Oni su trebali do 2024 da završe mnoge obećane škole po PG, a i vrijeme je više. Ovo za novi kvart mi je novost

  22. #245
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Malo prije pogledah ponudu stanova Građevinara. Izgledaju vrlo lijepo, e sad ne znam kakav je njima kvalitet.

  23. #246
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,293
    Thanks Thanks Given 
    394
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Jedna ponuda je zgrada pored stovarišta DJurovic, koja nije ni počela.. Druga ponuda je Normal pored Dogtaša, takođe nije ni počelo. Kakvi su ovo paklenici sve. Ovo je sve u 200metara..
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  24. #247
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Zna li ko da li ce sledece god biti projekta 1000+?

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  25. #248
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Zna li ko da li ce sledece god biti projekta 1000+?

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Najavili su da hoće. Samo 59 je iskoristilo vaučere, ja sam ga dobila pošto sam završila sama sve sa bankom -običan kredit, ove godine su bili super spori, zvala sam ih kad sam našla stan, sve su čekali nešto da neko potpiše,nisu imali valjda direktora, samo nek su zdravo.
    https://www.vijesti.me/tv/emisije/57...amo-59-vaucera
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

Page 10 of 11 FirstFirst ... 67891011 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Hotel "IN" sa Restoranom "iIN" i Streljanom "SOKO" zatvorenog tipa
    By MrColscor in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 15-07-13, 06:10
  2. "Projekat GORICA"
    By cpu in forum Sve i svašta
    Replies: 56
    Last Post: 20-05-08, 11:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •