Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678
Results 176 to 196 of 196

Thread: Stambeni projekat "1000+" vol.2

Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    200 Posts

Zakoljes se 25god i kupis od trudbenika stan... Ccc

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    169 Posts

Dignes 60k vratis 86k divno...
    Poliranje farova 10€ do 15€ (komplet)
    Poliranje automobila od 40€ do 70€

Više informacija u inbox.

Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    244 Posts

Pa evo kad nađete kod nekoga da se pozajmi 60k na 20 godina a da vrnem 60k krsta mi Ostroga mi vi javite.
    Ima nas dosta koji bi vrnuli.
    Može i da pozjamim 60k i vratim mu 50k za 10 godina.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

4. The Following 4 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    56 Posts

Како херкулес брани банке, мора да ради у неку па оправдава све што се рече против...

Thanks Thanks Given 
    840
    Thanks Thanks Received 
    1,823
    Thanked in
    651 Posts

Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pa evo kad nađete kod nekoga da se pozajmi 60k na 20 godina a da vrnem 60k krsta mi Ostroga mi vi javite.
    Ima nas dosta koji bi vrnuli.
    Može i da pozjamim 60k i vratim mu 50k za 10 godina.
    Ne moraju uzimat 30 000 iz dzepa ljudima... Neka daju kamatu do 2% i prijatno, niko ne trazi pare za dzabe, ali ne treba ni da su zelenasi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    3,256
    Thanks Thanks Received 
    645
    Thanked in
    328 Posts

oćete li mi sad reći nesto...bracni par, jedno radi (na minimalac ej osigurano) a plata je oko 450 eura, drugoo je na birou i trenutno čeka odluku o onim grantovima za mala preduzeća (oće da otvori scoju firmu, trenutno razvija taj biznis, ali jos je zvanicno na birou dok konkurs ne bude gotov) imaju li pravo da apliciraju???? Ovo je i izmisljeno da mladi bračni parovi riješe stambeno pitanje...ionako plaćaju jednosoban stan privatno....kako banka da da kredit nekome ko je osiguran na 222 eura?!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thanks Thanks Given 
    1,526
    Thanks Thanks Received 
    1,175
    Thanked in
    467 Posts

Pretpostavljam da imaju pravo, ali max vrijednost mjesečne rate im je 111€, za šta u Pg ne mogu ni garsonjericu uzeti...

Sent using Tapatalk
    #fakenews

Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    14 Posts

Realno i najveci broj tih ljudi nema rijeseno stambeno pitanje...

Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    335
    Thanked in
    232 Posts

Možda jedino ovaj iznos na ovu kamatu.
    Sve je veliko možda...

Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

Bugi Vugi tapši Raduj se!

Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    57 Posts

Rijesavanje stambenog pitanja je jedan od gorecih problema u ovoj drzavi. Ubise banke, ka da je prosjecna plata 2000e.

Ako izuzmemo gospodu koja dobija stanove za 10 000.
    Last edited by Dzi; 22-09-20 at 07:33.

Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    244 Posts

Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Како херкулес брани банке, мора да ради у неку па оправдава све што се рече против...
    Radio ne radio, ovo je klasično piskaranje (da ne upotrijebim neku težu riječ) o nečemu o čemu se vrlo malo ima saznanja.
    Ne reče mi, đe ću pozajmit 50 a da vratim 50 za 10 godina? Nije bitno đe radim, imam ja para da vrnem sigurno. Inflacija i to nije ni bitno, babe i žabe saberemo i idemo dalje.
    Ja bih stvarno uzeo 50 i za 20 godina vratio 50. Obraza mi vratiću.

Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne moraju uzimat 30 000 iz dzepa ljudima... Neka daju kamatu do 2% i prijatno, niko ne trazi pare za dzabe, ali ne treba ni da su zelenasi.

Kad se država bude jeftinije zaduživala, onda će i građani. Do tada, to nam je što nam je. A rejting države nam je takav kakav je. Je li pravedan ili ne, je nešto o čemu se može diskutovati. Kad je USA bankrotirala, S&P i Moody's joj nisu smanjili bonitet. Ali to nam je što nam je.
    Država nam propisuje zateznu 8%, o čemu dalje da pričamo. Zatezna je često dupla redovna, i to vam je stanje stvari.

Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    oćete li mi sad reći nesto...bracni par, jedno radi (na minimalac ej osigurano) a plata je oko 450 eura, drugoo je na birou i trenutno čeka odluku o onim grantovima za mala preduzeća (oće da otvori scoju firmu, trenutno razvija taj biznis, ali jos je zvanicno na birou dok konkurs ne bude gotov) imaju li pravo da apliciraju???? Ovo je i izmisljeno da mladi bračni parovi riješe stambeno pitanje...ionako plaćaju jednosoban stan privatno....kako banka da da kredit nekome ko je osiguran na 222 eura?!
    Svaki 1000+ projekat je imao sljedeće odlike:
    - Preglupa definicija maximalnih prihoda koje bračni par može da ima kako bi kupio stan
    - Definicija max prihoda po samici / samcu, kao i dodatak od nekoliko € za svako dijete
    - Građevinari NIKAD nisu spuštili cijene, za razliku od notara npr.
    - Kupac nije zaštićen od propasti građevinara koji gradi zgradu na dekvatan način - ne dostavljaju nikakve garancije u PROCON da će dovršiti zgradu npr.
    - Banke tim socijalnim katgegorijama ništa nisu ponudile u smislu jeftinijeg održavanja računa npr ili nekih drugih pogodnosti. Vlada je subvencionisala kamatu i to je to.
    - Osiguravajuće kuće nisu dale jeftiniju ponudu za polise npr
    - Katastar nije smanjiuo svoje naknade za upis hipoteke i sl.

A najveći problem, što ima i gospode koji su uzeli drugi treći stan, pa je socijalni smisao projekta izgbuljen već na početku. Prepisivanje stanova na djecu, roditelje i slično. Ima i sudija koje su to radile, a ne običnih građana.

U konkretnom slučaju, mislim da bi oni mogli da apliciraju, ali max iznos rate bi bio nedovoljan za išta ozviljnije da se kupi, osim ako nemaju neku značajniju ušteđevinu.

Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    40 Posts

Svaki 1000+ projekat je imao sljedeće odlike:
    - Preglupa definicija maximalnih prihoda koje bračni par može da ima kako bi kupio stan

Ovo je ipak prvenstveno socijalni projekat, pa su i maksimalni prihodi tome prilagođeni. Bračni par sa dvoje djece može imati mjesečne prihode od 1620 eura (600+420+300+300).

- Definicija max prihoda po samici / samcu, kao i dodatak od nekoliko € za svako dijete

300 eura po djetetu nije nekoliko eura.

- Građevinari NIKAD nisu spuštili cijene, za razliku od notara npr.

Ovo je najveći minus projekta. Građevinari projekat vide kao šansu za dodatnu zaradu, a ni država se nije baš potrudila da ispregovara povoljnije maksimalne cijene stanova, s obzirom na socijalnu prirodu projekta, nego su išli na tržišne cijene u tom trenutnu.

- Kupac nije zaštićen od propasti građevinara koji gradi zgradu na dekvatan način - ne dostavljaju nikakve garancije u PROCON da će dovršiti zgradu npr.

Koliko znam, po zakonu građevinar mora da ima garanciju za dobro izvršenje posla (5% investicije), kao i potvrdu banke da je sposoban da uzme zaduženje do određenog iznosa potrebnog za realizaciju projekta, što garantuje na neki način njegovu finansijsku sposobnost. Ali svakako, to je mala zaštita kupcu. Ali to je slučaj kod svakog objekta u izgradnji, nevezano za 1000+. Kupac nažalost snosi najveći rizik.

- Banke tim socijalnim katgegorijama ništa nisu ponudile u smislu jeftinijeg održavanja računa npr ili nekih drugih pogodnosti. Vlada je subvencionisala kamatu i to je to.

Jesu neke, koliko se sjećam, tipa da nema plaćanja obrade kredita i slično.

- Osiguravajuće kuće nisu dale jeftiniju ponudu za polise npr
    - Katastar nije smanjiuo svoje naknade za upis hipoteke i sl.

A najveći problem, što ima i gospode koji su uzeli drugi treći stan, pa je socijalni smisao projekta izgbuljen već na početku. Prepisivanje stanova na djecu, roditelje i slično. Ima i sudija koje su to radile, a ne običnih građana.

U konkretnom slučaju, mislim da bi oni mogli da apliciraju, ali max iznos rate bi bio nedovoljan za išta ozviljnije da se kupi, osim ako nemaju neku značajniju ušteđevinu.
    Svakako bi projekat morao da bude još povoljniji za građane s obzirom na socijalni predznak, ali i pri ovim uslovima ima prednosti nego slična kupovina stana van projekta.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    91
    Thanked in
    41 Posts

Jedina prednost ovog programa je kamatna stopa... i tu se zavrsavaju sve prednosti...

Ja bih imao samo jedno pitanje za predstavnike banaka... kako to da im se u ovom projektu isplati dati KS od 2,99% dok na slobodnom trzistu je izmedju 4-5%

Samo bi ih pitaoo zasto?

Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    387
    Thanked in
    248 Posts

Gledao sam stanove koje su davali u prvom krugu pa nadalje . Ne za mene .
    Ovicno su to stanovi koji se je mogu prosati tj ne mogu po cijenu ostalih staniva . Tipa prizemlhe potrovlje los pogled i slicno . Te stanove onda prodaju po punoj cijeni .
    Jeste manja kamata ali kad se sve stavi na papir vrlo je tesko da cete nesto dobiti u odnosu na klasicni stambeni kredit gdje vi birate stan .
    Samo mi nemojte reci znam ovog sto je tako kupio stan vrhunski . Naravno ali to su oni sa petim ili desetim stanom i sve sto ide uz to . Za obican narod ostanu stanovi koje nikako ne mogu prodati pi punoj cijeni nego ovako .

Ali ovo je samo moje shvatanje , kao sto nikad nebi kupio stan koji nije 1/1 i koji odmah ne mogu da upisem u katastar . Mozda gladajuci stotine ljudu u BD koji su ostali i bez novca u bez stanova

Thanks Thanks Given 
    840
    Thanks Thanks Received 
    1,823
    Thanked in
    651 Posts

Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Gledao sam stanove koje su davali u prvom krugu pa nadalje . Ne za mene .
    Ovicno su to stanovi koji se je mogu prosati tj ne mogu po cijenu ostalih staniva . Tipa prizemlhe potrovlje los pogled i slicno . Te stanove onda prodaju po punoj cijeni .
    Jeste manja kamata ali kad se sve stavi na papir vrlo je tesko da cete nesto dobiti u odnosu na klasicni stambeni kredit gdje vi birate stan .
    Samo mi nemojte reci znam ovog sto je tako kupio stan vrhunski . Naravno ali to su oni sa petim ili desetim stanom i sve sto ide uz to . Za obican narod ostanu stanovi koje nikako ne mogu prodati pi punoj cijeni nego ovako .

Ali ovo je samo moje shvatanje , kao sto nikad nebi kupio stan koji nije 1/1 i koji odmah ne mogu da upisem u katastar . Mozda gladajuci stotine ljudu u BD koji su ostali i bez novca u bez stanova
    Ovo 1000+ je dobro samo zbog ove kamate, do 3% efektivna. Ja sve preko 2% smatram puno, ali s obzirom da preko regularnih stambenih kredita kamata ispadne 4.5-5.5%, 3% je neka ok sredina.

Da zadovoljavam uslove, tj da mi plata nije preko 600e, ova ponuda sa 3% bi mi bila prihvatljiva za investiranje u nekretninu.

Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    191
    Thanked in
    97 Posts

Ne znam za prvi ali za drugi projekat su pravljene zgrade namjenski, plus sto je ostalo trzisno nerealizovano...npr zetagradnja je imala namjenski zabjelo konik i zagoric plus blok 6 autobuska i siti kvart jedinice koje nije prodala ranije, tu je bilo visokih spratova, potkrovlja, vece kvadrature itd

Послато са SM-N950F помоћу Тапатока

Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    387
    Thanked in
    248 Posts

Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ovo 1000+ je dobro samo zbog ove kamate, do 3% efektivna. Ja sve preko 2% smatram puno, ali s obzirom da preko regularnih stambenih kredita kamata ispadne 4.5-5.5%, 3% je neka ok sredina.

Da zadovoljavam uslove, tj da mi plata nije preko 600e, ova ponuda sa 3% bi mi bila prihvatljiva za investiranje u nekretninu.

Hm to ako bi ti se recimo posrecilo da ubodes neki dobar stan . Ovo sto su moje prijateljice gledale u Baru nema sanse sa bih platio toliko . Racunao sam da dignu kredit i da kupe stan da ce povoljnije proci . Pogotovo da ne razmisljaju hoce li ili je stanovi biti zavrseni .
    Ako se vec zaduzujem citav zivot ( ne mislim na sebe jer to citav zivot je vrlo kratko ) onda je cak i bolhe platiti nesto vise nego se kajati .
    Ps kad ti vec repliciram nevezano za temu . Dok si setao Juznom Amerikom jesi je zamorce ili kako ih ovdje zovu morske prasice ?

Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    244 Posts

Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Jedina prednost ovog programa je kamatna stopa... i tu se zavrsavaju sve prednosti...

Ja bih imao samo jedno pitanje za predstavnike banaka... kako to da im se u ovom projektu isplati dati KS od 2,99% dok na slobodnom trzistu je izmedju 4-5%

Samo bi ih pitaoo zasto?
    Zato što je Vlada subvencionisala ostatak kamate od te projetkom ponuđene do komercijalne.

Quote Originally Posted by D.S. View Post
    Svakako bi projekat morao da bude još povoljniji za građane s obzirom na socijalni predznak, ali i pri ovim uslovima ima prednosti nego slična kupovina stana van projekta.
    Pa socijalni projekat i plata viša od prosječne u državi ne ide u istu rečenicu.
    U prvom projektu dijete je bilo čini mi se 150€. Svakako nebitno, jer dijete računaš u prihod a ono ti je trošak realno. Mislim glupost teška.
    Dobro izvršenje posla nije isto što i završetak zgrade. O tome najbolje znaju kupci stanova kod Radenka iz Maše.

Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    40 Posts

Pa socijalni projekat i plata viša od prosječne u državi ne ide u istu rečenicu.
    U prvom projektu dijete je bilo čini mi se 150€. Svakako nebitno, jer dijete računaš u prihod a ono ti je trošak realno. Mislim glupost teška.
    Dobro izvršenje posla nije isto što i završetak zgrade. O tome najbolje znaju kupci stanova kod Radenka iz Maše.
    Ovo boldovano te nisam shvatio što hoćeš da kažeš. 600 eura je maksimalna plata koju može imati samac koji želi da kupi stan preko projekta. Ako domaćinstvo čine dvoje (npr. majka ili otac i jedno dijete), onda roditelj može imati primanja do 900 eura, ako domaćinstvo čine muž i žena, zajednička primanja im mogu biti do 1020 eura (i za svako dijete taj iznos se povećava još 300e). Dio projekta se odnosi na mlade bračne parove, tako da ovakav način obračuna maksimalno dozvoljene zarade odgovara prosječnom mladom bračnom paru.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

Thanks Thanks Given 
    233
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    31 Posts

gdje se mogu naci uslovi da se konkurise za projekat?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    244 Posts

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)