Results 1 to 16 of 16

Thread: Prirodni recepti... (ZDRAVLJE)

  1. #1
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default Prirodni recepti... (ZDRAVLJE)

    Za srce...

    Za desni...

    Za prostatu...

    Ovo su doduše tematske stranice, ali recepti iz ličnog iskustva ili predanja imaju veću vjerodostojnost...

    Iz ličnog iskustva - konzumirana kombinacija cimeta i meda izjutra daje osjećaj sitosti tokom dobrog dijela dana, a poslije dvije tri sedmice kontinuiranog korištenja i znoj gubi neprijatan miris... i još poneki benefit se tu nađe.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #2
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I još jedna preporuka za sve koji otežano mokre... ČAJ OD RASTAVIĆA

    Sjetih se da sam prije koju godinu mislio da se prostata okrenula protiv mene, i na preporuku ljekara uzeh onaj prostamol uno... i ajd, sve bi normalno dok sam ga pio, ali kako ispih cijelu kutiju tako ista muka - isti problemi. Već se pozdravih sa prevozom tipa autobus, kad ono... od poznanika mi stiže pakovanje ovoga čaja, koje popih i zaboravih na muke koje sam vukao popriličan period. Uzrok mojih tadašnjih muka i dalje ne znam, samo znam da je ovaj čaj to riješio! i od tada, da kucnem . . .
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #3
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    ljudi nisu svjesni koliko bolesti, kako onih koji se ticu tijela tako i onih koji se ticu duha, moze da izlijeci zdrava ishrana, vecina ljudi podcjenjuje prirodni lijek a okrecu se nekim alternativnim metodama iz laboratorije...

    ako cesto jedes kupus ili rastan, orahe i ostalo kostunjavo voce itd. tebi ce mozak sigurno bolje da funkcionise, orasi i ostalo kostunjavo voce izmadju ostalog imaju one omega 3 masne kiseline za koje se zna koliko su dobre za mozak a kupus i rastan imaju mikronutrijente koji ti cuvaju mozak od izumiranja celija. Naravno valja batalit navike koje unistavaju mozdane celije kao sto je cesta konzumacija alkohola itd.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    istina, trigliceridi i holesterol se potpuno vrati u normalu za mjesec dana ukoliko se iz ishrane potpuno izbaci šećer, tijesta-računajući i hleb, pržena hrana....takodje se istim receptom koža nevjerovatno oporavi, omekša na onim mjestima gdje je tvrda lijepo se nahrani i ovlaži, tj manje je suva...tako da je ishrana definitivno najbitnija u kontroli našeg zdravlja
    Takodje sam potpuno saglasna sa upotrebom bilja u svrhu liječenja i prventive mnogih bolesti.
    Za sve infekcije u usnoj duplji je čaj od žalfije fenomenalan lijek
    Za kašalj nema boljeg izbora od čaja od bijelog sleza, kao i čaj od bokvice, čaj od podbjela....provjereno!
    Za dijareju je fenomenalan lijek mljevena lincura, momentalno zaustavlja proliv
    Za umjereni zatvor pomoć su kivi, smokve, šljive groždje uz što više vode...takodje je dobro pojesti šaku mješavine badema, indijskog oraha, lješnika i brusnice, suvog groždja napiti se vode....ali onda je bolje biti negdje blizu šumice
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Za dijareju je fenomenalan lijek mljevena lincura, momentalno zaustavlja proliv
    za ovo sam ja cuo da je hajducka trava broj 1.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #7
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Med, med i samo med. Pored toga povremeno ubaciti med + limun, zatim nekad i med + cimet, med + cuvarkuca, pa malo bijelog luka (ali tako sto se luk ubaci i teglu sa medom i ostavi se 7 dana pa tek onda jedes)... Nije toliko ni tesko ni skupo da se malo covjek posveti imunitetu (a samim tim i zdravlju), no sve je to stvar navike. Za hronicni kasalj i astmu narocito kod djece, mlijeko od magarca. Zvuci smijesno ali pogledajte iskustva, nema preko toga.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svako jutro kasiku meda i liniju zutog... prijeki lijek
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  9. #9
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I tako plafon mjesec dana, i onda ce ti ta linija zutog bit prijeko potrebna da budes isti kakav si bio i bez te prve...

    Dakle, samo med!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  10. #10
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    I tako plafon mjesec dana, i onda ce ti ta linija zutog bit prijeko potrebna da budes isti kakav si bio i bez te prve...

    Dakle, samo med!
    A sprdam se buraz nije los med, sto jes jes, ali mi je to previse slatko "na sred srca". Ja u poslednje vrijeme pijem ujutro kozju surutku. Malo je tesko za popiti jer je jaka i ne toliko ukusna, ali golo zdravlje. Kad vec mozemo cigare i alkohol i svakakvi otrov, moze se "zrtvovat" i popit casa surutke ujutro. A sad vec ima i da se kupi u svim malo bolje snadbijevenim marketima, ne mora se coek cimati na "crna trzista"
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  11. #11
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    ali ti je pijes zato sto mislis da je generalno zdrava, ja sam cuo da je surutka najvise zdrava za jetru, kako za njenu bolju i brzu regeneraciju tako i resavanje problema "masne jetre", to ovi sto piju masu alkohola su vjerovatno prvi provalili..

  12. #12
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    ali ti je pijes zato sto mislis da je generalno zdrava, ja sam cuo da je surutka najvise zdrava za jetru, kako za njenu bolju i brzu regeneraciju tako i resavanje problema "masne jetre", to ovi sto piju masu alkohola su vjerovatno prvi provalili..
    Ja ne mislim, nego znam da je zdrava, generalno I za jetru, i za pluca, misice, dosta stvari... Ako malo procackas po netu vidjeces da je jedno od najzdravijih napitaka koje covjek moze u sebe da unese opet kazem, jaka je i ima dosta ljudi koji ne mogu da je popiju. I meni je prvo par puta osjecaj bio grozan, ali se navikne coek posle 2, 3 dana... sad mogu da je popijem kao vodu, lagano. I ne pijem je bas stalno - zaredjam tipa 10ak - 15 jutara, pa onda toliko pauziram.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  13. #13
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Od svih dijetetskih proizvoda na prvom mjestu. Nije to džabe, a ni bezveze...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  14. #14
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    evo koliko je smeće sojin lecitin (E 322) koji se nalazi u 80% namirnica:

    http://kodren.com/zdrava-ishrana/636...ima-svuda.html

  15. #15
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    evo bitan dio teksta sa linka iznad:

    ”Soja sadrži više fitinske kiseline od bilo koje druge žitarice ili mahunarke, Problem sa fitinskom kiselinom je što ona sprečava apsorpciju svih minerala, a posebno kalcijuma. Koliko je mineralni deficit uzrok mnogih bolesti, za koje se navodno još pouzdano ne zna kako nastaju.
    Fitinska kiselina u soji ne može se neutralisati klasičnim metodama kao što su natapanje, klijanje i dugo kuvanje, pa redovnom konzumacijom soje reskiramo teški nedostatak minerala u organizmu, što dovodi do razvoja bolesti. Prehrana s visokim sadržajem fitinske kiseline može otežavati normalan rast i razvoj dece i mladih.

  16. #16
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam kao mali trebao piti surutku. Bolovao sam žuticu, a ona jako dobro pomaže da se jetra obnovi. Sada se ne bih mogao natjerati da je pijem, jer kako me sjećanje služi ima užasan okus. Evo link na temu surutke, kada već stavljate http://www.ludakrava.com/zdravlje/su...dna-namirnica/

    Znam da je body builderi često piju jer je čisti protein.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prirodni/kvalitetni sokovi?
    By EvilCrazyLazy in forum Sve i svašta
    Replies: 90
    Last Post: 16-06-09, 23:56
  2. Prirodni nuklearni reaktor
    By epruvetica in forum Nauka generalno
    Replies: 1
    Last Post: 05-02-07, 20:08
  3. Kanalizacija i ostali prirodni mirisi
    By tweet in forum Primorski
    Replies: 9
    Last Post: 13-01-05, 18:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •