Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 106

Thread: CG i zov Zapada

  1. #51
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Detalj koji najbolje opisuje stanje društva (u svakom pogledu).
    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Bez zastave, ovako na prvi pogled, ne razlikuje se mnogo od nekog prizora iz Pripjata.

    Budžet RTCG kao i prošlogodišnji
    rtcg.me

    Kažu da je nedovoljno, ali za šta? Da imaju budžet BBC-ja ne bi puno odmaki od sadašnjeg stanja.
    Rasipnistvo.. Dobro da nosi snijezno bijelu kosulju a u sta ulazi i pored cega taj covjek prolazi..
    I oni/e prije njega..
    ............
    Hvala Lepo

  2. #52
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    A sto je jos i gore? Policija. Moja majka bila ljetos tamo i imala neku nesrecu (ne vozilom, nego da ne udjem u detalje) morala je hitno u bolnicu, izasla na ulicu zena da trazi pomoc, prosao neki pajkan i veli: Nije to moj posao. ??!!!!!!?????!!!! I na kraju je poveo neki momak koji je tuda prolazio u bolnicu. Zamislite to? treba vam pomoc a ni od policije je nemozete dobiti. Toliko mi je to smrklo da vam nemogu opisati. Sramota!!!
    Bilo nekad u CG kao sto je i sada u CH, ali izgleda da je nesto "kvrcnulo" u svemu...
    Nekad je bilo sramota zivjeti u nehigijeni pa su se svi trudili da urede i ono najskromnije sto imaju.. Policija je bila stub hrabrosti, sigurnosti, pomoci i oslonac za djecu i gradjane..
    Nesto se desilo ovdje ..
    "Zona sumraka..."
    Izgleda da su se navikli na ovo stanje pa sve prolazi mimo njih..
    Poneko uredi skorojevicki luksuzno zgradu, zonu.. a u okolini smece, prljavstina.. i nakon godinu - dvije, i taj skorojevicko kitnjasti luksuz se stopi sa memlom na fasadama, slomljenim plocama trotoarima, svjetlima.. ugazenim travnjacima..
    Ne znam sem da je stanje zaista.. Niko da im kaze od ovih stranaca, a oni sami vise ne obracaju paznju..
    Od svog praga dalje nista ne vide..Boh..
    Vidite da se bune i pokusavaju da vrijedjaju sa nekim turcizmima samo sto postavim foto primjere, a kamoli...



    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 17-01-15 at 18:37.

  3. #53
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali pazi, kad je stigla u bolnicu odmah su je primili preko reda (CH drzavljanin) i hvala im na tome, ali sta je sa ostalima tamo? imala je "posebni" tretman. A ovi ostali tamo kakav "tretman" su imali neznam i zao mi je i njih. Ispade da doktor taj koji joj je rane dezinficirao(posle kad je stigla u CH, jer u CH postoji nesto sto se zove REGA. Ako si njihov clan bilo dje u svijet dolaze za tebe.) e taj doktor bio na obuku u Davos. Sreca njena.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja sam i CH drzavljanin pa znam o cemu govorite.. Samo, nakon poslednjih info o osnovnom znanju medicinskih radnika u CG.. Ne bih rizikovala da svratim do njih..
    Ranije sam se cudila zasto CG politicari i njihove familije i za najmanju sitnicu idu preko granice. Sad razumijem.
    Saljemo na obuku mnoge odavde za svasta, ali ocigledno zalud... Oni nemaju osnovno obrazovanje a imaju papire - diplome. Osnovna pretpostavka da sa diplomom imaju to znanje, pada u vodu. Nula.
    I sad sa svim pokazateljima o broju samoubistava u CG.. oni nista... Nikakve promjene ne prave da krenu u korak za civilizovanim svijetom.
    Ja znam da je ovo sto pokusavam mladim ljudima da prenesem "slikovniicom", jer koliko shvatih imaju kratak fokus i koncentraciju, dva reda teksta - treci ne citaju, samo moje bacanje vremena, a i svih koji pokusavaju da skrenu paznju.. Jednostavno, nemoguce...
    Agresivnost pored rasipnistva i to je to...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 17-01-15 at 18:59.

  5. #55
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To sto hocu da kazem sa ovim je, ako ste bolesni, ako je neki hitan slucaj, ako vam treba neka pomoc u CG, bilo kakva, lopovluk, steta neka, bilo koja pomoc...nek su andjeli sa vama. A vjerujte mi tesko je ovo sto pisem i zalosno. Mozda se udaljilo od teme ali jbg.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    To sto hocu da kazem sa ovim je, ako ste bolesni, ako je neki hitan slucaj, ako vam treba neka pomoc u CG, bilo kakva, lopovluk, steta neka, bilo koja pomoc...nek su andjeli sa vama. A vjerujte mi tesko je ovo sto pisem i zalosno. Mozda se udaljilo od teme ali jbg.
    a jes....zato je u crnoj gori zdravstveno osiguranje besplatno.u tvojoj CH je po osobi prosjecan paket oko 350 eura....sto je za petoclanu porodicu oko 1500 e mjesecno

    ah ta nehumana crna gora koja daje svim gradjanima besplatno lijecenje

  7. #57
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Eto.. Bolje znaju kako je u drugoj drzavi nego sto im je smece oko njih.. O humanosti posebno, a da ih pitate koliko novca ide za zdravstvo od svih zaposlenih u CG - to ni u ministarstvu ne znaju, niti smiju da misle svojim mozgom, a kamoli obican gradjanin. I sad edukovati ove druge, a oni prvi veze s vezom, sem koliko im bace iz min. finansija.. tezina bas.

    Rekoh vec.. i "slikovnica" je teska, a kamoli 3 reda teksta.

    Hvala Lepo

  8. #58
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Besplatno lijencenje u CG? WOW! Po kojoj cijeni? cijeni ljudskog zivota? Slusaj mali, prije 6 godina sam strinu vodila u hitnu i znas sta? rekli su mi sacekajte svi su doktori zauzeti. Provirila sam kroz vrata te "hitne" i sta sam vidjela? svi sjede oko jednog stola piju kafu i puse cigar. Hvala na to "besplatno osiguranje"...hvala!
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  9. #59
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kad se desila ova tragedija sa bebama iz porodilista u BP, u svom onom shoku da je to zaista moguce da moze da se desi danas u CG.. Na TV su dali izjavu nekog bica iz MIn zdravlja koja je uz recenicu da istrazuju bla bla u vise varijacija ponavljala recenicu kao "znate, mi moramo da radimo na tome da ljekari moraju da nauce da treba da peru ruke, jer znate ako se ruke ne peru bakterije..." i to ponovila u vise varijacija.. Ludilo.. Ljekari da nauce ono sto svako dijete od godinu dana se nauci a dalje samo zna. ...
    I prije neki dan snimak "renoviranog" porodilista.. jadni reziser je x puta ponovio kadar koji je pokazivao jedan jedini plasticni aparatic sa tecnoscu za dezinfekciju ruku.. aparatic koji postoji u svakom toaletu trznih centara, pumpi na autoputevima i bilo gdje od javne koristi..
    milioni trilioni, garancije sa kreditima u milionskim iznosima za budalastine, nakit, vozni parkovi funkcionera, a prioritet? veze s mozgom..
    Strasno...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 17-01-15 at 19:36.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Besplatno lijencenje u CG? WOW! Po kojoj cijeni? cijeni ljudskog zivota? Slusaj mali, prije 6 godina sam strinu vodila u hitnu i znas sta? rekli su mi sacekajte svi su doktori zauzeti. Provirila sam kroz vrata te "hitne" i sta sam vidjela? svi sjede oko jednog stola piju kafu i puse cigar. Hvala na to "besplatno osiguranje"...hvala!
    dobro,a kako se lijece u CH ljudi koji nemaju novca?

    citav zivot rmbacite po 10h dnevno i ni kucu ne mozete zaraditi....poso kuca-kuca-poso...sto znaam nistaa ne znaaam

  11. #61
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ovo je sprdnja. Najzalosnije je sto se i ne stide svog nadobudnog neznanja i lupanja gluposti o tudjoj drzavi a o svojoj nemaju pojma... Tuzno bas. A punoljetna osoba...
    Rastuzih se
    Bahato sa poluinformacijama "dasa" da pojasni Svajcarcima kako je u Svajcarskoj.. Nevjerovatno..
    p.s. G. Phénix, jos objasnite da u CH svaki drzavljanin bez obzira sto nema sam mogucnosti da plati, ima soc. pomoc od drzave koja placa takvim licima lijecenje, stan, hranu, garderobu.. Najzalosnije je sto to nece stici do mozga..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 17-01-15 at 19:51.

  12. #62
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a sta je tema? mozda to da lijepis najgore slike moje zemlje pokusavajuci je predstaviti gorom od albanije.propagiras zapadno klasno drustvo u kojem obicni covjek za citav radni vijek ne moze zaraditi ni kucu.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Koji Vam je pravi nick?
    Zasto su te foto najgore? JJel to neko uradio fotomontazu da naudi CG-ri? Ko je uzrok? Krivci su oni koji su slikali tu bruku i sramotu od cega se stidi svaki civilizovan covjek, a ne oni koji neuredni sa bijelim okovratnicima i nosem uvis ne vide sopstveno smece oko sebe. Zasto je tako? Zasto lici na najvecu zabit, na leglo zaraze. prljavstine, nehigijene? Ko je odgovoran za to?
    Sakricete obraz cenzurisuci foto? Nije Vas stid? To Vam je u redu?
    Zelite takvu CG? Radite na tome da se sakrije, od koga kad to svi koji dodju u CG vide i sprdaju se sa neurednim narodom i drzavom, a ne RAZLOG da se ocisti?
    Ponasate se prema Cg bez postovanja, bez reda, bez samopostovanja, Zastidje. Kao da vam je ostala za sprdacinu ii smetliste. Za to smo je izglasali za nezavisnu, da Beogradjani ne moraju cistiti i uredjivati, nego Crnogorci. A sta se desava? Da se cuti da se ne bi mrdnulo doope da se uradi nesto i upristoji?
    Sramota..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 17-01-15 at 20:15.

  14. #64
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dosta sam polemisao....ojdoh sad u lov na svom imanju od 700 000 kvadrata.nije mi preveliko imanje za crnogorske prilike ali dako ispane lisica ili divlje krme.

    a vi evropljani svajcarci uzivajte sa vasim platama od 3 000 franaka u iznajmljenim stanovima od 40 kv

  15. #65
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja kapiram da Premijer CG ima neki zdravstveni problem pa ne vidi ispod nosa oko sebe, ali sta je ovima oko njega? Toliko delegacija dolazi u CG i gleda ono smmece oko i u PG, i niko od bijelih okovratnika nista?
    Mozda su odrasli uz bukvu negdje ili im je tako po kuci pa im normala sta li.. onom bivsem premijeru smece ispred zgrade, podigli nasip.. Ne vidi coeK, ili ga nije briga jer svrcka ko Shojic preko granice pa...
    Jel to moguce?

    Hvala Lepo

  16. #66
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,919
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Udata.

    Hvala Lepo
    Ko li je taj nesrećnik što uze nesrećnicu za ženu ?

    lele

  17. #67
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Glavni Grad Cg .. i ostatak...








    Hvala Lepo

  18. #68
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Majo, eto znas i ti. U CH svako ima socijalnu pomoc i stranci i CH drzavljani(i nije mala) samo sto narkomanima daju malo po malo da nebi "s*****li" na drogu. Ostali, stan placen, placeno zdravstvo osiguranje, naocare ako nekome treba i ostale zaebancije. Tako da kad neko dodje i napise da je zdravstveno besplatno u CG...ne smijem se, jer nemogu ali je tuga sto to procitah uopste. Mada vjerujem da lik je mlad jos, nije imao nekih problema pa eto...malo lupetanja ne skodi.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  19. #69
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flash.score View Post
    dobro,a kako se lijece u CH ljudi koji nemaju novca?

    citav zivot rmbacite po 10h dnevno i ni kucu ne mozete zaraditi....poso kuca-kuca-poso...sto znaam nistaa ne znaaam
    Svako ima zdravstveno osiguranje. Ti koji nemaju novca placa socijalno a ostali koji rade sami placaju. Poso-kuca-kuca-poso evo moj brat kupio kucu posle 10 god. Ponekad se kuca-poso isplati.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  20. #70
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mene jedino cudi sto je Premijer bio nas gost u zonama koje sam pokazala na foto , i kako covjek ne iskoci iz koze kad vidi, ako uopste vidi ovo smece po CG, fasade,ulice, trotoare, kontejnere, parkove? ... Ovima na forumu smetaju foto te zapadne civilizovanosti, urednosti i ljepote, a i on i g. Mugosa su obitavali na tu bandu i vidjeli svojim ocima na sta to tamo lici, a sta se desava sa CG..
    Za ovog iz Zete se ne treba cuditi niko, jer nista bolje nije ni vidio ni dozivio, pa je normalan slijed dogadjaja sto je posle g. Mugose sve prljavije i nagrdjenije..
    Pa za onog crnog Tita su vec procvetalo cvijece za dan sadili i prekrivali sperplocama fasade jer su se crnogorci stidjeli zaostalosti i neurednosti, a ovi delegacije provode kroz smece do Vlade ladni ko spricer..

    Ne shvatam zaista u cemu je fazon... Mozda zbog trazenja novca pa da isprose pomoc itd, da ih zale gledajuci ih sa bijelim okovratnicima, besnim kolima, nakitom, a narod ko ... shisha..?

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 17-01-15 at 21:18.

  21. #71
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Svako ima zdravstveno osiguranje. Ti koji nemaju novca placa socijalno a ostali koji rade sami placaju. Poso-kuca-kuca-poso evo moj brat kupio kucu posle 10 god. Ponekad se kuca-poso isplati.
    cijena stana od 120 kv u okolini ciriha je 900 000 franaka.samo 10% svajcaraca posjeduje nekretninu....a samo 0.2% svajcaraca ima zemlju u svom posjedu.

  22. #72
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    A dobro, nije fora to sa stanovima sad
    Nego tek sad skapirah da likuša živi nedje drugo(u jednu od najboljih država) inače sam mislio mentalni poremećaj..
    Jedno je stvarnost a drugo realnost odje
    Mnogo toga je pogrešno u CG to ukrašavanje itd čisto posprdavanje sa narodom..
    Vidite li kakva nam je država i šta se radi a tu se pričaju neke gluposti o ukrašavanju itd..ima mnogo važnijih stvari..priča u prazno

    Mirno more i srećno vi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #73
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default


    Grad u USA velicine PG .. He... vjekovi ispred...
    Kultura, proogresivan narod. jasan zakon.. Civilizovanost..
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 17-01-15 at 22:57.

  24. #74
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default CG i zov Zapada

    Sve je to stvar novca sa kojim grad raspolaze. Isto bi bilo da ja stavim slike Detroita ili Flinta ovdje i pitam se dje je taj zivot zapada u tim gradovima.
    Ne htjedoh se mijesati jer bi pokusao da branim neodbranjivo, ali jednu stvar moram ipak iskomentarisati.
    Braniti Mugosu je jednostavno zlurado, i vrijedjanje zdravog razuma. Propast grada kao urbane cjeline pocinje sa tim covjekom. Kada je promovisano da staklene zgrade i zidanje dje kome na pamet padne, betoniranje svega i svacega. samo da je moderna zgrada, a na racun kvaliteta zivota, je ono sto ste svi odobravali. Tada je pocelo odlaganje suta po cemovskom polju, sjeca drvoreda i sadjenje palmi i magnolija. Ljepsa je hercegovacka i njegoseva bila nekad nego danas sa tim famoznim palmama i cudima. Kad pocne da se to dozvoljava i da ljudi tome tapsu jer licimo na "metropolu" malo je licemjerno danas pricati k tome na sta lici grad. Imali smo sansu, dali smo je mugosi da nas mediteranizuje i imamo ovo sto imamo. Hvala svim podrzavaocima mugosinog lika i djela, hvala za dovijek. Just a hint, migo je tu tek pola godine a to smece se vuce oko grada godinama, tako da da vjerovatno se godinama naviknes na okruzenje ili prestanes da trudis kao pojedinac
    I jos nedan detalj. Clanovi moje porodice su otisli davno i nijedan nikad nije vise na balkan krocio nogom, dok ste vi nesto cesto u posjeti. Ne predstavljajte se kao alturista, to sto dolazite dolazite jer ste placeni za to sto radite, ne jer smo vam iz oka ispali.
    Last edited by Hell Raiser; 18-01-15 at 02:58.

  25. #75
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flash.score View Post
    cijena stana od 120 kv u okolini ciriha je 900 000 franaka.samo 10% svajcaraca posjeduje nekretninu....a samo 0.2% svajcaraca ima zemlju u svom posjedu.
    Slusaj mali. Ovde dosta ljudi imaju i stan i kucu a nisu bogatuni. Hipoteka.Znas li sta je? ne isplati se ni bogatunu kupiti kucu kes, jer naravno tu ide i porez. okle ti ta 0,2%?
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4115
    Last Post: 04-08-23, 17:34
  2. Sramota Zapada ...
    By Xerxes in forum Sve i svašta
    Replies: 65
    Last Post: 17-08-17, 21:29
  3. Bolesti zapada
    By Fidel Castro in forum Sve i svašta
    Replies: 139
    Last Post: 07-10-16, 19:56
  4. Uskoro sankcije zapada protiv SRBIJE...
    By Monterico in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 19-09-04, 08:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •