Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 101 to 106 of 106

Thread: CG i zov Zapada

  1. #101
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Svakim danom me oduševljava naš narod. Maja skreće pažnju na realne probleme naše zemlje, glavnog grada i društva, ali naravno, nađe se velika većina koja će odmah da je napadne i da brani ovu deponiju od države. Smeće, divlja gradnja, nekultura, odsustvo svijesti o životnoj sredini, odsustvo svijesti o lijepom i uređenom...mogu da nabrajam čini mi se u nedogled, ali naći će se ljudi da brane to. Festival kiča i šunda. Festival folk kulture. Kad neko uđe u divnu nam zemlju, prvo što treba da pita je - da li se ovo održavaju Dani smeća?

    Nijeste manje patriote ako nešto realno i argumentovano iskritikujete. Imamo dosta toga lijepog da pokažemo svijetu, ali isto tako imamo duplo više ružnog, i to je realno stanje. Osvijestite se. Živimo u banana državi, jednoj od najmanjih na svijetu i ne možemo da je uređujemo i održavamo. Ne možemo da kultivišemo stanovništvo koje broji svega 600k ljudi. Šta bismo da dobijemo prostor jedne Ukrajine i da nas je 15 miliona? Nomadi, mi smo poslednji nomadi. I potrebno je da to shvatite, svi vi koji branite ovo.

    Naš glavni grad nema sadržaje jednog provincijskog grada u normalnim državama. Šta da onda pričam o ostalim gradovima, na primjer o metropoli turizma? Metropoli paradajz i kifla turizma. Nego sad ću pisati svima poznatu priču u nedogled, a nema svrhe, jer mnogi neće ni shvatiti. Nego će mi dati sliku Lovćena, Gospe od Škrpjela, Svetog Stefana i reći da idemo na zapad kad nam je tamo bolje.

    Ma boli nas uho, imamo zlato iz Malage.

    Sramotni smo.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  2. #102
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Hvala na razumjevanju.
    Obzirom da sam ja ipak "stranac" u CG, jer ne razumijem bas nacin razmisljanja i ponasanje ljudi koji su u CG sazrijevali i odrastali poslednjih nekoliko decenija... Voljela bih kad bi mi u sklopu ove teme pokazali foto primjerima kako danasnji crnogorci/ke idu na posao - odijevanje, nacin sminkanja, kicenja, frizura.. Sa naznakom koja profesija je u pitanju.
    Pokusavam da razumijem, jer stranci imaju jako lose misljenje ili utiske o CG zaposlenicima posebno o tom "vizuelnom" kontaktu.. Sta je u pitanju?


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 11-03-15 at 14:56.

  3. #103
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Koliko znate ovakvih stanara u zgradi?

    Nije rijetkost da u ulazima zgrada, kao i njihovim dvorištima, nailazimo na razbacano smeće, prljavštinu, špriceve i još mnogo toga čemu nije mjestu tu.

    Obično se uvijek nađe izvjestan broj komšija, bilo u naselju ili u zgradi, koji se ponašaju mimo moralnih načela i kućnog reda. Misle da njih ne dotiču neke osnovne stvari kao na primjer bacanje smeća u kontejner.Vjerujemo da je sa takvim ljudima jako teško naći zajednički jezik i ako za života nisu imali kućno vaspitanje, teško da će ga sada dobiti.Jedan od takvih primjera zabilježen je i danas. Pogledajte kakvu su poruku stanari podgoričke zgrade Čelebić kod Osnovnog suda, ostavili komšiji:Neki su podržali izrevoltiranog stanara koji je objavio ovu fotografiju, dok drugi smatraju da je bio previše oštar u obraćanju.
    Šta vi mislite, da li treba po svaku cijenu tolerisati ovakvo ponašanje i kako biste vi riješili problem?
    Ja sam to malo "mirnije" i sa navodjenjem razloga dogovorila, ali....nesto se mora preduzimati svakako. "Svinje" ne pristoji...sta znam. Moze se naci i pristojan nacin i lijepa rijec...

    http://www.kolektiv.me/42985/Koliko-...anara-u-zgradi


    Hvala Lepo

  4. #104
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    Mogao/la je dosta originalnije i kreativnije da se izrazi i prije svega pristojnije da odreaguje. Isticanje 'svinje' i 'tamo odakle ste došli' ovog 'autora' spušta na isti nivo sa neodgovornim i nekulturnim stanarima protiv čijih aktivnosti se bori, i naravno ima kotraefekat.
    The more things change, the more they stay the same.

  5. #105
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Upravo.. Na to sam mislila...
    Nije jednostavno trpjeti to, iritira, ali ipak je i licni primjer potreban.

    Hvala Lepo

  6. #106
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/ribnic...otpadom-824577



    http://www.vijesti.me/vijesti/ribnic...7/galerija?p=2

    Korito rijeke Ribnice i pored brojnih apela preduzeća “Čistoća” i nekoliko akcija uklanjanja smeća i dalje je puno raznog otpada, koji bacaju nesavjesni građani. Pored komunalnog, korito i rijeku zagađuje i kabasti otpad - stari namještaj i elektronski uređaji.
    “Taj prostor, odnosno korito Ribnice, često devastiraju nesavjesni pojedinci”, saopštili su iz “Čistoće”.
    Radnici “Čistoće” redovno održavaju obalu rijeka i vodotoka i to obično u mjesecima kada je nivo vode nizak.
    “Krajem januara organizovali smo uklanjanje otpada sa Skalina. Početkom februara osam radnika uklanjalo je razni otpad sa obale Ribnice, od restorana ‘’Ribnica’’ do mosta Žrtava fašizma 5. maja 1944’. Sakupili su 50 kesa otpada”, navode iz “Čistoće”.
    Istakli su da su postavljali i table upozorenja, kao i zaštitnu ogradu na Brijegu Ćukovića, s obzirom na to da je otpad odlagan na tom prostoru najvećim dijelom završavao u koritu Ribnice.
    "Ružna navika odlaganja otpada ipak je nastavljena, apelujemo na pojedince da ne odlažu smeće na nedozvoljenim mjestima", istakli su iz "Čistoće".
    .......................

    Hvala Lepo

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4115
    Last Post: 04-08-23, 17:34
  2. Sramota Zapada ...
    By Xerxes in forum Sve i svašta
    Replies: 65
    Last Post: 17-08-17, 21:29
  3. Bolesti zapada
    By Fidel Castro in forum Sve i svašta
    Replies: 139
    Last Post: 07-10-16, 19:56
  4. Uskoro sankcije zapada protiv SRBIJE...
    By Monterico in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 19-09-04, 08:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •