Page 262 of 335 FirstFirst ... 162212252258259260261262263264265266272312 ... LastLast
Results 6,526 to 6,550 of 8363

Thread: KK Budućnost

http://scsport.ba/hrabro-srce-i-ruke...avno-zasluzio/
    Nemanja fakin Gordic
    Dic mu spomenik

Quote Originally Posted by Isak View Post
    Prvi put čujem za momka.
    Dobro je kad ne razmišljaju o onom panjatu starom

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
    Mnogo fin momcic. Popricah sa njim jednom i vidi se da je dijete (lise visine).

Hoće li ko objasniti onaj govor Skočka i onog drugog lika??? wtf

Koji govor?

Btw, Dolmenu istekao ugovor i neće mu se produžavati, tj. dogovor je bio svakako samo da pomogne u finišu sezone. Po meni je opravdao očekivanja, trebalo mu je vremena da se uhoda malo ali je tempirao formu taman kad je najviše trebalo i odigrao fine mečeve u play-offu.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

CDM
    Dječak iz Šargarepe ispunio svoje snove

“Znaš onaj beton iza “Šargarepe”, dolje kod Doma vojske…” za razgovor sa Nikolom Ivanovićem uvijek vam treba neki rječnik lokalnih, podgoričkih izraza. I atlas intimne geografije. Čak i pola sata nakon osvajanja ABA titule…

Heroj ABA finala najmanje je, u noći istorijskog trijumfa, oko ponoći, tu ispred svlačionice Budućnost Volija želio da govori o sebi. Nikola je pobjednik, jer dok govori o ona dva pogotka polaganje u kontri 70 sekundi prije kraja četvrtog finalnog meča i skok šut u posljednjem minutu protiv Zvezde u ,,Morači, ne može da sakrije malo dječačke stidljivosti i skromnosti koja je odraz dobrog vaspitanja. Kao da te šuteve nije izbacio on sam nego i svi oni koji su, od početka, bili dio njegove karijere.

“Početak? Mnogo prije prvog treninga. Ima taj jedan betonski teren iza ,,Šargarepe”, moje zgrade, starog podgoričkog kvarta. Eto tu, sa ekipom iz zgrade sam počeo. Sa pet ili šest godina… Sa društvom, ali često i sam. Sjećam se, bez majice, pa gorim na 40 ljetnjih stepeni i šutiram… Mršav, nizak, ,,kost i koža. Ta lopta i taj teren, to su moje prve utakmice i velike borbe”, prisjećao se Nikola, tu ispred svlačionice, na stepeništu kod tunela, izlaza na teren ,,Morače.

Nikolu Ivanovića sada porede sa velikim evropskim bekovima. Skok-šut, stepbek dribling za trojku, kao Spanulis? Floter ili ulaz kao Navaro? Odbrana na loptu kao Rubio? Podgoričanin je prototip modernog evropskog beka, igrač apsolutno za Evroligu. I interesantno je pitati ga, ko mu je uzor u karijeri.

“To je lako pitanje! To je Alen Šofranac, legenda podgoričkog basketa, njegove poteze sam prvo ,,skidao… Alen je imao sve, tehniku, stav. Sve što treba da jedno dijete, tu pored terena kod ,,Šargarepe”, zavoli košarku. Zato mi je mnogo bitna ta ekipa, moj kvart. Mnogo toga sam na teren ,,Morače” odatle ponio”, kazao je Ivanović.

Ekipa Budućnost Volija je u ključnom, četvrtom meču ABA finala protiv Crvene zvezde bila bez poena iz igre od 35. do 39. minuta. Do te ukradene lopte Ročestiju, Nikoline kontre, pa onda šuta iz teške pozicije preko ruke u posljednjem minutu… Nikola ne želi da ističe svoj kvalitet i učinak. Ali, želi da govori o inspiraciji.

“Nema lažne skromnosti, nije to stvar prostog kvaliteta… Ali, reći ću: nikom od mojih saigrača nije bilo stalo toliko do ovih pobjeda kao meni. A znam da je i njima bilo ovo veoma važno! To finale u ,,Morači, ljudi koje znam cijelog života pored terena ili na tribinama… To je kao da igram u svojoj kući. Odatle i ta sigurnost”, rekao je Nikola.

U Budućnost Voli prošlog ljeta vratio se kao mlad igrač koji talenat tek treba da ostvari. Sada je u regionalnoj košarci prepoznat kao pobjednik.

“Vratile su se godine rada, sve dobre i loše stvari, godine u Megi, Grčkoj, Italiji… I sve se poklopilo u pravom trenutku. Za mene, ali prvo za cijeli tim. Da nijesmo bili prava cjelina, ja ne bih došao u situaciju da ostvarim ovaj san. Tamo kod ,,Šargarepe, svaki je šut bio kao u posljednjoj sekundi za titulu Budućnosti-Gašov, Šćepov… Ali, ovo nije kraj, titulu vidim kao početak”, istakao je Ivanović.

U Podgoricu će naredne sezone dolaziti sve sami velikani: Fenerbahče, Real, Olimpijakos, CSKA… Nikolu potencijalno čekaju dueli sa De Koloom, Spanulisom, Vilbekinom. Ne bira najdražeg rivala.

“Ma, idemo u Evroligu, svaki meč biće kao finale! I zaista želimo da u svakom nastupimo sa stavom kao da igramo neki od ovih mečeva za ABA titulu. Predstavljaćemo grad i državu i igrati sa ponosom”, kazao je Nikola.
    FOS
    U svom gradu našao zvijezdu sreće: Nikola "Ovo je moja kuća" Ivanović (VIDEO)
    Last edited by ASC; 16-04-18 at 11:45.

PAKAO MORAČE!!!!! Da se naježiš
    https://fosmedia.me/sport/kosarka/pl...ducnosti-video
    Zaštićen si ka' međed u CG

Dzoni je iz "Sargarepe"? Nijesam znao. Sad mi je jos miliji. Za taj dio Podgorice me vezu mnoge uspomene iz mladosti. Alena Sofranca sam znao kao malog decka. Bio je jako sladak. Sad vjerovatno ima oko 30 godina. Nijesam znao da je tako dobar basketas. Znao sam mu i roditelje. Evo, uhvati me nostalgija za tim vremenima

Ajd kad sam se vec javio, jos dvije-tri stvari. Zvezdina prica da im nije bilo dozvoljeno da pobijede je vrlo suplja. I glupa. Ko je zasmetao Feldinu da promasi cist sut u trecoj utakmici, a onda Lesaru da promasi cist zvicer u prakticno zadnjoj sekundi. Sudije? Ajde? Da je jedan od njih dvojice pogodio sad bi se pjevale neke druge pjesme.

Pohvale za Varvare. Napravili su odlicnu atmosferu.

A ono radovanje Gordica, Dzonija i ostalih na kraju utakmice...priceless....ono se pamti.

Moram jos jedno. Onaj "upad" na konferenciju za medije mi je bio jako simpatican. Tipican podgoricni duh.

Svaka cast, momci.

Treći dan od utakmice, a gledam đecu kroz grad i dalje u dresove Budućnosti.
    Last edited by ASC; 16-04-18 at 16:06.

Quote Originally Posted by ASC View Post
    Treći dan od utakmice, a gledam đecu kroz grad u dresove Budućnosti.
    Dje se mogu kupiti ti djecji i posto su??

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Dje se mogu kupiti ti djecji i posto su??

Sent from my SM-J320F using Tapatalk
    Legea ispod stadiona ima dresove fudbalske. Valjda bi trebalo da ima veličina i za djecu.
    Što se košarkaških dresova tiče tu ti već veze nemam.
    Last edited by ASC; 16-04-18 at 16:18.

Ima li ko da zna detaljno koliko se može zaraditi od Eurolige?

Znam da je pobjeda u regularnom dijelu 40k...u opticaju je 30 utakmica a da na final 8 pobjeda vrijedi 70k. Koliko se može uzeti za TV prava? Koliko za karte? Kako ide to sa sponzorima itd. Ako ima neko kompetentniji da napiše unaprijed sam mu zahvalan
    Nešto ne vidim preveliku finansijsku korist ako uzmemo uslov Eurolige da morate imati budžet 5 miliona
    Zaštićen si ka' međed u CG

Pricao sam sa nekim ljudima iz budućnosti, stvorice se taj budzet i igrace se evroliga.

Послато са LG-D858HK уз помоћ Тапатока

Sad je 1.6m valjda... tako da oce

Kosarka u Evropi je neprofitabilna. Dobijes od EL nekih 300k + karte + pobjede(40k).

Moraju se ukljucit i ostali iz CG. Ne znam trenutni budzet kluba, ali mislim da nije sjajan.
    Ima tu dosta u vezi finansija da se odradi. Postoji i najmanji moguci budzet propisan od El.

Koliko je to lose odje uporedite sa Makabijem. Koji uzima od tv prava i prodaje karata preko 10m.

Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Dzoni je iz "Sargarepe"? Nijesam znao. Sad mi je jos miliji. Za taj dio Podgorice me vezu mnoge uspomene iz mladosti. Alena Sofranca sam znao kao malog decka. Bio je jako sladak. Sad vjerovatno ima oko 30 godina. Nijesam znao da je tako dobar basketas. Znao sam mu i roditelje. Evo, uhvati me nostalgija za tim vremenima

.
    Alen je na forumu ako se ne varam. A poznaćeš ga po gradu po visini i što vazda ima CC crnog pored sebe. Više nije mali dečko

Quote Originally Posted by safra View Post
    Ima li ko da zna detaljno koliko se može zaraditi od Eurolige?

Znam da je pobjeda u regularnom dijelu 40k...u opticaju je 30 utakmica a da na final 8 pobjeda vrijedi 70k. Koliko se može uzeti za TV prava? Koliko za karte? Kako ide to sa sponzorima itd. Ako ima neko kompetentniji da napiše unaprijed sam mu zahvalan
    Nešto ne vidim preveliku finansijsku korist ako uzmemo uslov Eurolige da morate imati budžet 5 miliona

Skoro ne neko kačio tekst, jedno od najslabije plaćenih takmičenja, u rangu rukometa valjda. 40miliona je ukupni godišnji budžet pa je za doste klubove čist minus igranje iste
    Ubi me ovaj bolji život!

Quote Originally Posted by safra View Post
    Nema što,kapa dolje.Bravo Podgorica

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Cestitka od zvezde.

...stotine varvara tu bitku dijele MASLINE 1987 zivot bi dali za plavo bijele...

Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Alena Sofranca sam znao kao malog decka.
    E ne znam sad, ali taj momak je ubija košarku, u malom prstu je ima' bukvalno, mislim da je osvojio Red Bull turnir što se igra prije 5-6 godina u Njegošev... Vazda sam se pita' kako nije napravio neki dobar ugovor, znam da su basket i igra na dva koša dvije različite stvari, but still...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

Jeste osvojio. Ima tu masu stvari, ja sam gledao momke na poligonu koji preslišavaju prvotimce Budućnosti(i povremene reprezentativce) a nikad ništa od njih. Jednom nudili da igra u klubu, a on odgovorio tipa "ako može bez treninga, oću, nemam ja vremena za to". Toga imaš koliko oćeš.
    Ubi me ovaj bolji život!

To vam je kao mali i veliki fudbal. Dakle nije sto teren ili pola terena. Ne samo sto se tice kondicije vec i vizije, odbrane itd

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Ma basket je rekreativna aktivnost, ne može se reć da je sport.

Alen je zongler klasicni.
    #PrayForCivilWar

Gojko konacno izasao iz pecine da saopsti misljenje
    https://www.in4s.net/peta-cetvrtina-...cke-histerije/

Mimimalni budzet za EL je oko 5,5 mil, cini mi se. To Djordija & co jedino i interesuje, koliko kesovine se donosi.
    A prica o "kapacitetu dvorane" je za naivne, to je nepostojeci problem.

Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
    Shit has hit the fan !

е исто тако, ова предизборна кампања Мила Ђукановића у форми баскет-спектакла, не би била ни изблиза могућа без ангажмана српског стручњака Александра Џикића и без вансерисјке роле најбољег спортисте Републике Српске Немање Гордића!

Ahahahhahahaahaha, ao.
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

Page 262 of 335 FirstFirst ... 162212252258259260261262263264265266272312 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)