Page 288 of 653 FirstFirst ... 188238278284285286287288289290291292298338388 ... LastLast
Results 7,176 to 7,200 of 16322

Thread: KK Budućnost

  1. #7176
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    118
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zipa odje komentare " kakav crni dzekson" alo momcovi najbolji strijelac spanske lige prosle godine -spanska liga najbolja u evropu. Ima boljih,mozda nece ni igrat dobro ali kakvi su ovo pecki komentari? aleksa popovic nam je igra do juce i bojan subotic! a kakvi su ovo komentari iz tolosa ... a vidji strucnjake s murtovine sto pricaju ahhahaha aoohh

  2. #7177
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Edwin je davao ako se ne varam po 22 poena prosjecno u ACB prosle godine.To nikako ne moze biti lose,jos je i francuski reprezentativac.Sto neko rece ne moze se ocekivati sam krem Evrope,a do juce Aleksa Popovic igrao standardno.Meni se ovaj igrac svidja

  3. #7178
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Alo nemoj da vam zovem Borisa Savovica :mrgreen:

    Poslano sa mog GT-I8262 koristeći Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  4. #7179
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma fora je što je poskup, a ko god ga je gledao zna one momente kada krene da "preuzima odgovornost". Mislim da dosta luksuza sebi dozvoljavaju sa takvim igračem, a da ne može za takvo pojačanje da stoji objašnjenje da vidimo šta će da ispadne, jer nije iz D lige.
    Privilegija je sa jedne strane što dolazi neko iz tog društva, ali ovo je moje subjektivno mišljenje, da takav igrač ruši neki tim koji je pravljen do sad, neka pumpa statitiku, neka bude najbolji strijelac ABA-e ali šta sa ekipom.
    Mislim da je karikiranje reći Aleksa je do juče igrao ili slični igrači, jer tako možemo da se vraćamo do Budućnosti iz 2000ih, onda je ovo gore.
    Momenat je da se napravi ekipa koja će da zasjedne na šine uspjeha, i dok je dobre volje ovih tajkuna da se uzimaju titule i predstavljamo u Evropi kako dolikuje.
    Budućnost će imati podršku moju, ekipa tek, posebno ovaj dio koji je na srce donio ovu titulu, i sigurno neću Edwinu zviždati niti pljuvati ga kad dođe doba da se igraju tekme.
    Stop the world I wanna get off.

  5. #7180
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Tih 10,11 utakmica u Euroligi se vazda može dobit. Jak je ritam igranja i dosta utakmica prođe na trenutno raspoloženje i inspiraciju.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  6. #7181
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Ako cemo o divljanju Gibson je isto to radio citave sezone samo na slabijem nivou dok ga je islo nosio je ekipu kad nije bacvu nije mogao ubosti.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  7. #7182
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,071
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  8. #7183
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Kritikuje se Jackson i Ledo što su tobože divljaci i trošači lopti... Ne znam šta je Gibson onda bio? Jeste li zaboravili finale sa Mornarom?
    A i duo Gordić-Ivanović je umio da forsira trojke, kad je igra bila baš bez mozga...

  9. #7184
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,071
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Ako cemo realno cijele god se kritikovalo pa se uslo u euroleague, prije par sezona ovo je za sve nas bio san. Ovo sve sto se radi je i vise nego dobro i svako ima svoje misljenje i nemoguce je svakog zadovoljit.
    Nek oni dovode i sklapaju kockice mi cemo da navijamo, a pojacanja ako oni smatraju da su ok to je to.
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  10. #7185
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Momci nedje me dio vas napusio kad sam za Gibsona nesto pricao,a sad vidim kolko ko zna ista i kolko ko prati.Ovaj Fitnespro kako vec me napusio,a sad vidim na koji nacin prati kosarku i jasno mi je ...
    Ricky Lido (izgovara se Lido ) nije napustio Efes iz porodicnih razloga nego je otjeran iz istog zato sto je idiot.O tome je pricao i Velimir Perasovic,kako tog covjeka ne moze niko da obuzda.On je posle par kola EL napustio Efes iz revolta jer mu nisu dozvolili da podje na sahranu prijatelju koji je podlegao ranama.Posle toga se vratio i oprosteno mu je,igrao je jos ali sa manjom minutazom,posle su bile svadje sa saigracima i Perasovicem kad ga je slao na klupu,dirketno u TV prenosu TBLa je to bilo u 2 utakmice,tip nije j**o nikog ni 2 posto.Posle je izbacen iz rostera pa je dobio otkaz.E zato igra u Portoriko.Jeste,imao je u Efes par partija 20+ poena na isto toliko uzetih suteva sto je ocajno.Dovodjenje Rikija Lida bi bilo pucanje u koljena samom sebi.On je igrac za te kladionicarske klubove kakvi su Yaselgiresun itd.U Baskoniu je bio doveden za Playoff godinu prije i imao dobru rolu ali strogo ogranicen broj suteva i minutazu.U Buducnost ga niko nebi mogo ogranicit kad nije ni Perasovic svakako ...
    Kome je Lido bolja opcija od Jacksona taj nit sto prati,a tek nit sto zna.Ne kazem,ni meni se ne svidja tolko Jackson i mislim da je za taj kes mogo da se dovede bolji igrac,ali Jackson je prosle godine u Estudiantesu bio MVP regularnog dijela ACBa i dosta je racionalniji igrac od Lida.Ne moze mu se suditi po partijama u Barsi jer to je igrac koji zahtjeva odredjenu slobodu i ne moze za 10-15 min da pokaze zasto je sposoban.U Estu je bio dobar,agresivan sa loptom kao i bez njee,u oba pravca,gradjen je brutalno,vrhunske predispozicije,ne siluje mnogo sut za 3 poena (za razliku od Lida),a ima vrh sut,zna da udje u kontakt (imao je ogroman broj bacanja po utakmici,samim tim i lakih poena sto je vrlo bitno),sutira dosta poludistance.Po meni ok rjesenje,mislim da ce moci da izadju sa njim na kraj i da ce ga obuzdat da bude racionalan za ekipu.

  11. #7186
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,524
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzek View Post
    Momci nedje me dio vas napusio kad sam za Gibsona nesto pricao,a sad vidim kolko ko zna ista i kolko ko prati.Ovaj Fitnespro kako vec me napusio,a sad vidim na koji nacin prati kosarku i jasno mi je ...
    Ricky Lido (izgovara se Lido ) nije napustio Efes iz porodicnih razloga nego je otjeran iz istog zato sto je idiot.O tome je pricao i Velimir Perasovic,kako tog covjeka ne moze niko da obuzda.On je posle par kola EL napustio Efes iz revolta jer mu nisu dozvolili da podje na sahranu prijatelju koji je podlegao ranama.Posle toga se vratio i oprosteno mu je,igrao je jos ali sa manjom minutazom,posle su bile svadje sa saigracima i Perasovicem kad ga je slao na klupu,dirketno u TV prenosu TBLa je to bilo u 2 utakmice,tip nije j**o nikog ni 2 posto.Posle je izbacen iz rostera pa je dobio otkaz.E zato igra u Portoriko.Jeste,imao je u Efes par partija 20+ poena na isto toliko uzetih suteva sto je ocajno.Dovodjenje Rikija Lida bi bilo pucanje u koljena samom sebi.On je igrac za te kladionicarske klubove kakvi su Yaselgiresun itd.U Baskoniu je bio doveden za Playoff godinu prije i imao dobru rolu ali strogo ogranicen broj suteva i minutazu.U Buducnost ga niko nebi mogo ogranicit kad nije ni Perasovic svakako ...
    Kome je Lido bolja opcija od Jacksona taj nit sto prati,a tek nit sto zna.Ne kazem,ni meni se ne svidja tolko Jackson i mislim da je za taj kes mogo da se dovede bolji igrac,ali Jackson je prosle godine u Estudiantesu bio MVP regularnog dijela ACBa i dosta je racionalniji igrac od Lida.Ne moze mu se suditi po partijama u Barsi jer to je igrac koji zahtjeva odredjenu slobodu i ne moze za 10-15 min da pokaze zasto je sposoban.U Estu je bio dobar,agresivan sa loptom kao i bez njee,u oba pravca,gradjen je brutalno,vrhunske predispozicije,ne siluje mnogo sut za 3 poena (za razliku od Lida),a ima vrh sut,zna da udje u kontakt (imao je ogroman broj bacanja po utakmici,samim tim i lakih poena sto je vrlo bitno),sutira dosta poludistance.Po meni ok rjesenje,mislim da ce moci da izadju sa njim na kraj i da ce ga obuzdat da bude racionalan za ekipu.
    Ko te napusio? Ja? O cemu pricas ti?

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  12. #7187
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,524
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    A ako mislis o ovome sto pomenuh kladionicu to je iz sale

    Ali ne ocekujem da svako shvati šalu, zaobidji me i svoga posla

    Nikoga ne vrijedjam niti sam na forumu, svako ima pravo na svoje misljenje.
    Nekome je ovaj dobar, onaj los...

    Bilo kako bilo, ovo je topic posvecen fanovima buducnosti a ne mrziteljima svega zivog tako da oladi malo i bez nervoze.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  13. #7188
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Kao sto rekoh valjda Dzikic zna bolje no mi a ja iznesoh samo moje misljenje. Naravno da ce biti ljudi da se ne slazu. Nikoga ja optuzio nisam za bilo sta lose da je uradio. Jbg ja nisam teletex navijac pa da pratim iskljucivo brojeve no malo pogledam pa imam svoje misljnje o igracima i ne svidja mi se ovaj covjek (Jackson) i ne uklapa u tim koji je kao sto Dile rece sa manjkom talenta ali se ispostavi na kraju sezone sa strasnom voljom za napredak i trening. Ovaj nije takav po meni, mada ni statistika mu nije jaca strana sem pretprosle godine (ne prosle) a ne mislim tu na poene samo no mu vidite i ass i st i tov ma sve. Ne kazem da je los ali da je taj koji treba da pravi razliku i da vuce tim, po meni nije. Btw covjek se zove i preziva kao igrac americkog fudbala (ako ko to prati ovdje) koji je poginuo na dan Superbowla ove godine.

  14. #7189
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,524
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pilicius View Post
    Kao sto rekoh valjda Dzikic zna bolje no mi a ja iznesoh samo moje misljenje. Naravno da ce biti ljudi da se ne slazu. Nikoga ja optuzio nisam za bilo sta lose da je uradio. Jbg ja nisam teletex navijac pa da pratim iskljucivo brojeve no malo pogledam pa imam svoje misljnje o igracima i ne svidja mi se ovaj covjek (Jackson) i ne uklapa u tim koji je kao sto Dile rece sa manjkom talenta ali se ispostavi na kraju sezone sa strasnom voljom za napredak i trening. Ovaj nije takav po meni, mada ni statistika mu nije jaca strana sem pretprosle godine (ne prosle) a ne mislim tu na poene samo no mu vidite i ass i st i tov ma sve. Ne kazem da je los ali da je taj koji treba da pravi razliku i da vuce tim, po meni nije. Btw covjek se zove i preziva kao igrac americkog fudbala (ako ko to prati ovdje) koji je poginuo na dan Superbowla ove godine.
    Da, igrao za coltse i nazalost u car crashu...

    Eto, isto ime i prezime dobro si zapazio

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  15. #7190
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Meni se ne dopada Jackson iz razloga sto je tip kroz citavu karijeru divlji i nekonstantan, a dati mu jednu od vecih uloga u EL timu je trazenje djavola samo po sebi (a imace svu slobodu i bitnu ulogu znajuci Dzikicev modus operandi). Uz to je i negativan defanzivno (ne zato sto ne moze nego sto nece) pa ce u utakmicama kad ga ne bude islo samo vrsiti dodatni pritisak na ostatak ekipe. Svaka mu cast za sezonu u Estudiantesu kad je bio prvi strijelac, al nije isto igrati 1 utakmicu nedeljno i odje se krljati u EL i ABA na svaka 3 dana pa i cesce ponekad. Zadnju sezonu sto je igrao u Kini je ispao iz rotacije i zavrsio kao 5 stranac u ekipi gdje su naknadno doveli kvalitetnije igrace od njega nakon cega je on izgubio ulogu u ekipi. Zavrsio je sezonu sa nekih 15tak poena po utakmici dok je za strance neki standard po Kini oko 30 poena da imaju u prosjeku.

    Razumijem to da se traze sad atletski dobri igraci jer je to bilo jedna od glavnih boljki tokom prosle sezone, ali ne treba to raditi po cijeni pravljenja "mekane" ekipe na fazon Efesa ili proslogodisnje Zvezde koju ce iole cvrsca ekipa da izbaci iz ritma i lagano odradi. Radije bih da imam ekipu koja ce davati jedva 70p al da se muski pobije sa svima, ako nista imali smo odje prilike da gledamo godinama da se na takav nacin bez cvrstine i odbrane ne moze ni u ABA uzeti titula pa da ne znam ti kakve napadace imas a kamoli da se napadacki juris sa timovima sa mnogo vecim sredstvima i boljim igracima nego sto mi mozemo da priustimo sebi.

    To je i dalje dosta kvalitetan igrac kojeg prethodnih godina nijesmo mogli da dovedemo, koji je dobar atleta, umije da sam sebi iskreira sut, moze da igra odbrane kad hoce al u vecini slucajeva se to ne desava, ali mu igra pocinje i zavrsava se na tom sutu koji je u najboljem slucaju sporadican i nema neki IQ da procita neke situacije na terenu kad ima loptu. Bukvalno francuska verzija JR Smitha.

  16. #7191
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    974
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MrTwister View Post
    Meni se ne dopada Jackson iz razloga sto je tip kroz citavu karijeru divlji i nekonstantan, a dati mu jednu od vecih uloga u EL timu je trazenje djavola samo po sebi (a imace svu slobodu i bitnu ulogu znajuci Dzikicev modus operandi). Uz to je i negativan defanzivno (ne zato sto ne moze nego sto nece) pa ce u utakmicama kad ga ne bude islo samo vrsiti dodatni pritisak na ostatak ekipe. Svaka mu cast za sezonu u Estudiantesu kad je bio prvi strijelac, al nije isto igrati 1 utakmicu nedeljno i odje se krljati u EL i ABA na svaka 3 dana pa i cesce ponekad. Zadnju sezonu sto je igrao u Kini je ispao iz rotacije i zavrsio kao 5 stranac u ekipi gdje su naknadno doveli kvalitetnije igrace od njega nakon cega je on izgubio ulogu u ekipi. Zavrsio je sezonu sa nekih 15tak poena po utakmici dok je za strance neki standard po Kini oko 30 poena da imaju u prosjeku.

    Razumijem to da se traze sad atletski dobri igraci jer je to bilo jedna od glavnih boljki tokom prosle sezone, ali ne treba to raditi po cijeni pravljenja "mekane" ekipe na fazon Efesa ili proslogodisnje Zvezde koju ce iole cvrsca ekipa da izbaci iz ritma i lagano odradi. Radije bih da imam ekipu koja ce davati jedva 70p al da se muski pobije sa svima, ako nista imali smo odje prilike da gledamo godinama da se na takav nacin bez cvrstine i odbrane ne moze ni u ABA uzeti titula pa da ne znam ti kakve napadace imas a kamoli da se napadacki juris sa timovima sa mnogo vecim sredstvima i boljim igracima nego sto mi mozemo da priustimo sebi.

    To je i dalje dosta kvalitetan igrac kojeg prethodnih godina nijesmo mogli da dovedemo, koji je dobar atleta, umije da sam sebi iskreira sut, moze da igra odbrane kad hoce al u vecini slucajeva se to ne desava, ali mu igra pocinje i zavrsava se na tom sutu koji je u najboljem slucaju sporadican i nema neki IQ da procita neke situacije na terenu kad ima loptu. Bukvalno francuska verzija JR Smitha.
    Sve si dobro napisao, ali ajde da se ne lazemo za ambicije Buducnosti u prvoj godini evrolige, momak je top igrac.

    Moramo samo da shvatimo da Buducnost nece jurit 15 pobjeda, borbu za TOP8, makar ne u 1. godini, makar ja mislim da ne bi trebalo tako.. Bolje obezbijediti neki kontinuitet igranja EL, osvajanja ABA lige, neku dominaciju, a ovaj Jackson je za nivo ABA lige avion. Evo sam da uporedimo ono sto je CZV radila prosle godine, Buducnost vec sad ima roster na nivou njihovog rekao bih (bez Omica koji je dosao pri kraju)..

    Misljenja sam da je Jackson > Feldin, ne znam slazete li se?

    A poenta svega je da KKB dovodi jos 2 eventualno 3 konkretna pojacanja, znaci na centru dolazi jak igrac i to po mom misljenju nas stavlja odma kao mnogo ozbiljniju siru i bolju ekipu na papiru od proslogodisnje CZV, uz jos jednu jaku cetvorku koja ce doci, jer na pleju bas nema potrebe za dovodjenjem igraca to ce gurati Ivanovic i Gorda, Gibson ide vjerovatno.. Ja vjerujem da su sledeca pojacanja neko na 5 , neko na 4 i rezervna 3.

    Roster bi sad vec mogao biti donekle poznat:

    1 - Gorda, Dzoni
    2 - Jackson, Popovic
    3 - Clark, ?
    4 - ? , D. Nikolic
    5 - ? , Landry , Barovic

    To je 11 igraca, mislim da je to izvjesno, nesto mislim da ce doci Djurisic na trojci kao druga opcija, a i u eventualnoj small ball s Clarkom na 4, ali to je klasicno moje nagadjanje nemam informacija nikakvih za to..

    Trebace jos minimum 4 igraca.. Tu su i dalje Gibson, Sehovici, Ilic, Z. Nikolic, Starovlah i Bojic. Od njih 7 3 ce ostati sigurno vjerovatno 4. Vjerujem da ce pozdrav dobit Z. Nikolic (3 centra - Pojacanje, Lendri i Barovic su sasvim dovoljni za sezonu), to mislim jer sam misljenja da Dzikic nece gubiti vrijeme s njim jos jednu sezonu u kojoj em nece imati dovoljno prostora, a on je mlad i pametno bi bilo da ode nedje da igra i proba da iskoristi ono tijelo. Gibson mislim da ide 99%. I mladji Sehovic. S ovom cetvoricom preostalih imamo dvojicu jakih na pleju, s bekovima koji mogu da pokrpe nesto na toj poziciji.. na beku smo isto korektno sastavljeni, pozicija 3 jaka s jedno 4 igraca u rotaciji, na 4 jako pojacanje uz 2 korektna igraca za rotaciju i ABA, i na 5 takodje jako pojacanje uz kvalitetne dvije opcije s klupe, u zavisnosti sta nam u datom trenutku treba.
    To je ukupno :

    1 - 2
    2 - 3
    3 - 4
    4 - 3
    5 - 3

    15 igraca u rotaciji, po meni top, samo da ih zdravlje posluzi..

    Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

  17. #7192
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1987pg View Post
    Sve si dobro napisao, ali ajde da se ne lazemo za ambicije Buducnosti u prvoj godini evrolige, momak je top igrac.

    Moramo samo da shvatimo da Buducnost nece jurit 15 pobjeda, borbu za TOP8, makar ne u 1. godini, makar ja mislim da ne bi trebalo tako.. Bolje obezbijediti neki kontinuitet igranja EL, osvajanja ABA lige, neku dominaciju, a ovaj Jackson je za nivo ABA lige avion. Evo sam da uporedimo ono sto je CZV radila prosle godine, Buducnost vec sad ima roster na nivou njihovog rekao bih (bez Omica koji je dosao pri kraju)..

    Misljenja sam da je Jackson > Feldin, ne znam slazete li se?

    A poenta svega je da KKB dovodi jos 2 eventualno 3 konkretna pojacanja, znaci na centru dolazi jak igrac i to po mom misljenju nas stavlja odma kao mnogo ozbiljniju siru i bolju ekipu na papiru od proslogodisnje CZV, uz jos jednu jaku cetvorku koja ce doci, jer na pleju bas nema potrebe za dovodjenjem igraca to ce gurati Ivanovic i Gorda, Gibson ide vjerovatno.. Ja vjerujem da su sledeca pojacanja neko na 5 , neko na 4 i rezervna 3.

    Roster bi sad vec mogao biti donekle poznat:

    1 - Gorda, Dzoni
    2 - Jackson, Popovic
    3 - Clark, ?
    4 - ? , D. Nikolic
    5 - ? , Landry , Barovic

    To je 11 igraca, mislim da je to izvjesno, nesto mislim da ce doci Djurisic na trojci kao druga opcija, a i u eventualnoj small ball s Clarkom na 4, ali to je klasicno moje nagadjanje nemam informacija nikakvih za to..

    Trebace jos minimum 4 igraca.. Tu su i dalje Gibson, Sehovici, Ilic, Z. Nikolic, Starovlah i Bojic. Od njih 7 3 ce ostati sigurno vjerovatno 4. Vjerujem da ce pozdrav dobit Z. Nikolic (3 centra - Pojacanje, Lendri i Barovic su sasvim dovoljni za sezonu), to mislim jer sam misljenja da Dzikic nece gubiti vrijeme s njim jos jednu sezonu u kojoj em nece imati dovoljno prostora, a on je mlad i pametno bi bilo da ode nedje da igra i proba da iskoristi ono tijelo. Gibson mislim da ide 99%. I mladji Sehovic. S ovom cetvoricom preostalih imamo dvojicu jakih na pleju, s bekovima koji mogu da pokrpe nesto na toj poziciji.. na beku smo isto korektno sastavljeni, pozicija 3 jaka s jedno 4 igraca u rotaciji, na 4 jako pojacanje uz 2 korektna igraca za rotaciju i ABA, i na 5 takodje jako pojacanje uz kvalitetne dvije opcije s klupe, u zavisnosti sta nam u datom trenutku treba.
    To je ukupno :

    1 - 2
    2 - 3
    3 - 4
    4 - 3
    5 - 3

    15 igraca u rotaciji, po meni top, samo da ih zdravlje posluzi..

    Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
    Niko se ne zavarava da ce Buducnost imati neku zapazenu ulogu dogodine u EL, samo se poziva na oprez obzirom kakvi su igraci nudjeni zadnjih mjesec dana. Da se ekipa nakrca igracima sumnjivog defanzivnog profila po cijenu boljeg poenterskog ucinka u EL. Vidjeli smo odje na sta je licila serija vs Cedevite u polufinalu, to je bukvalno rat na terenu bio, borba za svaku loptu, skok, izgradjen sut, ako ne napravis ekipu da bude spremna i fizicki i mentalno na nesto tako dzabe smo krecili pa sve da ne znam koga dovedu. Na kraju su nijanse odlucile pogotovo one meceve u Moraci bez obzira na rezultat. Zvezda je isto bila duplo individualno jaca al im dzaba kad nijesu mentalno bili spremni na seriju i igrali su ispod svojih mogucnosti vecina igraca.

    Ako dovedes mentalno slabe igrace poput Jacksona koje je lako izbaciti iz ritma i postanu kontraproduktivni za ekipu (kao npr. Feldeine), kasnije je tesko ostatku ekipe da se prilagodi, izdigne i nadoknadi tu produkciju na koju su navikli od njega, i na kraju vise ostete ekipu nego neki igraci preko puta njih. Uzmi recimo primjer Sehovica u Buducnosti, covjek razbija tokom regularne sezone, odradjuje korektno svoju ulogu, dodje plejof ili neka druga bitna utakmica gdje ove nosioce zatvore, ogranici im se prostor i produkcija, on nestane i stvari koje obicno korektno odradi odjednom zaboravi i osteti svjesno ili nesvjesno sopstvenu ekipu i onda puca po njemu. Tako i Jackson isto udje li u kontra ritam, postane svojevrstan kancer ekipe od kojeg se kasnije tesko oporaviti. Ne poredim ja odje njih dvojicu po talentu vec po toj zajednickoj karakteristici koju obojica posjeduju.

    Sto se tice tog Feldeine-Jackson poredjenja, meni su njih dvojica dosta slicni, tesko mi je reci da je jedan bolji od drugoh jer postoje stvari koje jedan radi bolje od drugog i obrnuto. Recimo Feldeine je bolji suter i overall defanzivno i ima veci kosarkaski IQ (iako ne previse), dok je Jackson bolji overall scorer, sigurniji je na lopti i bolji atleta.

    Sto se pojacanja tice ja ocekujem da dodje neka iskusna petica, da bude dobar atleta, skakac i defanzivno da bude faktor, ne ocekujem da bude neka jeftinija varijanta jer je bitna pozicija i neko na perimetru na fazon Dangubica sto se pominjao da igra odbranu i da nije operisan od suta, zato se ne bi iznenadio da mozda Gibson ostane ako ne nadju nikog drugog. PF ne ocekujem da dodje sad vec mozda tokom sezone ako bude bilo potrebe.

    Sto se ovih domacih tice mislim da ce se znati vise kad se okupi reprezentacija, mada sve vise mislim da ce skoro svi ovi domaci od prosle sezone ostati mimo Seada, a za ove mlade ne znam sto ce cinjeti, najvjerovatnije u drugi tim ili na pozajmice. Za Lendrija i Gibsona se jos ne zna status vjerovatno ce zavisiti od ovih domacih.

  18. #7193
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    974
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MrTwister View Post
    Niko se ne zavarava da ce Buducnost imati neku zapazenu ulogu dogodine u EL, samo se poziva na oprez obzirom kakvi su igraci nudjeni zadnjih mjesec dana. Da se ekipa nakrca igracima sumnjivog defanzivnog profila po cijenu boljeg poenterskog ucinka u EL. Vidjeli smo odje na sta je licila serija vs Cedevite u polufinalu, to je bukvalno rat na terenu bio, borba za svaku loptu, skok, izgradjen sut, ako ne napravis ekipu da bude spremna i fizicki i mentalno na nesto tako dzabe smo krecili pa sve da ne znam koga dovedu. Na kraju su nijanse odlucile pogotovo one meceve u Moraci bez obzira na rezultat. Zvezda je isto bila duplo individualno jaca al im dzaba kad nijesu mentalno bili spremni na seriju i igrali su ispod svojih mogucnosti vecina igraca.

    Ako dovedes mentalno slabe igrace poput Jacksona koje je lako izbaciti iz ritma i postanu kontraproduktivni za ekipu (kao npr. Feldeine), kasnije je tesko ostatku ekipe da se prilagodi, izdigne i nadoknadi tu produkciju na koju su navikli od njega, i na kraju vise ostete ekipu nego neki igraci preko puta njih. Uzmi recimo primjer Sehovica u Buducnosti, covjek razbija tokom regularne sezone, odradjuje korektno svoju ulogu, dodje plejof ili neka druga bitna utakmica gdje ove nosioce zatvore, ogranici im se prostor i produkcija, on nestane i stvari koje obicno korektno odradi odjednom zaboravi i osteti svjesno ili nesvjesno sopstvenu ekipu i onda puca po njemu. Tako i Jackson isto udje li u kontra ritam, postane svojevrstan kancer ekipe od kojeg se kasnije tesko oporaviti. Ne poredim ja odje njih dvojicu po talentu vec po toj zajednickoj karakteristici koju obojica posjeduju.

    Sto se tice tog Feldeine-Jackson poredjenja, meni su njih dvojica dosta slicni, tesko mi je reci da je jedan bolji od drugoh jer postoje stvari koje jedan radi bolje od drugog i obrnuto. Recimo Feldeine je bolji suter i overall defanzivno i ima veci kosarkaski IQ (iako ne previse), dok je Jackson bolji overall scorer, sigurniji je na lopti i bolji atleta.

    Sto se pojacanja tice ja ocekujem da dodje neka iskusna petica, da bude dobar atleta, skakac i defanzivno da bude faktor, ne ocekujem da bude neka jeftinija varijanta jer je bitna pozicija i neko na perimetru na fazon Dangubica sto se pominjao da igra odbranu i da nije operisan od suta, zato se ne bi iznenadio da mozda Gibson ostane ako ne nadju nikog drugog. PF ne ocekujem da dodje sad vec mozda tokom sezone ako bude bilo potrebe.

    Sto se ovih domacih tice mislim da ce se znati vise kad se okupi reprezentacija, mada sve vise mislim da ce skoro svi ovi domaci od prosle sezone ostati mimo Seada, a za ove mlade ne znam sto ce cinjeti, najvjerovatnije u drugi tim ili na pozajmice. Za Lendrija i Gibsona se jos ne zna status vjerovatno ce zavisiti od ovih domacih.
    Okej , ne zelim da sporim jer moguce da znas vise od mene za Jacksona, a mozda ipak nisi u pravu i nisi ga gledao kao glavnog igraca u timu pod pritiskom, on jednostavno ovu ulogu koju ce imati u KKB do sad nije imao, bice jedan od glavnih u timu koji ima rezultatski pritisak, a opet mislim da cemo imat dosta podjednako kvalitetnih igraca i da bas ovaj Jackson nece moci da divlja toliko, jer ce biti tu dosta dobrih igraca s loptom koji ce davati doprinos.. Eto jednostavno sam misljenja da sve njegove dosadasnje epizode nijedna nije ista, a ni blizu slicna onoj kojoj ce imati u KKB imace bitnu ulogu, mnogo bitniju od one u Barsi, a opet manje bitnu od one u Estudijantesu jer nece biti bas alfa i omega i nece sve pocinjati i zavrsavati se s njim.. A opet iako bude blizi toj ulozi u Estudijantesu tamo je igrao bez pritiska ovdje ce biti pritisak makar u ABA, mislim da nam je svima ta njegova neka uloga do sada nepoznanica i da treba pustiti malo vremena da kaze sve.. Ali u sustini to tvoje je i meni neki najrealniji scenario, s tim sto mislim da smo mi ipak mnogo kvalitetnija ekipa neko npr CZV, jer ovaj Clark ce garantovati neki broj poena nadam se, a i na pleju smo dosta jaki s Gordom i Ivanovicem, samo da se pojacamo na visokim kvalitetno.

    E sad ovo za pojacanja tu se vec ne bih slozio s tobom, mislim slazemo se svi da je startna 5 neophodna, ali da udjemo u EL sezonu s cetvorkom koja je Danilo Nikolic a rezerva Ilic je mnogo tanko, jer ja ipak Clarka vidim na poziciji 3. E sad ako Clark ide na 4 onda je okej meni da se prije dovede neka 3 nego 4, a 4 eventualno ako bude nesto ok i po razumnoj cijeni..

    Mislim da to i jeste klackalica, da je zato 2 ili 3 pojacanja.. 2 su sigurna jedna petica i jedan na 3-4 u zavisnosti dje ce ici Clark, a eventualno trece pojacanje bi islo na poziciji dje ce ici primarno Clark kao neko pojacanje i da da sirinu u rosteru.. Ja bih licno volio jaku 4, kojoj ce back up biti Danilo i Ilic, a na 3 Clark a back up neki nas domaci igrac (npr Djurisic, ne znam je l to realno i koja su njegova primanja, znam da je Bokan za njega rekao da je bio opcija i prosle godine ali se nije zavrsio, i znam da je bio u finalnoj seriji protiv Mornara u Moraci) i Suad Sehovic.. Tako bi mislim imali najbolju pokrivenost i sirinu u rosteru.. Ali eo vidjecemo kako su oni to zamislili i dje ce ici Clark.

    Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

  19. #7194
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Rocesti je na cekanju, dogovoren...

    Mi se pitamo

    Ja ga ne bih uzeo....

  20. #7195
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ni ovaj ko te čuje. Metiljavko. No ko pita...
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #7196
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam sta ce nam on, samo ce uzet minutazu nasim momcima Ivanovicu i Gordicu a nista bolji od njih nije, a tu je i mali Popovic tako da je Rocesti totalno nepotreban.
    Last edited by AdmirMNE; 13-06-18 at 21:53.

  22. #7197
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Buducnost hoce da proba da za pare koje ima kupi one koji mogu da pruze vise od trenutne vrijednosti samo sto ti uglavnom pruzaju manje. Za oba pojacanja se ocekivao neki boost u njihovim karijerama ali se on nije desio pa se za nadati da se moze desiti u Buducnosti. Cisto sumnjam ali se barem nadam da su dobro odradili raspitivanje o njima da nam se ne desi neko izigravanje primadona i nepostovanje trenera i kluba jer kakvih je bilo slucajeva po Evropi to bi nam zadnje trebalo pa kakve god partije pruzali.

    Eto konacno da se ispuni Dzikicu ono sto najvise voli i sto ga ispunjava a to je da drzi tajmaute na engleskom.

  23. #7198
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kakav pakleni dan. Počeo sa Lidom.. Pa preko Jackson-a, do Rochestie.
    Meni je ovaj zadnji jako zanimljiv igrač.. I u ove godine.. Ali ne znam koliko koristi može donijeti.. Vrijedi li gušenja Gordosa i Ivanovica.. Ne bih rekao.
    Što reče neko ključ će biti u dobroj 4. I ja bih dodao u fizički moćnoj 5ici, pa neka daje 5ppg.. Samo da drži reket.
    Stop the world I wanna get off.

  24. #7199
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,717
    Thanks Thanks Given 
    178
    Thanks Thanks Received 
    118
    Thanked in
    105 Posts

    Default

    Ako ode Gibson onda realno za jednu dobru evroligašku sezonu i naravno šampionsku u ABA ligi potrebna su 4 pojačanja: Ročesti, iako to nije ista pozicija ali igra se često i sa dva plejmejkera, jer Ivanović tad igra najbolje, a poznaje igru Ročestija iz reprezentacije, zatim Nikols ili ako se traži domaća opcija Đurišić, onda najbitnije "četvorka" recimo Sikma iz Albe, ako sa tim klubom ne izbori Evroligu, najbolji igrač njemačke lige zvanično, a centar će vjerovatno biti sa ovih prostora Omić ili Kikanović, najbolji igrač Monaka, a i Albe prošle sezone. To bi bilo to i to bi bilo dosta dobro. Što se tiče Ilića i D.Nikolića trebaju obojica ali da se rotiraju u postavi.Volio bih da vidim Ilića protiv recimo Cska i Hajnsa, a Nikolića protiv Fenerbahčea i Melija itd. ali za obojicu nema mjesta u 12 sem u slučaju povreda i slično, a duga je sezona, 30 mečeva samo u Evroligi.

    Easy like Sunday morning



  25. #7200
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jackson je mnogo dobar igrac kada udje u seriju i kada ima slobodu u igri. Ove sezone nije pokazao toliko, mahom zbog toga sto nije imao definisanu ulogu u Barsi, jedino je dobro odigrao protiv Unikahe u EL, dao je cini mi se 15,16 poena uz odlican procenat suta. Mislim da ako bude motivisan a vjerovatno da hoce moze da bude vrhunsko pojacanje. Pogledajte mu highlighte ima nekoliko suteva sa preko pola sto mu upadaju ko kap, brz je i dobar atleta. Slican je k'o Gibson samo upgrejdovana verzija i ako on bude igrao kao sto je u Estudiantesu i Clark kao sto je ove sezone u Avtodoru uz jos 2,3 pojacanja na centra i krilnog centra uz Dzonija i Gordu bice ovo jedna vesela i istorijska sezona za sve nas navijace Buducnosti.
    Last edited by AdmirMNE; 14-06-18 at 12:47.

Page 288 of 653 FirstFirst ... 188238278284285286287288289290291292298338388 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Budućnost EU?
    By uzitulovac in forum CdM Arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 22-04-14, 22:37
  2. SD Budućnost
    By Mr_Gospodin_Signore in forum Ostali sportovi
    Replies: 73
    Last Post: 26-08-11, 16:10
  3. KK Budućnost
    By rain_wind_storm in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 13-02-11, 12:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •