Page 51 of 111 FirstFirst ... 4147484950515253545561101 ... LastLast
Results 1,251 to 1,275 of 2764

Thread: [ T E L E V I Z O R I ] preporuke, problemi & rješenja

  1. #1251
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam I ja isti problem sa tim

  2. #1252
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ulcinj
    Posts
    646
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Jeste li pokušali resetovati televizor na fabrička podešavanja? Da li su i dalje pod garancijom? Nelogično mi je da novi modeli prave ovakve probleme.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  3. #1253
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    vecina TV koji su preko wifi konektovani imaju ove probleme, jednostavno cip se pregrije pa secka koci.... pozeljna konekcija preko kabla tu je stabilno

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  4. #1254
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Treba mi neki, da kažem, obični, jeftini TV od 32 inča za povremeno gledanje kablovske i sa mogućnošću puštanja što više formata video (sa našim titlovima) i audio snimaka preko fleške.

    Gledao sam ponude i ova 2 TV-a na linku ispod mi djeluju kao dobra ponuda za ono što tražim, ali imam neke nejasnoće/nedoumice pa bi mi značilo ako bi mi ih neko pojasnio.

    TV 1: TESLA 32T3030BHS https://www.comtradeshop.com/tesla-3...dy-dvb-t2.html
    TV 2: TOSHIBA 32W1863DG https://www.multicom.me/televizori-i...3dg-67368.html

    Tošiba mi je primamljivija zbog marke i A+ energetske efikasnosti, a Teslina prednost je 3 godine garancije kao i više video i audio formata koje može pustiti preko fleške (makar prema navedenim specifikacijama).

    Ono što mi je čudno je što ova Tošiba od audio formata podržava samo mp3, .wma, .wav. dok su audio formati na filmovima koji se skidaju sa interneta uglavnom AC3 ili AAC. Da li to znači da mi neće pustiti ton na nekom mp4 videu ukoliko audio nije mp3, .wma, .wav.? Takođe, oba TV imaju po 2 USB 2.0 priključka. Hoće li mi puštati medije ako priključim USB 3.0?

    Značilo bi mi da mi ovo neko pojasni i da generalno mišljenje koji je od ova 2 TV-a bolji izbor (ili eventualno predloži neki drugi u sličnom cjenovnom rangu).
    Hvala unaprijed.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  5. #1255
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Dajte mi neki savjet sto da uzmem u tehnomaks tu do 650e , dijagonala 50 ili 55 inca ... Imao sam phillips posle 2 god je crkao ekran.. Tacno cim je iz garancije izasao. Isto placen oko 600e ...smece...
    Ovo mi je za oko zapao LCD SAMSUNG UE55NU7172UXXH

    HISENSE H58A6100
    LG 55UM7400PLB ...



  6. #1256
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,803
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by D.S. View Post
    Treba mi neki, da kažem, obični, jeftini TV od 32 inča za povremeno gledanje kablovske i sa mogućnošću puštanja što više formata video (sa našim titlovima) i audio snimaka preko fleške.

    Gledao sam ponude i ova 2 TV-a na linku ispod mi djeluju kao dobra ponuda za ono što tražim, ali imam neke nejasnoće/nedoumice pa bi mi značilo ako bi mi ih neko pojasnio.

    TV 1: TESLA 32T3030BHS https://www.comtradeshop.com/tesla-3...dy-dvb-t2.html
    TV 2: TOSHIBA 32W1863DG https://www.multicom.me/televizori-i...3dg-67368.html

    Tošiba mi je primamljivija zbog marke i A+ energetske efikasnosti, a Teslina prednost je 3 godine garancije kao i više video i audio formata koje može pustiti preko fleške (makar prema navedenim specifikacijama).

    Ono što mi je čudno je što ova Tošiba od audio formata podržava samo mp3, .wma, .wav. dok su audio formati na filmovima koji se skidaju sa interneta uglavnom AC3 ili AAC. Da li to znači da mi neće pustiti ton na nekom mp4 videu ukoliko audio nije mp3, .wma, .wav.? Takođe, oba TV imaju po 2 USB 2.0 priključka. Hoće li mi puštati medije ako priključim USB 3.0?

    Značilo bi mi da mi ovo neko pojasni i da generalno mišljenje koji je od ova 2 TV-a bolji izbor (ili eventualno predloži neki drugi u sličnom cjenovnom rangu).
    Hvala unaprijed.
    Tesla je po meni upitnog kvaliteta, dzabe tolika garancija, taj brend je prejeftin i los.
    USB 3.0 je kompatibilan retroaktivno pa ce ti raditi. Toshiba čita sve formate koji tebi trebaju. Opet najbolje na flesku snimiti fajlove i podjes tamo i probas.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  8. #1257
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Imam ja Teslu od 32' incha,vise od 2 godine.Za sad radi bez greske.
    Last edited by Randy Orton; 13-04-20 at 23:03.

  9. The Following User Says Thank You to Randy Orton For This Useful Post:


  10. #1258
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by irriducibili91 View Post
    Dajte mi neki savjet sto da uzmem u tehnomaks tu do 650e , dijagonala 50 ili 55 inca ... Imao sam phillips posle 2 god je crkao ekran.. Tacno cim je iz garancije izasao. Isto placen oko 600e ...smece...
    Ovo mi je za oko zapao LCD SAMSUNG UE55NU7172UXXH

    HISENSE H58A6100
    LG 55UM7400PLB ...

    Gledaj neku Sony Braviu sa Androidom.Ja sam uzo na akciji prije pola godine 55' incha i nisam se pokajo

  11. #1259
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,941
    Thanks Thanks Given 
    1,498
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Najbolji operativni sistem ima Lg trazi neki s 5 god garancije i uzimaj...

    Sent from my P 30 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  12. #1260
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,035
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    302
    Thanked in
    186 Posts

    Default

    Kako povezani iPhone sa LG webOs?

    Skinuo sam i neku aplikaciju LG TV PLUS ali nemam opciju share screen.

    Jedino sto mi izbaca
    Kad povezem tel sa tv su slike.

    Sinoc htio da pustim nesto sa youtube-a ma kakvi...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #1261
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,962
    Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    1,672
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    Pa ako ste na isti wifi onda preko app youtube imas opciju da serujes?

  14. #1262
    Join Date
    May 2010
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Sony kupi vjeruj mi neces pogrisiti..
    LG nesto u zadnje vrijeme bas dosta reklamacija..pogotovu sa pozadinskim osvjeljenjem

  15. #1263
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nnlusjon View Post
    Sony kupi vjeruj mi neces pogrisiti..
    LG nesto u zadnje vrijeme bas dosta reklamacija..pogotovu sa pozadinskim osvjeljenjem
    Za LG mi je to isto reko drug sto radi u Tehno Max,Sony sa najmanje reklamacija

  16. #1264
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ulcinj
    Posts
    646
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tefrola View Post
    Kako povezani iPhone sa LG webOs?

    Skinuo sam i neku aplikaciju LG TV PLUS ali nemam opciju share screen.

    Jedino sto mi izbaca
    Kad povezem tel sa tv su slike.

    Sinoc htio da pustim nesto sa youtube-a ma kakvi...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    LG tv plus aplikacija ti služi uglavnom kao daljinski i od telefona možeš puštat jedinp slike i videozapise sa galerije telefona.
    Da bi sherovao sa youtube aplikacije mora 2 stvari:
    Telefon i televizor moraju biti na istu wi fi mrežu
    Aplikacija youtube mora biti instalirana na tv (skines je sa prodavnice)


    Sent from my iPad using Tapatalk

  17. #1265
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by irriducibili91 View Post
    Dajte mi neki savjet sto da uzmem u tehnomaks tu do 650e , dijagonala 50 ili 55 inca ... Imao sam phillips posle 2 god je crkao ekran.. Tacno cim je iz garancije izasao. Isto placen oko 600e ...smece...
    Ovo mi je za oko zapao LCD SAMSUNG UE55NU7172UXXH

    HISENSE H58A6100
    LG 55UM7400PLB ...

    Evo ti ga ovaj Samsung u Multicom sa 5 god garancije. Jos ima hdr 10+, nema greske

  18. #1266
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Pominjao sam, ponovicu sada a sigurno i jos koji put kad se budem sjetio - od SONY-ja bi bjezao kao djavo od krsta.

    Da ne ulazim u to da su paneli identicki kao kod drugih proizvodjaca (odavno Sony ne proizvodi svoje panele vec je to Samsung/LG) nego na prakticnu upotrebu.

    Kod god planira da koristi Sony TV duzi niz godina, susrece se sa problemom gdje Sony jednostavno pocne da limitira korisnike starijih uredjaja. Malo mu osakati 'store', pa mu u potpunosti ukloni vecinu aplikacija i na kraju mu ostavi par aplikacija koje vjerovatno mora zbog ugovora i procenta ugovora (Netflix recimo).

    Jedna od jacih stvari koje je 'uvedeno' kod Sony televizora je prepoznavanje 'skinutih' filmova sa USB-a i nemogucnost gledanja istih. I to nije da nece da pusti film pa znas nego pocnes da gledas i onda nakon nekih pola sata (ima na netu tacno kada, zaboravih) jednostavno prekine i nema dalje. Mozes ti da pustas iz pocetka, mozes da se porodis ali preko tog 'minute mark'-a ne mozes da prodjes. Svaka cast na sistemu ali meni to uopste na treba vec mi samo komplikuje stvari da moram preko laptopa i HDMI da se cimam i pustam film na TV-u.

    I tako milion zavrzlama i komplikacija uglavnom zbog izvikanog imena 'Sony' koji (po meni) ne zasluzuje ni popularnost a ni cijenu koju ima.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #1267
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,778
    Thanks Thanks Given 
    632
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pominjao sam, ponovicu sada a sigurno i jos koji put kad se budem sjetio - od SONY-ja bi bjezao kao djavo od krsta.

    Da ne ulazim u to da su paneli identicki kao kod drugih proizvodjaca (odavno Sony ne proizvodi svoje panele vec je to Samsung/LG) nego na prakticnu upotrebu.

    Kod god planira da koristi Sony TV duzi niz godina, susrece se sa problemom gdje Sony jednostavno pocne da limitira korisnike starijih uredjaja. Malo mu osakati 'store', pa mu u potpunosti ukloni vecinu aplikacija i na kraju mu ostavi par aplikacija koje vjerovatno mora zbog ugovora i procenta ugovora (Netflix recimo).

    Jedna od jacih stvari koje je 'uvedeno' kod Sony televizora je prepoznavanje 'skinutih' filmova sa USB-a i nemogucnost gledanja istih. I to nije da nece da pusti film pa znas nego pocnes da gledas i onda nakon nekih pola sata (ima na netu tacno kada, zaboravih) jednostavno prekine i nema dalje. Mozes ti da pustas iz pocetka, mozes da se porodis ali preko tog 'minute mark'-a ne mozes da prodjes. Svaka cast na sistemu ali meni to uopste na treba vec mi samo komplikuje stvari da moram preko laptopa i HDMI da se cimam i pustam film na TV-u.

    I tako milion zavrzlama i komplikacija uglavnom zbog izvikanog imena 'Sony' koji (po meni) ne zasluzuje ni popularnost a ni cijenu koju ima.

    Ja uzeh krajem Decembra Sony X900F, bolji TV nisam imao. Sto se tice pustanja filmova sa fleske, nemam nikakvih problema....sve pusta normalno, bez greske.....

  20. #1268
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,994
    Thanks Thanks Received 
    845
    Thanked in
    561 Posts

    Default

    Zlatili se suvi televizori bez Smarta.
    Povežeš računar preko HDMI i uživaš.

  21. The Following User Says Thank You to mur3633 For This Useful Post:


  22. #1269
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    975
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Zlatili se suvi televizori bez Smarta.
    Povežeš računar preko HDMI i uživaš.
    Kakav unpopular opinion nisi svjestan.

  23. #1270
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,994
    Thanks Thanks Received 
    845
    Thanked in
    561 Posts

    Default

    Imam Smart TV u kući. Funkcije Smarta koje ima su YT, Netflix, Web pretraživač, itd.
    Zadnji put sam ih koristio kad sam TV izvadio iz kutije. Webos 2 je OS.
    Čuo sam da su ovi noviji nešto bolji, ali po meni su čista glupost. Možda neko ko nije mnogo zahtjevan i ne želi dodatne kablove kroz kuću/stan.

    Android je nešto možda više da kažem slobodniji, ali Webos nikad više. Isto tako u drugoj kući imam Philips koji nije smart i isto se koristi kao i ovaj LG, samo umjesto PC, povezan je risiver od Mtela i CS.


    PC mi je povezan na taj TV, skinem BluRay film u DTS HD 5.1 okružujućem zvuku i povežem na externo pojačalo. Ne može bolje.

  24. #1271
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,944
    Thanks Thanks Given 
    4,791
    Thanks Thanks Received 
    9,827
    Thanked in
    3,726 Posts

    Default

    Uzeh Teslu 40S605BFS za sobu, dođe sa Android 9 OS-om i mogu reći da sam prijatno iznenađen a bio sam baš skeptik.

    Instalirao sam odmah Kodi sa brdo addonova i sve fercera bez greške, radi pata/pata kao npr. Beelink GT1 android box koji imam u drugoj sobi.

    Što se tiče prikaza, korektan skroz mada se nisam bavio podešavanjem još već koristim standard mode "out of box". Što se panela tiče definitivno IPS sudeći po uglovima gledanja. (znam da modeli sa T oznakom dolaze sa VA matricom ali su bez androida tako da mi nisu bili interesantni)

    Zvučnici na TV-u sasvim solidni, čak i odlični za ovu klasu. Daljinac me takođe prijatno iznenadio, posebno zbog toga što je BT!


    Sve u svemu za 200 i kusur eura koliko li košta u našim maloprodajama teško da može bolje.



    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    War. War never changes.

  25. #1272
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,994
    Thanks Thanks Received 
    845
    Thanked in
    561 Posts

    Default

    Jesu li riješili problem crne boje?

  26. #1273
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,944
    Thanks Thanks Given 
    4,791
    Thanks Thanks Received 
    9,827
    Thanked in
    3,726 Posts

    Default

    Pa crna je generalno problem na svim LED TV-ima kao što vjerovatno znaš, posebno na IPS panelima. Da je kod Tesle nešto bilo drastično izraženo nisam upoznat, znam da su imali problema sa prikazom boja, tj. boje bi bile isprane, prikaz je "vukao" na crvenkastu. Konkretno kod ovog modela to nije slučaj, izgleda su ispravili te bubice, prikaz je skroz ok čak i da se ništa ne dira u postavkama...

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    War. War never changes.

  27. #1274
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Uzeh Teslu 40S605BFS za sobu, dođe sa Android 9 OS-om i mogu reći da sam prijatno iznenađen a bio sam baš skeptik.

    Instalirao sam odmah Kodi sa brdo addonova i sve fercera bez greške, radi pata/pata kao npr. Beelink GT1 android box koji imam u drugoj sobi.

    Što se tiče prikaza, korektan skroz mada se nisam bavio podešavanjem još već koristim standard mode "out of box". Što se panela tiče definitivno IPS sudeći po uglovima gledanja. (znam da modeli sa T oznakom dolaze sa VA matricom ali su bez androida tako da mi nisu bili interesantni)

    Zvučnici na TV-u sasvim solidni, čak i odlični za ovu klasu. Daljinac me takođe prijatno iznenadio, posebno zbog toga što je BT!


    Sve u svemu za 200 i kusur eura koliko li košta u našim maloprodajama teško da može bolje.



    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Ja uzeh na kraju isti taj model, samo od 32 inča, i u principu sam zadovoljan, osim jedne stvari. TV nema mogućnost podešavanja pozicije, veličine i boje titlova. Takođe, iz nekog razloga mi prikazuje š, đ, ž ali ne i č i ć kako treba.

    Možeš li mi pojasniti kako da instaliram taj Kodi, jer nikad ga nikad nisam koristio a svi ga pominju kao odličnu stvar. Hvala.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  28. #1275
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Zlatili se suvi televizori bez Smarta.
    Povežeš računar preko HDMI i uživaš.
    Quote Originally Posted by Sharpz View Post
    Kakav unpopular opinion nisi svjestan.
    Problem je sto vise tv od 55+ inca bez smarta ne postoji. Bar ga ja ne mogu naci.

Page 51 of 111 FirstFirst ... 4147484950515253545561101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tehnike šušenja
    By KockastiGospodin in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 19-07-11, 18:20
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Mac OS, problemi, preporuke, programi
    By Bugi in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 02-06-08, 21:35
  4. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  5. Da li je t-com ispoštovao rješenje AZT?
    By Břgíńjĺ in forum Internet
    Replies: 11
    Last Post: 18-03-07, 17:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •