Page 34 of 111 FirstFirst ... 243031323334353637384484 ... LastLast
Results 826 to 850 of 2757

Thread: [ T E L E V I Z O R I ] preporuke, problemi & rješenja

  1. #826
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ne znam koliko godina imaš ali vidjeces sa godinama kako nećeš moći praviti razliku . Kada su tv jedan do drugog možda bi i mogao primjetitu razliku ali kad pustim jedan film oa drugi isti ne vidim razliku .
    Sa dvadesetak godina sam mogao čuti skoro do 17000 herca zvuk juče uradih nepunih 12000 .
    Realno ako tv nije 65 ili veći mislim da za 99,99 posto ljudi nema potrebe za 4k a kamoli 8k . Doduše stoji i drugi razlog da je razlika u cijeni toliko mala da jednostavno Bog toga se kupi jači . Ionako za najdalje pet godina se kupuje sledeći .

    I ovo sve samo sa skinutim filmovima o tv uživo je izlišno pričati . Još kad vidim HD a bit rate im oko tri megabita .

  2. #827
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,217
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Ja definitivno primjecujem razliku izmedju pomenutih kvaliteta slike. Medjutim, isto tako primjecujem da se najvise razocaram na pocetku snimka a kako vrijeme odmice (vec nakon prvih par minuta) se vec nekako adaptiram i slika mi nije ni priblizno losa koliko mi je izgledala kad sam snimak upalio... Ovo moje zapazanje stoji i za razliku izmedju 720p i boljih, ne samo za 1080p i 4K.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #828
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Fidel ako nije tajna koliko god imaš ? Mnogo je lakše razlikovati 720 od 1080 nego 1080 od 4k . Garantujem da 99 pio sto ljudi neće primjetiti razliku na tv od 43 . Spomenuh tv kanale sa HD rezolucijom i bit rate od 3 megabita to nije dovoljno ni za sd a kamoli HD . Niko mi ne odgovori koliki je bit rate na sport klub 4k

  4. #829
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,217
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Imam 30 ravno.

    Mislim da je isto tesko govorit' i pisat' na tu temu jer se i ti kvaliteti razlikuju od kanala do kanala, zavisno od pomenutog 'bitrate'-a a i od nekih drugih stvari...

    Recimo na satelitskoj kod mojih doma ima na stotine 4K kanala ali je razlika medju njima vise nego primjetna, makar meni.

    Banalni primjer je 4K film koji mozete skinut' sa neta. Jedan ce bit' recimo 3-4gb a drugi ce bit' makar 10-20 puta vise.

    Ja iz svog iskustva znam da kad snimam 4K materijal.. nije isto da li to radim sa Xiaomi kamericom ili sa DSLR-om, da ne pominjem profesionalnije kamere. Sve je to 4K ali razlika u kvalitetu (a i tezini fajlova) je vise nego velika.

    Nego cini mi se da ulazimo u tehnikalije bez neke potrebe...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #830
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    odosmo predaleko ali takva je tehnologija . garantujem da ti vise megapiksela ima foto na tel nego dslr ali forma je zadovoljena .

  6. #831
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,992
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    valja 4k ako ne sto drugo makar zbog youtube-a . na yt je sad vec skoro svaki spot i sl 4k , a nije bas da nema razlike


    a opet i taj tv sto kupi covjek racuna da ce ga koristi makar 4godine , a leti vrijeme i tehnologija munjevito napreduje, pa ce samim tim duze bit aktuelan model
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  7. #832
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Objašnjenje označavanja modela kod LG-a
    https://www.expertreviews.co.uk/tvs-...bers-explained

  8. #833
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,729
    Thanks Thanks Given 
    10,785
    Thanks Thanks Received 
    5,112
    Thanked in
    2,382 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    To ti je broj bitova po sekundi koji se procesuiraju. U vecinu slučajeva je kljucan za čistoću slike. Operatori obicno narokaju kanala po transponderu i kao su HD ili full HD ali im smanje bitrate kako bi ih više stalo, pa slika bude onako kockasta pri pokretima. Na satelitu ima nekoliko kanala full hd kojima bitrate ide do besvijesti, neki premium poljski za LS recimo, e tu je slika oštra savršeno. Znaci veliki bitrate garantuje čistu sliku...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
    Kako se može vidjeti koliki je bitrate na LG 4KTV-u kod Telemach-a(DVB-C)
    Kad otvorim opciju "test signala" imam na svakoj frekvenciji između 7 i 12 programa i na primjer na frekvenciji 570MHz(gdje je SK4K sa još 6 programa) imam podatak :
    "Učestalost simbola(kS/s)=6956".Da li je to taj bitrate

    Sent from my room

  9. #834
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Pokrenuli ste mnogo tema, od kojih su neke isprepletane.

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Generalizuješ, ne bih se složio da su kod nas izloženi samo takvi rekao bih jeftini TV-i.
    To o čemu govoriš nije pouzdanost u smislu (ne)kvarljivosti već (ne)zadovoljenje određenih karakteristika.
    Što manje karakteristika manja je i cijena. Mi smo tržište koje vapi za što manjom cijenom, jeftinom robom.
    Sa druge strane to jeftino može da se desi da radi dugo.
    Najjeftinijih modela slabih karakteristika vjerovatno da ima i na njihovom tržištu. Ali kod njih je standard bolji pa ne kupuju često te najjeftinije modele.
    Kod nas se prodaju jeftini brendovi poput Tesla, Skyworth, Vivax, Vox, Fox, Lobod, Telefunken i sl. što kod njih ne postoje ili postoje (pod drugim nazivom/brend) ali u znatno manjoj mjeri.
    Kod njih se mnogo više prodaju modeli iz srednjeg i višeg cjenovnog ranga, brendova Samsung, LG, Sony...
    I ti srednji modeli prodaju se i kod nas u dovoljnoj količini da se kvare podjednako kao i kod nas.
    Sve ovo znam iz iskustva servisera, nekad sam radio za ovlašćen Samsung servisni centar gdje sam imao pristup globalnom servisnom portalu.
    Takođe danas kada radim samostalno član sam najveće evropske zajednice servisera i tehničara gdje mogu lako da zaključim da se dosta sličnih TV-a prodaje i kvare kako na našem tako i na EU tržištu.
    Mogu puno da vam napišem na ovu temu ali nažalost nemam vremena.
    Pitanje jeste vjerovatno bilo pojednostavljeno, ali upravo iz nedovoljne informisanosti, a kako ta fama postoji u narodu, postavio sam to pitanje jer si ti iznio stav da je hardver uglavnom svuđe isti.
    Pošto nisam serviser niti imam veze sa elektrotehnikom ne mogu znati što je unutra i koliko je izdržljivo i kvalitetno. Međutim, ako vidim da ono što je spolja, a laik odlučuje po nekom spisku specifikacija i vizuelnom utisku o uređaju, ako vidim da to spolja sa čime se kupac sreće i na osnovu čega bira jer on ne razumije i ne vidi što je unutra, ako je to već nezadovoljavajuće i odaje utisak jeftino sklepanog, onda mogu samo da pomislim da ni unutra tek nije ništa bolje.

    Međutim, brzopleto si zaključio da ja govorim o jeftinim modelima. Isto tako, niđe nisam rekao da su samo takvi modeli izloženi kod nas. Recimo, govorio sam o modelima od preko 500e. Manje bitno.

    Izuzetno intrigantna tema o kojoj nedovoljno znamo, pa onda svako ima svoju interpretaciju, koja je uglavnom, počevši i od mene samog, stvar neke lične percepcije a nije zasnovana na egzaktnim pokazateljima jer prosto takvi podaci nisu šire dostupni. Tako da je onda vrlo zanimljivo čuti sud nekoga od struke. Ovo je vezano bukvalno za svaki proizvod, evo počevši od aktuelnih polemika da li je Audi Audi samo ako je iz Njemačke, postoji li takav Audi više itd, pa do Nutele, famozne priče o Koka Koli i potpuno drukčijim pićima za svako tržište itd. Recimo negdje u Češkoj, Slovačkoj su ustanovili da je Koka Kola znatno drugačija od one u Francuskoj i Njemačkoj pa su tražili da se to ispravi a proizvođač se pravdao da je prilagodio ukus afinitetima lokalnog stanovništva koje navodno preferira jače zaslađenu kolu Uopšteno gledajući, ima razloga za ovakva razmišljanja, e da li su opravdana ili ne, ipak ostaje pitanje od milion dolara. Na kraju krajeva, vjerovatno da takvi podaci postoje, da bi bili stroga poslovna tajna.

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    U pitanju su samo oznake (modela) i njihove varijacije. Ima istih modela koji se prodaju svugdje u svijetu, doista razlikuju se donekle u oznakama, sufiksima i sl. ali unutra budu 99% isti. Posebno pojedini djelovi koji se često kvare su isti svugdje u svijetu. Ako sadrži taj kvaran dio, nebitno od oznake, pokvariće se svugdje u svijetu jer taj dio potiče iz iste fabrike iz istog vremena proizvodnje i iz iste loše serije. Ne određuje model, naziv ili oznaka TV da li će se taj dio pokvariti ili ne.
    Dakle, bitni su djelovi koji su unutra, njihovo porijeklo itd.
    Ljudi koji su van struke stvari gledaju površno jer nema dovoljno informacija za obične ljude.
    Niko od vas sa foruma nije dovoljno dugo radio vani i to da je radio u servisima ili prodavnicama tehničke robe da može da pruži informacije iz prve ruke.
    Slažem se dosta sa ovim, ali
    Od svih nas, neko manje neko više može zamisliti taj proizvodni proces i njegove faze i aspekte. Tačno da ako je jedna cijela serija nekog dijela izašla slabijih karakteristika ili čak nefunkcionalna, pokvarena da će vjerovanto svaki tv na raznim stranama svijeta, u koji je taj dio ugrađen, imati iste simptome. To je tačno, ali.

    Mi ne znamo da li dio svjesno napusti fabriku lošijeg kvaliteta, kako se alociraju djelovi, iz kojih fabrika djelova, koji i koliko djelova idu u koje fabrike za sklapanje itd, da li su za sva tržišta kontrola kvaliteta i nadzor isti itd. Ne moraju na kraju biti u pitanju ni djelovi uopšte. Možda sam način sklapanja i proizvodna linija nisu svuđe istog kvaliteta. Znaš i sam koliko je teško ubaciti sve slojeve ekrana a da ne dođe do gužvanja koje se primjećuje i milimetarski. Opet, ne možemo prenebregnuti činjenicu da se televizori i zvanično namjenjuju za pojedina tržišta. Ok, to mogu biti različiti tjuneri, oznake softvera i jezika, državni kodovi za streaming aplikacije itd, ali to i dalje ne znači da ne može podrazumijevati i različit stepen kvaliteta izrade.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja pricam iz prakticnog primjera prosjecnog potrasaca. Znaci odem do prodavnice (ili pregledavam ponudu na netu) i naidjem na model TV-a (da ne idem u sirinu jer je tema za televizore a slozili smo se da je problem kod svih aparata) koji mi je zanimljiv. Da bi procitao nesto vise o njemu, vidio ocjene, procitao recenzije itd. odem na internet. Ukucam taj model i rezultata je vrlo malo i to je skoro iskljucivo na pomenutim jezicima (Srpski, Madjarski, Rumunski itd.).

    Desava se i da za neke modele nema skoro nista, nikakva ocjena, nikakva recenzija. Eventualno neki link do prodavnice gdje se moze vidjeti cijena u nekoj drugoj valuti, u nekoj drugoj zemlji koja i nije od neke pomoci.

    Ti kazes da je recimo taj neki model ovdje skoro isti kao neki model tamo ali je razlika u oznaci. Kako ja, kao prosjecni potrosac, mogu da znam koja je to druga oznaka tamo, da bi dosao do konkretnih informacija o proizvodu? U tome je (jedan od) problem(a).

    Ja nisam strucan da pricam koji su djelovi u pitanju, gdje se proizvode a gdje sklapaju. Mogu samo da pricam iz perspektive kupca koji je jako razocaran ponudom na domacem trzistu, gdje je sve osjetno losijeg kvaliteta. Od sitnica poput kozmetike preko prehrambenih proizvoda pa do tehnike...
    Ako se već i snađeš pa provališ koja je to oznaka tamo, pitanje je ovdje sad koliko tebi i znači ta oznaka jer ne možemo mi na povjerenje vjerovat da je to isti tv ovdje. Prvo da li su im iste specs, jer ako nisu onda nema vajde gledati nešto što ne možeš kupiti kod nas (računam da se tv ipak ne naručuje preko neta) a drugo opet pitanje svih pitanja, zašto pobogu druge oznake ako su im, što bi braća Hrvati rekli, iste ''iznutrice''. Ili da budem politički korektan i precizan - Da li je opravdano razmišljati o mogućoj razlici u kvalitetu zbog postojanja razlika u oznakama?

  10. #835
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Rado ali to nije kao sa automobilima da se proizvode po 7-8 godina isti sa istim motorom.
    Kod tehnike, prvenstveno kućne, modeli se proizvode u veoma kratkim intervalima. Tipa jedna serija (koja se počela kvariti kasnije) se proizvodi svega par mjeseci.
    Jedna serija se nije ni rasprodala a već imaš novi model. Obično počnu da se kvare posle 1-3 godine korišćenja i onda serviser tek nakon 2-4 godine od proizvodnje može da zaključi koji se kvare a već tada imaš druge nove modele u prodaji.
    Dodatno, dešavalo se da nailazim na model spolja isti ali unutra drugi djelovi ekran i ostalo. Jednostavno previše modela ilazi na tržište i u principu sve se razlikuje.

    U suštini za modele koji se trenutno prodaju, i to u većim količinima na tržištu bi mogli da daju savjete serviseri iz ovlašćenih garantnih servisa jer imaju informacije koji se modeli u garanciji kvare (imaju neke fabričke greške) i koji se brzo vrate u servis nakon prodaje. Ja to trenutno ne mogu jer ne radim više za ni jedan ovlašćeni servis.
    A ni to ne bilo validno skroz jer nakon 2-3 gdine nastaju drugačiji kvarovi od onih fabričkih u garanciji.

    Što se tiče kvarljivosti nema pravila, nikakav savjet vam tu ne pije vodu jer niko ne zna što će se kvariti nakon par godina korišćenja. Jedino možda u fabriku znaju ili mogu da prognoziraju na osnovu cijene djelova koje su ugrađivali.
    Ovo je opet sve uglavnom tačno, a nažalost je najtačnije od svega da nema pravila. Praktično ne postoji siguran garant kvaliteta na duži rok. Ono jeste da su velike šanse ako kupiš skuplji model brendiranog proizvođača da će on dugo trajati ali te šanse su značajno manje u odnosu na ona naša, iz socijalizma naslijeđena, očekivanja u pogledu kvaliteta proizvoda. To je već posebna tema kako smo dobili zapadne cijene i zapadni ''kvalitet'' mas-proizvoda na naše zarade ''modernog trećeg svijeta''.
    Dakle, zbog masovne produkcije (danas tv-i izlaze kao telefoni 2x godišnje), zbog brzog razvoja tehnologija i nadmetanja u tom razvoju đe se nove tehnologije još u ekperimentalnoj fazi brzopleto inkoproriraju u nove proizvode, zbog kapitalističke proizvodnje planiranog zastarijevanja, itd. kvalitet više nije strogi imperativ.

    Tako da, što se kvarova tiče konkretno, to mogu reći samo ljudi direktno sa lica mjesta, serviseri velikih brendova i prodavci velikih trgovina i to uglavnom ako je neka serija čitava defektna pa se brzo prikaže veliki broj reklamiranih jedinica. Za kvarove koji se pojavljuju nakon određenog vremena već je praktično kasno jer su već izašle makar jedna ili dvije nove serije. Praktično sam ponovio što si ti rekao ali iz razloga da naglasim oko čega se slažemo a oko čega ne.
    Bez namjere da polemišem i ništa lično, ali ova priča oko kvarova malo je kontradiktorna priči da su svuđe isti modeli. Citiram - Dodatno, dešavalo se da nailazim na model spolja isti ali unutra drugi djelovi ekran i ostalo. Jednostavno previše modela ilazi na tržište i u principu sve se razlikuje. -
    Znam da ćeš reći spolja isti ali oznaka drukčija i sve ok, ali ako je nešto spolja isto, čak i u dimenzijama, a unutra drugi djelovi, onda opravdano mogu da očekujem da i nešto što je sa drugačijim oznakama a navodno je isti proizvod u pitanju, u stvari može da bude potpuno drukčiji proizvod. Ako u istu ''kutiju'' staju različiti djelovi onda ako imam vizuelno istu tu ''kutiju'' sa različitim oznakama, koje navodno nisu suštinski različite, imam pravo da vjerujem da su u pitanju potpuno različiti proizvodi.


    Inače, generalizacije tipa: ja sam ima lg i pokvario mi se, svima ću reć da lg ništa ne valja i da ga izbjegavaju, su totalno nepreporučljive. Toliko ima faktora koji utiču na to da se dobije kvalitetan proizvod i toliko ima miliona proizvoda da takve priče postaju malo deplasirane. Ne uvijek neosnovane ali u 99% situacija da. Ali razumijem kako je teško kad se puknu pare na nešto što te ne posluži.


    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Obilježavanje uređaja tj oznake modela određuje proizvođač iz njemu znanih razloga. Samo softver (odabir jezika) je jedna razlika u odnosu na regione i imaju potpuno pravo da drugačije obilježe.
    Ne sklapaju se svi TV jednog proizvođača u jednu fabriku. Kao što rekosmo ranije ima više fabrika đe se sklapaju, i zavisno od toga drugačije ih obilježavaju.


    Ajde ovako, evo objašnjenja za Samsung modele kako šta znače
    https://www.samsung.com/uk/support/t...-they-so-long/

    da uzmemo jedan aktuelan Samsung model vrlo pristupačan cijenom
    UE50NU7092UXXH
    https://www.samsung.com/rs/tvs/uhdtv...E50NU7092UXXH/

    U znači da je LED
    E znači da je za EU tržište
    50 je inča
    NU da je 2018 i UHD ekran
    7092 je serija
    U je za tip stenda valjda
    XXH je za fabriku odakle potiče

    ovo H na kraju vjerovatno označava da se sklapa u Hungary-Mađarska

    manje više isti TV za druga tržišta
    https://www.samsung.com/nz/tvs/uhdtv...A50NU7090WXNZ/
    https://www.samsung.com/sg/tvs/uhd-n...A50NU7090KXXS/
    https://www.samsung.com/it/tvs/uhdtv...E50NU7090UXZT/
    https://www.samsung.com/nl/tvs/uhd-t...E50NU7090SXXN/

    itd
    U je za vrstu tjunera.
    Ne mogu da tvrdim ali XXH bi ustvari trebalo da znači da je televizor namijenjen za područje Eastern Europe. Poljska, Slovačka, Češka, Balkan, Mađarska itd.



    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zahvaljujem na objasnjenju.

    Ali evo praktinog primjera opet... Vidio sam taj TV u radnji.. na netu domace prodavnice.. nebitno. Ukucao sam "UE50NU7092UXXH" u Google pretragu.

    Sta sam dobio?

    Srbija i Crna Gora bez 'scroll'-ovanja. Ok, i lokacija sa koje pretrazujem ima uticaja na samu pretragu ali idemo dalje, 'scroll'-ujem dolje... Rumunija, Hrvatska i jos Srbije... I te zemlje se ponavljaju dok ne dodjemo do neke Estonije, Letonije, Poljske i sl.


    Znaci dobitna kombinacija bi bila sajt u cijoj bazi podataka postoje svi modeli televizora, za sva trzista (koja bi se azurirala kako novi modeli izlaze). I onda kad trazis odredjeni model izbaci ti odma prvo rezultate za bas taj model a onda rezultate za isti model namijenjen za druga trzista.

    Jer ovako, cak i kad znam sve ove oznake koje si napisao... ja opet ne mogu da 'provalim' koja bi oznaka bila za taj model a za neko normalnije trziste. A i da se to radi i 'provaljuje' za svaki model bi bilo previse muke i vremena.

    Ne možeš ni dobiti ništa drugo zbog toga što si ukucao u pretragu oznaku modela sa ovim sufiksom XXH. Modeli sa tom oznakom se ne prodaju u Zapadnoj Evropi i zato ne možeš naći njihove sajtove sa tim modelom. U drugim regionima su drugačija ta poslednja 3 slova. Vidiš i po sajtovima za koja tržišta su ti modeli. Samsung je tu najkomplikovaniji, Soni i LG imaju dosta manje tih oznaka u opticaju.

    Druga stvar, recimo ovaj navedeni model sa oznakom 7090, u Njemačkoj je to model 7099, u Britaniji npr taj model ne postoji nego postoji 7020 kao i kod nas i onda 7100 i nadalje.
    Ne kažem da su to neki drugačiji televizori, to su uglavnom isti uređaji, eventualno neke nijanse su u pitanju. Samo kažem da je nomenklatura komplikovana, da nekad nije ni logički najujednačenija i da je onda teško doći do provjerenih informacija. Isto tako, nikad nećemo saznati, da li se pri tom ''razvrstavanju'' malo više povede računa o onima koji nose oznaku nekog ''skupljeg'' regiona. Bilo u samoj oznaci uređaja, bilo u zemlji isporuke.

    Isti model televizora i na našem i na stranom zvaničnom sajtu ima normalno iste specs-e, s tim što ga je teško locirat ako je druge oznake i zaista predstavlja pretjerano gubljenje vremena kad krene svo to upoređivanje nepotpunih i neusaglašenih podataka sa raznoraznih sajtova i recenzija ali teško je očekivat da bilo ko u svijetu ima kompletan katalog svih verzija svih modela, pa makar i nekoliko glavnih proizvođača. Što se iskopa po netu, iskopa se. Ono što mi se čini najpribližnijim kad su spesifikacije u pitanju jeste displayspecification.com.


    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    U istoj situaciji sam i ja bio skoro.. Uglavnom da dobijes sto vise info za taj tv ukucas samsung series 7 50 inch i to je to. Ja imam takav od 65", oznaka mu je nu7172 i mogu reci da je odlican. Jedino bi volio da je tastatura drugacije rijesena, bas nervira ono da kucas sve slovo po slovo..
    Ako što znači, predlažem Smartview aplikaciju za android preko koje onda koristiš telefon kao daljinski i kucaš u telefon ono što bi mlatio slovo po slovo daljinskim po tv-u.

  11. #836
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,461
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Po meni treba kupiti tv sa sto duzom duzom garancijom,nebitna marka tv za obicne kupce.Mislim da rok 2 god je mali

  12. #837
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Po meni treba kupiti tv sa sto duzom duzom garancijom,nebitna marka tv za obicne kupce.Mislim da rok 2 god je mali
    Kad je frižider u pitanju, ili veš mašina, ta konstatacija je tačna...
    Ali TV... Pa tu je osnovna stvar panel i njegove karakteristike...
    Džaba ti je 10 god garancije ako ih provesti gledajući neki loš LED panel iz koga probijaju boje kako đe stignu...
    Ja sam se skoro nameračio da uzmem novi TV, i po cijeni i karakteristikama mi je najviše legao LG 49" UK7550 (tražio sam samo 49" jer mi toliko odgovara na komodi)...
    Na kraju kad sam gledao ostale modele u radnji, oko mi je palo na SK8500 model, razlika na "moje oko" je bila baš vidna i ako su oba sa tu približnim karakteristikama...
    Bila je tad akcija počela na Philips 5 godina garancije, i ti modeli slične cijene im nisu mogli parirati...
    Na kraju uzeh 8500 model i baš sam zadovoljan... Eto, možda nekome pomogne
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  13. #838
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    pokušavam spojiti samsung mobilni i samsung smart tv,da mi mobilni tel služi kao daljinski,instalirao na mobilni smart view apl ali na displeju mobilnog stoji da nema tv,pri skeniranju ne nalazi tv iako su spojeni na isti ruter,đe griješim ?

  14. #839
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,666
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Setings- wireless & networks- more- wireless display( i tu ga upali). Trebao bi onda da vidi tvoj tv.
    Always,forever and beyond ...

  15. #840
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    [QUOTE=zeks;5089580]Setings- wireless & networks- more- wireless display( i tu ga upali). Trebao bi onda da vidi tvoj tv.[/QUO

    ne mogu doć do ovog wireless display,uđem u wifi postavke telefona,to mi ne prikazuje,samo wifi mreže koje su

  16. #841
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    To na TV.

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  17. #842
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,666
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    [QUOTE=tonipf;5089601]
    Quote Originally Posted by zeks View Post
    Setings- wireless & networks- more- wireless display( i tu ga upali). Trebao bi onda da vidi tvoj tv.[/QUO

    ne mogu doć do ovog wireless display,uđem u wifi postavke telefona,to mi ne prikazuje,samo wifi mreže koje su
    Imas li CONNECTIONS- SCREEN MIRRORING?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Always,forever and beyond ...

  18. #843
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Za Jasper-a preporuka u slobodno vrijeme da pogleda i posluša što mu ima reći ovaj Njujorčanin pošto domaćoj ''snazi'' ne vjeruje to đao popio
    https://www.youtube.com/user/rossman...rt=p&flow=grid

    Apple znate za američko tržište se uopšte ne kvari.

    Nekretnina? ne nemam
    Last edited by autodijagnostika; 03-03-19 at 22:33.

  19. #844
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    A đe ne kvari, pa čim izađe novi model oni ti pošalju update koji ti uspori uređaj za 50%.

  20. #845
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeks View Post
    Setings- wireless & networks- more- wireless display( i tu ga upali). Trebao bi onda da vidi tvoj tv.
    u settings uđem na tv i đe je mreža,samo to piše,ima mi status mreže,otvori mrežne postavke,ponovo postavi mrežu i stručne postavke,nema mi ovo wireless i networks...

  21. #846
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    [QUOTE=zeks;5089657]
    Quote Originally Posted by tonipf View Post
    Imas li CONNECTIONS- SCREEN MIRRORING?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    u settings ima za sliku,zvuk,opšte i podrška.U opšte ima mreža,upravitelj sistema,upravitelj vanjskog uređaja,ekološko rješenje,značajke smart,pokreni opciju postavljanje i pristupačnost.Ne mogu nać connections-screen mirroring

  22. #847
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,666
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tonipf View Post
    u settings uđem na tv i đe je mreža,samo to piše,ima mi status mreže,otvori mrežne postavke,ponovo postavi mrežu i stručne postavke,nema mi ovo wireless i networks...
    Ovo je za telefon. Tu trazi.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Always,forever and beyond ...

  23. #848
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeks View Post
    Ovo je za telefon. Tu trazi.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    ovaj prethodni veli da je na tv,u postavke na telefonu dakle prva stavka piše mi samo wifi,nema ovo networks niti ostalo,ne znam đe doć do toga,ostalo u postavke je bluetooth,korištenje podataka...dakle nema veze s ovim.Znači na telefonu imam samo opciju wifi i tu kad kliknem su dostupne mreže

  24. #849
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tonipf View Post
    ovaj prethodni veli da je na tv,u postavke na telefonu dakle prva stavka piše mi samo wifi,nema ovo networks niti ostalo,ne znam đe doć do toga,ostalo u postavke je bluetooth,korištenje podataka...dakle nema veze s ovim.Znači na telefonu imam samo opciju wifi i tu kad kliknem su dostupne mreže
    našao sam,kliknuo na telefonu wifi direct i spojio,to je to.Samo kako sad koristit mobilni kao daljinski

  25. #850
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,666
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Kod mene je ovako:









    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Always,forever and beyond ...

Page 34 of 111 FirstFirst ... 243031323334353637384484 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tehnike šušenja
    By KockastiGospodin in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 19-07-11, 18:20
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Mac OS, problemi, preporuke, programi
    By Bugi in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 02-06-08, 21:35
  4. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  5. Da li je t-com ispoštovao rješenje AZT?
    By Břgíńjĺ in forum Internet
    Replies: 11
    Last Post: 18-03-07, 17:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •