Page 32 of 110 FirstFirst ... 222829303132333435364282 ... LastLast
Results 776 to 800 of 2742

Thread: [ T E L E V I Z O R I ] preporuke, problemi & rješenja

  1. #776
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,840
    Thanks Thanks Given 
    1,130
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Ne vidim zašto obavezno 4K televizor... Slika je očajna svud bez na HD kanale, konzole sem PS4 Pro idu na Full HD. Film ćeš teško koji nać u 4K da skineš i pogledaš...

    4K je standard sad i ne možeš uzeti skoro ništa drugo, a da je iskoristiv - ni najmanje.

    Da ne pričamo o 8k...
    Е и ја се питам ово. Само екстра паре узимају на основу тога

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  2. #777
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,838
    Thanks Thanks Given 
    4,708
    Thanks Thanks Received 
    9,700
    Thanked in
    3,671 Posts

    Default

    Ja ne znam proizvode li se uopšte više FullHD paneli, pričam o TV-ima iz malo veće klase (mada i kod Kineza vidim da ih je sve manje) ? Još početkom prošle godine se pričalo da FullHD paneli polako nestaju i da je pametnije uzeti 4K panel jer ovo što je ostalo od FullHD su stari paneli koji su obično ćesme.

    Što se tiče 4K sadržaja vjerujte mi da ga imate koliko oćete, ja odavno gledam sve uglavnom u 4K, filmova ima 700-800, što remasterovano, što u orginalu, serije i da ne pominjem, svaka nova se snima u 4K...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  3. #778
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    708
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako biras izmedju Samsunga i LG tv-a..ja bih prije uzeo LG..Samsung NIKAD!
    SONY je malo skuplji, ali svaki cent vrijedi.

  4. #779
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Iz iskustva... i LG i Samsung...vrlo loše diode, nekvalitetne...najgora kineska roba, barem ovi na našem tržištu...za druga bolja tržišta ne znam...poslednjih par godina otkaz pozadinskog do godinu dana starosti je češći 5-10 puta a mreže 2-3 puta, paneli kao da su sklepani od ostataka... softwer i procesore ne poredim, ali je Hisense koji sam rasklopio unutra kvalitetniji i bolje odrađen, dokada ne znam ali je razlika baš vidljiva...toliko od mene znam da je marka marka ali ja sam komentarisao ono što sam vidio...

  5. #780
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    To ti je kad je Hisense isti i u Kini i u Americi i u CG.

    A LG, Samsung, Sony itd. za zapadno trziste su 5 puta bolji od Hisense-a a na nasem trzistu su isti ti brendovi 10 puta gori od Hisense-a.

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #781
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,830
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Samsung se sklapa od 2007 u Slovačkoj, dok se LG sklapa u Mađarskoj.
    Ovo je zbog carina napravljeno.

    Takođe Hisense ima 70 posto istih delova kao Samsung i LG jer svi brendovi kupuju jedninod drugih i sklapaju finalni proizvod.

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #782
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    462
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    4K je bačena para za sad, jer još nigdje nije zaživio taj standard. Na internetu vrlo malo filmova ima da se skine u toj rezoluciji, a o ponudi TV kanala da i ne govorim.

  8. #783
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,767
    Thanks Thanks Given 
    623
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Da ste zivi i zdravi, filmova u 4K i serija ima....ja redovno skidam, problem je jedino HDD jer je 4TB malo....o kanalima nema smisla pricati, jedino sto ovi HD kanali na kablovsku nesto valjaju. Imam LG 4K, i ono sto je dobro, je da LG odlicno radi upscaling losijeg materijala na 4k. Nece to nikad biti kao izvorni 4K, ali odradjuje super upscaling sa 720p i 1080p....

  9. #784
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Da ste zivi i zdravi, filmova u 4K i serija ima....ja redovno skidam, problem je jedino HDD jer je 4TB malo....o kanalima nema smisla pricati, jedino sto ovi HD kanali na kablovsku nesto valjaju. Imam LG 4K, i ono sto je dobro, je da LG odlicno radi upscaling losijeg materijala na 4k. Nece to nikad biti kao izvorni 4K, ali odradjuje super upscaling sa 720p i 1080p....
    Koliko ti zauzima jedan 4k film i kolikim je bitrrate ?

  10. #785
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,838
    Thanks Thanks Given 
    4,708
    Thanks Thanks Received 
    9,700
    Thanked in
    3,671 Posts

    Default

    Evo ja ću ti odgovoriti, od 45-60GB u prosjeku budu, što se bitrejta tiče 50-61.5 Mb/s
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  11. #786
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Volim novitarije i uglavnom je to bačen novac . 3d film jedan pogledao . Smart tv ba više njih samo probao . Hi fi sistem za muziku za stvarnih 20-20000 herca a ljudsko uvo teško da može čuti više od 100-12000 herca . Koliko njih će vidjeti razliku iznedju full HD i 4k ? Možda samo alo su jedan pored drugog . To je kao sa bojama , ljudsko oko ne može ji deset posto da prepozna ( kap ni uvo malo pre spomenuto )
    Imam 4k tv i neki test ide na mtelu i bit rate je oko 20 megabita zato sam pitao za filmove . Da li neko zna koliko je kod telemacha na sport klub4k ? Za sada radije sačekam i skinem film u HD sa 7.1 zvukom ako ga ima , a nažalost nemaju ga mnogi .

  12. #787
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dzole View Post
    Iz iskustva... i LG i Samsung...vrlo loše diode, nekvalitetne...najgora kineska roba, barem ovi na našem tržištu...za druga bolja tržišta ne znam...poslednjih par godina otkaz pozadinskog do godinu dana starosti je češći 5-10 puta a mreže 2-3 puta, paneli kao da su sklepani od ostataka... softwer i procesore ne poredim, ali je Hisense koji sam rasklopio unutra kvalitetniji i bolje odrađen, dokada ne znam ali je razlika baš vidljiva...toliko od mene znam da je marka marka ali ja sam komentarisao ono što sam vidio...
    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    To ti je kad je Hisense isti i u Kini i u Americi i u CG.
    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    A LG, Samsung, Sony itd. za zapadno trziste su 5 puta bolji od Hisense-a a na nasem trzistu su isti ti brendovi 10 puta gori od Hisense-a.


    To je kliše,da je samo na našem tržištu loš kvalitet, da mi dobijamo smeće itd.
    Svugdje u svijetu tehnika crkava po istom šablonu i javljaju se isti tipski kvarovi. Iste tipske kvarove konkretno na TVima možete naći svugdje po Evropi i kod nas.
    To što se neki Tvi skalapaju po Slovačkoj, Mađarskoj i sl. ne garantuje kvalitet kad je pouzdanost u pitanju. Svi djelovi se uvoze iz Kine, Koreje, Tajvana... a samo se sklapaju po Evropi.

  13. #788
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,767
    Thanks Thanks Given 
    623
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Koliko ti zauzima jedan 4k film i kolikim je bitrrate ?
    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Evo ja ću ti odgovoriti, od 45-60GB u prosjeku budu, što se bitrejta tiče 50-61.5 Mb/s

    Taman ovo sto ti je BiTrAtE odgovorio... od 50 do 80 GB.. i to sto sam skidao, provlacio sam kroz muxer i micao audio trake, i ostavljao samo engleski...Samo mi je Matrix Trilogy 4K - 176GB

  14. #789
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Taman ovo sto ti je BiTrAtE odgovorio... od 50 do 80 GB.. i to sto sam skidao, provlacio sam kroz muxer i micao audio trake, i ostavljao samo engleski...Samo mi je Matrix Trilogy 4K - 176GB
    Ok hvala .
    Ali jedno pitanje da li možeš razlikovati full HD i 4k ? Ali da nisu tv jedan pored drugog ili jedno oa drugo . Naravno da je pravi snimak ne rip i slično . Znaci identični uslovi !
    Ja ne mogu priznajem .

    Kao sto kad sam radio za sebe testove na zvucnicima preko 15000 herca i ispod 85 ne čujem . Naravno mislim na zvučnike koji to stvarno emituju . To sam kasnije provjerio i na medicinskim uredjajima . Ni jedan posto ljudi ne može da ih čuje .
    Naravno tako i sa tv ina onih koji vide zaista razliku . Nažalost nisam od njih
    Imam samo dva HDD od 4tb na kojima su mi fotke sa putovanja i nemam mjesta da skinem film od sto gb da mi stoji . Kad već ne vidim razliku

    P..s sad uradih test a nisam ga radio bas poodavno evo sa pedeset i nešto godina već ne čujem preko 12000 herca
    Last edited by brodomaketar; 23-02-19 at 21:19.

  15. #790
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,692
    Thanks Thanks Given 
    1,959
    Thanks Thanks Received 
    822
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Videofil i audiofil
    Mnoooogo komplikovana tema, tj. hobi. Ali i vrlo interesantno, meni lično.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  16. #791
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Videofil i audiofil
    Mnoooogo komplikovana tema, tj. hobi. Ali i vrlo interesantno, meni lično.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    I vjeruj mi pogotovo za audio jako jako skupa tema tj hobi

  17. #792
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    To je kliše,da je samo na našem tržištu loš kvalitet, da mi dobijamo smeće itd.
    Svugdje u svijetu tehnika crkava po istom šablonu i javljaju se isti tipski kvarovi. Iste tipske kvarove konkretno na TVima možete naći svugdje po Evropi i kod nas.
    To što se neki Tvi skalapaju po Slovačkoj, Mađarskoj i sl. ne garantuje kvalitet kad je pouzdanost u pitanju. Svi djelovi se uvoze iz Kine, Koreje, Tajvana... a samo se sklapaju po Evropi.
    Znači i u Eng, Njem, Fra stoje televizori redom u prodavnice tako dobrih nejednakih spojeva da probija svjetlost panela kroz te spojeve npr?

  18. #793
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    To je kliše,da je samo na našem tržištu loš kvalitet, da mi dobijamo smeće itd.
    Svugdje u svijetu tehnika crkava po istom šablonu i javljaju se isti tipski kvarovi. Iste tipske kvarove konkretno na TVima možete naći svugdje po Evropi i kod nas.
    To što se neki Tvi skalapaju po Slovačkoj, Mađarskoj i sl. ne garantuje kvalitet kad je pouzdanost u pitanju. Svi djelovi se uvoze iz Kine, Koreje, Tajvana... a samo se sklapaju po Evropi.
    Mozes li da mi objasnis zasto modeli koji se prodaju kod nas... nema nigdje na zapadu, i obratno?

    Eto, kao neko ko se (ako se ne varam) bavi time ili se makar mnogo bolje od mene razumije u to... zasto kad vidim neki proizvod kod nas i ukucam model na Google da procitam nesto o njemu ispadaju mi pretezno stranica iz SRB, Ruminije i Madjarske?

    Ovo nije striktno vezano za televizore ali definitivno su i oni 'zahvaceni' ovim fenomenom.

    Uz to, tvrdim da vecina modela koja se u okruzenju sklapa i prodaje ne zadovoljava EU standarde pa se tamo ne mogu ni prodavat'.

    Eto, ti nam pojasni.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #794
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Moze li neko da mi objasni sta je bitrate?

  20. #795
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    470
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    To ti je broj bitova po sekundi koji se procesuiraju. U vecinu slučajeva je kljucan za čistoću slike. Operatori obicno narokaju kanala po transponderu i kao su HD ili full HD ali im smanje bitrate kako bi ih više stalo, pa slika bude onako kockasta pri pokretima. Na satelitu ima nekoliko kanala full hd kojima bitrate ide do besvijesti, neki premium poljski za LS recimo, e tu je slika oštra savršeno. Znaci veliki bitrate garantuje čistu sliku...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  21. #796
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Mozes li da mi objasnis zasto modeli koji se prodaju kod nas... nema nigdje na zapadu, i obratno?

    Eto, kao neko ko se (ako se ne varam) bavi time ili se makar mnogo bolje od mene razumije u to... zasto kad vidim neki proizvod kod nas i ukucam model na Google da procitam nesto o njemu ispadaju mi pretezno stranica iz SRB, Ruminije i Madjarske?

    Ovo nije striktno vezano za televizore ali definitivno su i oni 'zahvaceni' ovim fenomenom.

    Uz to, tvrdim da vecina modela koja se u okruzenju sklapa i prodaje ne zadovoljava EU standarde pa se tamo ne mogu ni prodavat'.

    Eto, ti nam pojasni.
    Nije to slučaj samo sa tv nego sa svim mogucim proizvodima . Sjecate se nedavno su Češka , Poljska ,Slovačka i Madjarska primorale nutelu da bude ista kao i u Italiji . Uz su usvojeni zahtjevi i za sve ostale proizvode . Poznat je primjer deterdženta Ariel iz Hrvatske koji nije i iz bliza bio kao original . Zar se niko nije upitao zasto su neke stvari iz Skadra kad se kupe bolje nego kod nas ? Zato sto se vjerovatno švercom nabavljaju iz Italije pa spomenuta Nutela bude original . Inače regularno i kod njih stiže deseta klasa taman KoA kod nas . Ali koja od zemalja u okruženju ima političku moć prvenstveno da se pobuni ? Nijedna nažalost
    To he znaci da u te zemlje ne može da se uveze takav proizvod samo sto. On mora imati drugačije ime . Recimo tv model xxx bi bio model
    Xxc

  22. #797
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    Znači i u Eng, Njem, Fra stoje televizori redom u prodavnice tako dobrih nejednakih spojeva da probija svjetlost panela kroz te spojeve npr?
    Generalizuješ, ne bih se složio da su kod nas izloženi samo takvi rekao bih jeftini TV-i.
    To o čemu govoriš nije pouzdanost u smislu (ne)kvarljivosti već (ne)zadovoljenje određenih karakteristika.
    Što manje karakteristika manja je i cijena. Mi smo tržište koje vapi za što manjom cijenom, jeftinom robom.
    Sa druge strane to jeftino može da se desi da radi dugo.
    Najjeftinijih modela slabih karakteristika vjerovatno da ima i na njihovom tržištu. Ali kod njih je standard bolji pa ne kupuju često te najjeftinije modele.
    Kod nas se prodaju jeftini brendovi poput Tesla, Skyworth, Vivax, Vox, Fox, Lobod, Telefunken i sl. što kod njih ne postoje ili postoje (pod drugim nazivom/brend) ali u znatno manjoj mjeri.
    Kod njih se mnogo više prodaju modeli iz srednjeg i višeg cjenovnog ranga, brendova Samsung, LG, Sony...
    I ti srednji modeli prodaju se i kod nas u dovoljnoj količini da se kvare podjednako kao i kod nas.
    Sve ovo znam iz iskustva servisera, nekad sam radio za ovlašćen Samsung servisni centar gdje sam imao pristup globalnom servisnom portalu.
    Takođe danas kada radim samostalno član sam najveće evropske zajednice servisera i tehničara gdje mogu lako da zaključim da se dosta sličnih TV-a prodaje i kvare kako na našem tako i na EU tržištu.
    Mogu puno da vam napišem na ovu temu ali nažalost nemam vremena.

  23. #798
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Mozes li da mi objasnis zasto modeli koji se prodaju kod nas... nema nigdje na zapadu, i obratno?

    Eto, kao neko ko se (ako se ne varam) bavi time ili se makar mnogo bolje od mene razumije u to... zasto kad vidim neki proizvod kod nas i ukucam model na Google da procitam nesto o njemu ispadaju mi pretezno stranica iz SRB, Ruminije i Madjarske?

    Ovo nije striktno vezano za televizore ali definitivno su i oni 'zahvaceni' ovim fenomenom.

    Uz to, tvrdim da vecina modela koja se u okruzenju sklapa i prodaje ne zadovoljava EU standarde pa se tamo ne mogu ni prodavat'.

    Eto, ti nam pojasni.
    U pitanju su samo oznake (modela) i njihove varijacije. Ima istih modela koji se prodaju svugdje u svijetu, doista razlikuju se donekle u oznakama, sufiksima i sl. ali unutra budu 99% isti. Posebno pojedini djelovi koji se često kvare su isti svugdje u svijetu. Ako sadrži taj kvaran dio, nebitno od oznake, pokvariće se svugdje u svijetu jer taj dio potiče iz iste fabrike iz istog vremena proizvodnje i iz iste loše serije. Ne određuje model, naziv ili oznaka TV da li će se taj dio pokvariti ili ne.
    Dakle, bitni su djelovi koji su unutra, njihovo porijeklo itd.
    Ljudi koji su van struke stvari gledaju površno jer nema dovoljno informacija za obične ljude.
    Niko od vas sa foruma nije dovoljno dugo radio vani i to da je radio u servisima ili prodavnicama tehničke robe da može da pruži informacije iz prve ruke.

    Svaki TV se za određeno tržište se označava donekle drugačije, obično to budu poslednje cifre/karakteri u punom nazivu modela.
    Primjer za LG tve 42'' koji se zadnjih godina često kvare
    42LF561V 42LF5610 42LF580V 42LF5800 42LY320C 42LB5700-ZB 42LB5700-ZK 42LB570B-ZB 42LB570B-ZK 42LB570U-ZB 42LB570U-ZJ 42LB570U-ZK 42LB570V-ZB 42LB570V-ZF 42LB570V-ZJ 42LB570V-ZK 42LB572U-ZP 42LB572V-ZP 42LB5800-ZM 42LB580B-ZM 42LB580U-ZM 42LB580V-ZM 42LB580V-ZA 42LB580U-ZB 42LB580V-ZB 42LB580V-ZD 42LB5820-ZJ 42LB582B-ZJ 42LB582U-ZJ 42LB582V-ZJ 42LB582V-ZG 42LB5610-ZC 42LB561B-ZC 42LB561U-ZC 42LB561U-ZE 42LB561V-ZC 42LB561V-ZE 42LB563U-ZT 42LB563V-ZT 42LB565U-ZQ 42LB565V-ZQ 42LB5500-ZA 42LB550B-ZA 42LB550U-ZA 42LB550V-ZA 42LB551U-ZC 42LB551V-ZC 42LB552U-ZA 42LB552V-ZA 42LB629V-ZM 42LB630V-ZA 42LB631V-ZL 42LB650V-ZA 42LB652V-ZA 42LB653V-ZK 42LB650V-ZN 42LB5850-ZM 42LB585B-ZM 42LB585U-ZM 42LB585V-ZM 42LB585V-ZA 42LB585U-ZB 42LB585V-ZB 42LB585V-ZD

    Svi ovi sadrže isti dio unutra u sklopu ekrana (ekran je maltene isti), led pozadinsko osvjetljenje koje često otkazuje.
    Ovo je preuzeto sa jednog sajta iz UK a ovi modeli se pojavljuju svugdje u svijetu, neki u USA sa svojom oznakom a neki u EU sa drugom oznakom.
    Zajednički imenitelj im je led pozadinsko.

  24. #799
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,409
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    U pitanju su samo oznake (modela) i njihove varijacije. Ima istih modela koji se prodaju svugdje u svijetu, doista razlikuju se donekle u oznakama, sufiksima i sl. ali unutra budu 99% isti. Posebno pojedini djelovi koji se često kvare su isti svugdje u svijetu. Ako sadrži taj kvaran dio, nebitno od oznake, pokvariće se svugdje u svijetu jer taj dio potiče iz iste fabrike iz istog vremena proizvodnje i iz iste loše serije. Ne određuje model, naziv ili oznaka TV da li će se taj dio pokvariti ili ne.
    Dakle, bitni su djelovi koji su unutra, njihovo porijeklo itd.
    Ljudi koji su van struke stvari gledaju površno jer nema dovoljno informacija za obične ljude.
    Niko od vas sa foruma nije dovoljno dugo radio vani i to da je radio u servisima ili prodavnicama tehničke robe da može da pruži informacije iz prve ruke.

    Svaki TV se za određeno tržište se označava donekle drugačije, obično to budu poslednje cifre/karakteri u punom nazivu modela.
    Primjer za LG tve 42'' koji se zadnjih godina često kvare
    42LF561V 42LF5610 42LF580V 42LF5800 42LY320C 42LB5700-ZB 42LB5700-ZK 42LB570B-ZB 42LB570B-ZK 42LB570U-ZB 42LB570U-ZJ 42LB570U-ZK 42LB570V-ZB 42LB570V-ZF 42LB570V-ZJ 42LB570V-ZK 42LB572U-ZP 42LB572V-ZP 42LB5800-ZM 42LB580B-ZM 42LB580U-ZM 42LB580V-ZM 42LB580V-ZA 42LB580U-ZB 42LB580V-ZB 42LB580V-ZD 42LB5820-ZJ 42LB582B-ZJ 42LB582U-ZJ 42LB582V-ZJ 42LB582V-ZG 42LB5610-ZC 42LB561B-ZC 42LB561U-ZC 42LB561U-ZE 42LB561V-ZC 42LB561V-ZE 42LB563U-ZT 42LB563V-ZT 42LB565U-ZQ 42LB565V-ZQ 42LB5500-ZA 42LB550B-ZA 42LB550U-ZA 42LB550V-ZA 42LB551U-ZC 42LB551V-ZC 42LB552U-ZA 42LB552V-ZA 42LB629V-ZM 42LB630V-ZA 42LB631V-ZL 42LB650V-ZA 42LB652V-ZA 42LB653V-ZK 42LB650V-ZN 42LB5850-ZM 42LB585B-ZM 42LB585U-ZM 42LB585V-ZM 42LB585V-ZA 42LB585U-ZB 42LB585V-ZB 42LB585V-ZD

    Svi ovi sadrže isti dio unutra u sklopu ekrana (ekran je maltene isti), led pozadinsko osvjetljenje koje često otkazuje.
    Ovo je preuzeto sa jednog sajta iz UK a ovi modeli se pojavljuju svugdje u svijetu, neki u USA sa svojom oznakom a neki u EU sa drugom oznakom.
    Zajednički imenitelj im je led pozadinsko.
    Potpisujem 42LB5500,ovaj model imam prvo mu je crkla ploca,a tim osvetljenje koja polako al sigurne izumire. Jedno 4 5 dioada unutra je crklo,majstor mi je rekao pusti ga dok ne crknu sve,i naravno kada je bijela pozadina sve lampice vide. Mogu okaciti sliku ako koga interesuje

  25. #800
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Generalizuješ, ne bih se složio da su kod nas izloženi samo takvi rekao bih jeftini TV-i.
    To o čemu govoriš nije pouzdanost u smislu (ne)kvarljivosti već (ne)zadovoljenje određenih karakteristika.
    Što manje karakteristika manja je i cijena. Mi smo tržište koje vapi za što manjom cijenom, jeftinom robom.
    Sa druge strane to jeftino može da se desi da radi dugo.
    Najjeftinijih modela slabih karakteristika vjerovatno da ima i na njihovom tržištu. Ali kod njih je standard bolji pa ne kupuju često te najjeftinije modele.
    Kod nas se prodaju jeftini brendovi poput Tesla, Skyworth, Vivax, Vox, Fox, Lobod, Telefunken i sl. što kod njih ne postoje ili postoje (pod drugim nazivom/brend) ali u znatno manjoj mjeri.
    Kod njih se mnogo više prodaju modeli iz srednjeg i višeg cjenovnog ranga, brendova Samsung, LG, Sony...
    I ti srednji modeli prodaju se i kod nas u dovoljnoj količini da se kvare podjednako kao i kod nas.
    Sve ovo znam iz iskustva servisera, nekad sam radio za ovlašćen Samsung servisni centar gdje sam imao pristup globalnom servisnom portalu.
    Takođe danas kada radim samostalno član sam najveće evropske zajednice servisera i tehničara gdje mogu lako da zaključim da se dosta sličnih TV-a prodaje i kvare kako na našem tako i na EU tržištu.
    Mogu puno da vam napišem na ovu temu ali nažalost nemam vremena.
    ako si serviser mogao bi barem nekoliko modela televizora da predlozis koji se manje ili vise kvare (od ovih reklamiranih u tehnomax ili multicom )

Page 32 of 110 FirstFirst ... 222829303132333435364282 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tehnike šušenja
    By KockastiGospodin in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 19-07-11, 19:20
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 20:14
  3. Mac OS, problemi, preporuke, programi
    By Bugi in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 02-06-08, 22:35
  4. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 09:32
  5. Da li je t-com ispoštovao rješenje AZT?
    By Břgíńjĺ in forum Internet
    Replies: 11
    Last Post: 18-03-07, 18:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •