Page 49 of 111 FirstFirst ... 394546474849505152535999 ... LastLast
Results 1,201 to 1,225 of 2764

Thread: [ T E L E V I Z O R I ] preporuke, problemi & rješenja

  1. #1201
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    122
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Uzeo sam prije 6 dana SONY KD49XG8096BAEP sa triluminos ekranom na androidu pa da saopštim utiske koji se svode orprilike na "koliko para toliko muzike"! Znači stvari otprilike stoje ovako, preko DVB tjunera slika na HD kanalima veoma pristojna. Samo dimovanje pozadinskog svijetla kao da uopšte ne postoji, kad namještate osvjetljenje bukvalno manipulište sa propusnosću matrice na nivou piksela a sam backlite kao da je uvijek na maksimumu što se manifestuje sa iritantnim probijanjem negativne crne na tamnim slikama. Matrica se pri manipulaciji svijetla i kontrasta ponaša bukvalno kao prastari tft. KAd odaberete vivid mod u osvjetljenoj prostoriji slika je veoma dobra, maltne blješti kao na OLED-u. NA YT HD i 4K klipovi izgledaju brutalno dobro skroro na svakom fabrički namještenom "setingsu". Šta iritira, iritira to što podešavanje slike na DVB kanalima nije adekvatno za ni jednu aplikaciju, niti u EONU, niti u HBO-go, KODI, popkorn , sve su preosvjetljene i prezasićene bojama, čisto crne nema a dodatno zatamnjivanje daje očajne rezultate. . TV dolazi sa androidom 7 , OTA provjera ne pokreće apdjet , stalno tvdri da je zadnja verzija dok na službenim stranicama ima službeni android 8 FW koji značajno poporavlja prvi razočaravajuči utisak. Apdejt je jednostavan , download, unzip na flešku , ubodeš i OK. Nakon 15-20 min. TV je spreman za upotrebu. Drugi nedostatak je blentavi interfejs za sređivanje prog. liste. Softver nema napredna podršavanja skeniranja pa će vam kanali biti posloženi po frekfencijama t.j. Neće biti složeni, za ručno brisanje smeće kanala i slaganje treba vječnost, srećom postoji export liste na usb i softver na sajtu sa kojim možete to da ubrzate i preko fleške opet vratite u TV. TV dođe sa 16GB skladišne memorije i u startu je slobodno 8 što je dovoljno za keširanje torrenta u popcornu. NAravno proširivo preko usb portova a na raspolaganju je jedan usb 3 port. Generalno CPU je sasvim solidan i sve radi fluidno bez broblema. Igre nisam probao jer mi je to totalno nebitno ali vidim da rade solidno. Tv je poželjno okačiti na zid jer priložene nogice iako sa kanalima za menadžment kablova su jad jadni da jadnije ne mogu biti. Niti drže TV u vertikali niti smijete da pomjerite TV lijevo desno bez da podignete jer će se raspasti. Uglovi gledanja su iznad prosječnih , slika u Osvjetljnenom ambijentu stvarno mnogo dobra u mraku teško će te naći zadovoljavajući setings. Zvuk, za jedan dio programa pristojan 6 od 10, za filmove i muziku 3 od 10, srećom postoji mogućnost jednostavnog kačenja subwoofera na izlazu od slušalica a da pri tome ostanu uključeni ugrađeni zvučnici kao glavni. POdšavanja zvuka je stvarno raskošno i tu nema puno zamjerki. Za tu cjenovnu klasu TV je pristojan ali kad bih sad ponovo kupovao odlučio bih se ipak za neki nonsmart tv sa pristojnom IPS matricom i neki android box sa 2+GB rama. Sigurno bih bio mnogo zadovoljniji. Jedna od neoprostivih mana preko koje nikako ne mogu da pređem je nedostatak audio striminga preko BT. Što znači da se sa blutut slušalicama na ovom tv-u možete oprostiti bez dodatnih transmitera. Preko BT na ovom tv-u možete da uparite jedino miševe tastature i gaming konzole. Kao drugi tv, ovaj Sony može da posluži ali kao glavni ni pod razno. Za taj novac može da se kupi bolji TV.
    Kao zemlju izaberi Finsku (suomi) pa će ti kanali biti sortirani kako treba. Kod pretrage kanala ne uzimaj full nego quick i izaberi ručno frekvenciju da ide od npr. 300

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  2. #1202
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Pričaš o iskustvu sa ovom televizijom ili ostalim nonandroid televizijama?

  3. #1203
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    122
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Imam XE8096, to je od prije dvije godine, isto android. Neđe sam pročitao da se stavi da je zemlja Njemačka a serviser mi kaže da se stavi finska za sony i da onda bude OK. Ja sam stavio finska i našao mi je kanale i sortirao ok. Kad izabereš full scan onda dođe do neđe pola, nađe nešto 200 i nešto kanala i onda stoji i ne mrda. A kad izabereš quick onda nađe sve (čini mi se nešto preko 300) i završi relativno brzo
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  4. #1204
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rzeljko View Post
    Imam XE8096, to je od prije dvije godine, isto android. Neđe sam pročitao da se stavi da je zemlja Njemačka a serviser mi kaže da se stavi finska za sony i da onda bude OK. Ja sam stavio finska i našao mi je kanale i sortirao ok. Kad izabereš full scan onda dođe do neđe pola, nađe nešto 200 i nešto kanala i onda stoji i ne mrda. A kad izabereš quick onda nađe sve (čini mi se nešto preko 300) i završi relativno brzo
    Od regionalnih podešavanja na ovom ima samo izbor jezika i tastature a to ne utiče na sekciju skeniranja. To može na mnogim nonadroid televizijama i nakon početne inicijalizacije da se mijenja i često eksperimentišem ne samo zbog kanala nego i zbog aplikacija na brand-storeu i apdejt sofvera koji ne stiže OTA u isto vrijeme za sva tržišta.
    Zbog toga ga sada neću resetovati na fabr. podešavanja pa da moram opet da instaliram i aktivaram eon, hbo-go, netflix... Svejedno bih opet sređivao listu jer mi je muka preskakati ove otrovne lokalne i regionalne kanale koje odmah brišem.

  5. #1205
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    122
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Bez fabrickog reseta ne može. Kako si instalirao eon, imaš njihov net?

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  6. #1206
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    @Tivatech svaka cast brate na iskrenosti.

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Da nije ko probao ove nove Toshibe u multicomu?

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
    I mene ovo zanima, ima jedan bas dobar model po pristupacnoj cijeni.
    Mada mislim da vise nema razmisljanja, sad kad je uletio Hisense sa novim modelima bice kao sa Xiaomi telefonima.

  7. #1207
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rzeljko View Post
    Bez fabrickog reseta ne može. Kako si instalirao eon, imaš njihov net?

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Potpuno normalno, kao i sve ostalo sa play storea, da, njihov sam zadovoljan korisnik.

  8. #1208
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo... View Post
    @Tivatech svaka cast brate na iskrenosti.


    I mene ovo zanima, ima jedan bas dobar model po pristupacnoj cijeni.
    Mada mislim da vise nema razmisljanja, sad kad je uletio Hisense sa novim modelima bice kao sa Xiaomi telefonima.
    Quote Originally Posted by Danilo... View Post
    @Tivatech svaka cast brate na iskrenosti.


    I mene ovo zanima, ima jedan bas dobar model po pristupacnoj cijeni.
    Mada mislim da vise nema razmisljanja, sad kad je uletio Hisense sa novim modelima bice kao sa Xiaomi telefonima.
    Za Toshibu TV koja je sada u vlasništvu Hisense-a televizore proizvode Hisense i Compal sa Tajvana koja je kupila licencu da lakše prodaje svoje proizvode . Sharp koji je bio lider u inovacijama i istraživanju lcd televizora više ih ne proizvodi, samo prodaje licnce, za Evropu licencu imaju Česi ili Slovaci nisam siguran a za Aziju i Ameriku isto Hisense. Gorenje i Grundig su isto vlasništvo Hisense-a. Hisense forsira izvanredne VA panele sa briljantnom slikom i očajno lošim uglovima gledanja što znači neadekvatne za sve potrebe i prostore. Njihova kvazi-smart platforma Vida je totalno smeće bez upotrebljvih aplikacija, kilavom razvojnom zajednicom, inače cloud orijentisana dok su im androidi pristojni.

  9. #1209
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Imas li iskustva sa ovim modelima iz multicoma? Android tv 9?

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  10. #1210
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Iscitao sam i pogledao svaki video o televizorima hahaha, obrni-okreni sve se svodi generalno na duzinu garancije (ne prihvatati nista ispod 5 godina) a ostalo su nijanse.

    Konkretno meni se ovaj najvise svidja https://www.gorenje.rs/proizvodi/his.../20001217#spec . Osvjezenje 120 Hz, dimming, dolby vision ma top. Jedino sto mi se ne svidja je ELED, vise bih volio da je DLED. Sto se operativnog tice, ako je tako lose (a opet mislim da se co'ek navikne), android box i cao .

    Evo vidjecu oce li me ovo edge led razbiti...

  11. #1211
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Imas li iskustva sa ovim modelima iz multicoma? Android tv 9?
    (
    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
    To ti je VA panel 8bit+FRC, (hisense), zato sam ga isključio u startu.

  12. #1212
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Znaci panelima je glavna mana slabi uglovi gledanja, a inace slika je dobra?

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  13. #1213
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Znaci panelima je glavna mana slabi uglovi gledanja, a inace slika je dobra?

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
    VA paneli imaju najbolji kontrast, boje su fenomenalne, slika fantasstična, jeftini su i pristupačni u velikim dijagonalama i zbližavaju porodicu jer se svi guraju da zauzmu mjesto ispred TV.a . Da, uglovi su katastrofalni, to im je najveća mana.

  14. #1214
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    A koliko su trajni, posto samo dvije godine garancije su daleko ispod konkurencije...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  15. #1215
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,487
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Kratko pitanje, ako je ko skoro istraživao, do 600€ i do 55" dijagonala, najbolja trgovina, imam android box pa ne mora bit smart...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  16. #1216
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    A koliko su trajni, posto samo dvije godine garancije su daleko ispod konkurencije...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
    Ko će ga znati, relativno su novi na našem tržištu. Imaju dugu tradiciju (od 1969) i veoma dobar rejting na globalnom nivou, ogromnu proizvodnju sa tendencijom da postanu globalni lideri po prodatim primjercima. Kupili su mnogo jakih brendova koji su godinama ulagali u istraživanja i nove tehnologije na tom polju a nisu bili u stanju da izbace konkurentan proizvod koji će ih održati na tržištu. Da budem iskren, ako treba da platim 12mjeseci dodatne garancije 1/3 ili više vrijednosti uređaja koji ničim posebno ne odskače od konkurencije , rađe bih kupio onog sa 2 god. KAd uđeš u servisni meni od hajsensa imaš sve brendove pod kojima se prodaje taj isti model - (postavke startup loga) znači isti televizor pod drugim logom neđe se prodaje sa 3 čak i 5 god. Garancije, kakva im je to politika to samo oni znaju i trgovci. Ja iskreno ne vjerujem da sumnjaju u svoj kvalitet.

  17. #1217
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kratko pitanje, ako je ko skoro istraživao, do 600€ i do 55" dijagonala, najbolja trgovina, imam android box pa ne mora bit smart...?

    Sent using Tapatalk
    Teško pitanje drug. Da si rekao od 2-3000 eur rado bih ti odgovorio šta da kupiš . 55" koji nije "smart" bi bio raritet na tržištu svi su ti smart s tim što nisu svi isto pametni. Ako uzmeš non-adroid sa tizenom, webosom, bezveznim vidaa-om od hisensa android box će ti i dalje valjati i trebati. Ja lično Hisense bih zaobišao i fokus bih stavio na veliku trojku Samsung LG , Sony. Nisu ni oni bez mana ali se preko njihovih nedostataka nekako lakše prelazi zbog drugih vrlina. Hisense, vox, Teslu, Noa pogotovo razmatraj (a bolje da ne razmatraš) kao zadnju opciju.

  18. The Following User Says Thank You to Tivatech For This Useful Post:


  19. #1218
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,088
    Thanks Thanks Given 
    968
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Uzmi samsung seriju 7, top tv za te pare.


  20. #1219
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Uzmi samsung seriju 7, top tv za te pare.
    Potpisujem!

  21. #1220
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://www.tehnoplus.me/artikli/tv-...x700e-4k-smart

    Valja li ovaj šta ?

    300 eur popusta

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  22. #1221
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    https://www.tehnomax.me/tv-i-video/t.../view/15/30347

    Ovaj hvale...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  23. #1222
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kratko pitanje, ako je ko skoro istraživao, do 600€ i do 55" dijagonala, najbolja trgovina, imam android box pa ne mora bit smart...?

    Sent using Tapatalk
    Ja sam uzeo prije pola godine Sony Braviu Smart TV od 55 incha,666e me je izasla.Bila je na neki popust.Slika je top,ali me najvise nervira sto nije Android nego glupi ograniceni Linux.Mada s' obzirom da je mozes povezat preko vise nacina i s' kompom i s' telefonom(wifi display) dodje mi ko da ima Android

  24. #1223
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    712
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Pocnem da gledam neki film na Tv, preko web pregledaca i na svakih 15 min se se prekida jer mi se pojavljuje obavjestenje vezano za memoriju. U pitanju je Lg tv, pa rekoh da vidim ima li neko rjesenje

  25. #1224
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    @Tivatech meni je odzvonilo, moram da se odlucim, je li mi realna ova kupovina?

    https://www.tehnomax.me/tv-i-video/t.../view/15/20758

    Masu je para, ali mislim da nemam bolji izbor...?

    tapatalk

  26. #1225
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ja bih u tom cjenovnom rangu gledao neki OLED od 55”, medjutim ako ti je neophodan veći panel, pogledao bih i LG 8600 seriju.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

Page 49 of 111 FirstFirst ... 394546474849505152535999 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tehnike šušenja
    By KockastiGospodin in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 19-07-11, 18:20
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Mac OS, problemi, preporuke, programi
    By Bugi in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 02-06-08, 21:35
  4. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  5. Da li je t-com ispoštovao rješenje AZT?
    By Bøgíñjå in forum Internet
    Replies: 11
    Last Post: 18-03-07, 17:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •