Page 31 of 111 FirstFirst ... 212728293031323334354181 ... LastLast
Results 751 to 775 of 2757

Thread: [ T E L E V I Z O R I ] preporuke, problemi & rješenja

  1. #751
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Tv se otvara da se vidi ima li oštećenja, posebno ekran. Funkcionalnost ne možeš provjeravati na licu mjesta. Za to služi reklamacija. Osim što se na licu mjesta pogleda ima li kakvih defekata na uključenom ekranu.

  2. #752
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,926
    Thanks Thanks Given 
    1,491
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    da iznesem ođe, za početak, moje iskustvo sa Tehno Maxom, nekome će biti od koristi:

    opremam kuću, kod njih kupim skoro 3.000€ robe, između ostalog TV Samsung, 55˝. Naravno, nijesam htio da mi daju izloženi primjerak, pa su mi rekli da će mi isporučiti drugi primjerak, koji im je u radnji u Jazu, neotvoren.
    Čekam ih 5 dana. U međuvremenu mi isporuče frižider, ploču, rernu, aspirator, mašinu za veš, mašinu za suđe. Traže mom ocu koji se tu zatekao da potpiše dokument da je sva roba, UKLJUČUJUĆI I TV KOJI NIJE ISPORUČEN, primljena neoštećena i funkcionalna. Naravno, čovjek nit je znao što sam ja sve kupio, potpisuje dokument, oni odlaze.
    Poslije nekoliko urgencija, poziva, molbi da mi isporuče TV, poslije 2 dana mi ga donose i ostavljaju, takođe neotpakovanog.
    Raspakovali smo TV i kad smo ga uključili, u donjem dijelu ekrana se pojavila mrlja, razlile se linije, haos... Rekoh, sve ok, reklamiraću uređaj, dešava se da se ošteti ili u transportu ili neka fabrička greška, što znam...Sve sam to lijepo slikao, za svaki slučaj. I kad je TV ostavljen, i kad je raspakovan i kad je upaljen.
    Kad sam se pojavio sjutra dan u Tehno Max, naišao sam na RIJETKO ODVRATAN STAV, i to ne prodavaca, nego menadžmenta, odnosno vlasnika. Nijesu htjeli ni da čuju za reklamaciju, već su, prije nego sam i uspio da objasnim što se tačno izdogađalo, krenuli da bombarduju pričom kako sam ja to slomio dok sam otpakivao TV.
    Da skratim priču, poslije 4 mjeseca prigovora, prijava, žalbi, čekam rješenje drugostepenog organa odlučivanja, obzirom da je prvostepeni, odnosno tržišni inspektor, rekao da ne želi da se zamjera pred kraj karijere i odbio prijavu obrazloženjem: ne mogu da zaključim ništa bez mišljenja stručnog lica.
    Po zakonu o zaštiti potrošača, na trgovcu je teret da dokaže da je TV isporučen ispravan. Oni nemaju nijedan, jer ga nijesu testirali ni na Jazu, ni u svom objektu u Podgorici, ni kod mene doma. Ovo, očigledno, nije bilo dovoljno inspektoru koji nije htio da se zamjera, a dobro znamo kako to sve funkcioniše.
    Uglavnom, sljedeći korak mi je Upravni sud, postupak traje godinu i po - dvije, i tako..
    Sve u svemu, jedno zastiđe od odnosa prema kupcima što se tiče firme (pričam za vlasnike, prodavci su uvijek ljubazni), zastiđe od državne administracije korumpirane... Ništa što nijesam očekivao, ali svakako se čovjeku smuči kad prolazi kroz to.
    Je*e mi se za TV, kupiću drugi, ali je gadan takav odnos firme prema kupcima, firme koja na godišnjem nivou ostvari 25 miliona prihoda i 2 miliona čiste dobiti.

    Svakako ću se potruditi, kad se završi sudski proces, da na što više mjesta po društvenim mrežama i nekim drugim medijima, iznesem svoje iskustvo sa cijelom ovom stvari, i po pitanju Tehno Maxa i Tržišne inspekcije.
    Posalji novinama neka ce objaviti s time im pravis vise stete odmah sad...

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  3. #753
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    zasto postoji trzisna inspekcija. tebi tehnomax ima pravo (moze objektivno) da tvrdi sto oni oce i da odbije zamjenu. ali zato postoje institucije koje su tu da te stite a prije svega da ti na najjednostavniji nacin omoguce da izjavis prigovor i objasne postupak dalji i u njemu ti aktivno pomazu tebi kao nestrucnom licu.
    pa ni za telekom se jos ne utvrdi koliko je garancija na iphone i sto je fizicko a sto pravno lice. a okacicu nedje odgovor koji sam dobio od trzisne inspekcije, pa ako ga neko protumaci svaka cast.
    postoji da primaju platu...to im je jedina funkcija
    Jednostavno neće da se zamjeraju ako je neki "veći" prodavac...kažu ti otvoreno da ne mogu ništa i da će se ograditi ako podneseš žalbu...

  4. #754
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,727
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    148
    Thanked in
    95 Posts

    Default

    Cekajte? Kupim tv, odnesem u kutiji doma, upalim, ne radi..

    Dodjem nazad i oni seru?


    Pa to ne moze ni teoretski. Mi smo diznilend u iskrivljenom ogledalu od nacije.

  5. #755
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,643
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Jedno je kad ne radi drugo je kad su na ekranu posledice od neceg sto je vjerovatnije da je od fizickog ostecenja ( pritisnuo , pao itd)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  6. #756
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  7. #757
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kako sam sinoc imao peh sa Samsung plazmom...pukao displej... moram po kratkom postupku da kupujem TV.

    Imajuci u vidu da trenutno nijesam pri nekim velikim parama, hisense mi se cini kao pravi izbor.

    E sad...nadjoh u Tehnoplus ovaj model....

    https://www.tehnoplus.me/artikli/tv-...h58a6100-smart

    a jeftiniji je od Multicoma iako je isti TV u pitanju

    https://www.multicom.me/televizori-i...100-62103.html

    Isti je model TVa, pa mi djeluje skoro pa nemoguca da preprodavac bude jeftiniji od distibutera :-):-)

    Da ja skoknem do Multicoma I pitam da se spuste jos ili toga kod njih nema?? :-):-)

    Ako ima neko neke sugestije za lupovinu TVa u tom cjenovnom rangu, samo naprijed...


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Da ne nisi probao sa kompom da ga koristis (preko display/hdmi porta na njegov hdmi) ?
    Kakv je za rad : crtanje ,kucanje ? CAD ?
    Ako znas pishi.

  8. #758
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by napalm View Post
    Da ne nisi probao sa kompom da ga koristis (preko display/hdmi porta na njegov hdmi) ?
    Kakv je za rad : crtanje ,kucanje ? CAD ?
    Ako znas pishi.
    Nisam.... ja koristim TV za gledanje filmova, serija I sporta :-)

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  9. #759
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,459
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Zna li neko dal je i dalje tj produzena garanacija sa 2 na 5 godina Sony tv u tehnomaxu?

  10. #760
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ja juče uzeh TV u Tehnomax, trenutno ti je 5 godina samo na Philips TV...
    Da se nadovežem na raniju priču, meni su isto TV otpakovali u radnji i probali ga kratko da nema mana po ekranu...
    Tako bih samo i pristao, jer ako ti ga oni oštete u transportu do stana poslije je muka dokazati ko ga je fizički oštetio...
    Nadam se da će kolega EgZeKuToR izgurati pravdu mada to neće biti lako...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  11. #761
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    462
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam problem na TV Philips. Naime, ne prima komande s daljinskog, da bi nakon vađenja kabla iz mreže i ponovnog uključenja to proradilo. Taj problem je svakodnevan ima 2 mjeseca.

  12. #762
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Koji ti je model Philipsa? Ja sam imao sličan problem isto na Philipsu, na kraju više nisam mogao da ga upalim uopšte...
    Riješio sam to na kraju određenim software update-om, odnosno nekom posebnom verzijom... U servisu su preporučili promjenu nekog memorijskog modula, 100+ eura
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  13. #763
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    462
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Isto to su i meni rekli u servisu, ali sam odustao od plaćanja takve popravke jer je preskupo. Bolje kupiti novi nego ga tako popravljati. Guraću s ovim televizorom dok se bude bude moglo.
    @incognito, koliko dugo si imao ovaj problem prije nego li se desilo da više ne može da se uključi?

  14. #764
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ne sjećam se tačno, možda par mjeseci, prvo je počelo tako da zaglavi i da moram gašenje iz struje...
    Onda kako sam svašta čačkao, na kraju više nije mogla da se upali uopšte, nije reagovala na daljinski...
    Moguće prije toga da sam skinuio i poslednji software update koji ju je zakočio...
    Uglavnom, na kraju sam iskopao sa nekog ruskog foruma neki firmware koji valjda adresira taj problem, otpakovao ga na flešku, ubacio flešku u ugašeni TV (spojen na struju naravno)...
    TV se istog trenutka upalio i počeo force update tog firmwera... Od tad godinama više nije pravila problem...
    Mogu da pogledam da li imam i dalje neđe na komp taj firmware, pa da ti prebacim na flešku... Moj model je bio 42PFL3007...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  15. #765
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,009
    Thanks Thanks Given 
    5,021
    Thanks Thanks Received 
    2,428
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Soniks View Post
    Imam problem na TV Philips. Naime, ne prima komande s daljinskog, da bi nakon vađenja kabla iz mreže i ponovnog uključenja to proradilo. Taj problem je svakodnevan ima 2 mjeseca.
    Koji kabal,meni je isti problem da ne reaguje na daljinski ali sa jednim Samsungom 32 incha...?
    ...

  16. #766
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Mozda je daljinskog a ne do tv-a?
    Da probas neki drugi daljinski, tih zamjena ima dosta.
    Tako sam ja uradio i resio na LG, ali moj TV nije bio nov.

  17. #767
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,009
    Thanks Thanks Given 
    5,021
    Thanks Thanks Received 
    2,428
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Nije do daljinskog,neku greshku javlja ali ne razumijem se jbg pa ne koristim daljinski na njega,od risivera zavrshava posao,no moram ustajat kad hocu sa Mtela na Total da prebachim.
    I ovaj je star 4,5 g najmanje.
    ...

  18. #768
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    462
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @incognito, model ovog mog Philips televizora je 40PFT4100/12. Ako može neko da mi nađe taj firmware, pa da probam da to trajno riješim, bio bih zahvalan.

    Evo upravo sam samo vađenjem HDMI kabla iz televizora i onda nakon 20ak sekundi ponovnim uključivanjem riješio problem do novog gašenja televizora. Ovo je prvi put da nisam vadio kabl iz mreže kako bih privremeno riješio problem.

  19. #769
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    preporuka na osnovu iskustva za smart tv između lg i samsung,ko daje više garancije,kvalitet...,uzeo bi u tehnomax

  20. #770
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    ja sam prvobitno uzeo samsung u tehno max (ako te interesuje, pročitaj u mom prethodnom postu iskustvo sa njima). međutim, kad se izdešavalo što se izdešavalo, svi zaposleni u tehno maxu sa kojima sam razgovarao o tom problemu su naglasili da je samsung generalno problematičan što se tiče prihvatanja reklamacija i sl.
    konkretno, jedan od zaposlenih je ispričao da su mu se na samsungu pojavila 3 mrtva piksela, što bi, po pravilu, trebalo biti pokriveno garancijom. međutim, samsung je odbio reklamaciju jer, kako kažu, ta 3 mrtva piksela nijesu bili jedan do drugog, nego je 1 od njih bio malo udaljeniji od ova 2. totalna budalaština, ali im je to bio "razlog" da odbiju reklamaciju.
    pošto su me iz tehno maxa iz*ebali za taj tv, uzeo sam lg u multicom.
    što se tiče garancije, i jedni i drugi su uglavnom 2 godine, osim ako ne naletiš na neku akciju đe je produžena garancija (tad je na samsungu bila 5 g garancija, zato ga i uzeh).nijesam siguran da to i dalje traje, no je to bilo pred novu godinu.
    što se prikaza slike tiče, sve je to manje-više isti matrak: obavezno minimum 4k (UHD); kod lg-a mi je super stvar onaj magic remote sa pointerom, nije skupa opcija a nevjerovatno je koliko olakšava i ubrzava korišćenje.
    da rezimiram: samsung bih izbjegao u širokom luku samo zbog servisa (neprihvatanja garancije) i lošeg odnosa retailera prema kupcima.

  21. #771
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    da podrzim prethodno iskustvo,i ja sam sa samsungom imao lose iskustvo,takodje u Tehnomax-u.isto tako garancija nije priznata,a pokvario se neki dio koji sam napravio o svom trosku,90e.tako da sada kupujem samo lg.

  22. #772
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Što se tiče konkretno mrtvih piksela to je na obje marke tako. Mora bit 4 mrtva piksela na gomilu ili 20 raštrkanih po ekranu da bi se uvažila garancija. E mislim da nema toga televizora u Crnu Goru koji ispunjava ijedan uslov.

  23. #773
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ovo kod nas salju samo skart,ili ce prije bit da se nabavlja samo skart....

  24. #774
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,527
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    481
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Ne vidim zašto obavezno 4K televizor... Slika je očajna svud bez na HD kanale, konzole sem PS4 Pro idu na Full HD. Film ćeš teško koji nać u 4K da skineš i pogledaš...

    4K je standard sad i ne možeš uzeti skoro ništa drugo, a da je iskoristiv - ni najmanje.

    Da ne pričamo o 8k...
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  25. #775
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Oce li mi neko reci za ove televizore LG 43" 4K pise IPS panel, jel prijatno za oci ka' IPS monitor jer gledam za multitasking, filmove i konzolu, to dodje otprilike po izgledu ka' 4x21,5" ali "bezel less" bar tako vele na review ne znam a velika je razlika u cijeni u odnosu na monitor... Przi li ovo oci na jedno 70-80cm razdaljine?

Page 31 of 111 FirstFirst ... 212728293031323334354181 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tehnike šušenja
    By KockastiGospodin in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 19-07-11, 18:20
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Mac OS, problemi, preporuke, programi
    By Bugi in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 02-06-08, 21:35
  4. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  5. Da li je t-com ispoštovao rješenje AZT?
    By Břgíńjĺ in forum Internet
    Replies: 11
    Last Post: 18-03-07, 17:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •