Page 74 of 111 FirstFirst ... 246470717273747576777884 ... LastLast
Results 1,826 to 1,850 of 2764

Thread: [ T E L E V I Z O R I ] preporuke, problemi & rješenja

  1. #1826
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ova tema je na pogrešnom dijelu foruma definitivno

    Ja uveče potrošim dosta vremena čitajući razne reviewe za televizore i raznu tehniku. E sad, generalno po kvalitetu, sebi bi birao prije svega Sony ali modeli koji se kod Sony-a izdvajaju su poprilično skupi, a Panasonica nema. Da ima jako dobrih alternativa, itekako ima. Primjer je recimo entry level OLED TV, proizvođač LG, model A1. Slika na tom televizoru je vrhunska, od kontrasta, boja, do uglova gledanja, što se može provjeriti u Multicomu upoređivanjem slike na A1 modelu i ostalih proizvođača. Mana su 3 HDMI-a, od kojih nijedan nije 2.1 , pa se morate zadovoljiti sa 60Hz. Zato sam najpribližniji kupovini serije B1 koja cjeonovno bi trebala biti pristupačna , a kvalitetom iznad mnogih Samsung QLED modela, a cjenovno ispod C1 modela koji se tretira kao jedna od najboljih kupovina 2021 godine. Zanimljiv mi je bio i model Samsung Q70A, postoji i Philips OLED 706 u Tehnomaxu koji je Boga mi kvalitetom na sasvim zavidnom nivou, a cijena ispod 1000 eura, za model 55". Za sada LG OLED po samom kvalitetu slike i cijenom je broj 1.

  2. #1827
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Samo pogledajte BF ponudu TV-a u mediamarkt.

    https://www.mediamarkt.de/de/campaign/blackfriday
    War. War never changes.

  3. #1828
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Samo pogledajte BF ponudu TV-a u mediamarkt.

    https://www.mediamarkt.de/de/campaign/blackfriday
    Au brate kakve cijene... Mada ovo su modeli koje prave za njemačko tržište, vidi se i po part numberima. Jednostavno , to su velike ekonomske sile, koje prodaju na hiljade komada nedjeljno. Možemo samo da gledamo... I onda naši koji žive tamo vele kako je skupoća i tamo...

  4. #1829
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Ista priča kao za Amerikance.
    Kaže ne mogu da priušte sebi kuću od 150 kvadrata za 200.000.dolara.
    A kod nas malo jača cijena kvadrata...

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #1830
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default


  6. #1831
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Uskoro novi modeli od LG-a i Samsung-a



    Samsung's QD-OLED TV might be here very soon. Here's everything we know - CNET

    Ovi modeli će da budu top ali vjerujem i cijene...

  7. #1832
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    986
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Treba mi pomoc oko mi 4s televizora, slomljen je disply zna li neko radi li iko u CG zamjenu istog, pin, com trade ne rade...

  8. #1833
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

  9. #1834
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Jedno pitanje.... u nekoj bliskoj perspektivi bih sebe častio jedan TV da valja.

    Size does matter i pucam na 75" 4k

    E sad ima za 1000€ ali nije qled. Neka čini mi se A7 Samsungova serija. Qled za te pare nema, ima tu 75" inča od više proizvođača u tom nekom cjenovnom rangu do 1200-1300€.
    Q serija ima 65" Samsung za taman cca 1000€. E sad jel to qled moram provjerit, jer prodavačica je nivo "samo da znate na našim televizijama nema sadržaja u ovoj rezoluciji".

    Ima li toliko razlike u qled i ovim drugim displejima. U čemu je tolika razlika između Qleda i ovihbstandardnih 4k? Jel razlika tolika u kvalitetu slike koliko cijena pokazuje?

    Igranje PS5 me za sad ne zanima, tako da hdmi 2.1 nije prioritet, već ugođaj za gledanje filmova i serija u visokoj rezoluciji. Ne mora Samsung naravno, ja imam Hisense 58" i selio bih ga u sobu.

    Naravno, kao i većini naroda preko dana su crtani i ostale gluposti, tako da bi kvalitet peglanja slike trebao da se podrazumijeva. Mada kolko vidim noviji televizori nemaju problem sa tim ni jedan, ko nekad LCD što je imao sa kvadratnim formama.

    Mali off...

    Što se tiče izvora, sem Netflixa... ima li đe (može i na pm) da ima dosta 4k materijala bez gubitaka na kompresiji, jer sa ovim velikim fleškama i netom od 400mbps skinut film od preko 30-40 gb nije nikakav problem.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  10. #1835
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    E da jel ovo zvijer

    https://gigatron.rs/televizori/samsu...rt-crni-361397

    Ima ga i u Tehnomax al je preko 300€ skuplji

    https://www.tehnomax.me/proizvod/tv-...qe75q60tauxxh/

    Kakva je procedura da se donese kolima, mora li carina i koliko?

    Ima li ko da radi uvoz iz Srbije, pa da se dogovorimo. Siguran sam da bi poslali preko dobavljača, naročito ako je isti i za CG pa ide roba redovno.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 09-12-21 at 00:52.

  11. #1836
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Ne isplati se. Gubiš garanciju a na kraju će izaći maltene isto toliko...

    P.S. jedino ako tamo izvršiš povraćaj PDV-a

  12. #1837
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    ajmo redom u kratkim crtama pa ptajte sta ve jos zanima...

    prvo srbija,samo privatna rezija.povrat poreza moze se dobije ali ostaje igranka sa nasima na carini,ali po meni posto svakako se ide kolima sto ne probati,kako god okrenes dosta stedis.druga ideja je bosna dje ga takodje mozes naci jeftino,a tu ti je po mom iskustvu mnogo lakse da odradis i povrat i ostalo.za tvove tesko da ce vam iko uvazit garanciju odje,pa sve i da je LGjev oled.

    dalje,qled vs va vs ips : jeste,bolji je,sam panel kao panel je blizi va ali je pozadinsko bolje rijeseno i odmah je tu vrlo znacajno unapredjenje.nikad to nece biti kao oled ali zavisno od upotrebe mozda i nemas potrebu tj zadovoljio bi te i ips.

    zato ovo podvlacm?zato sto ljudi padaju na marketing i oni prvi ne razmisljaju o svojim potrebama.ni sad ja tebe nisam do kraja ukapirao sta hoces ali da izdeduciram po napisanom ti bi i jare i pare i da ne platis.u tom slucaju se tebi tek isplati da pljunes na qled jer imas visok brajtnes i korektne boje za klince i dobru crnu uvece.neko npr gleda sport i vijesti na otpanjenom brajtnesu 99 posto vremena (moj stari) i njemu je IPS sa dna kace sasvim odlican.

    dalje,sto se tice izvora torenti,sve bdripove imas kod rusa i na rarbg,samo vodi racuna da 99 posto tvova (pogotovo sljamsung) ima samo usb2 i visok bitrejt bude problem.vecma ljudi strimuju kablom tu si ogranicen samo brzinom diska dje je skinuto,ili skopcas dobar htpc i ne zanima te ova prica ni najmanje.

    sledece,za iLakija:

    nema od toga srece,izacice te panel isto ili vise nego nov.mozes da drzis oglas ako te ukenja da naleti neko kome je crkao pcb i/ili pozadinsko ali to je jednom u nikad.taj ko ti je razbio panel neka ga plati,ako je dijete naplatices mu u starosti,progutaj gubitak i sibaj dalje.

  13. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  14. #1838
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    E da jel ovo zvijer

    https://gigatron.rs/televizori/samsu...rt-crni-361397

    Ima ga i u Tehnomax al je preko 300€ skuplji

    https://www.tehnomax.me/proizvod/tv-...qe75q60tauxxh/

    Kakva je procedura da se donese kolima, mora li carina i koliko?

    Ima li ko da radi uvoz iz Srbije, pa da se dogovorimo. Siguran sam da bi poslali preko dobavljača, naročito ako je isti i za CG pa ide roba redovno.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ne znam koliko si zahtjevan u tehnici ali ovo je već stariji model. Nasljednik je Q60A. Ono što mogu reći jeste da ja lično nisam oduševljen svjetlinom, kontrastom i drugim stavkama kvaliteta slike na osnovnim QLED modelima. Razloh leži u tome da sam upoređivao kvalitet na osnovu boljih modela. Kada jednom čovjek vidi sliku na recimo QN90A od Samsunga onda shvati što je zapravo dobro. Doduše razlike postoje između LED i QLED svakako ali kada već kupuješ TV, uzmi makar modele iz ove godine. Inače se ne isplati kupovati preko Srbije.

  15. #1839
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Kimmi, najbolje ti je da odeš fino u Tehnomax naoružan punom fleškom UHD materijala (može i FHD i SD da vidiš kako skalira ako su ti bitni TV programi) i na licu mjesta izabereš TV koji tebi najviše odgovara. Moja ti je preporuka da prvo vidiš ko daje 5 godina garancije pa tek onda sve ostalo. Kontrola kvaliteta a ni kvalitet samih komponenti nije kao prije tako da vjeruj mi itekako znači ova produžena garancija, iz iskustva.

    Što se panela tiče kolega je uglavnom sve objasnio, gledaj prema ličnim afinitetima a ne šta je generalno bolje. Dosta toga zavisi i od rasporeda u prostoriji (nećeš recimo ići na VA ako TV gledaš po dijagonali, jednostavno uglovi gledanja su mnogo bolji na IPS-u), onda čak ni OLED neće pokazati svoj puni potencijal u jako osvijetljenim prostorijama, tu bi čak i neki bolji QLED prividno izgledao bolje itd...

    Vezano za USB 2.0 jedna mala ispravka, vjerovatno je umart permutovao. 2.0 kao standard nije problem ni blizu za visok bitrate, teoretski isporučuje 480 Mbps, ali u praksi to bude između 200-300 Mbps. Najglomazniji bitrate u filmovima bude ispod 100Mbps.
    Čak nije ni bilo koji HDD usko grlo, najsporiji 5400rpm isporučuje bar 200Mbps.

    Ono što je usko grlo je 100Mbps mreža, Sony forsira te mrežne karte u svojim televizorima, ne mogu da vjerujem da se ne ide na gigabitne kartice. Pa onda ako kroz mrežu puštate sadržaj, iako bi teoretski trebala i ta megabitna kartica da bude slučaj, u praksi nije tako pa često čisti 4K sadržaji sa glomaznijim bitrejtom štucaju, testirano kod mene X puta.
    War. War never changes.

  16. #1840
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    nisam permutovao,usb 2 kontroler sa dna kace i fleska od cca 10e nece da radi na nekompresovanom fajlu.ultimativno rjesenje je htpc i onda moze sta hoces (ne bas,ostaje HDR i windows i bluetooth i windows,ali nista u zivotu nije perfektno sem mlada plavusa uskog struka).

  17. #1841
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Što se uglova gledanja tiče, dovoljno je poći u Multicom i pogledati recimo kakvi su uglovi gledanja na osnovnom modelu LG OLED TV-a , model A1. To je za klasu bolje od Samsung, Hisense i drugih televizora. U Tehnomaksu nisu upaljeni svi modeli.

    Zanimljiv je model OLED 706 od Philipsa takođe, 55" ispadne ispod 1000 eura. Što se mene lično tiče, ne postoji TV preko Sony-a ali su skupi. Samsung Q70A je zanimljiv model, ima i HDMI 2.1, odličan kontrast, generalno solidan model ali radije bi izabrao OLED.

    Samsung AU8000 serija je dosta dobro ocijenjena u budzet varijanti.

  18. #1842
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default


  19. #1843
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Ok, kod mene je pravougaona dnevna soba, a TV je na kraćoj stranici pravougaonika, tako da ugao gledanja nije problem.

    Nekate ljudi, ja pričam o 75", zašto uopšte pominjete 55".

    Ne ostaje mi ništa bez da odem sa fleškom i da pogledam đe što kako.

    Ne mora Samsung uopšte, ne bježim od drugih modela, naprotiv.

    Eto ako bi neko od dobrih duša sa foruma dao neki najbolji odnos cijene i kvaliteta za 75" (eventualno 70") tu do ajde neka bude 1500€. Ako je neka mnogo veća razlika u kvalitetu, dodati 100-200€ nije problem.

    Kvalitet slike prilikom reprodukcije UHD i HD sadržaja je najbitnija kategorija, uz naravno gledanje običnih kanala, mada su i oni sad većinom u nekoj od HD rezolucija.

    Eto makar hint na neku seriju od nekog TVa a da odskače kvalitetom.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 09-12-21 at 10:16.

  20. #1844
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ok, kod mene je pravougaona dnevna soba, a TV je na kraćoj stranici pravougaonika, tako da ugao gledanja nije problem.

    Nekate ljudi, ja pričam o 75", zašto uopšte pominjete 55".

    Ne ostaje mi ništa bez da odem sa fleškom i da pogledam đe što kako.

    Ne mora Samsung uopšte, ne bježim od drugih modela, naprotiv.

    Eto ako bi neko od dobrih duša sa foruma dao neki najbolji odnos cijene i kvaliteta za 75" (eventualno 70") tu do ajde neka bude 1500€. Ako je neka mnogo veća razlika u kvalitetu, dodati 100-200€ nije problem.

    Kvalitet slike prilikom reprodukcije UHD i HD sadržaja je najbitnija kategorija, uz naravno gledanje običnih kanala, mada su i oni sad većinom u nekoj od HD rezolucija.

    Eto makar hint na neku seriju od nekog TVa a da odskače kvalitetom.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    AU8000 model 70" će se uklopiti u cijenu i još da uzmeš soundbar i nećeš probiti budžet . U tehnomaxu imaš u dijagonali 75" isti model a imaju i u dijagonaloi model X81J Sony, cijena oko 1350 eura

  21. #1845
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,639
    Thanks Thanks Given 
    956
    Thanks Thanks Received 
    1,165
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Što se uglova gledanja tiče, dovoljno je poći u Multicom i pogledati recimo kakvi su uglovi gledanja na osnovnom modelu LG OLED TV-a , model A1. To je za klasu bolje od Samsung, Hisense i drugih televizora. U Tehnomaksu nisu upaljeni svi modeli.
    Jel to ovaj?

    https://www.multicom.me/televizori-i...3la-87138.html

  22. #1846
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Jeste, odličan TV. Mana je što ima samo 3 HDMI-a, nema nijedan HDMI 2.1 pa samim tim ni podršku za 120Hz 4K , ako među vama ima gejmera i onih koji posjeduju PS5. generalno, kvalitet slike je oidličan. Evo i malog review-a

    LG A1 OLED Review (OLED48A1PUA, OLED55A1PUA, OLED65A1PUA, OLED77A1PUA) - RTINGS.com



    C1 je već sjajan TV ali i cijenom jak...

    Pođite do prodavnica i pogledajte uživo kvalitet na raznim televizorima.

    75" je baš za velike prostorije.
    Last edited by Director; 09-12-21 at 10:49.

  23. #1847
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    AU8000 model 70" će se uklopiti u cijenu i još da uzmeš soundbar i nećeš probiti budžet . U tehnomaxu imaš u dijagonali 75" isti model a imaju i u dijagonaloi model X81J Sony, cijena oko 1350 eura
    Ništa sound bar, imam 5.1 LG sa DTC dekoderom, a koji se danas vadi iz plakara (stajao tamo od kako smo se preselili u stan), pa ću gledat da provučem kablove iza lajsni od parketa i to povežem.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  24. #1848
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ništa sound bar, imam 5.1 LG sa DTC dekoderom, a koji se danas vadi iz plakara (stajao tamo od kako smo se preselili u stan), pa ću gledat da provučem kablove iza lajsni od parketa i to povežem.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Brate, smijem li da pitam, otvvaraš li ti bioskop?

  25. #1849
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Brate, smijem li da pitam, otvvaraš li ti bioskop?
    Merak je merak.

    Neko voli telefon od 1000€, ja volim kvalitetan ugođaj za gledanje filmova, dakle veliki i kvalitetan ekran i zvuk.

    Što ne ugoditi sebi, ovaj život ide prebrzo, treba i uživati ako se može.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  26. #1850
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ok, kod mene je pravougaona dnevna soba, a TV je na kraćoj stranici pravougaonika, tako da ugao gledanja nije problem.

    Nekate ljudi, ja pričam o 75", zašto uopšte pominjete 55".

    Ne ostaje mi ništa bez da odem sa fleškom i da pogledam đe što kako.

    Ne mora Samsung uopšte, ne bježim od drugih modela, naprotiv.

    Eto ako bi neko od dobrih duša sa foruma dao neki najbolji odnos cijene i kvaliteta za 75" (eventualno 70") tu do ajde neka bude 1500€. Ako je neka mnogo veća razlika u kvalitetu, dodati 100-200€ nije problem.

    Kvalitet slike prilikom reprodukcije UHD i HD sadržaja je najbitnija kategorija, uz naravno gledanje običnih kanala, mada su i oni sad većinom u nekoj od HD rezolucija.

    Eto makar hint na neku seriju od nekog TVa a da odskače kvalitetom.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Čekam @BiTrAtE da uleti sa komentarom i još možda po neko i da sužavam izbor.

    Ima li se što oko NG paznika očekivati od popusta?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Page 74 of 111 FirstFirst ... 246470717273747576777884 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tehnike šušenja
    By KockastiGospodin in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 19-07-11, 18:20
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Mac OS, problemi, preporuke, programi
    By Bugi in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 02-06-08, 21:35
  4. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  5. Da li je t-com ispoštovao rješenje AZT?
    By Břgíńjĺ in forum Internet
    Replies: 11
    Last Post: 18-03-07, 17:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •