Page 41 of 111 FirstFirst ... 313738394041424344455191 ... LastLast
Results 1,001 to 1,025 of 2764

Thread: [ T E L E V I Z O R I ] preporuke, problemi & rješenja

  1. #1001
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    495
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Tesla, Vox, Vivax, Fox, sve je to pošalica od kvaliteta, to izbjegavati u širokom luku. Često im stradaju LED štapovi, sistem skoro nikad nije optimizovan kako treba, bolje uzeti i običan Tv i dodati box i završena priča

  2. #1002
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    495
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Evo i lista sistema
    Jeftinije varijante (Tesla, Lobod etc) koriste Android OS, verzija zavisi do serije/datuma proizvodnje
    LG koristi WebOS, solidan izbor aplikacija i izgleda top
    Samsung koristi Tizen, po meni najlosiji ako uzimate smart tv i ocekujete veci izbor aplikacija
    Sharp, TLC, Hisense koriste Roku Tv, solidan izbor aplikacija
    Panasonic koristi MyHomeScreen, solidan OS, lijepo izgleda, i sto je meni najbitnije veoma brz

    Ako se neko jos sjeti necega sto se kod nas koristi dopunite

  3. #1003
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CarloColucci View Post
    Evo i lista sistema
    Jeftinije varijante (Tesla, Lobod etc) koriste Android OS, verzija zavisi do serije/datuma proizvodnje
    LG koristi WebOS, solidan izbor aplikacija i izgleda top
    Samsung koristi Tizen, po meni najlosiji ako uzimate smart tv i ocekujete veci izbor aplikacija
    Sharp, TLC, Hisense koriste Roku Tv, solidan izbor aplikacija
    Panasonic koristi MyHomeScreen, solidan OS, lijepo izgleda, i sto je meni najbitnije veoma brz

    Ako se neko jos sjeti necega sto se kod nas koristi dopunite
    Moj Hisense mislim da ima neki Opera OS I izbor aplikacija je nikakav. Ovo sam vidio kad sam htio da instaliram KODI direktno na TV, sto "naravno" nije moglo.

    Mada, sljaka YT odlicno ima Netflix instaliran itd.

    Za ostalo koristim android box.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  4. #1004
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    462
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam nekako najbliži odluci da kupim Samsung, jer je uz LG nekako provjerena marka, ali ne znam što fali tom Tizenu, jer meni treba YouTube, HBO GO, EON i to je to. Ako ima još neka vrijedna aplikacija, javite mi, pa možda još razmislim...

  5. #1005
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Po meni je nepotrebno odlucivati se na TV u zavisnosti od softvera i nerijetko placat' i par stotina eura vise za to...

    Nikad ne znas u kakvom ce smjeri ici azuriranja i kad ces ostat' bez ijedne aplikacije (pominjano skoro na ovoj temi)...

    Znaci uzmes onaj koji ti najvise odgovara sto se tice velicine/slike i uzmes neki box za 50e koji mozes da koristis sa bilo kojim TV-om, da ga nosis sa sobom bilo dje itd.

    Samo moje misljenje sa kojim ne mora iko drugi da se slozi.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #1006
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    462
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala, Fidel Castro, čini mi se tvoje razmišljanje skroz razumno.

  7. #1007
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    462
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovome sam najbliži za sad:

    https://www.tehnomax.me/tv-i-video/televizori/product/view/15/22057


    Tati mi predložili da uzme nekakav Adler TV, ali sam mu rekao da se ne lakomi na to što košta 244eur.

  8. #1008
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    462
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li neki sajt gdje mogu tačno da vidim koje audio i video formate podržavaju određeni televizori, jer puno gledam filmove i serije putem USB-a. Na ovim specifikacijama koje nude prodavci ne mogu o tome jasno da se informišem.

  9. #1009
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,752
    Thanks Thanks Given 
    2,120
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    ukucaj serijiski broj na google pa procackaj.
    Forever young, i want to be forever young

  10. #1010
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,413
    Thanks Thanks Given 
    14,874
    Thanks Thanks Received 
    4,176
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Soniks View Post
    Ja sam nekako najbliži odluci da kupim Samsung, jer je uz LG nekako provjerena marka, ali ne znam što fali tom Tizenu, jer meni treba YouTube, HBO GO, EON i to je to. Ako ima još neka vrijedna aplikacija, javite mi, pa možda još razmislim...
    Ako su ti potrebne samo te aplikacije možeš slobodno izabrati nekog od ta dva proizvođača. Možeš da probap i sa Sonyem. Određeni modeli imaju Android pa možeš da instaliraš aplikacije. Mada to ne funkcioniše baš glatko kao kad je u pitanju Tizen i Webos.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  11. #1011
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    462
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @extravaganca

    Svi Samsung televizori imaju Tizen, kao i ovaj koji ću vjerovatno uzeti, zar ne?

    https://www.tehnomax.me/tv-i-video/t.../view/15/22057

  12. #1012
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    495
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Po meni je nepotrebno odlucivati se na TV u zavisnosti od softvera i nerijetko placat' i par stotina eura vise za to...

    Nikad ne znas u kakvom ce smjeri ici azuriranja i kad ces ostat' bez ijedne aplikacije (pominjano skoro na ovoj temi)...

    Znaci uzmes onaj koji ti najvise odgovara sto se tice velicine/slike i uzmes neki box za 50e koji mozes da koristis sa bilo kojim TV-om, da ga nosis sa sobom bilo dje itd.

    Samo moje misljenje sa kojim ne mora iko drugi da se slozi.
    Upravo tako, kolega uzeo Hisense 55" i MiBox, zavrsava posao i to je to, ja sam ovo naveo cisto ako nekoga zanima a slazem se definitivno za box, uz neki solidan tv to je najbolja investicija

  13. #1013
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    495
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Moj Hisense mislim da ima neki Opera OS I izbor aplikacija je nikakav. Ovo sam vidio kad sam htio da instaliram KODI direktno na TV, sto "naravno" nije moglo.

    Mada, sljaka YT odlicno ima Netflix instaliran itd.

    Za ostalo koristim android box.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ja sam uveo Telemach i Kodi sam na onaj njihov box instalirao preko fleske sa es file explorerom, a na Operu bas steta sto ne moze, e sad nisam probao na Operu ovaj nacin ali mozes pokusati sa fleskom, znam da na Samsungu moze preko
    Sideloada pa mozda postoji neka "fora" i za Operu

  14. #1014
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CarloColucci View Post
    Ja sam uveo Telemach i Kodi sam na onaj njihov box instalirao preko fleske sa es file explorerom, a na Operu bas steta sto ne moze, e sad nisam probao na Operu ovaj nacin ali mozes pokusati sa fleskom, znam da na Samsungu moze preko
    Sideloada pa mozda postoji neka "fora" i za Operu
    Ima I ja telemach, a EON I KODI gledam preko android boxa. Nisam uzimao EON box nego neki X96 preko alija koji imam jos od ranije. KODI sam htio da probam direktno na TV da instaliram, eto cisto da ne moram box da ukljucujem, ali kako ne moze nisam se nesto pretjerano sjekirao.

    Oko samog izbora televizora tesko je dati pravi savjet. Ne mora da znaci da je neki model dobar samo jer je Samsung, LG, Sony ili nesto trece.

    Ja sam se uvijek vodio devizom da je velicina ekrana bitna I gledao sam da ne uzmem neki krs tipa Foxa, Vivaxa, Loboda, da je garancija OK, da je UHD I da je sto veci ekran. Za taj neki budzet koji sam opredijelio silom prilika (slomio sin staru Samsung FHD plazmu koja je bila vrhunska za gledanje filmova), sam ukapirao da Hisense daje najvise. Iscitao sam recenzije I vidio da su generalno ok I trgovao za 500€ 58"UHD.

    Da sam imao veci budzet vjerovatno bih isao na vecu dijagonalu umjesto na zvucnijeg proizvodjaca, a uopste ne znaci da bih bio u pravu. Ne kazem da ne bih doplatio do 100€ za neki model Samsunga, LGa ili Sony, ali su razlike u cijeni u ovom cijenovnom rangu I za tu dijagonalu bile znatno vece.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  15. #1015
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CarloColucci View Post
    Upravo tako, kolega uzeo Hisense 55" i MiBox, zavrsava posao i to je to, ja sam ovo naveo cisto ako nekoga zanima a slazem se definitivno za box, uz neki solidan tv to je najbolja investicija
    Ja Hisense 50" + MiBox 3. Kraj price.

    Jedini problem koji ja imam je sto na moj soundbar kad pustam preko MiBox-a je jacina zvuka dosta slabija nego kad ide 'nativno' sa TV-a na soundbar.

    Ne znam do cega je problem ali je znacajna razlika. Mada mi ne smeta jer mi je i ta jacina dovoljna za prakticno sve potrebe a kad gledam seriju/film koristim USB i pustam sa TV-a ne kroz MiBox.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #1016
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,413
    Thanks Thanks Given 
    14,874
    Thanks Thanks Received 
    4,176
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Ja kad sam uzimao tv, gledao sam da bude 55". Sve preko je bilo dosta skuplje. Tada sam se odlučio za Samsung. Hisense nije ni bilo. Da sad uzimam najvjerovatnije bi se za Hisense odlučio. Uloženo dobijeno. Sa tim da treba prije kupovine odrediti za šta se najviše koristi. Da li je to gledanje standardnih kanala ili možda filmovi, sport. Određeni modeli imaju prednost što se slike tiče samo kad je film u pitanju. Dok drugi imaju prednost za sport. Itd itd.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  17. #1017
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    462
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koja je to prednost 4K televizora ako trenutno nemamo kanala takve rezolucije, a i izbor filmova te rezolucije je jako mali. Da li 4K televizori imaju mogucnost da snimke i kanale nižih rezolucija poboljšaju?

  18. #1018
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Soniks View Post
    Koja je to prednost 4K televizora ako trenutno nemamo kanala takve rezolucije, a i izbor filmova te rezolucije je jako mali. Da li 4K televizori imaju mogucnost da snimke i kanale nižih rezolucija poboljšaju?
    Pa ako skidas sa torenta imas ih solidan broj. Za filmove znam, a za serije stvarno ne, mada ne vidim razlog da ih nema, narocito ovih Netflixovih.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  19. #1019
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,413
    Thanks Thanks Given 
    14,874
    Thanks Thanks Received 
    4,176
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Soniks View Post
    Koja je to prednost 4K televizora ako trenutno nemamo kanala takve rezolucije, a i izbor filmova te rezolucije je jako mali. Da li 4K televizori imaju mogucnost da snimke i kanale nižih rezolucija poboljšaju?
    Ima ih i sada. Biće ih sve više. Ja sam se vodio tim ako plaćam TV 1000+ da me služi neki naredni period. Sad trenutno nemaš veliku potrebu za 4k. Ali...
    U suštini što više gledaš biće ti teže i budžet će ići više i više. A pitanje je da li imaš potrebu za tim.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  20. #1020
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    4K materijala ima koliko hoćeš, i kome treba 4k, televiziju i ne gleda..

  21. #1021
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    462
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za sad je 4K nepotrebno imati s obzirom na malu ponudu, a to će se mijenjati, naravno, kako 4K bude sve više u upotrebi, prije svega mislim na prelazak TV kanala iz HD u UHD(4K).

  22. #1022
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,739
    Thanks Thanks Given 
    1,995
    Thanks Thanks Received 
    845
    Thanked in
    561 Posts

    Default

    Ma da
    Očekuje se RTCG da će preći u 4k tamo negdje 2099.g.

    Ko ima 4k ne gleda televiziju što se filmova i serija tiče. Sve ima na torrentu, a brzine neta su ogromne, tako da skidanje više nije problem.

  23. #1023
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Ako neko gleda domace kanale i to mu je domet (realnost za vecinu starijih ljudi) onda je 4K definitivno nepotrebna stavka...

    Sto se mene tice, gledam masu filmova i serija u 4K a i ono sto je u 1080p se opet 'upscale'-uje pa opet bolje izgleda nego na 1080p TV-u. Tu je i prikaz fotografija sto ne radim cesto ali kad radim velika je razlika pregledavajuci fotke visoke rezolucije na 1080p i 4K panelu. Prilicno sam siguran da mi stari ima dosta kanala u 4K na satelitskoj (njemci, italijani i jos poneki) a vjerujem da i preko IPTV-a mogu da se ubodu neki 4K kanali, ako to net konekcija isprati...

    Jos jedna stavka (moguce da ih ima i jos) je i igranje na konzolama gdje vec PS4 Pro ima nativno 4K (koliko ja znam, nemam ga) a od sad ce svaka konzola da ima tu mogucnost sto je opet (znatna) prednost u odnosu na igranje u 1080p, pogotovo kad pricamo o vecim panelima...

    Sve u svemu, kao i uvijek - zavisi od potreba. Ali danas 4K nije nikakva 'nova tehnologija' koja kosta masu para. Imas da biras TV 4K za ispod 500e. Trenutno je 8K granica gdje su cijene par puta vece a realne potrebe za tim jako male a za mnoge nikakve.
    Last edited by Fidel Castro; 04-09-19 at 23:28.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #1024
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Soniks View Post
    Za sad je 4K nepotrebno imati s obzirom na malu ponudu, a to će se mijenjati, naravno, kako 4K bude sve više u upotrebi, prije svega mislim na prelazak TV kanala iz HD u UHD(4K).
    A ko još gleda tv kanale... ne pamtim kad sam neki tv kanal gledao.. ko gleda tv kanale, nema potrebe ni preko 720p da ide..

    p.s. veliki faktor kod rezolucije je i razdaljina gledanja, mnogim ljudima sam vidio tv koji je udaljen masu od očiju, i njima je dosta i 720p, isto će im biti sa tolike udaljenosti subjektivni kvalitet i 720p i 4k snimak..
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 04-09-19 at 23:32.

  25. #1025
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ko jos gleda tv kanale ? Eto recimo ha ih gledam . Ne u 4k vec u hd kako ih prikazuju . Travel , diskaveri , food i slicne kanale gledam . Po neki film u 4k sa torenta .

Page 41 of 111 FirstFirst ... 313738394041424344455191 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tehnike šušenja
    By KockastiGospodin in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 19-07-11, 18:20
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Mac OS, problemi, preporuke, programi
    By Bugi in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 02-06-08, 21:35
  4. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  5. Da li je t-com ispoštovao rješenje AZT?
    By Břgíńjĺ in forum Internet
    Replies: 11
    Last Post: 18-03-07, 17:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •