Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 65

Thread: je li vrijeme da se badnji dan prilagodi evropskim standarima?

  1. #26
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Ja rekoh, meni ne smeta ništa bez upotreba eksploziva i bojeve municije. Metak ispaljen u vazduh mora se vratit na zemlju.

    Ovo važi kako za Božić tako i za druge povode.

    Što se tiče petardi i pucnjave koja nije opasna, presmiješno mi je da se praznik koji se slavi uz riječi "Mir božiji" proslavlja na takav način, ali vaš je praznik pa udrite.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ja rekoh, meni ne smeta ništa bez upotreba eksploziva i bojeve municije. Metak ispaljen u vazduh mora se vratit na zemlju.

    Ovo važi kako za Božić tako i za druge povode.

    Što se tiče petardi i pucnjave koja nije opasna, presmiješno mi je da se praznik koji se slavi uz riječi "Mir božiji" proslavlja na takav način, ali vaš je praznik pa udrite.
    Nisu ni petarde baš bezazlene, evo google search images koji sam napravio sa riječima "povrede od petardi". Samo upozorenje slike su gadne:

    https://www.google.com/search?q=povr...ed=0CAYQ_AUoAQ

  3. #28
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako što nema na netu, onda kao da i ne postoji... povrede od igle, makaza, papira, jastuka...

    Čegrtaljke, petarde i startni pištolji su mnogo bezbednije varijante od dinamita i bojevog oružja, kao i municije!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  4. #29
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    kolko je moglo ljudi da pogine kad je gile puco pobra u sred balsiceve? pa ovi kod ziksa? pa muša u bar? pa strugar kod zgrade? kolko je auta dignuto u vazduh u 2014? jel moga ko nastradat slucajno tu? ocemo jos da se prisjetimo? momci od 25god tuku taksistu sto nece da vozi 6 u auto registrovano za 5? niko ni a...otrov u hrani koju cemo i sjutra da mezimo niko nista? kolko sume izgore svakog ljeta niko jedno ne zasadi,kuka se za badnjacima. pljevlja sunca ne vide 5 dana u god ako im se posreci a problem su petarde jednom godisnje. pucaju vec deseti dan pa vi je nocas zasmetalo? kukala nam majka kakvi smo dobro nas je i 600iljada.

  5. #30
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Ako što nema na netu, onda kao da i ne postoji... povrede od igle, makaza, papira, jastuka...

    Čegrtaljke, petarde i startni pištolji su mnogo bezbednije varijante od dinamita i bojevog oružja, kao i municije!
    U potpunosti se slažem, međutim zar nije bolje u potpunosti izbjeći potencijalnu mogućnost trčanja u ambulantu i skupljanje prstiju po putu?

    Pazi, prošlo je vrijeme čegrtaljki i startnih pištolja, ovo je današnji izbor:








    Stvari trebaju da se postave u perspektivu kada se na tržištu pojavi petarta koja se zove Topovski Udar.

  6. #31
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Nisu ni petarde baš bezazlene, evo google search images koji sam napravio sa riječima "povrede od petardi". Samo upozorenje slike su gadne:

    https://www.google.com/search?q=povr...ed=0CAYQ_AUoAQ
    Znam ali to zavisi od tipa petardi.
    I ako se koriste neke opasnije varijante najčešće nagrde onoga ko ih koristi.

    To nije slučaj sa kolektivnim puškaranjem u vazduh.

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Znam ali to zavisi od tipa petardi.
    I ako se koriste neke opasnije varijante najčešće nagrde onoga ko ih koristi.

    To nije slučaj sa kolektivnim puškaranjem u vazduh.
    Petarde dosta puta bacaju đeca dok roditelji puškaraju. Neodgovoran roditelj se zabavlja sa svojim AK dok djete slaže Minerve i gađa svoje drugare iz škole odnosno eksperimentira sa bocama i limenkama.

  8. #33
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    dovoljno je umjesto stabla odsjeći jednu grančicu i puštit da simbolično izgori, a umjesto dinamita recimo haj-fajv. mogu dinamit i petarde, ali da se sačeka neko pristojno vrijeme kad prosječan čovjek ne spava jer sinoć nijesam mogao oka sklopit od eksplozija.

  9. #34
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dubovicanin View Post
    Jes vala treba ukinut pa naruciti plasticne banjake iz kine pa da nalazemo plastiku.A trebalo bi ukinuti i tjelesni seks no u kanticu od jogurta pa sa zenom u bolnicu da je oplode.Inace hrastove mladice se svake godine obnavljaju da si isa u sumu znao bi kako to ide nije ka jelka.Jos da si mi u komsiluk nebi ti mene zazima cijelu noc bi ti baca petarde pa idi u jevropu tamo ovoga nema dusebriznice.
    religija mora da se prilagođava. tako imamo da oni koji ne mogu da rane mogu da kupe badnjak iz gepeka auta, a ljudi koji žive u zgradama i nemaju uslova da nalažu badnjak u stanu prave zajedničke logorske vatre. vidiš da se tradicija mijenja u zavisnosti od okolnosti, ne znam zašto se u obzir ne bi uzeo ekološki aspekt i najosnovnija pravila zajedničkog suživota

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ako pokretanje ovakve teme nije za ban ne znam sta je... klasican sovinizam i vrijedjanje vjerskih prava...
    i ja sam iz pravoslavne familije, to bi značilo da vrijeđam sebe. pokrenuo sam net raspravu o nečemu što narod uveliko priča. ako su diskusije o religiji i običajma blasfemija, onda mi je stvarno žao što svijet polako klizi u neku tendenciju političke koreknosti i bijelih međeda.

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Običaji i tradicija se mjenjaju, to je neminovna posljedica razvoja ljudskog društva. Štetni običaju se mjenjaju najbrže i nestaju. Zašto bi ovaj slučaj bio specijalan i zaštićen?

    Zar neko mora pokidati mlada stabla i prižeć šteku dinamita da bi se osjećao pravim Pravoslavcem?

    Zar ne postoji neki drugi metod Pravoslavnog slavlja koji može obilježiti prigodu, zasto se to mora raditi na štetan način?

    Recimo odsjeći granu sa već odraslog stabla (tako da se ne izgubi potencijalno korisno drvo) ili ne posaditi poseban nasad stabala za tu svrhu i tako izbjeći situaciju da se moraju uništavati prirodne šume i ne bacati eksplozivne naprave.
    to je upravo što sam htio reći, pogotovo boldovani dio. ne dao bog da živimo u svijetu religijskuh dogmi iz srednjeg vijeka, dovoljno je samo pogledati bliski istog i težnja radikalnih vjernika izvornim učenjima kurana koja su davno prevaziđena
    Last edited by glup_ka_t0cak; 06-01-15 at 16:31.

  10. #35
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neka se nalozi brate, nije problem...Lijepo je i treba.
    Ali kod nas je sve postalo naopako, 80% naroda koji sjece badnjak radi to a ne zna ni zasto to radi, zasto ga sjece, onda imamo takmicenje ko ce vise da posjece, pa ljudi dolaze prikolicama i sjecu.Pa onda obavezno slikanje i izbacanje po ovim nakaradnim "drustvenim" mrezama.Pa onda inat i pokazivanje ko je veci vjernik time ko ce vise svirati autom i ko ce vise metaka opaliti.
    Vecina ovih ljudi ne radi to zbog tradicije vec da bi pokazali svom komsiji koliki su oni u stvari vjernici i da su veci vjernici od njega.

    Trenutno sam na 8 spratu i uopste mi nije svejedno.Svaki sekund moze kakav metak da mi zaluta i pogodi mi tintaru.
    Ne podnosim petarde, pucnjavu, oruzje itd i ne moze me niko ubijediti da se time nesto moze slaviti i da je to znak nekog veselja.

    Duboko postovanje ljudima koji proslavljaju ovaj praznik onako kako treba, u miru i slozi...Uz badnjak ali bez galame, pucnjave i ostalih gluposti..Koji to rade zbog sebe, svoje familije i svog Boga a ne zbog komsije, interneta i inata.
    Mir Božiji Hristos se rodi....
    Last edited by mok4; 06-01-15 at 17:13.
    Ad astra.

  11. #36
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nakaradni obicaju pod okriljem religijskog uzitka, a u stvari su samo praznjenje zla i frustracija osoba koje praktikuju puskaranje, dinamitasenje i kidanje nesretnog drveta bez ikakve potrebe.

    Evoluirace covjek uz nauku, nece biti potrebe za religijom..

    Ovo su mi 2 najmrznija dana u godini. Moras da odgovaras ljudima srdacno, iako znaju da nijesi vjernik opet ti cestitaju nekakve gluposti a ti sto ces, kao pametnija jedinka moras biti kulturan.

    Jedva cekam da se zavrsi sav cirkus.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  12. #37
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Nakaradni obicaju pod okriljem religijskog uzitka, a u stvari su samo praznjenje zla i frustracija osoba koje praktikuju puskaranje, dinamitasenje i kidanje nesretnog drveta bez ikakve potrebe.

    Evoluirace covjek uz nauku, nece biti potrebe za religijom..

    Ovo su mi 2 najmrznija dana u godini. Moras da odgovaras ljudima srdacno, iako znaju da nijesi vjernik opet ti cestitaju nekakve gluposti a ti sto ces, kao pametnija jedinka moras biti kulturan.

    Jedva cekam da se zavrsi sav cirkus.
    Vaistinu voskrese, Indijanci su gospoda za pojedine tkz vjernike.

  13. #38
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eh što nemam nešto ovako, da zapucam ka čoek.



    Srećno badnje veče!

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  14. #39
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mislim da posle vijesti u Njuza, treba da se zove Yule log day. Tako da srecan vam julogdej svima koji slave. ;P
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  15. #40
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Nakaradni obicaju pod okriljem religijskog uzitka, a u stvari su samo praznjenje zla i frustracija osoba koje praktikuju puskaranje, dinamitasenje i kidanje nesretnog drveta bez ikakve potrebe.

    Evoluirace covjek uz nauku, nece biti potrebe za religijom..

    Ovo su mi 2 najmrznija dana u godini. Moras da odgovaras ljudima srdacno, iako znaju da nijesi vjernik opet ti cestitaju nekakve gluposti a ti sto ces, kao pametnija jedinka moras biti kulturan.

    Jedva cekam da se zavrsi sav cirkus.
    Iluminat klasicni, samo onaj koji nema milione pa ne moze da bude clan njihov, kasno ce ti biti da se pokajes, kad sada ovako pricas. Uz nauku, ahahahahaha!!!!! oooo Boze!

  16. #41
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Srecan Vam svima najljepsi praznik koji postoji i neka je sa srecom..u zdravlju i veselju da se slavi i docekuje... HRISTOS SE RODI PRAVOSLAVCI ! ! !

  17. #42
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Iluminat klasicni, samo onaj koji nema milione pa ne moze da bude clan njihov, kasno ce ti biti da se pokajes, kad sada ovako pricas. Uz nauku, ahahahahaha!!!!! oooo Boze!

    Tebi treba pomoc. Nije sramota traziti je.
    Last edited by Black; 06-01-15 at 23:49.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  18. #43
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Iluminat veli ahahhahhaahahahahahaha

  19. #44
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Srecan Vam svima najljepsi praznik koji postoji i neka je sa srecom..u zdravlju i veselju da se slavi i docekuje... HRISTOS SE RODI PRAVOSLAVCI ! ! !
    Vaistinu se rodi
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  20. #45
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Nakaradni obicaju pod okriljem religijskog uzitka, a u stvari su samo praznjenje zla i frustracija osoba koje praktikuju puskaranje, dinamitasenje i kidanje nesretnog drveta bez ikakve potrebe.

    Evoluirace covjek uz nauku, nece biti potrebe za religijom..

    Ovo su mi 2 najmrznija dana u godini. Moras da odgovaras ljudima srdacno, iako znaju da nijesi vjernik opet ti cestitaju nekakve gluposti a ti sto ces, kao pametnija jedinka moras biti kulturan.

    Jedva cekam da se zavrsi sav cirkus.
    Ovo me podsjeti na film Purge. http://www.imdb.com/title/tt2184339/

    Sto se ostaloga tice, najbolje je ono kada krenu da ti tkz. vjernici cestitaju Veliki petak a pojma nemaju sto ti cestitaju. Da ne grijesim dusu, ateisticku, samo mi je jedan poznanik zna odgovorit na pitanje "Zasto?".

  21. #46
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Tebi treba pomoc. Nije sramota traziti je.
    Ne treba meni lijecenje nego tebi pokajanje kao i svima onima koji dijele tvoje misljenje. Posto vjerovatno mislis da sam vjerski fanatik i Amfilohije drugi, nisam,Amfilohije ima svojih grehova milion. u Crkvu ima infiltriranih iluminata koliko hoces. Ja se vodim putem Biblije, a sa njom velike grehove praviti ne mogu. A posto ti mislis da su nas vanzemaljci stvorili i dali nam tehnolgiju koju pametni ljudi unapredjuju i poboljsavaju zivot ljudima,je klasicna iluminatska recenica koju cesto mozes da cujes na americkim televizijama, tako da razmisli malo...

  22. #47
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sad vec mislim da bi bilo grijeh da ti se pomogne. Dje bi bio svijet bez dvorskih luda..Ti, Ivo Vrana i Sabrija Vulic. Prvoborci.

    @prijeki, hahahhaha sto je ovo brate..
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  23. #48
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

  24. #49
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    AHAHAAHHHAHHHAH kakav pakao.

  25. #50
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Sad vec mislim da bi bilo grijeh da ti se pomogne. Dje bi bio svijet bez dvorskih luda..Ti, Ivo Vrana i Sabrija Vulic. Prvoborci.

    @prijeki, hahahhaha sto je ovo brate..
    https://www.youtube.com/watch?featur...&v=umHXgB9hn6c

    Fino odgledas dokumentarac,koji ce ti pribliziti neke stvari, jer vidim da si neobrazovan po pitanju vjere, kao i ovaj sto se smije izvise
    Last edited by BIGa; 07-01-15 at 00:12.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Badnji dan
    By Hari Krisna in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 2
    Last Post: 24-12-13, 18:40
  2. Srbi iskoristite manjinska prava po evropskim standardima
    By ljiljamm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 472
    Last Post: 29-11-11, 13:33
  3. Badnji Dan :)
    By gatsbyy in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 25
    Last Post: 06-01-11, 19:21
  4. Crnogorski klubovi u evropskim takmicenjima 07/08.
    By M_O_D_E in forum Ostali sportovi
    Replies: 1127
    Last Post: 14-08-07, 10:35
  5. Replies: 200
    Last Post: 21-12-05, 07:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •