Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 65

Thread: je li vrijeme da se badnji dan prilagodi evropskim standarima?

  1. #1
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default je li vrijeme da se badnji dan prilagodi evropskim standarima?

    mislim stvarno, kad će da nam dosadi nemilosrdno kidanje mladih hrastovih stabala i rokanje dinamita u 3 sata ujutru?

  2. #2
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Dolina bogova
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jes vala treba ukinut pa naruciti plasticne banjake iz kine pa da nalazemo plastiku.A trebalo bi ukinuti i tjelesni seks no u kanticu od jogurta pa sa zenom u bolnicu da je oplode.Inace hrastove mladice se svake godine obnavljaju da si isa u sumu znao bi kako to ide nije ka jelka.Jos da si mi u komsiluk nebi ti mene zazima cijelu noc bi ti baca petarde pa idi u jevropu tamo ovoga nema dusebriznice.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Ako pokretanje ovakve teme nije za ban ne znam sta je... klasican sovinizam i vrijedjanje vjerskih prava...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  4. #4
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad ce ta Jevropa da dodje kod nas?
    Ad astra.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ako pokretanje ovakve teme nije za ban ne znam sta je... klasican sovinizam i vrijedjanje vjerskih prava...
    Možda u očima tradicionalista, međutim vodi računa da nemaju svi takav pogled na svijet.

    Uništavanje mladica hrasta je ekološki zločin a nekontrolirano bacanje eksplozivnih naprava je protivzakoniti čin bez obzira na razlog detoniranja takve naprave.

    Ovo je primjer kada religijski nadahnuti običaji nanose direktnu štetu okolišu i imaju potencijal nanositi teške tjelesne povrede.
    Last edited by funestis; 06-01-15 at 13:36.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Dolina bogova
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam o cemu se ovdje radi jedan mali pozarcic izazove vise ekoloske stete no ovaj nas obicaj .Treba zaboravit obicaj stariji od hriscanstva i jebat se u guzicu sa komsijom sve zbog jevrope. Dusebriznici se javljaju isto ka ovi za bizine a ne umiju ka u jevropu pokupit ***** za njima.Ili je ovo pokretacka kapsula za nevladinu organizaciju da se smakne koji evro od jevrope a zatre tradicija.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dubovicanin View Post
    Ne znam o cemu se ovdje radi jedan mali pozarcic izazove vise ekoloske stete no ovaj nas obicaj .Treba zaboravit obicaj stariji od hriscanstva i jebat se u guzicu sa komsijom sve zbog jevrope. Dusebriznici se javljaju isto ka ovi za bizine a ne umiju ka u jevropu pokupit ***** za njima.Ili je ovo pokretacka kapsula za nevladinu organizaciju da se smakne koji evro od jevrope a zatre tradicija.

    Običaji i tradicija se mjenjaju, to je neminovna posljedica razvoja ljudskog društva. Štetni običaju se mjenjaju najbrže i nestaju. Zašto bi ovaj slučaj bio specijalan i zaštićen?

    Zar neko mora pokidati mlada stabla i prižeć šteku dinamita da bi se osjećao pravim Pravoslavcem?

    Zar ne postoji neki drugi metod Pravoslavnog slavlja koji može obilježiti prigodu, zasto se to mora raditi na štetan način?

    Recimo odsjeći granu sa već odraslog stabla (tako da se ne izgubi potencijalno korisno drvo) ili ne posaditi poseban nasad stabala za tu svrhu i tako izbjeći situaciju da se moraju uništavati prirodne šume i ne bacati eksplozivne naprave.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Što se tiče nalaganja i branja radi mene neka se loži i bere godinama ali za pucnjavu i izigravanje Boška Buhe bih bio rigorozan pa neka se "valja".

  9. #9
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    U suštini ovaj praznik je lijep i ima dobru poentu, drugo što su ga ljudi nagrdili, pogotovo ovaj naš narod- balkanski. Pucanje, bacanje petardi, dinamita i ostalo jednostavno se kosi sa njime. I ne, nećete biti veći vjernici ako odvalite čitavu granu, uzima se samo mala grančica. Teško to ovom narodu objasniti, to se duboko ukorijenilo da rade sve suprotno no kako treba. Najvažnije je da budu viđeni, a sada imaju i fb, instagram, pa im je to još lakše. To što kući svoje ukućane neće pogledati, nego proći pored njih i direktno u sobu za kompjuter, to nema veze...

    Nek je srećan onima kojima ovaj praznik stvarno znači i koji ga koriste da oproste jedni drugima i da budu još bliži sa svojim najmilijima.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  10. #10
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    lucke jesi to ono iz dps-a?
    koje drvo nalazete vi nasljednici komunista zivo me zanima? pitam zato sto se tako narogusi na sasvim normalno pitanje ovog momka.

  11. #11
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Kad vec znas da sam iz dps-a i toliko pratis moj zivot trebao bi da znas i moje vjersko opredeljenje koje ovdje nikad krio nisam, to svako o meni zna... berem badnjak pravoslavni , drvo sveto

    a vama modernim zastitnicima ekologije sto smeta ovaj jedan jedini dan kad se bere badnjak sveti kad se slavi i puca , briga nas, pljunite nam pod prozor slavicemo vjekovima pred nama kao sto su nasi predci !
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Kad vec znas da sam iz dps-a i toliko pratis moj zivot trebao bi da znas i moje vjersko opredeljenje koje ovdje nikad krio nisam, to svako o meni zna... berem badnjak pravoslavni , drvo sveto

    a vama modernim zastitnicima ekologije sto smeta ovaj jedan jedini dan kad se bere badnjak sveti kad se slavi i puca , briga nas, pljunite nam pod prozor slavicemo vjekovima pred nama kao sto su nasi predci !

    Očigledno da ti mlado drvo nije sveto čim si ga posjeko. Sveto drvo obično opstane i biva održavano.

    Tebi nije sveto drvo već nešto drugo, eksplozije i pucnjava ukazuju da ti je nasilje sveto i da se ne libiš primjeniti nasilje da postigneš svoj cilj, a izgaranje mladica govori o tome da ti je važnjie nametati svoj poredak nego živjeti u harmoniji sa drugima čak i po cijnu žrtvovanja svoje svopstvene budućnosti (uništavanjem novog i mladog, onog što ima potencijal, a na korist starog i dekadentnog).
    Last edited by funestis; 06-01-15 at 15:01.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Moze nam bit'
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  14. #14
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    ti znaci bacas dinamidu iz inata..
    drmaj brate moj... jeli bog dao da se grmi dinamitom? jes..

  15. #15
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Sto cini funestis naucnjak stari.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cijele godine održavam i čistim levor, pušku, i danas-sjutra da mi evropa zabrani da ispucam jedno 50-tak metaka i bacim koji klas, aloooo?!?
    Vi evropljani slavite Božić kako vam Merkelova propiše, ja ću onako kako sam i prošle, pretprošle itd godine i gotovo...

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fuji View Post
    Cijele godine održavam i čistim levor, pušku, i danas-sjutra da mi evropa zabrani da ispucam jedno 50-tak metaka i bacim koji klas, aloooo?!?
    Vi evropljani slavite Božić kako vam Merkelova propiše, ja ću onako kako sam i prošle, pretprošle itd godine i gotovo...

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Jesi li ti svjestan da svake godine po nekoliko ljudi biva ozbiljno povrijeđeno pa čak i pogine od ispaljenih metaka u vazduh. Mnogi ostanu bez ruku i nogu od dinamitašenja i mnogima se badnjak ogadi i postane najcrnji dan u godini ako ne i u životu.

    Jesi li siguran da tvoje pucanje u vazduh nije nekom drugom oduzelo budućnost ostavivši ga osakaćenim ili na groblju?

    Ne moraš ni znati da se to dogodilo, dosta je da je tvoj metak pogodio nekoga par ulica dalje. Jadnik nije ni čuo opaljenje u kakofoniji idiotizma oko njega i nikada nije doznao ko mu je oduzeo budućnost.

    Možeš li živjeti sa samim sobom kada znaš da si možda ti kriv? A zašto, za par minuta divljanja i pijanog adrenalina?

  18. #18
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Evropa ce da se raspadne polako jeb*** vas standardi njihovi

  19. #19
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Nekada je to branje bilo ok. Danas kad nas ima ovoliko zaista ne vidim svrhu unistavanja prirode zarad duhovnog prosvjetljenja. Ne ide to tako jer spoznaja prirode i prosvetljenje su ista stvar. Svi bi trebalo da se zamislimo nad ovim bez obzira na pretke. Mnogi ce ovo dozivjeti kao atak na pretke, tradiciju, porodicu... Svi oni umiju da posjeku mladicu ali malo ih zna da istu i posadi. Znaju pravi domacini kako se suma cuva i podmladjuje. Domacini? Nema toga vise nego sve neki indijanci uz duzno izvinjenje indijancima sto ih poredim sa nama.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #20
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Levor okrećem prema brdu nisam u centru grada i statistički su zaista nikakve šanse da nekoga pogodim

    Tvoje pametovanje ostavi za tvoju đecu, meni ne moraš pamet solit.
    Tvoja priča me ni 1% neće odvratiti da to radim i danas, i za nedjelju dana itd...

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post

    Recimo odsjeći granu sa već odraslog stabla (tako da se ne izgubi potencijalno korisno drvo) ili ne posaditi poseban nasad stabala za tu svrhu i tako izbjeći situaciju da se moraju uništavati prirodne šume i ne bacati eksplozivne naprave.


    Ne mora cak ni grana, vec grancica sa par listova simbolicno da se nalozi. A da se ne cupaju i mladice i starice. Nego to nasim bravima ne mozes objasniti jer #tradicija. A garantujem da niko ne zna ni sto se lozi ni kako se lozi.

    A to samo kod Srba se nalaze hrast za bozic, i samo se kod Srba shenluchi i baca dinamit. Katolici i protestanti to nemaju, vec kite jelku. Neki rusi nalazu jelku umjesto hrasta ali ne prave lomache po centru kao kod nas...

    Zasto ?

    jer #tradicija
    One Ring to Rule them all...

  22. #22
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I oće sad neki jevropljani ka ovaj funestis da mi nameće neke evropske vrijednosti, diskriminiše me i ne da po tradiciji da slavim

    E praštajte, evo se smrkava, mora se početi sa tradicionalnim kulturno-umjetničkim programom

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  23. #23
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    "Mir Božiji, Hristos se rodi"



    Inače, 2008. tokom božićne pucnjave metak je pogodio rep aviona Montenegro Airlinesa. Srećom nije bilo značajnije štete pa je sletio normalno.
    Ali neka se puca. "Valja se."

    Što se petardi tiče neka ih bacaju (iako ni to crkva ne odobrava) ali pucnjavu u vazduh treba sankcionisat.

    Metak ispaljen savršeno vertikalno nakon što dostigne maksimalnu visinu prelazi u slobodan pad i može da izazove povrede ali teško da ubije nekoga. Međutim ovo je izuzetno teško za izvest.
    Meci ispaljeni su gotovo uvijek ispaljeni pod nekim uglom i imaju putanju parabole, i zadržavaju dobar dio brzine i mogu da ubiju.

    2005. godine za Novu godinu u Skoplju metak je pogodio djevojčicu koja je umrla dva dana nakon toga. Makedonija je uvela kazne za slavljeničko puškaranje do 10 godina zatvora.
    Ako baš mora da se puca je li problem da se nabave ćorci? Ili ljudi uživaju u činjenici da koriste pravu bojevu municiju i da mogu da nagrde nekoga?
    Last edited by ASC; 06-01-15 at 15:29.

  24. #24
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sjetim se vazda komšije... od mašala naselja samo je jednome mrgudu smetala graja đece... do te mjere da je "ludio".

    Mi nismo tad znali da nije Jevropski svoju sreću drugima trljat pod nos... iako se to njega u suštini ticalo nije, on je svoju nemogućnost da uživa u tuđoj sreći nesebično dijelio sa onima koji su ga kao starijeg uvažavali. Može se predpostavit koliko je to trajalo...

    Tradicija... truć, ili ne... ogroman broj ljudi uživa jedan ovakav praznik. Pa kome god smeta, čisto ako mu je milo znat da je u jezivoj manjini. Samotnjaci.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fuji View Post
    Levor okrećem prema brdu nisam u centru grada i statistički su zaista nikakve šanse da nekoga pogodim

    Tvoje pametovanje ostavi za tvoju đecu, meni ne moraš pamet solit.
    Tvoja priča me ni 1% neće odvratiti da to radim i danas, i za nedjelju dana itd...

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Oružje je alat za ratovanje a ne predmet sa kojim se slavi.

    Tvoja priča me ni 1% neće odvratiti da to radim i danas, i za nedjelju dana itd...
    Ja ne pišem ovo radi tebe, znam da tvoje mišljenje neću promijeniti, jednostavno osobe poput tebe neće odustati od svojih hirova dokle ne izazovu nesreću nekom drugom ili sebi (vijerovatno oboje). Ovo pišem zbog drugih ljudi koji koji mogu ovo pročitati i nisu svijesni opasnosti, a žele pročitati par redaka razuma i možda poslušati savijet.

    Na taj način barem nekoliko ljudi će odustati od pucnjave ove godine i neko će biti pošteđen tragedije, dogodine opet par će ljudi odustati i tako dalje dokle ti i tvoji istomišljenici ne budete ostali sami i izdvojeni, vidljivi i odbačeni od šireg društva koje se ježi nasilja.

    Levor okrećem prema brdu nisam u centru grada i statistički su zaista nikakve šanse da nekoga pogodim :wink:
    Jesi li siguran, koliki je domet tvog levora, ima li koga na tom brdu, dali meci u opće mogu doseći brdo ili padaju nazad na zemlju prije nego li dosegnu to brdo, na nečiju kuću, zgradu ili automobil. Vjerovatnoća je kur[v]a, neko dobiva dobitak na lutriji, a neko metak u glavu. Jesi li spreman da se uhvatiš u koštac sa statistikom i postaneš jedan od brojeva u zbroju povreda ovogodišnje Badnje večeri?
    Last edited by funestis; 06-01-15 at 16:02.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Badnji dan
    By Hari Krisna in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 2
    Last Post: 24-12-13, 18:40
  2. Srbi iskoristite manjinska prava po evropskim standardima
    By ljiljamm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 472
    Last Post: 29-11-11, 13:33
  3. Badnji Dan :)
    By gatsbyy in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 25
    Last Post: 06-01-11, 19:21
  4. Crnogorski klubovi u evropskim takmicenjima 07/08.
    By M_O_D_E in forum Ostali sportovi
    Replies: 1127
    Last Post: 14-08-07, 10:35
  5. Replies: 200
    Last Post: 21-12-05, 07:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •