Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 32

Thread: M:tel prevaranti

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Sotto la Collina
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Exclamation M:tel prevaranti

    Klasična prevara M:tel marketinga:

    Ovako su častili (kažu besplatno godinu dana):
    http://mondo.me/a375000/m-tel/Vijest...turantima.html

    Ali, daleko od toga da je besplano:
    Nakon bezuspješnog pokušaja konektovanja, operater call centra kaže: mora da se dopuni pripejd-data jer je validnost 3-4 mjeseca (tako nešto)!!! Na opasku da je poklonjeno "godinu dana besplatnog interneta i da niđe ni sitnim slovima ne piše da treba da se dopunjava" kaže da je to pripejd i da mora da se dopunjava, bez obzira što je besplatno godinu dana!??

    Koga je mrzilo da otvori link evo laži M:tel PR maketinga:
    "Kompanija m:tel će na kraju ove školske godine nagraditi najbolje maturante u svih deset crnogorskih gimnazija, a to su definitivno nosioci priznanja Luča A, što podrazumijeva odličan uspjeh iz svih nastavnih predmeta u toku svih dvanaest godina školovanja. Ukupno 143 lučonoše iz devet crnogorskih gimnazija dobiće na poklon modem sa neograničenim Internetom u trajanju od godinu dana, a 53 lučonoše nikšićke gimnazije dobili su na poklon telefon."

    Ne bih pisao danas ovaj post, ali zbog specifične situacije trebao mi je hitno hitno hitno net na jednoj lokaciji.
    Računao sam na m:tel data karticu, ali avaj...

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    U opštim pravilima stoji:
    Rok važenja prepaid SIM kartice sa pravom korisnika na odlazne i dolazne pozive iznosi
    4 mjeseca u kontinuitetu od prvog poziva ili od poslednje dopune kredita. Po isteku 4
    mjeseca korisnik u narednih 5 mjeseci ima pravo na prijem dolaznih poziva.


    Ništa te slagali nijesu, to što moraš da dopuniš račun je vezano sa karticom ne sa netom, on će biti besplatan...
    Last edited by MeDo_JE; 21-12-14 at 14:17.
    #fakenews

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Sotto la Collina
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Važi!
    Moja firma ti pokloni laptop i onda poslije 3 mjeseca dođem i tražim da mi daš bateriju i disk, jer takva su moja opšta pravila.

    Sad ozbiljno:
    Ja kao primaoc poklona ne podliježem tvojim "opštim pravilima"!
    Ovdje se radi o klasičnoj marketing prevari!!!

    Ali ako ti, kao radnik M:tela kažeš da podliježem "opštim uslovima", ja sjutra pravac u CZZP CG, pa da se ćeramo.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vujos View Post
    Važi!
    Moja firma ti pokloni laptop i onda poslije 3 mjeseca dođem i tražim da mi daš bateriju i disk, jer takva su moja opšta pravila.

    Sad ozbiljno:
    Ja kao primaoc poklona ne podliježem tvojim "opštim pravilima"!
    Ovdje se radi o klasičnoj marketing prevari!!!

    Ali ako ti, kao radnik M:tela kažeš da podliježem "opštim uslovima", ja sjutra pravac u CZZP CG, pa da se ćeramo.
    Dijete, jesi ti živio ispod kamena svih ovih godina? Validnost prepaid brojeva je normalna stvar, operatori nemaju neograničeni broj brojeva-numeracija, i korisnik kupovinom ne postaje vlasnik brojeva, već je korisnik brojeva. Ti brojevi se oduzimaju ukoliko se ne dopunjavaju ili se sa njima vrše neke protiv-pravne radnje.

    Validnost prepaid kartica je prisutna kod svih operatora, u svim zemljama. Izvrši dopunu od 1 eura ili neka ti neko dopuni jedan euro i kartica će se reaktivirati, i riješen problem.

    P.S. Svi se moraju saglasiti sa opštim uslovima, plus uz sve to poklonu se u zube ne gleda, nisi ništa platio, nemaš pravo žalbe. To je bila dobra volja m:tel-a, i niko ga nije obavezivao na to. Nije u pitanju nagradna igra niti prodaja, već poklon.
    Last edited by BonBon; 21-12-14 at 16:42.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Sotto la Collina
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default



    Od skoro koristim mobilnu telefoniju, pa mi je ovaj tvoj post od velike važnosti i baš si, ono, od velike pomoći.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Ako ti kažem da ću ti sipati gorivo besplatno godinu dana, to ne znači i da ću auto da ti održavam... Net ti je besplatan kako su i rekli, taj euro koji ćeš morati dopuniti zbog aktivacije kartice se neće trošiti... Mogao si to sve fino da pitaš, al lakše je doći na forum, popljuvati nekoga bez osnova i ispasti glup...
    #fakenews

  7. #7
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    decko je potpuno u pravu..
    koliko sam ja shvatio dobio je data karticu a ne sim, i ako je dobio besplatno godinu nemaju pravo da od njega zahtijevaju dopunu.
    njegova kartica je morala bit izuzeta od pravila sa dopunjavanjem.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Nema veze jel sim ili data ako je prepaid, isti je princip... Pretpostavljam da je gašenje automatizovano...
    #fakenews

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Sotto la Collina
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ako ti kažem da ću ti sipati gorivo besplatno godinu dana, to ne znači i da ću auto da ti održavam... Net ti je besplatan kako su i rekli, taj euro koji ćeš morati dopuniti zbog aktivacije kartice se neće trošiti... Mogao si to sve fino da pitaš, al lakše je doći na forum, popljuvati nekoga bez osnova i ispasti glup...
    Nije ti tačno poređenje! Pročitaj šta piše na sajtu.
    Ako se kaže modem sa neograničenim Internetom u trajanju od godinu dana eksplicitno znači to što znači!
    Jebe mi se za 1, 100, 1000 eura samo je moralo danas da radi, jer je u pitanju jedan specijalni uređaj koji je ostao bez pristupa netu! Samo je trebalo reci, pa napisati i sitnim slovima vrijeme trajanja!!!

    Ja tebe nisam vrijeđao (niti sam ikada pljuvao po foruma, a ođe sam baš poodavno), a ako već radiš u firmi koju braniš, malo da se susdržiš uvreda? Ili ti to spada u šupački bonus kod Milice, Ane, Gorana, đe li si već?

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vujos View Post
    Nije ti tačno poređenje! Pročitaj šta piše na sajtu.
    Ako se kaže modem sa neograničenim Internetom u trajanju od godinu dana eksplicitno znači to što znači!
    Jebe mi se za 1, 100, 1000 eura samo je moralo danas da radi, jer je u pitanju jedan specijalni uređaj koji je ostao bez pristupa netu! Samo je trebalo reci, pa napisati i sitnim slovima vrijeme trajanja!!!

    Ja tebe nisam vrijeđao (niti sam ikada pljuvao po foruma, a ođe sam baš poodavno), a ako već radiš u firmi koju braniš, malo da se susdržiš uvreda? Ili ti to spada u šupački bonus kod Milice, Ane, Gorana, đe li si već?
    Opšti uslovi kompanije važe za sve njene korisnike... Ako je automatizovano, kao što pretpostavljam da jeste, čak i da hoće ne mogu jednostavno odraditi izuzeće...

    Kad ti možeš da lažeš kako radim u mtelu, mogu i ja da kažem da pišeš gluposti (što je istina)...
    #fakenews

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Sotto la Collina
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Opšti uslovi kompanije važe za sve njene korisnike... Ako je automatizovano, kao što pretpostavljam da jeste, čak i da hoće ne mogu jednostavno odraditi izuzeće...

    Kad ti možeš da lažeš kako radim u mtelu, mogu i ja da kažem da pišeš gluposti (što je istina)...


    Jeste, ja pišem gluposti. A ti si baš informisan, izbija iz tebe veliko poznavanje obligacionog prava, poznavanje rada u mobilnim komunikacijama, životno iskustvo. Hvala na informacijama!

    Dobro je dok ima takvih kolega na forumu! NHF!

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Naravno, šta god te interesuje samo pitaj... Jesi li i karticu dobio pošto se ne pominje u tekstu...?
    #fakenews

  13. #13
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kakva bagra jedna bezobrazna ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  14. #14
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    potpuno je nebitno sta pise u opstim uslovima ako je dobio "neograniceno koriscenje interneta godinu dana"...
    Ako je iskljucena kartica automatski, trebali su da mu je upale rucno I zavrse pricu.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Kakve dopune kakvi opsti uslovi koriscenja, o cemu pricate ljudi. Radi se o data a ne sim kartici. Klasican primjer lopovskog nacina poslovanja.
    No nisu jedini a i moze im se
    U pitanju je poklon data kartica i kao takve morale su biti izuzete od opstih uslova koriscenja.
    Who let the dogs out

  16. #16
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    Kakve dopune kakvi opsti uslovi koriscenja, o cemu pricate ljudi. Radi se o data a ne sim kartici. Klasican primjer lopovskog nacina poslovanja.
    No nisu jedini a i moze im se
    U pitanju je poklon data kartica i kao takve morale su biti izuzete od opstih uslova koriscenja.
    Ne mlati. Postoje data i voice kartice, i jedne i druge su sim. Međutim, m:tel ne razdvaja jedne od drugih, i sa svih se moze i pozivati i koristiti net.

    I ni jedna kartica ne može biti izvan opštih uslova, obavezan je za sve korisnike, kako god da dođu do kartice.

    Wtf, je li realno da se neko žali na poklon? Msm, poklon?! Nije m:tel obavezan poklanjati lučama modeme i kartice, to je njihova dobra volja? Uopšte mi nije jasno, sve avetno.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    O cemu pricas, niko se ne zali na poklon, ali momak nema taj poklon sto je kao dobio
    Evo ti poklon al prvo dopuni racun :lolblue:
    Who let the dogs out

  18. #18
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da ima, samo nek održava karticu u skladu sa OU. Da je izgubio, morao bi platiti 5 eura za zamjenu. Isto tako mora uplatiti dopunu jednom u 4 mjeseca. Operator se obavezuje da ce isporuciti uslugu ukoliko su drugi uslovi ispunjeni. On taj internet nece platiti godinu dana, al niko nije rekao da nece morati da odrzava karticu.

    Uvijek moze da vrati poklon, ako mu se ne svidja.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Podgorica, Tivat
    Posts
    1,373
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije dvije ili tri godine na faxu sam zakucio t-mobile data karticu sa free netom 1GB za pristup univerzitetskim sajtovima (ista fora, ovo je bilo namijenjeno novoupisanim studentima, a ja sam kao asistent "preko veze" dobio). Karticu sam morao dopunjavati svaki mjesec sa 1e, pa sam poslije mogao kredit da prebacim nekom drugom. Naravno da sam poslije 2-3 mj odustao, a t-mob je poslije jos 3 deaktivirao sim. Vidimo se dovidjenja. Sve sim kartice, kao sto je neko ranije napisao, imaju rok trajanja koji se produzava dopunom. Tehnicki razlozi, jedna numeracija ima milion kombinacija, a mi u cg dodjemo skoro do 2 miliona korisnika ljeti. Operateri uvijek moraju imati freske brojeve u ponudi, a nijedan broj se ne bi trebao vratiti u upotrebu za manje od 6 mj od gasenja. Eto. Samo dopuni taj euro, ima fala bogu dopuna svugdje, a mozes i preko sajta, i 4 mjeseca si miran. Tu dopunu mozes prebaciti nekome bez naknade, iskoristiti je za pozive, sms, dodatni net itd. Pocini.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Za sve GSM strucnjake koji obicno prednjace u kometarima koji je tel bolji od koga, DATA kartica je TAKODJE SIM kartica (subscriber identity module) koja je na billingu operatora setovana tako da ima vece prednosti ukoliko se koristi za internet nego za voice (pozive,sms itd). Sto se tice "problema" koji ima kolega Vujos, itekako druze podlijezes opstim pravilim kompanije. Oni su ti dali besplatnu karticu i modem SA NJIHOVIM USLOVIMA, pa ako ti se svidjaju ti je koristi a ako ne, nemoj. Kako gore neko pomenu, ovdje je prepaid u upotrebi evo 15 godina jos od moneta i siguran sam da si imao prepaid broj. E sad, ako nisi imao data karticu, pa jos nisi znao da treba da se i ona dopunjava, to je druga stvar. Ovdje ti ni Agencija za telekomunikacije nebi pomogla.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,944
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Pa to je isto kao kada bi na nagradnu igru dobio Kia Sportage sa 7 godina garancije.
    Iako si dobio vozilo, servis nijesu i tih 7 godina će ti jedino važiti pod uslovima KIA.
    Tako je sa mtel.me firmom.

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #22
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    ajmo ne trabunjati...
    besplatan internet godinu dana, kartica mora biti iskljucena iz primjene opstih uslova jer koja je svrha dopunjavati besplatnu karticu?
    nakon isteka godine daana naravno da bi se primjenili opsti uslovi.
    Agenciji se zali slobodno i ja ti garantujem da ti je prigovor usvojen.

    Bugi poredjenje ti nije neko.
    Kia daje besplatne servise godinu dana, ali svaka 3 mjeseca moras donijet 50e.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,944
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Bugi poredjenje ti nije neko.
    Kia daje besplatne servise godinu dana, ali svaka 3 mjeseca moras donijet 50e.
    Mtel daje internet godinu dana, ali svaka tri mjeseca trebaš da dopuniš euro.

    Inače ne dopunjavaš besplatnu karticu, nego održavaš karticu aktivnom sa tom dopunom.


    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #24
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    ako je nesto besplatno godinu dana, odrzavanje kartice na 3 mjeseca se placa? besplatno?
    to odrzavanje je uvedeno radi srpskih turista koji su kupovali gomile kartica i nikad ih ne dopunjavali, a ne da se nagrade uslovljavaju sa tim.

  25. #25
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Kako me prosu mtel, ukljucili mi neki paket dje uz svaku dopunu dobijes 7 dana besplatan net... ja dopunio 5 eura, udjem na net kad ono nakon par minuta nema centa na racun... zovem operatera, ladno kaze besplatan net pocinje od ponoci na dan dopune zao nam je sto to niste znali pa ste potrosili kredit na net... mame vam ga nabijem...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prevaranti...
    By rain_wind_storm in forum Sve i svašta
    Replies: 40
    Last Post: 23-02-12, 10:47
  2. Replies: 9
    Last Post: 15-02-12, 13:09
  3. Prevaranti (Hustle)
    By appelle moi in forum Televizija
    Replies: 6
    Last Post: 04-11-11, 14:02
  4. Hustle-Prevaranti
    By Chogolino in forum Film
    Replies: 27
    Last Post: 08-09-08, 12:30
  5. Cuvajte se, Srbijom haraju prevaranti
    By Regi in forum Politika generalno
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-05, 22:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •